نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: تحلیل زمان کلیرنس با توجه به معیار های مختلف بر اساس اطلاعات Self report شده در 2012

پیش فرض تحلیل زمان کلیرنس با توجه به معیار های مختلف بر اساس اطلاعات Self report شده در 2012

با سلام خدمت همه دوستان عزیز،

راسش موضوع اینکه "کجا برای مصاحبه رفتن بهتره" یه سوال بوده که از سال ها پیش ذهن اپلای کننده های نخستین رو تا به امروز درگیر کرده. قطعا جواب مشخصی هم نمیشه داد چون به خیلی از عوامل که شاید حتی عوامل رندم هم توش باشه بستگی داره، اما خوب با یه نگاه به دیتا ای که بچه ها از سال 2012 دادن میشه به یه نتایجی رسید (که الزاما در سال 2013 ممکنه تکرار نشه)

من یه دیتا بیس تهیه کردم که میکس شده اس از تمام دیتا بیس هایی که بچه ها از سال 2012 در مورد کلیر شدن یا ریجکت شدنشون وارد کردن، این دیتا بیس رو اینجا هم می ذارم تا دوستان اگه خواستن تحلیل آماری خودشون رو هم روش انجام بدن و اگه جالب بود همینجا بذارن تا همه ببینیم. فقط موردی که هست اینه که خیلی از بچه ها زمانی که منتظر زمان ویزاشون بودن دیتای خودشون رو وارد کرده بودن و بعدا یادشون رفته بوده که آپدیت کنن، و از اونجایی که فیلد Waiting Days اتوماتیک پر میشد، عدد های خیلی بالایی مثل 300 یا 200 رو میدیدم که اون داده ها رو حذف کردم (تقریبا هم منطقیه و هم روتین چون به صورت عادی پخش شده توی سفارت های مختلف). خلاصه یه سری اطلاعات نسبتا مفید میشه گرفت، اما توجه کنین که این اطلاعات بعضا به صورت ناقص وارد شده بود یا حتی ممکنه بعضی ها اشتباه این دیتا ها رو اضافه کرده باشن، اما خوب همونطور که عرض کردن این بهترین داده ای هستش که به نظر من در مورد ما ها وجود داره

چند تا تحلیل خیلی ساده میشه کرد روی این داده ها با استفاده از ANOVA و اونم اینه :
    (جدول تحلیل های ANOVA، T-test و خود دیتا بیس رو به زودی آپلود می کنم - اما برای یه نگاه اجمالی صرفا جداول میانگین رو اینجا قرار می دم)

سوال اول :آیا تفاوت معنا داری بین سفارت ها با توجه به زمان کلیر شدن وجود دارد؟
    تفاوت معنا داری بین سفارت ها و زمان کلیرنس وجود دارد به این ترتیب :
    به این ترتیب که آنکارا به طور معنا داری بدتر از دوبی و ایروان بوده
    عشق آباد تفاوت معنی داری با بقیه سفارت ها نداره
    دوبی بهتر از آنکارا و تاشکند بوده به صورت معنا داری
    یروان بهتر از آنکارا، عشق آباد و تاشکند بوده.
    به طور خلاصه ترتیب میانگین زمان انتظار در سفارت های مختلف اینطوریه

Embassy Mean
    Ankara 48.39
    Ashghabad 42.12
    Dubai 35.50
    Tashkand 47.82
    Yerevan 38.01
    Total 39.70

پس میشه متوجه شد که دوبی به اون بدی ای که عنوان شده بین بچه ها نیست، البته این نکته خیلی مهمه که توی این تحلیل مقدار ریجکتی مشخص نشده ! به عبارت دیگه بر اساس این داده اگه کسی پارسال توی مصاحبه پذیرفته میشده، دوبی به طور میانگین کوتاه ترین زمان رو در کلیرنش داشته

سوال دوم : آیا مدرکی که هدف ادامه تحصیل است تاثیری در زمان کلیر شدن دارد؟
    بله

