صفحه 182 از 190 نخستنخست ... 82132172173174175176177178179180181182183184185186187188189190 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,811 تا 1,820 , از مجموع 1894

موضوع: مدارک مالی برای گرفتن ویزای دانشجویی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارک مالی برای گرفتن ویزای دانشجویی

متاسفانه فقط دونفر که خودشون با نرخ ارز آزاد تمکن مالی برده بودند ، جواب دادند . من هم تقریبا برای ۳۴۰۰۰ پوند ، ۳۶۰ میلیون تومان گذاشتم توی حساب .خودم هم موندم که کار درست چیه ! البته من خودم کارمند بانکم و الان اونهایی که اومدن تمکن گرفتن . همه با نرخ اواندا ( بکم بیشتر) وجه رو حساب کرده بودند و توی حساب گذاشته بودن .بلاتکلیفی بدیه . توی این شرایط سیاسی و اقتصادی و این حلقه خبرهای بد که روز به روز تنگتر میشه ، اخرش مریضی مغز و اعصاب میگیرم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrumgh نمایش پست ها
    متاسفانه فقط دونفر که خودشون با نرخ ارز آزاد تمکن مالی برده بودند ، جواب دادند . من هم تقریبا برای ۳۴۰۰۰ پوند ، ۳۶۰ میلیون تومان گذاشتم توی حساب .خودم هم موندم که کار درست چیه ! البته من خودم کارمند بانکم و الان اونهایی که اومدن تمکن گرفتن . همه با نرخ اواندا ( بکم بیشتر) وجه رو حساب کرده بودند و توی حساب گذاشته بودن .بلاتکلیفی بدیه . توی این شرایط سیاسی و اقتصادی و این حلقه خبرهای بد که روز به روز تنگتر میشه ، اخرش مریضی مغز و اعصاب میگیرم .
    دقیقا منم منتظرم یک نفر که این رو تجربه کرده پیدا کنم. هم وقت خیلی نداریم و هم اینکه نرخ اواندا و آزاد کلی فرق میکنه داستان. اگه یک نفر که این اواخر با نرخ اواندا تونسته ویزا بگیره میومد اعلام میکرد خیلی فشار (مالی و روانی) داستان کم میشد. هل من ناصر ینصرنی

