صفحه 3 از 19 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 184

موضوع: پرداخت هزینه ویزا (Visa application charge)

پیش فرض پاسخ : مشکل پرداخت مبلغ ویزا از تاریخ 1 ژوئن 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط jo12345 نمایش پست ها
    سلام
    ظاهراً دارندگان IPRS معاف هستند ولی‌ استثناً هم هست، فکر می‌کنم از خود سفارت یا حتی دیاک ایمیل بزنید بپرسید بهتر هست. نتیجه را هم این جا بنویسید.
    سلام به دوستان
    آقا در مورد این قضیه من کلی از فرمها و صفحه های سفارت رو خوندم
    به دلیل nationality باید پول پرداخت کنیم معاف و از این جور چیزا نیست
    من خودم 2 تا اسکالرشیپ بردم و دارم پول میدم برای ویزا و 1000بارم ایمیل دادم
    اگه کسی موفق به پول ندادن شده بمن بگه
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Armin65 نمایش پست ها
    با توجه به تغییرات سیستم پرداخت visa application charge، سفارت تو اردن تماس گرفت باهام و ازم خواست که برای پرداخت 535 دلار ، فرم ضمیمه رو پر کنم (توسط دارنده کردیت کارت)
    دوستانی که میخان بتازگی لاج کنن پرونده رو، میتونن از این فرم استفاده کنن
    این روشی هست که چند روز پیش من استفاده کردم و جواب داد، برام رسید پرداخت هم ایمیل کردن
    باسلام
    آخه دوستان این فورمی که گذاشتید برای پرداخت همون صفحه 24 فورم 154ش هست.
    مشکل من اینه که دوستم debit card داره و تو این فورم نوشته:

Debit card Cannot be use for applications lodged by mail

بنظرتون من بگم دوستم اینو پر کنه ؟ مشکلی پیش نمیاد چون debit card هست؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Member Firefox آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط ghodrati2011 نمایش پست ها
    باسلام
    آخه دوستان این فورمی که گذاشتید برای پرداخت همون صفحه 24 فورم 154ش هست.
    مشکل من اینه که دوستم debit card داره و تو این فورم نوشته:

Debit card Cannot be use for applications lodged by mail

بنظرتون من بگم دوستم اینو پر کنه ؟ مشکلی پیش نمیاد چون debit card هست؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    این سوال من هم هست. ولی بنظرم تاکیدش روشنه و با دبیت کارت نمیشه. حالا جدای این بحث، اگه طرف بخواد با اطلاعات کردیت کارتش فرم ما رو پر کنه، آیا درسته که اطلاعات کارتش بیفته دست ما؟
    شاید تو این مورد Bank cheque و Money order مناسب باشند. اینطور نیست؟
    مطالبی که می نویسم، صرفا بر مبنای نظر شخصی ام یا تجربیات دوستانم است. لطفا تعبیر عام نفرمایید.

دوستان کسی‌ میدونه اگه بخوایم لیبل ویزا استرالیا رو بزنیم توی پاسپورت ، وقتی‌ پست کردیم پاسپورت رو با مدارک به سفارت ایران در استرالیا چند روز طول می‌کشه تا برسه به دستمون؟ کسی‌ تجربه داشته که چند روز بعدش به دستش رسیده؟

یه سوال دیگه اینکه دوستان کسی‌ بدون لیبل از فرودگاه امام پرواز کرده به سمت استرالیا؟ مشکلی‌ واسش پیش نیومده؟

ممنون

Member Firefox آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط mamal198 نمایش پست ها
    دوستان کسی‌ میدونه اگه بخوایم لیبل ویزا استرالیا رو بزنیم توی پاسپورت ، وقتی‌ پست کردیم پاسپورت رو با مدارک به سفارت ایران در استرالیا چند روز طول می‌کشه تا برسه به دستمون؟ کسی‌ تجربه داشته که چند روز بعدش به دستش رسیده؟

یه سوال دیگه اینکه دوستان کسی‌ بدون لیبل از فرودگاه امام پرواز کرده به سمت استرالیا؟ مشکلی‌ واسش پیش نیومده؟

ممنون
    البته فکر کنم درصورت درخواست درج لیبل در پاسپورت، بایستی ۷۰ دلار اضافه بر هزینه ی ویزا پرداخت کنید. به احتمال قوی خودتون میدونید فقط جهت احتیاط گفتم. چون در این حالت لازمه فرم ۱۴۰۵ و اصل پاسپورت و مدرک پرداخت هزینه ی لیبل رو هم به سفارت ارائه کنید.

