نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: پروژه سنگینی که مقاله نشد رو چی کار بکنم؟

Member mohhhamad آواتار ها

پیش فرض پروژه سنگینی که مقاله نشد رو چی کار بکنم؟

دوستان من فارغ اتحصیل لیسانس مهندسی مواد هستم.درسم هم خوب بود می تونستم 7 ترمه تموم کنم اما برای انجام پروژه پایانیم 9 ترمه کردم خودم رو.حدود یک سال براش وقت گذاشتم و در حدود 5 ماه هر روز تو آزمایشگاه وکارگاه بودم.
    پروژه ما بررسی خواص فیزیکی ومکانیکی یه نوع آلیاژ پشرفته منیزیم بود.
    بسیار بسیار سخت بود. وخیلی خیلی روش وقت وانرژی گذاشتم.همه چیز این پروژه رو در بدترین شرایط ممکن خودم ودوستان ساختیم(در تاستابستون با زبون روزه کنار کوره 1000 درجه وایسادیم ) و.....
    متاسفانه الان برای انجام تست های مربوطه دچار مشکب شدم. واستاد نسبتا محترم! امر کردند که این پروژه اگر می خواد مقاله بشه باید یه سال دیگه هم روش کار بکنید
    تقریبا تو ایران اولین گروهی بودیم که همچین چیزی رو انجام دادیم. سوالم اینه:
    1- با توجه به این که مقاله نشد کارم من چطور به استادهای خارجی ثابت کنم که بابا کلی تلاش کردم و اگه نشد مقاله بشه برا اینه امکاناتش رو نداریم تو ایران ؟
    2-این استاد توصیه نامه قوی به من حتما میده به نظرتون میتونه نداشتن مقاله رو بپوشونه؟
    من میتونستم پذیرش بگیرم پارسال اما با فاند کم امسال این کار رو کردم تا اگه پذیرش جور شد بتون فاند بیشتری بگیرم اما واقعا الان موندم چطور فرق خودم با کسی که هیچ کاری نکرده رو در حین فرآیند اپلای ثابت کنم.
    ممنون میشم تجربیاتتون رو بگید
    این کاربر ،غیر فعال است.

پیش فرض پاسخ : پروژه سنگینی که مقاله نشد رو چی کار بکنم؟

سلاموالبته رشته من مهندسی نیست ولی تا اونجاییکه میدونم برای کسی که می خواد برای مستر اپلای کنه درسته که دراشتن مقاله امتیازه ولی این به اون مفهوم نیست که الزامی باشه.پوزیشن های اروپا که علنا اعلام می کنن ما به یه تجربی کار که مثلا تو فلان زمینه کار کرده نیاز داریم که این می تونه برای شما یک امتیاز خیلی بزرگ باشه.برای آمریکا هم می تونید کامل توی SOP تون کارهایی رو که کردین توضیح بدین و راجع به پروژتون صحبت کنین.اگه استاد هم در کنارش پیدا کنین که خیلی بهتره.روی هم رفته می خوام بگم نداشتن مقاله نباید باعث نا امید شدنتون بشه.بخصوص که من تو رشته خودم{فیزیک)کلی پذیرش می بینم که مقاله هم ندارن.و سوم اینکه قسمت های دیگر رزومتونو تا جای ممکن ارتقا بدین.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام

as u asked me to answer:

من میگم نگران نباشید- خیلی ها هم درسخون هستند اما معدلشون 11 هست!!!
    من میگم بیخود خودتون رو در گیر این نگرانی ها نکنید- بچسب به تافل و جی ار ایی- اگه نمره بالا اوردی (خفن) و بعد نتونستی فاند و admission بگیری بیا اینجا من اسمم رو عوض میکتم .....

