صفحه 11 از 19 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 184

موضوع: پرداخت هزینه ویزا (Visa application charge)

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

پیش فرض پاسخ : پرداخت هزینه ویزا (Visa application charge)

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadz نمایش پست ها
    سلام، ببخشید من گیچ شدم الان، پس فرم 1440 واسه چیه؟ تو سایت سفارت استرالیا در تهران نوشته که اول باید با استفاده از فرم 1440 پرداخت رو انجام بدین، و رسیدش رو از اداره مهاجرت استرالیا دریافت کنین، بعد اپلیکیشنتون رو به همراه اون رسید لاج کنین! یعنی می شه اصلا" فرم 1440 رو پر نکرد، و اپلیکیشن رو بدون رسید پرداخت لاج کرد، تا اون موقع که فرم 157a رو دارن بررسی می کنم، از روی اطلاعات پرداخت صفحه 25 خودشون پول رو برداشت کنن؟
    تفاوت پرداخت از طریق فرم 1440 با فرم 157a اینه که فرم 1440 رو باید برای اداره مهاجرت در استرالیا ایمیل کنین و اونا پول رو از کارتی که مشخصاتش رو توی فرم دادین کم میکنن و رسیدش رو براتون میفرستن و شما هم این رسید رو همراه بقیه مدارکتون میفرستین برای سفارت و دیگه لازم نیست قسمت پرداخت در فرم 157a رو پر کنین. اما اگر بخواین پرداخت رو از طریق فرم 157a انجام بدین، دیگه احتیاجی به فرم 1440 نیست و مشخصات کارتتون رو باید در قسمت پرداخت فرم 157a بنویسین.

اما اگر سفارت تهران گفته که پرداخت رو از طریق فرم 1440 انجام بدین، به نظرم شما هم همین کار رو بکنین.

Junior Member

سلام. ما می خواستیم از طریق فرم 157a پرداخت کنیم برای اینکه زودتر بشه. دیروز مدارک را پست کردیم و امروز از سفارت تلفن زدند که حتما از طریق فرم 1440 باید پرداخت کنیم. گفتم که دوستان از همون اول از طریق همین فرم اقدام کنند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Isfahan-Information Technology Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    تفاوت پرداخت از طریق فرم 1440 با فرم 157a اینه که فرم 1440 رو باید برای اداره مهاجرت در استرالیا ایمیل کنین و اونا پول رو از کارتی که مشخصاتش رو توی فرم دادین کم میکنن و رسیدش رو براتون میفرستن و شما هم این رسید رو همراه بقیه مدارکتون میفرستین برای سفارت و دیگه لازم نیست قسمت پرداخت در فرم 157a رو پر کنین. اما اگر بخواین پرداخت رو از طریق فرم 157a انجام بدین، دیگه احتیاجی به فرم 1440 نیست و مشخصات کارتتون رو باید در قسمت پرداخت فرم 157a بنویسین.

اما اگر سفارت تهران گفته که پرداخت رو از طریق فرم 1440 انجام بدین، به نظرم شما هم همین کار رو بکنین.
    ببخشید دوست عزیز، من از یکی از این شرکت های داخلی ویزا کارت خریدم و می خواستم با استفاده از فرم 1440 مبلغ رو پرداخت کنم. الان چند تا سئوال برام پیش اومده:
    1- تو فرم 1440 صفحه اولش 5 تا هزینه است:
    Base Application Charge
    Non-internet Application Charge
    Additional Applicant Charge aged 18 years or over
    Additional Applicant Charge under 18 years of age
    Subsequent Temporary Application Charge
    تو این لینک که هزینه ها رو توضیح داده (http://www.border.gov.au/Trav/Visa/Fees)، فقط واسه 4 تای اول از این 5 تا هزینه ها رو آورده، می دونین Subsequent Temporary Application Charge واسه چیه؟
    2- تو همون لینک http://www.border.gov.au/Trav/Visa/Fees واسه ویزای 574، Non-internet application charge رو N/A زده، واسه سه تای دیگه زده nil، این یعنی چی؟ nil که می شه صفر، N/A یعنی Not Available، یعنی چی، اینم یعنی صفر؟
    2- سئوال سومم این که تو صفحه دوم که هزینه کل رو باید بنویسیم، آیا باید همون 550 دلار (هزینه Base Application Charge برای ویزای 574 که من می خوام اقدام کنم) رو نوشت، باید اون 8 درصدم حساب کنیم؟ یعنی بنویسیم 550 * 1.08 که می شه 594؟
    بسیار ممنونم از لطفتون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    university of Tasmania ، Naval Architecture