من هم اولین بارمه که میخوام برم استرالیا و چه خوبه دوستانی که رفتن تجربه شون رو بگن، ولی تا اونجایی که شخصا فهمیدم قدر مسلم تو اونطرف مشکلی پیش نخواهد آمد، تو اینجا هم مطمئن باشید - چنانچه احیانا مشکلی هم بوده - تا الان دیگه برطرف شده.
    ویرایش توسط Firefox : October 13th, 2013 در ساعت 08:18 PM
    مطالبی که می نویسم، صرفا بر مبنای نظر شخصی ام یا تجربیات دوستانم است. لطفا تعبیر عام نفرمایید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical genetics (PhD), University of Newcastle

Hi,
    I had the same problem, didn't have credit card and needed to pay visa fee, but there is avery easy way:
    1-give your details to your friend in Australia : name and family, DOB, visa subclass and fee
    2-ask you friend to call to 131881 ( call early in the morning, 9am and better from a landline as it takes time (around 10-20 min)
    3- when finally could catch the operator, tell them you need to pay visa fee, so they need the debit card info ( number, exp date and email add) and then charge it immediately and will send you the receipt ,
    4-print the recipt or email it to embassy
    5- good luck

نقل قول نوشته اصلی توسط Firefox نمایش پست ها
    این سوال من هم هست. ولی بنظرم تاکیدش روشنه و با دبیت کارت نمیشه. حالا جدای این بحث، اگه طرف بخواد با اطلاعات کردیت کارتش فرم ما رو پر کنه، آیا درسته که اطلاعات کارتش بیفته دست ما؟
    شاید تو این مورد Bank cheque و Money order مناسب باشند. اینطور نیست؟

Junior Member

سلام، ببخشید یعنی این شماره کجاست؟ یعنی به این طریق ما از طریق دبیت هزینه ویزا رو پرداخت می کنیم و بعد فقط رسیدش رو می گیریم و روی مدارک می گذاریم و پست می کنیم؟ این شماره سفارته؟ و منظور از DOB چیست؟ من یه ویزا کارت دبیت گرفتم از این شرکتی که تبلیغش بالا هست و ویزا کارت آنی صادر می کنند، حالا تازه فهمیدم که نوعش دبیته و من هم الان به مشکل برخوردم. لطفاً کمکککککک!

نقل قول نوشته اصلی توسط moones نمایش پست ها
    Hi,
    I had the same problem, didn't have credit card and needed to pay visa fee, but there is avery easy way:
    1-give your details to your friend in Australia : name and family, DOB, visa subclass and fee
    2-ask you friend to call to 131881 ( call early in the morning, 9am and better from a landline as it takes time (around 10-20 min)
    3- when finally could catch the operator, tell them you need to pay visa fee, so they need the debit card info ( number, exp date and email add) and then charge it immediately and will send you the receipt ,
    4-print the recipt or email it to embassy
    5- good luck

منم این مشکل پرداخت ویزا رو دارم
    تو فرم باید اطلاعات کردیت کارت رو پر کنیم براشون بفرستیم بعدا خودشون هزینه رو بر میدارن ولی نوشته اپلیکیشن هایی که با mail هست نباید از debit card استفاده بشه. کسی میدونه دلیلش چیه؟ من یه دوستی خارج از ایران دارم ولی کارتش debit هست چرا حتما باید credit باشه؟ کسی از دوستان بوده که با این کارتهای ویزای مجازی شرکت های داخلی پرداخت کرده باشه؟ کلا چطوری میشه این پولو پرداخت کرد صرافی که نمیاد اطلاعات کردیت کارتشو به ما بده.