وقتی هم با استاد حرف میزنی خیلی راحت بگو رووی این چیزا کار کردم
    همونطور که دوستمون گفت بعدها میتونی تو SOP مانور بدی

اما اگه من جای یو بودم عطایش رو به لقایش بخشیده و فقط تافل و جی ار یی

Senior Member emperial آواتار ها

منم دقیقاً تجربه شما رو تو لیسانس داشتم. یکسال و نیم رو یک پروژه جدید کار کردم که دو ترم فقط واحد پروژه رو داشتم ولی کارم به مرحله مقاله نرسید. میشد تو کنفرانس ارائه کرد که استاده موافق نبود. منم سعی کردم به هر شکل که میشه تو SOP بگم که این کار کلی دنگ و فنگ داشته و من خیلی کار کردم روش ولی متاسفانه بعضی از admission Committee ها فقط اون قسمت Publications رو نگاه میکنند ببینند طرف کار علمی داره یا نه. من امسال دیدم کسانی که نمراتشون از من پائین تر بود ولی یک دو تا مقاله شبیه سازی یا کدنویسی داشتن و بهتر از من نتیجه گرفتند. البته بستگی به استادی که Application رو بررسی میکنه هم داره که میفهمه چی به چیه یا نه.

حالا شما هم اگر میتونید کارتون رو تو یک کنفرانس یا جائی ارائه کنید که یک چیزی تو دستتون باشه. ولی آدم بیشتر از این قبطه میخوره که این همه رو یک موضوع جدید وقت گذاشته ولی الان به دردش نمیخوره شاید همین وقت رو برای یک پروژه دیگه میذاشت یکی دو تا مقاله تو رزومش بود. به استادت بگو از تو که مقاله در نیامد حداقل تو recom کاملاً در مورد پروژه و اهدافش و کارهای آزمایشگاهی توضیح بده (یعنی یک نامه طولانی). این خیلی کمک میکنه.

I believe if you explain some details of what you have done, an expert person easily understands that you have done something special...So it is a good idea to briefly talk about the main parts of your project and I am sure it will work...Good Luck
    Keep calm...Time will solve any problem

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

به نظر من اگه استاده خودش وارد باشه به موضوع و يه ذره براش توضيح بدي چي كارا كردي، خودش عظمت كار دستش مياد. همون طور كه دوستان هم اشاره كردند، دانشگاههاي خارجي از فارغ التحصيلهاي ليسانس لزوما انتظار مقاله ندارند.
    به نظرم شما مي خواهيد براي fall2010 اقدام كنيد. من پيشنهاد مي كنم دو تا مقاله كنفرانس داخلي بديد كه نيازي هم به مطالب سنگين ندارن. اين براتون كافيه.
    تا موقع اپلاي هم دوباره روي پروژه كار كنيد و اگه نتيجه داد يه مقاله خارجي submitكنيد و تو رزومتون اسمشو بياريد و بگيد اين مقاله فقط submit شده. مطمئن باشيد خيلي رزومتون خوب ميشه.

اينا در مورد مقاله بود. همون طور كه count گفت اگه شما نمره هاي زبان عالي داشته باشيد، اكثر مشكلاي رزومتونو تقريبا ميتونه پوشش بده.

ApplyAbroad Champion

کاری که شما انجام داده‌اید رو می‌تونید در رزومه‌اتون بنویسید. داشتن مقاله برای دانشجویان لیسانس ضرورتی نداره و همون طور که countdown گفته، اگر شما نمره‌ی خوبی برای تافل و gre داشته باشید، با توجه به این که درستون خوب بوده و به احتمال زیاد معدل خوبی دارید، هیچ مشکلی برای گرفتن پذیرش نخواهید داشت.

Member mohhhamad آواتار ها

مرسی از دوستان.
    من معدلم16.20 هست.تا دو ترم آخر شاگرد اول بودم ترم آخر معدلم شد14! دوست نداشتم دیگه درس بخونم واینها خلاصه معدل رو خراب کردم وشاگردی اول هم پرید.

مرسی.
    به اوس ! مهدی:
    بذار من بیام جرجیا .....از همون باقلواهای شهر ...... برات می یارم.
    این کاربر ،غیر فعال است.

میتونی تو cv زیر عنوان thesis چکیده پایانامتو به انگلیسی بزاری و در قسمت تجربیات کاری ئ تحقیقاتی تکنیکهایی رو که بلدی ...

حتی دانشجوهای فوق لیسانس هم گاهی بدون مقاله واسه دکترا فاند کامل میگیرن نگران مقاله نباش معمولا استادا واسه امتیاز مقاله دانشجو رو توجیه می کنند که بدون مقاله نمیشه خارج درس خوند

موفق باشی
    من به این امید زندم این روزها هم میگذره این وضعیت عوض میشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)