سلام
    1-Subsequent Temporary Application Charge نمیدونم چیه شاید اون 8% اضافه بر سازمانه به هر حال نیازی نیس برای 574 پر کنید.
    2- برای همراه هزینه اضافی نمیگیرن واسه 574 و nil یعنی همون صفر. N/A هم یعنی Not Applicable یعنی برای اون ویزای خاص کاربردی نداره.
    3- شما همون 550 رو بزن تو فرم خودشون 8 درصد بیشتر رو از کارت کسر میکنن.
    لاج مدارک در تهران 6 جولای، دریافت فایل نامبر 7 جولای، درخواست مدیکال 12 جولای، انجام مدیکال 15 جولای، ارسال مدیکال 22 جولای، گرنت ویزا 23 جولای. سابکلاس 574 ، (PhD Naval Architecture (maritime engineering ،دانشگاه تاسمانیا فول فاند

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط otanazi نمایش پست ها
    سلام
    1-Subsequent Temporary Application Charge نمیدونم چیه شاید اون 8% اضافه بر سازمانه به هر حال نیازی نیس برای 574 پر کنید.
    2- برای همراه هزینه اضافی نمیگیرن واسه 574 و nil یعنی همون صفر. N/A هم یعنی Not Applicable یعنی برای اون ویزای خاص کاربردی نداره.
    3- شما همون 550 رو بزن تو فرم خودشون 8 درصد بیشتر رو از کارت کسر میکنن.
    ممنونم دوست عزیز، پس واسه ویزای 574 در فرم 1440 دو جا هزینه رو وارد می کنیم، یکی تو صفحه اول جلوی Base Application Charge و اون یکی هم تو صفحه دوم تو قسمت Payment Details و واسه هر دو همون 550 دلار رو درسته دیگه؟ اون 8 درصد و اون 4 درصد اضافی رو هم خودشون خودکار اعمال می کنن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام به همگی،
    اجازه بدید یه چند نکته که برام مبهم بود، و به پاسخشون رسیدم رو خدمتتون عرض کنم تا دوستانی که مثل من این مساله براشون سئواله، از نگرانی در بیان:
    اولا" در مورد هزینه ویزا. من خودم از یکی از این شرکت های مشهور که کارت هدیه ویزا می فروشن، کارت خریدم و باهاش هزینه ویزا رو پرداخت کردم. خودم خیلی نگران بودم که نکنه با این کارت ها نشه، ولی خدا رو شکر مشکلی پیش نیومد، و یه روزه پول رو کسر کردن، و رسید رو برام ایمیل کردن.
    ثانیا" در مورد هزینه ویزا. ویزایی که من می خوام درخواست بدم، ویزای 574 هستش که هزینه ویزا واسش 550 دلار استرالیاست. نکته ای که تو اینجا دیدم دوستان اشتباه کردن و من هم به اشتباه افتادم، در مورد اون Credit Card Surcharge هستش. دقت کنین که این هزینه اضافی 1.08 درصد هستش نه 8 درصد! واسه من واسه 550 دلار این هزینه Surcharge شد 5.94 دلار که می شه در واقع 550 * 0.0108! از من کلا" 555.94 دلار استرالیا کسر کردن، که صورت حساب کارتم رو که چک کردم شده 414.33 دلار آمریکا. من خودم کارتی که گرفتم 520 دلار گفتم واسم بزنن، یعنی 100 دلار موند رو دستم! گفتم حواستون باشه که مثل من خیلی اضافی شارژ نزنین!
    ثالثا" در مورد فرم 1440 و مبلغی که باید رو این فرم وارد کنین. دقت کنید که اگه مثلا" مثل من می خواین واسه 574 اقدام کنین، تو این فرم هم مبلغی که تو صفحه اوله، و هم مبلغ صفحه دوم رو باید همون 550 دلار بزنین، و هزینه Surcharge رو خودشون می دونن، و نباید شما اینجا این مبلغ حساب کنین! مثلا" من اول می خواستم به جای 550 بزنم 594 که در واقع می شد 550* 1.08، که اون Surcharge رو که اشتباها" فکر می کردم 8 درصد بود، که 1.08 درصد بود نه 8 درصد رو هم خودم اضافه کرده بودم، ولی به توصیه دوستان همون 550 زدم منم! به این قسمت فرم دقت کنین، من دقت نکرده بودم:
    As the cardholder I acknowledge and accept that a credit card surcharge
    may apply to the transaction. By signing this form, I am authorising the
    department to deduct the correct Visa Application Charge if I have
    entered the incorrect amount.
    اینجا تلویحا می گه که شما با اون Surcharge کاریتون نباشه، ما خودمون بلدیم چیکار کنیم!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