تقریبا زمان معنی داری تفاوت وجود داره بین دوره دکتری و دوره فوق و دوره ریسرچ. به این ترتیب که کوتاه ترین زمان انتظار برای دوره فوق لیسانس بوده، سپس دکتری و در انتها ریسرچ

Degree Mean
    PhD 42.45
    Master 36.68
    Research 53.50
    Total 41.25

سوال سوم : آیا داشتن فاند تاثیر در زمان کلیر شدن داره؟ بله

تفاوت معنی داری بین فاند های پارشیال، عدم فاند و فاند کامل وجود داره. نکته جالب اینه که پارشیال ها کوتاه ترین زمان و عدم فاند بیشترین زمان رو داشتن
    fund Mean
    Partial 32.59
    No 44.30
    Full 39.03
    Total 39.60

سوال چهارم :آیا رفتن به سربازی یا نرفتن به سربازی تاثیری در زمان کلیر شدن دارد؟
    خیر: تقریبا هیچ ارتباطی بین سربازی رفتن و زمان کلیر شدن وجود نداره

Military Mean N Std. Deviation
    Yes 46.24 41 34.277
    No 46.89 94 34.709
    Total 46.70 135 34.452

سوال پنجم : آیا جنسیت تاثیر مستقیمی در روند کلیرنس دارد؟ بله
    به طور مستقیم زمان کلیر شدن زنان کمتر از مردان است
    برای مردان 43 روز و برای زنان 33 روز است.
    (البته مقداری از دیتا میس شده بود، که احتمال زیاد بیشتر مربوط به خانم ها هستش، دلیلش هم اینه که میانگین میس شده ها نزدیک به 33 روز است)

سوال ششم : آیا ماهی که در آن مصاحبه میشویم تاثیری بر روی کلیر شدن ما دارد؟ جواب بله
    تفاوت معنی داری بین ماه های می، جون، جولای و آگوست وجود دارد

جدول انتظار نیز به این صورت است

Month of Interview Mean
    4 14.00
    5 50.00
    6 38.46
    7 41.31
    8 38.21
    9 54.92
    10 18.60
    11 30.94
    12 37.00
    Total 39.70

سوال هفتم : آیا تفاوت معنی داری بین نوع رشته تحصیلی و زمان کلیر شدن وجود دارد؟

انواع رشته ها : 1 - تیپ علوم انسانی 2 - تیپ علوم مهندسی 3 - تیپ علوم تجربی 4 - تیپ علوم پایه 5 - تیپ علوم هنری

جواب : تقریبا هیچ اختلاف معنی داری بین رشته ها وجود ندارد به جز تیپ علوم پایه که 10 روز به طور میانگین بهتر از دیگر علوم است:
    Field Mean
    1 41.79
    2 40.80
    3 43.85
    4 32.31
    5 43.50
    Total 40.92

سوال هشتم :آیا نوع شغل تاثیری در روال کلیر شدن دارد؟ (توجه کنید که عدم شغل و داشتن شغل اینجا مطرح نیست بلکه شغل خصوصی =1 ، شغل دولتی = 2 یا هردو = 3)
    جواب ، بله نسبتا تاثیر معنی داری وجود دارد
    البته باید توجه کرد که اطلاعات مربوط به کسانی که فقط شغل دولتی داشتن تنها دو نفر بودن، اما تفاوت معنی داری وجود داره بین کسانی که
    شغل خصوصی داشتن یا شغل دولتی هم جزو رزومه اشون بوده، تفاوت هم 10 روز هست یعنی به طور میانگین کسانی که شغل دولتی داشتن 10 روز بیشتر طول کشیده کارشون.