Junior Member

یک نکته هم اینه که هر جا در خصوص این موضوع مقررات مکتوبی هست/ چه از طرف دانشگاهها و چه هوم آفیس همه گفتند نرخ اوآندا. این وسط جور کردن پول با نرخ آزاد بد گرفتارییه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdijs نمایش پست ها
    سپاسگزارم؛ بله مبلغ ۶۰۰ میلیون رو برای این عرض کردم که حدود ۱۶ هزار پوند هزینه دانشگاه و ۲۰هزار پوند هزینه زندگی با نرخ ازاد حدودا ۶۰۰ میلیون میشه. من با فروش ماشین تقریبا ۴۰٪ این میزان رو تامین میکنم و بقیه‌ش رو هم دارم. پس بنظرم مناسبه که قولنامه فروش ماشین رو هم ترجمه کنم و احتمالا با مدارک سابقه کار کفایت کنه. نظرتون چیه؟
    الان برای همه قطعی و مسلم شده که حتما باید با نرخ ازاد پول بزاریم توی حساب. با اینکه توی نامه بانک با نرخ دولتی محاسبه و اعلام میشه؟
    بله به نظرم حتما قولنامه فروش ماشین رو هم ترجمه کنید و این هم در نظر بگیرید که به جز فیش حقوقی اگر یه موقع ازتون پرینت حساب ماه های گذشته رو خواستن بتونید ثابت کنید که این حقوق و درآمد را در این شغل داشته اید. البته گفتم اثبات منبع مالی بیشتر برای ویزای توریستی و کاری و سرمایه گذاری هست و برای دانشجویی معمولا راجع به منبع پول سوال نمیشه مگر خیلی خیلی بیشتر از پول مورد نیاز در حسابتون بگذارید. شرط عقل این هست که مدارک منبع مالی رو آماده داشته باشید ولی به نظرم این مساله رو منشن نکنید مگر این که ازتون در این باره سوال بشه. اونوقت میتونید این مدارک رو ارایه بدید. بعضی هم همون اول مدارک منابع مالی رو ارایه میدن در حالی که بعضی دیگر اعتقاد دارند ارایه ی این مدارک اثبات منبع مالی برای ویزای دانشجویی ممکنه افیسر رو گیج کنه. من کسی رو سراغ دارم که بورس کامل داشته اما تمکن مالی هم کمی نشون داده ولی بهش گفتن پولتون کافی نیست و ریجکت کردن چون گیج شدن و متوجه نامه بورس نشده بودن و فقط بر اساس نامه تمکن مالی حساب کردن حالا تصمیم با خود شما هست.
    در رابطه با نرخ ارز آزاد یا سایت اواندا (همان نرخ دولتی) هنوز برای این ترم چیزی قطعی و رسمی از هوم آفیس یا دانشگاهی نشنیدم که بگن برای ایران حتما بر اساس نرخ آزاد خواهد بود. البته گویا جو حاکم طوری هست که به علت دو نرخی بودن ارز ، عاقلانه این هست حداقل دو برابر نرخ اواندا در حساب داشته باشید. و اگر براتون ممکن هست که خیلی بهتر هست که اصلا کلا بر اساس نرخ آزاد حساب کنید و در بانک مبلغ معادل رو بگذارید تا مشکلی پیش نیاد. ولی فعلا حرفی قطعی زده نشده که حتما باید نرخ ارز آزاد باشه. همچنان دانشگاه ها برای صدور کد cas بر اساس نرخ اواندا و دولتی حساب میکنند اما همه ی این دانشگاه ها در ایمیل قوی توصیه میکنند که بیشتر از این پول در حسابتان باشه.
    امیدوارم به زودی کسی تجربه ای نسبتا جدید از نرخ دولتی رو در این ترم یا ترم گذشته ذکر کنه تا همه متوجه بشن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin_Tav نمایش پست ها
    بله به نظرم حتما قولنامه فروش ماشین رو هم ترجمه کنید و این هم در نظر بگیرید که به جز فیش حقوقی اگر یه موقع ازتون پرینت حساب ماه های گذشته رو خواستن بتونید ثابت کنید که این حقوق و درآمد را در این شغل داشته اید. البته گفتم اثبات منبع مالی بیشتر برای ویزای توریستی و کاری و سرمایه گذاری هست و برای دانشجویی معمولا راجع به منبع پول سوال نمیشه مگر خیلی خیلی بیشتر از پول مرد نیاز در حسابتون بگذارید. شرط عقل این هست که مدارک منبع مالبی رو آماده داشته باشید ولی به نظرم منشن نکنید مگر این که ازتون در این باره سوال بشه. اونوقت میتونید این مدارک رو ارایه بدید. بعضی هم همون اول مدارک منابع مالی رو ارایه میدن در حالی که بعضی دیگر اعتقاد دارند ارایه ی این مدارک اثبات منبع مالی برای ویزای دانشجویی ممکنه افیسر رو گیج کنه. من کسی رو سراغ دارم که بوورس کامل داشته اما تمکن مالی هم نشون داده و گفتن پولتون کافی نیست چون گیج شدن و متوجه نامه بورس نشده بودن. حالا تصمیم با خود شما هست.
    در رابطه با نرخ ارز آزاد یا اواندا هنوز برای این ترم چیزی قطعی من نشنیدم. البته گویا جو حاکم طوری هست که به علت دو نرخی بودن ارز ، عاقلانه این هست حداقل دو برابر نرخ اواندا در حساب داشته باشید. و اگر براتون ممکن هست که خیلی بهتر هست که اصلا کلا بر اساس نرخ آزاد حساب کنید و در بانک بگذارید تا مشکلی چیش نیاد. ولی فعلا حرفی قطعی زده نشده که حتما باید نرخ ارز آزاد باشه. همچنان دانشگاه ها برای صدور کد cas بر اساس نرخ اواندا و دولتی حساب میکنند اما همه قوی توصیه میکنند که بیشتر از این پول در حسابتان باشه.
    امیدوارم به زودی کسی تجربه ای نسبتا جدید از نرخ دولتی رو در این ترم یا ترم گذشته ذکر کنه تا همه متوجه بشن.

سپاسگزارم از وقتی که گذاشتید.

Junior Member

سلام به همگی

من یه پرینت حساب امتحانی گرفتم تا مطمئن بشم درسته فرمتش. البته گردش حساب اصلی رو مجدد هفته دیگه میگرم برای همین اون 28 روز متوالی رو حواسم هست که تو این پرینت نیومده. دوستان با تجربه میتونن بگن این پرینت صحیحه یا نه؟
    ممنون

2.jpg

این موردی هم که دوستان میگن معیار ارز آزاد هست، تا جایی که من میدونم معیار آفیسر tier 4 guide ای هست که روی سایت gov.uk اومده و اونجا به صورت واضح اعلام کرده نرخ تبدیل بر اساس سایت oanda هست. فکر نکنم به چیز دیگری ارجاع بدن که مثلا نرخ آزاد فلان قدر هست مگر اینکه در قانون بیاد که مثلا برای ایران معیار نرخ ازاد هست که در فلان سایت هم اعلام میشه تا همه بدونن چقدر پول داشته باشن. همینجوری رو هوا و اینکه سفارت هم جدا برای خودش قانون داره که نمیتونه باشه.