دوستان من دیروز یه گیفت کارت از شرکت ایرانی خریدم که مال امارات بود
    براحتی اطلاعات رو تو فرم 1440 وارد کردم و فرستادم
    3 ساعت بعد فرم رسید پرداخت برام ارسال شد
    بهترین راه تو ایران به نظرم همینه گرچه کارمزدش یکم زیاده

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

این روش خیلی معذرت میخوام از شما... اما اصلا روش خوبی نیست چون پولتون را هدر میدید فقط... این گیفت کارت ها هزینه نوسان دلار و هزینه چنچ پول و هزینه صدور خود کارت را هم در اصل دارید میدید... برای اینکه مطمن هم بشید پول کم نمیاد باید مبلغ بیشتر هم شارژ کنید.... و این کارت ها اصلا قابل شارژ مجدد هم نیستن... اما خوب کارتون راه میوفته!
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_bahram نمایش پست ها
    دوستان من دیروز یه گیفت کارت از شرکت ایرانی خریدم که مال امارات بود
    براحتی اطلاعات رو تو فرم 1440 وارد کردم و فرستادم
    3 ساعت بعد فرم رسید پرداخت برام ارسال شد
    بهترین راه تو ایران به نظرم همینه گرچه کارمزدش یکم زیاده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

چون پرداخت هزینه سفارت فقط offline انجام میشه و هیچ موسسه حاضر نیست بیاد تو فرم 1440 اطلاعات کارتشو براتون بنویسه پس این بهترین راه حامد جان
    در ضمن 15 دلار برای صدور کارت و هزینه تبدیل دلار و اینا مبلغ زیادی نمیشه
    شما روش بهتری سراغ دارید؟ بگید بچه های بعد من استفاده کنن
    چون من دوستم رو فرستادم حضوری بره تو استرالیا (شهر کنبرا) حضوری پرداخت کنه
    بهش گفتن جدیدا pay over the counter نداریم و باید چک بانکی باید بدین

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

بله من روش ارزون تری سراغ دارم اما تبلیغ چون نمیشه انجام داد.. نمیتونم خدمت شما عرض کنم و باید به قوانین سایت احترام بگذارم...
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_bahram نمایش پست ها
    چون پرداخت هزینه سفارت فقط offline انجام میشه و هیچ موسسه حاضر نیست بیاد تو فرم 1440 اطلاعات کارتشو براتون بنویسه پس این بهترین راه حامد جان
    در ضمن 15 دلار برای صدور کارت و هزینه تبدیل دلار و اینا مبلغ زیادی نمیشه
    شما روش بهتری سراغ دارید؟ بگید بچه های بعد من استفاده کنن
    چون من دوستم رو فرستادم حضوری بره تو استرالیا (شهر کنبرا) حضوری پرداخت کنه
    بهش گفتن جدیدا pay over the counter نداریم و باید چک بانکی باید بدین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)