تحلیل ای که میشه ارائه داد اینه :
    1 - تقریبا سفارت خیلی تاثیری نداره در روند کار شما، بلکه خود شما و رزومه شماست که تعیین کننده وضعیت کلیر شدنتون داره
    2 - هرچقدر کیس شما خاص تر باشه، احتمال کلیر شدنتون در زمان کمتر بالاتر میره، به این معنی که افراد در کیس های مشابه در یک دسته قرار میگیرند
    و به همین منظور فرضا "مستر دارای فول فاند" زودتر کارش انجام میشه تا " دکتری با فول فاند" چون تعداد در دسته اول به مراتب کمتره و بنابر این کمتر در صف قرار خواهد گرفت
    3 - توصیه نهایی اینه که زمان زودتر مصاحبه ارو ترجیح بدین به این که کجا برید، و صد البته قبلش رزومته اون رو طوری درست کنین که تاثیر مخرب در روال کارتون نداشته باشه

در پایان این صرفا تحلیل من با استفاده از داده های خود گزارش شده بچه هاست در حالی که (کسانی که دوره کلیر بسیار بالا داشتن از دیتا بیس حذف شدن - دلیل اش رو هم اول پست گفتم) و اصلا معلوم نیست که در سال 2013 هم همین باشه یا نه، اما خوب این نتایج به ما کمک می کنه که الکی شعار زده نشیم.

امیدوارم همه زودتر به مقصدشون برسن
    ویرایش توسط programming_ma : May 28th, 2013 در ساعت 11:00 AM

پیش فرض پاسخ : تحلیل زمان کلیرنس با توجه به معیار های مختلف بر اساس اطلاعات Self report شده د

ممنون از تحلیل شما! واقعا خیلی مفید و جالب بود!
    دو سوال دیگه هم به ذهن من رسید که جالب بررسی بشه:
    1) کدوم سفارت بهتر ویزای مولتی میده؟
    2) محل خدمت (ارتش و سپاه و ... ) روی مدت زمان اثری دارد؟

پیش فرض پاسخ : تحلیل زمان کلیرنس با توجه به معیار های مختلف بر اساس اطلاعات Self report شده د