Junior Member

سلام دوستان
    جهت دریافت ویزای دانشجویی کانادا باید وابستگی مالی و عاطفی به ایران نشون بدیم از طریق سند ملکی و حضور خانواده در ایران .
    برای گرفتن ویزای دانشجویی انگلستان این موارد نیاز نیست ؟ درسته ؟
    فاروم رو مطالعه کردم و دوستان چیزی ذکر نکرده بودن . جهت اطمینان سوال میکنم .
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط cvguide نمایش پست ها
    سلام به همگی

من یه پرینت حساب امتحانی گرفتم تا مطمئن بشم درسته فرمتش. البته گردش حساب اصلی رو مجدد هفته دیگه میگرم برای همین اون 28 روز متوالی رو حواسم هست که تو این پرینت نیومده. دوستان با تجربه میتونن بگن این پرینت صحیحه یا نه؟
    ممنون

2.jpg

این موردی هم که دوستان میگن معیار ارز آزاد هست، تا جایی که من میدونم معیار آفیسر tier 4 guide ای هست که روی سایت gov.uk اومده و اونجا به صورت واضح اعلام کرده نرخ تبدیل بر اساس سایت oanda هست. فکر نکنم به چیز دیگری ارجاع بدن که مثلا نرخ آزاد فلان قدر هست مگر اینکه در قانون بیاد که مثلا برای ایران معیار نرخ ازاد هست که در فلان سایت هم اعلام میشه تا همه بدونن چقدر پول داشته باشن. همینجوری رو هوا و اینکه سفارت هم جدا برای خودش قانون داره که نمیتونه باشه.
    پایین صفحه مهر لاتین شعبه و مهر برجسته رو نداره . البته مهری که زده شبیه به فرمت مهر برجسته است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

تا آنجا که من میدانم ۲۸ روز زمان لازم از دید قانون است که بعد از ان هم میشود پول را خارج کرد. ولی احتیاطی که دوستان میکنند این است که تا روز مراجعه به سفارت پول را نگه میدارند برای اینکه اگر به مشکلی برخورد کردند دوباره مجبور نباشند ۲۸ روز را از سر نو شروع کنند.

حتی بعضی تا نهایی شدن تصمیم ویزا هم اینکار را میکنند. دلیل هم این است که ما میدانیم به شکلی گواهی که بانک به شما میدهد را سفارت استعلام برای سلامت و صحتش میکند. مکانیسم این کار را نمیدانیم- حداقل من و چند تا از دوستان که اینجا با بچه های ایرانی جدید بیشتر سروکار دارند - ولی تقریبا مطین هستیم اینکار به شکلی انجام میشود. بنابراین بعضی صلاح میدانند همچنان تا زمان ویزا شدن حسابشان را دست نخورده نگه دارند.

پایدار باشید

طبق آخرین ورژن راهنمای Tier 4 به صراحت بیان شده که این پول باید بعد از پرینت حساب گرفتن موجود بمونه و فقط در صورتی میتونه کم بشه که مبلغ کم شده برای هزینه شهریه و یا خوابگاه خرج شده باشه که قاعدتا باید براش سند بیارین (مثلا دانشگاه در CAS آپدیت کنه یا رسیدی داشته باشید) پس اینکه ایشون گفتن بلافاصله بعد پول را بردارم در صورتی که این پول رو بابت دو مورد فوق خرج نکنند و مدکری براش نداشته باشن میتونه دردسرساز بشه اگه ازشون پرینت مجدد بخوان.

Junior Member

پایین صفحه مهر لاتین شعبه و مهر برجسته رو نداره . البته مهری که زده شبیه به فرمت مهر برجسته است.������
    مهر شعبه رو داره (من خودم نام شعبه رو از روش پاک کردم). مهر برجسته مگه نیازه؟ یادمه خیلی وقت پیش آقا هومن و بقیه بحث کرده بودن و این نتیجه حاصل شد که مهر برجسته نیاز نیست. تو خود راهنمای tier 4 هم زده فقط Bank Stamp که میشه مهر معمولی نه برجسته.

من فقط نگرانیم اینه که جلوی شماره حساب ننوشته که این عدد چیه. البته iban رو هم نوشته که همون شبا هست هست ولی آفیسر از کجا بفهمه این شماره حسابه؟!!! دوستان تجربه دارن؟ البته میدونم این فرمتیه که از سال پیش پارسیان داره استفاده میکنه.
    ویرایش توسط cvguide : July 8th, 2019 در ساعت 05:05 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)