صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 29 , از مجموع 29

موضوع: وضعيت كار و شغل در رشته هاي مرتبط با ادبيات زبانهاي خارجي در دنيا

پیش فرض پاسخ : وضعيت كار و شغل در رشته هاي مرتبط با ادبيات زبانهاي خارجي در دنيا

نقل قول نوشته اصلی توسط faezeh73 نمایش پست ها
    سلام من اینجا دانشجوی زبان و ادبیات انگلیسی هستم.قصد دارم برای ارشد به المان برم. به نظرتون اگر آلمان یکی از گرایشهای مربوط به زبان انگلیسی رو بخونم میتونم بعدش کار پیدا کنم؟ چه فرصتهای شغلی برای من اونجا فراهمه؟ سر چجور کارهایی میتونم برم؟(من هیچ نوع اطلاعاتی راجه به بازار کار این رشته در آلمان ندارم) ممنون از راهنماییتون
    من دو سه تا از دوستام اینجا زبان انگلیسی خوندن! اوضاع زیاد خوب نیست! بخصوص اینکه اینجا پره انگلیسی و آمریکاییه.
    شما برای اقامت بعد تحصیل باید تمام وقت کار داشته باشی و اگر بخوای تو موسسات زبان کار کنی اکثرا حق التدریسیه که برای تمدید ویزا غیر قابل قبوله!
    حتی کار تمام وقت تو شرکتای زیر گروه کال سنتر (مثلا خدمات ارتباط مشتریان مخصوص کشورهای انگیلیسی زبان) رو هم قبول نمیکنن!

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

پیش فرض پاسخ : وضعيت كار و شغل در رشته هاي مرتبط با ادبيات زبانهاي خارجي در دنيا

نقل قول نوشته اصلی توسط faezeh73 نمایش پست ها
    سلام من اینجا دانشجوی زبان و ادبیات انگلیسی هستم.قصد دارم برای ارشد به المان برم. به نظرتون اگر آلمان یکی از گرایشهای مربوط به زبان انگلیسی رو بخونم میتونم بعدش کار پیدا کنم؟ چه فرصتهای شغلی برای من اونجا فراهمه؟ سر چجور کارهایی میتونم برم؟(من هیچ نوع اطلاعاتی راجه به بازار کار این رشته در آلمان ندارم) ممنون از راهنماییتون

سلام دوست عزیز،
    بنده الان در آلمان مشغول به تجصیل ادبیات هستم (البته بیشتر گرایش آمریکا) و اولین چیزی که هرکسی میپرسه در مورد رشته ام اینه که بعدش میخوای چیکار کنی! باید پذیرفت که همچین رشته هایی بازار کار براش خیلی کمه. شما یا باید تا دکتری بخونی و با کلی شانس تو یه دانشگاه کار پیدا کنی و یا انقدر آلمانیت رو قوی کنی که بتونی تو یه روزنامه ای ، مجله ای چیزی فعالیت کنی که باز اون هم شانسش پایینه، چون بچه های رشته ژورنالیسم اولویت دارند. واقعا اگه به این رشته علاقه چندانی ندارید و جزو اون قشری هستید که از لطف کنکور وارد این عرصه شدید، اکیدا توصیه میکنم برای یه رشته دیگه اقدام کنید. و اگه اصرار به ادامه همین رشته دارید بدونید که اینجا یا باید زبانشناسی بخونید یا ادبیات که باز بازار کار زبانشناسی به نسبت ادبیات خیلی بیشتره (مخصوصا اگه وارد تخصص هوش مصنوعی بتونید بشید)
    به هرحال بیشتر فکر کنید در مورد ارشد این رشته در آلمان.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    State university of Ilam,English literature

سلام دوستان یه سوالی دارم اگه میشه لطفآ همفکری کنید!
    من لیسانس ادبیات انگلیسی هستم میخوام ارشدمو همین ایران بگیرم و برا دکترا اپلای کنم هدف اصلیم هم رفتن همیشگی از ایرانه به نظرتون من اگه دکترای ادبیات بگیرم شانس بیشتری برا کار پیدا کردن دارم یا دکترای زبان شناسی؟( به هر 2 هم علاقه دارم به خصوص ادبیات)
    در ضمن از نظر کار بعد از تحصیل آمریکا شرایطش بهتره یا کانادا؟ یا اروپا؟ من هنوز نتونستم تصمیم بگیرم لطفآ اگه اطلاعاتی دارید راهنماییم کنید ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Literature.MA , Azad