نقل قول نوشته اصلی توسط TGA نمایش پست ها
    ممنون از تحلیل شما! واقعا خیلی مفید و جالب بود!
    دو سوال دیگه هم به ذهن من رسید که جالب بررسی بشه:
    1) کدوم سفارت بهتر ویزای مولتی میده؟
    2) محل خدمت (ارتش و سپاه و ... ) روی مدت زمان اثری دارد؟
    خیلی ممنونم دوست من
    متاسفانه دیتا بیسی که تهیه شده از دوستان در سال 2012 در سفارت های مختلف خیلی به سینگل یا مولتی بودن ویزا ها اشاره نشده و همینطور برای سربازی هم خیلی خیلی کم بودن
    کسانی که اطلاعات وارد کردن برای همین هم نمیشه متاسفانه تحلیل حتی نیمه مطمئنی داد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط programming_ma نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان عزیز، راسش موضوع اینکه "کجا برای مصاحبه رفتن بهتره" یه سوال بوده که از سال ها پیش ذهن اپلای کننده های نخستین رو تا به امروز درگیر کرده. قطعا جواب مشخصی هم نمیشه داد چون به خیلی از عوامل که شاید حتی عوامل رندم هم توش باشه بستگی داره، اما خوب با یه نگاه به دیتا ای که بچه ها از سال 2012 دادن میشه به یه نتایجی رسید (که الزاما در سال 2013 ممکنه تکرار نشه)من یه دیتا بیس تهیه کردم که میکس شده اس از تمام دیتا بیس هایی که بچه ها از سال 2012 در مورد کلیر شدن یا ریجکت شدنشون وارد کردن، این دیتا بیس رو اینجا هم می ذارم تا دوستان اگه خواستن تحلیل آماری خودشون رو هم روش انجام بدن و اگه جالب بود همینجا بذارن تا همه ببینیم. فقط موردی که هست اینه که خیلی از بچه ها زمانی که منتظر زمان ویزاشون بودن دیتای خودشون رو وارد کرده بودن و بعدا یادشون رفته بوده که آپدیت کنن، و از اونجایی که فیلد Waiting Days اتوماتیک پر میشد، عدد های خیلی بالایی مثل 300 یا 200 رو میدیدم که اون داده ها رو حذف کردم (تقریبا هم منطقیه و هم روتین چون به صورت عادی پخش شده توی سفارت های مختلف). خلاصه یه سری اطلاعات نسبتا مفید میشه گرفت، اما توجه کنین که این اطلاعات بعضا به صورت ناقص وارد شده بود یا حتی ممکنه بعضی ها اشتباه این دیتا ها رو اضافه کرده باشن، اما خوب همونطور که عرض کردن این بهترین داده ای هستش که به نظر من در مورد ما ها وجود دارهچند تا تحلیل خیلی ساده میشه کرد روی این داده ها با استفاده از ANOVA و اونم اینه جدول تحلیل های ANOVA، T-test و خود دیتا بیس رو به زودی آپلود می کنم - اما برای یه نگاه اجمالی صرفا جداول میانگین رو اینجا قرار می دم)سوال اول :آیا تفاوت معنا داری بین سفارت ها با توجه به زمان کلیر شدن وجود دارد؟تفاوت معنا داری بین سفارت ها و زمان کلیرنس وجود دارد به این ترتیب : به این ترتیب که آنکارا به طور معنا داری بدتر از دوبی و ایروان بودهعشق آباد تفاوت معنی داری با بقیه سفارت ها ندارهدوبی بهتر از آنکارا و تاشکند بوده به صورت معنا دارییروان بهتر از آنکارا، عشق آباد و تاشکند بوده.به طور خلاصه ترتیب میانگین زمان انتظار در سفارت های مختلف اینطوریه
    Embassy Mean
    Ankara 48.39
    Ashghabad 42.12
    Dubai 35.50
    Tashkand 47.82
    Yerevan 38.01
    Total 39.70
    پس میشه متوجه شد که دوبی به اون بدی ای که عنوان شده بین بچه ها نیست، البته این نکته خیلی مهمه که توی این تحلیل مقدار ریجکتی مشخص نشده ! به عبارت دیگه بر اساس این داده اگه کسی پارسال توی مصاحبه پذیرفته میشده، دوبی به طور میانگین کوتاه ترین زمان رو در کلیرنش داشته سوال دوم : آیا مدرکی که هدف ادامه تحصیل است تاثیری در زمان کلیر شدن دارد؟بلهتقریبا زمان معنی داری تفاوت وجود داره بین دوره دکتری و دوره فوق و دوره ریسرچ. به این ترتیب که کوتاه ترین زمان انتظار برای دوره فوق لیسانس بوده، سپس دکتری و در انتها ریسرچ
    Degree Mean
    PhD 42.45
    Master 36.68
    Research 53.50
    Total 41.25
    سوال سوم : آیا داشتن فاند تاثیر در زمان کلیر شدن داره؟ بلهتفاوت معنی داری بین فاند های پارشیال، عدم فاند و فاند کامل وجود داره. نکته جالب اینه که پارشیال ها کوتاه ترین زمان و عدم فاند بیشترین زمان رو داشتن