سلام
    یه توضیحی میخوام در مورد روش پرداخت هزینه application fee ویزای دانشجویی استرالیا خدمت دوستان بدم تا بلکه بتونم بعضی ها رو از نگرانی در بیارم.
    ببینید داستان از این قراره که سفارت دیگه پول رو مستقیم از شما به ریال نمی گیره. هزینه باید به دلار استرالیا پرداخت بشه در یکی از ادارت تابعه اداره مهاجرت و حفاظت از مرزهای استرالیا( DIAC سابق). یک فرم پرداخت هست توی فرم 157A صفحه 25. این فرمو باید با اطلاعات کردیت کارتتتون پر کنید و براشون بفرستید. بعدا از حساب پول کم میشه. اگر کردیت کارت معتبر دارید( تاکید شده که نباید دبیت کارت باشه البته بودن کسایی که با دبیت کارتم کارشونو مدعی شدند که انجام دادند، خدا می دونه) که اطلاعاتو بدید و تمام میشه میره. اگر نه یا باید به یکی از اقوام یا دوستان خارج از کشور بگید یا حضورا بره اداره مهاجرت یا با شماره 131881 تماس بگیره. وقتی تماس گرفت بهش یه فرم ایمیل می کنن. اطلاعات خودش و شما رو می نویسه و به همراه اطلاعات کارت اعتباریش براشون پست می کنه. ظرف مدت 3 تا 5 روز پرداخت انجام میشه و رسید براتون ایمیل میشه. اون رسید رو می تونید راحت ضمیمه APPLICATION خودتون کنید و به اردن بفرستید. من شنیدم که شرکت هایی هستند تو ایران که کردیت کارت بین المللی 600 دلاری می فروشند خودتون باید در این زمینه تحقیق کنید. در ضمن شرکت هایی هم هستند که حاضرند اطلاعات کردیت کارتشون رو روی اون فرم بنویسند و خودشون فرم رو براتون پست کنند. اگر خواستید به من پیغام بدید تا اسم یکی از این شرکت ها رو براتون بگم. یه شرکتی تو همین تهران مدعی میشد که بعضی ها ازش کارت هدیه خریدن و مثل اینکه کارشونم انجام شده با همون. ولی بهش گفتم شمارشونو بده باهاشون تماس بگیرم که گفتند که خاطرشون نیست دقیق اونا کی بودن. به هر حال امیدوارم که مشکل همه در این خصوص زودتر حل بشه و به آرزوهاتون ، هرچند بلند، برسید. با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط hadibh24 نمایش پست ها
    سلام
    یه توضیحی میخوام در مورد روش پرداخت هزینه application fee ویزای دانشجویی استرالیا خدمت دوستان بدم تا بلکه بتونم بعضی ها رو از نگرانی در بیارم.
    ببینید داستان از این قراره که سفارت دیگه پول رو مستقیم از شما به ریال نمی گیره. هزینه باید به دلار استرالیا پرداخت بشه در یکی از ادارت تابعه اداره مهاجرت و حفاظت از مرزهای استرالیا( DIAC سابق). یک فرم پرداخت هست توی فرم 157A صفحه 25. این فرمو باید با اطلاعات کردیت کارتتتون پر کنید و براشون بفرستید. بعدا از حساب پول کم میشه. اگر کردیت کارت معتبر دارید( تاکید شده که نباید دبیت کارت باشه البته بودن کسایی که با دبیت کارتم کارشونو مدعی شدند که انجام دادند، خدا می دونه) که اطلاعاتو بدید و تمام میشه میره. اگر نه یا باید به یکی از اقوام یا دوستان خارج از کشور بگید یا حضورا بره اداره مهاجرت یا با شماره 131881 تماس بگیره. وقتی تماس گرفت بهش یه فرم ایمیل می کنن. اطلاعات خودش و شما رو می نویسه و به همراه اطلاعات کارت اعتباریش براشون پست می کنه. ظرف مدت 3 تا 5 روز پرداخت انجام میشه و رسید براتون ایمیل میشه. اون رسید رو می تونید راحت ضمیمه APPLICATION خودتون کنید و به اردن بفرستید. من شنیدم که شرکت هایی هستند تو ایران که کردیت کارت بین المللی 600 دلاری می فروشند خودتون باید در این زمینه تحقیق کنید. در ضمن شرکت هایی هم هستند که حاضرند اطلاعات کردیت کارتشون رو روی اون فرم بنویسند و خودشون فرم رو براتون پست کنند. اگر خواستید به من پیغام بدید تا اسم یکی از این شرکت ها رو براتون بگم. یه شرکتی تو همین تهران مدعی میشد که بعضی ها ازش کارت هدیه خریدن و مثل اینکه کارشونم انجام شده با همون. ولی بهش گفتم شمارشونو بده باهاشون تماس بگیرم که گفتند که خاطرشون نیست دقیق اونا کی بودن. به هر حال امیدوارم که مشکل همه در این خصوص زودتر حل بشه و به آرزوهاتون ، هرچند بلند، برسید. با تشکر
    در تکمیل صحبتای دوستمون باید بگم که با این روشی که جدیدا برای پرداخت Application fee گذاشتن، دیگه دوستان از داخل ایران میتونن با خرید یه کارت Debit یا با هماهنگی با اشخاص/شرکتهایی که کارت اعتباری/Debit دارن میتونن هزینه ویزا رو پرداخت کنن و دیگه نیازی به اینکه دوست یا آشنایی در استرالیا داشته باشن نیست. من فرم مربوطه رو پیوست این پست کردم. بعد از پر کردن فرم باید اون رو به آدرس زیر ایمیل کنین و اونا بعد از 3-4 روز رسید پرداخت هزینه ویزا رو براتون ایمیل میکنن:

sydney.city.client.service.dima@immi.gov.au

البته از اونجایی که روند کاری این اداره مهاجرت استرالیا همیشه در حال به روز شدن (!) هست، بهتره قبل از ارسال فرم، از طریق همین ایمیل ازشون سوال بکنین که آیا هنوز هم از این طریق هزینه ویزا دریافت میکنن یا خیر.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)