نقل قول نوشته اصلی توسط tani4 نمایش پست ها
    من لیسانس ادبیات انگلیسی هستم میخوام ارشدمو همین ایران بگیرم و برا دکترا اپلای کنم هدف اصلیم هم رفتن همیشگی از ایرانه به نظرتون من اگه دکترای ادبیات بگیرم شانس بیشتری برا کار پیدا کردن دارم یا دکترای زبان شناسی؟( به هر 2 هم علاقه دارم به خصوص ادبیات)
    در ضمن از نظر کار بعد از تحصیل آمریکا شرایطش بهتره یا کانادا؟ یا اروپا؟ من هنوز نتونستم تصمیم بگیرم لطفآ اگه اطلاعاتی دارید راهنماییم کنید ممنون
    سلام.من تا اونجایی که خوندم زبانشاناسی بازار کار و فاند بهتری نسبت به ادبیاتن انگلیسی داره.یعنی ترتیب رشته های زبان انگلیسی اینطوره:
    1- زبانشاناسی
    2-ادبیات
    3-آموزش
    4-مترجمی(که حذف هم بشه فرق چندانی نمیکنه:دی)

درباره کار بعد از تحصیل واقعیتش من هم چیز زیادی دستگیرم نشد ! یعنی کسی نبوده که بتونم باهاش صحبت کنم و بپرسم.ولی اون چیزیکه بدیهی هست اینه که رشته ما اصولا در بحث آموزش و تدریس میتونه فعال باشه تا باقی کارها.و کسی هم که دکتری میخونه بر عکس ایران تمایل جامعه به جذب ایشون به کار آکادمیک هست در هر رشته های.حالا اگر اون رشته ادبیات انگلیسی باشه منطقا احتمالش بیشتر میشه دیگه !
    ولی فکر میکنم زبانشناسی دقیقا مثل ادبیات نیست و پروژه ها و طرح هایی هم هستن که زبان شناس ها در اونا کار میکنن.ولی چون رشته من نبوده،در اینباره تحقیق زیادی نکردم.

le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

نظر شخصی من اینه که زبانشناسی بازار کارش بهتره ولی خب یه نکته ای که هست اینه که وقتی شما دکتری میخونید کلا کار در دانشگاه باید پیدا کنید. ولی این کار رو ممکنه با ادبیات هم بتونید انجام بدید و از اونجایی که من میبینم بچه های ادبیات تعدادشون کمتره، نتیجه اینکه در مورد کیس شما میتونه ادبیات هم کار ساز باشه ولی به این هم فکر کنید که همیشه ادبیات از بقیه گرایش ها بسیار بسیار سخت تره... و باید تخصصا تو یه چیز به خصوص ادامه بدید...
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    State university of Ilam,English literature

دوستان( از راهنمایی هاتون خیلی خیلی ممنونم
    منظورتون اینه که چون احتمالا دانشجوی زبانشناسی بیشتره پس پیدا کردن کار هم رقابتش سخت تر میشه؟
    غیر از کارای آکادمیک چه فرصتهای شغلی دارم تو رشته زبان شناسی؟
    راستی یکی از سوالام جا مونده بود! از بین کشورهای انگلیس آمریکا و کانادا کدومش احتمال پیدا کردن کار و در نتیجه موندگار شدن بیشتره؟ شما کجا رو پیشنهاد میکنید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Literature.MA , Azad

منظورتون اینه که چون احتمالا دانشجوی زبانشناسی بیشتره پس پیدا کردن کار هم رقابتش سخت تر میشه؟
    راستی یکی از سوالام جا مونده بود! از بین کشورهای انگلیس آمریکا و کانادا کدومش احتمال پیدا کردن کار و در نتیجه موندگار شدن بیشتره؟ شما کجا رو پیشنهاد میکنید؟
    اون قسمت زبان شناسی رو که نمیدونم.
    ولی بین کشورها در رشته ادبیات آمریکا فکر میکنم بهترین هست،ولی از نظر موندن و اقامت استرالیا و کانادا به نسبت راحت تر باید باشه، انگلیس هم جدیدا انگار قوانین رو سخت تر کرده برای موندن و دانشجویی که دانشگاه رو تموم کرده باید برگرده به کشورش و دوباره از اونجا درخواست ویزا بده دوباره !
    اگه من اشتباه کردم دوستان اصلاح کنن.

le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

نمیشه به قطعیت گفت سخت تر میشه دوست عزیز، چون واسه دکتری خیلی همه چیز تخصصی تر میشه و قطعا باید بشه، ولی در کل چیزی که من میبینم اینه که به طور کلی ادبیات به دلیل سختی رشته دانشجوهای کمتری داره و اینکه رشته پول سازی نیست (خیلی صادقانه )
    من هم با نظر دوستمون موافقم، آمریکا بهترینه بین جاهایی که گفتید ولی کانادا همیشه اقامت سریع تر و راحت تره.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام. میخواستم بدونم اپلای کردن برای دکترای آموزش زبان انگلیسی در آلمان خوبه؟
    چجور کارایی میشه با این رشته کرد؟ توی آلمان
    فاند یا فول فاند هم میدن؟
    چجور رزومه ای میخواد؟ اینکه لیسانس رشته ی دیگه ای باشه پوئن منفی هست واسه فاند و پذیرش؟

سپاس

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)