صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 29

موضوع: وضعيت كار و شغل در رشته هاي مرتبط با ادبيات زبانهاي خارجي در دنيا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وضعيت كار و شغل در رشته هاي مرتبط با ادبيات زبانهاي خارجي در دنيا

نقل قول نوشته اصلی توسط diamondstone نمایش پست ها
    سلام و درود، من لیسانس آموزش زبان از ایران و فوق لیسانس ادبیات انگلیسی از هندوستان دارم، به خاطر علاقه به زبانشناسی و بازار کارش که فکر میکنم به نسبت بهتر باشه تصمیم دارم برای گرفتن پذیرش در این رشته از دانشگاههای امریکا یا کانادا اقدام کنم، اینجا کسی میتونه من رو راهنمایی کنه که آیا ادامه تحصیل در رشته زبانشناسی تصمیم درستی هست ؟ و کلا برای مستر مجدد اقدام کنم یا پی اچ دی ؟ بازار کار کدوم بهتره؟ چون شنیدم پی اچ دی میتونه موقعیت کاری رو محدود به دانشگاه و صرفا کارای تحقیقی بکنه..
    ببخشید دانشگاه های هند برای تحصیل ادبیات انگلیسی مناسب هستند؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Literature.MA , Azad

پیش فرض پاسخ : وضعيت كار و شغل در رشته هاي مرتبط با ادبيات زبانهاي خارجي در دنيا

من 4 زبان رسمی کشوری در دنیا رو مسلطم.انگلیسی و فارسی و ترکی استانبولی و آذری.
    با فرانسه هم آشنایی دارم در حد کم.آیا میتونم از این گزینه برای اشتغال استفاده کنم ؟ به درد میخوره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Cnet نمایش پست ها
    ببخشید دانشگاه های هند برای تحصیل ادبیات انگلیسی مناسب هستند؟

این رو تو قسمت مربوط به تحصیل در هند میتونید پیدا کنید٬ سوالتون خیلی کلی بود٬ خیلی بستگی داره کدوم دانشگاه باشه٬ تعداد دانشگاههای هند خیلی زیاده٬ ادبیات انگیسی از جمله رشته هایی هست که توی هند قویه٬ بستگی داره هدفتون چی باشه٬ من هدفم اقامت بود و به هند به عنوان سکوی پرتاب برای رفتن به کشورهای بهتر نگاه کردم که کاملا اشتباه بود.

چرا اینجا هیچکس فعال نیست ):

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط diamondstone نمایش پست ها
    چرا اینجا هیچکس فعال نیست ):
    چرا فعال نيستند؟؟!!!فعالند كه بچه ها...سوالي نيست اصلا !بحثي نيست اصلا...غير از اون ادبيات تطبيقي كه اونهم طرفدار خاصي نداشت...به نظر مي رسه اكثر بچه هاي زبان ايران رو بيشتر ترجيح مي دن...
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member
    رشته و دانشگاه

منم که جدیدا عضو شدم و اصولا تلاشمم میخوام بکنم واسه رفتن !
    حداقل ما که چند نفر هستیم و فعال هم میتونیم باشیم به همدیگه کمک کنیم

Junior Member

سلام من اینجا دانشجوی زبان و ادبیات انگلیسی هستم.قصد دارم برای ارشد به المان برم. به نظرتون اگر آلمان یکی از گرایشهای مربوط به زبان انگلیسی رو بخونم میتونم بعدش کار پیدا کنم؟ چه فرصتهای شغلی برای من اونجا فراهمه؟ سر چجور کارهایی میتونم برم؟(من هیچ نوع اطلاعاتی راجه به بازار کار این رشته در آلمان ندارم) ممنون از راهنماییتون

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط faezeh73 نمایش پست ها
    سلام من اینجا دانشجوی زبان و ادبیات انگلیسی هستم.قصد دارم برای ارشد به المان برم. به نظرتون اگر آلمان یکی از گرایشهای مربوط به زبان انگلیسی رو بخونم میتونم بعدش کار پیدا کنم؟ چه فرصتهای شغلی برای من اونجا فراهمه؟ سر چجور کارهایی میتونم برم؟(من هیچ نوع اطلاعاتی راجه به بازار کار این رشته در آلمان ندارم) ممنون از راهنماییتون
    با درود
    قبل از همه ي اينها به نظر خيلي شيك بايد ب.1 مينيمم آلماني بدونين (من كه ميگم ب.2 حالا) بعدش بايد ببينيم فرصت هاي شغلي آلمان چيه...منظور شما زبانشناسي بوده؟همگاني؟زبان انگليسي؟يعني ادبيات؟يعني چي دقيقا؟
    به هرحال براي موندن بهترين شرايط كاري مي تونه همون استاد دانشگاه باشه يا اگر نظر من رو ميخواي زدن به خط تطبيقي ! چون اونجا شمايي كه سروگردن بالاتري البته اگر به ادبيات فارسي علاقه اشته باشي...غير از اون بايد معلم زبان انگليسي بشي كه اينهم شرايطش بد نيست فقط مثل استادي دانشگاه نيست(از لحاظ پرستيژي كه ايراني معتقده البته ! ) آلمان هم خوبيش همينه مثه فرانسه و ايتاليا كه معلم زبان انگيسي مي خواد...شايد هم بشه توي موسسات تحجقيقاتي و لابراتورهاي زيرمجموعه زبانشناسي فعاليت كرد...
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member

ممنون از راهنماییتون.من فعلا دارم درباره گرایش های ارشد این رشته تحقیق میکنم.ولی بیشتر میخوام درباره گرایش ادبیات انگلیسی بدونم که چجور بازار کاری داره؟(دارم درباره همه ی گرایش هاش تحقیق میکنم)سپاس فراوان

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط faezeh73 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون.من فعلا دارم درباره گرایش های ارشد این رشته تحقیق میکنم.ولی بیشتر میخوام درباره گرایش ادبیات انگلیسی بدونم که چجور بازار کاری داره؟(دارم درباره همه ی گرایش هاش تحقیق میکنم)سپاس فراوان
    اینطور که من در این مدت که تحقیق کردم فهمیدم، بهترین شاخه از نظر پذیرش و کار زبان شناسی هست که حتی یه جا نوشته بودن که به اندازه رشته های مهندسی هم پذیرش داره و هم فاند !!!
    بعد از این گرایش ادبیات رو توصیه کرده بودن که گرایش دانشگاهی منم هست و آموزش در مرحله آخر قرار داره.مترجمی رو هم کلا رد کرده بودن :دی

البته از قدیم گفتن شنیدن کی بود مانند دیدن ! این چیزی که ما داریم میخونیم و بهمون میگن همه شنیده هایی هستن که نمیشه روشون حساب باز کرد.وقتی که پامون برسه اونطرف تازه متوجه میشیم شرایط از چه قراره.
    ضمنا این چیزهایی هم که من نوشتم واسه یه تحقیق کوتاه مدت 1 ماهه اس.دوستانی هستن که بیشتر تحقیق کردن و میتونن اطلاعات کاملتری بدن.
    ولی چیزی که بدیهی هست اینه که اصل کار در رشته ما تدریس خواهد بود و بعد از اون شاید بشه رو یه چیز دیگه حساب باز کرد.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)