    fund Mean
    Partial 32.59
    No 44.30
    Full 39.03
    Total 39.60
    سوال چهارم :آیا رفتن به سربازی یا نرفتن به سربازی تاثیری در زمان کلیر شدن دارد؟ خیر: تقریبا هیچ ارتباطی بین سربازی رفتن و زمان کلیر شدن وجود نداره
    Military Mean N Std. Deviation
    Yes 46.24 41 34.277
    No 46.89 94 34.709
    Total 46.70 135 34.452
    سوال پنجم : آیا جنسیت تاثیر مستقیمی در روند کلیرنس دارد؟ بله به طور مستقیم زمان کلیر شدن زنان کمتر از مردان استبرای مردان 43 روز و برای زنان 33 روز است.(البته مقداری از دیتا میس شده بود، که احتمال زیاد بیشتر مربوط به خانم ها هستش، دلیلش هم اینه که میانگین میس شده ها نزدیک به 33 روز است)سوال ششم : آیا ماهی که در آن مصاحبه میشویم تاثیری بر روی کلیر شدن ما دارد؟ جواب بلهتفاوت معنی داری بین ماه های می، جون، جولای و آگوست وجود داردجدول انتظار نیز به این صورت است
    Month of Interview Mean
    4 14.00
    5 50.00
    6 38.46
    7 41.31
    8 38.21
    9 54.92
    10 18.60
    11 30.94
    12 37.00
    Total 39.70
    سوال هفتم : آیا تفاوت معنی داری بین نوع رشته تحصیلی و زمان کلیر شدن وجود دارد؟انواع رشته ها : 1 - تیپ علوم انسانی 2 - تیپ علوم مهندسی 3 - تیپ علوم تجربی 4 - تیپ علوم پایه 5 - تیپ علوم هنریجواب : تقریبا هیچ اختلاف معنی داری بین رشته ها وجود ندارد به جز تیپ علوم پایه که 10 روز به طور میانگین بهتر از دیگر علوم است:
    Field Mean
    1 41.79
    2 40.80
    3 43.85
    4 32.31
    5 43.50
    Total 40.92
    سوال هشتم :آیا نوع شغل تاثیری در روال کلیر شدن دارد؟ (توجه کنید که عدم شغل و داشتن شغل اینجا مطرح نیست بلکه شغل خصوصی =1 ، شغل دولتی = 2 یا هردو = 3)جواب ، بله نسبتا تاثیر معنی داری وجود دارد البته باید توجه کرد که اطلاعات مربوط به کسانی که فقط شغل دولتی داشتن تنها دو نفر بودن، اما تفاوت معنی داری وجود داره بین کسانی که شغل خصوصی داشتن یا شغل دولتی هم جزو رزومه اشون بوده، تفاوت هم 10 روز هست یعنی به طور میانگین کسانی که شغل دولتی داشتن 10 روز بیشتر طول کشیده کارشون.تحلیل ای که میشه ارائه داد اینه :1 - تقریبا سفارت خیلی تاثیری نداره در روند کار شما، بلکه خود شما و رزومه شماست که تعیین کننده وضعیت کلیر شدنتون داره2 - هرچقدر کیس شما خاص تر باشه، احتمال کلیر شدنتون در زمان کمتر بالاتر میره، به این معنی که افراد در کیس های مشابه در یک دسته قرار میگیرند و به همین منظور فرضا "مستر دارای فول فاند" زودتر کارش انجام میشه تا " دکتری با فول فاند" چون تعداد در دسته اول به مراتب کمتره و بنابر این کمتر در صف قرار خواهد گرفت3 - توصیه نهایی اینه که زمان زودتر مصاحبه ارو ترجیح بدین به این که کجا برید، و صد البته قبلش رزومته اون رو طوری درست کنین که تاثیر مخرب در روال کارتون نداشته باشهدر پایان این صرفا تحلیل من با استفاده از داده های خود گزارش شده بچه هاست در حالی که (کسانی که دوره کلیر بسیار بالا داشتن از دیتا بیس حذف شدن - دلیل اش رو هم اول پست گفتم) و اصلا معلوم نیست که در سال 2013 هم همین باشه یا نه، اما خوب این نتایج به ما کمک می کنه که الکی شعار زده نشیم.امیدوارم همه زودتر به مقصدشون برسن
    سلامبه نظرم این تحلیل رو میتونید به سفارتها بفروشید!استرس منو که کم کردین با این آمارممنون

ممنون. خیلی تحلیل جالبی بود. پیشنهاد می کنم که نتایج رو بر اساس رشته و داشتن یا نداشتن خانواده هم ارایه بدین.

متشکرم دوست عزیز، متاسفانه دیتا بیسی که در سال 2012، توسط دوستان در سفارت های مختلف جمع شده بود بعضی از موارد رو نداشت:
    مثل، مولتی یا سینگل بودن. متاهل بودن یا نبودن و همینطور این که کجا سربازی رفته بودن.
    امیدوارم به کمک شما و بقیه دوستان که جدول سال 2013 رو تهیه می کنن، بتونیم اطلاعات کامل تر با Missing کمتر تهیه کنیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)