صفحه 25 از 29 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 287

موضوع: اطلاعات جامع شهر تورنتو

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع شهر تورنتو

تورنتو، اولین شهر هوشمند گوگل

آلفابت، کمپانی مادر گوگل، شهر تورنتو را برای بنای پروژه‌ی شهر هوشمند خود در نظر دارد. در نگاه اول، این انتخاب کاملا منطقی به نظر می‌رسد؛ تورنتو بزرگ‌ترین شهر کانادا است؛ کشوری که در حال حاضر مشغول دست و پنجه نرم کردن با مشکلاتی است و تورنتو هم شلوغ‌تر از همیشه شده. شهر در حال گسترش است، بزرگ‌ترین ناحیه‌ی چندملیتی لقب گرفته و به‌تازگی یکی از قطب‌های فناوری در آمریکای شمالی شده است. اما برای درک بهتر هدف گوگل از انتخاب تورنتو، باید نگاهی به اهداف این پروژه داشته باشیم. گوگل می‌خواهد شهرها را «تعمیر» کند. قبل از اینکه خبرهای مربوط به تورنتو به بیرون درز کند، گفته می‌شد گوگل شهر دیترویت آمریکا را برای این کار در نظر دارد. شهری از دورانی متفاوت که حالا به دلیل صنعت خودروسازی زوال‌یافته، متلاشی شده است.اگر با این دید به هدف گوگل نگاه کنیم، دلیل انتخاب تورنتو کمی تغییر می‌کند. یکی از مهم‌ترین دلایل گوگل برای انتخاب تورنتو، توانایی این شهر در توسعه‌ی زیرساخت‌هایش نیست، بلکه ناتوانی‌اش در بهره‌گیری بیشتر از آن‌ها است؛ مخصوصا ناحیه‌ی توسعه‌نیافته‌ی ساحلی این شهر. اگر تا به حال به تورنتو سفر کرده باشید، شاید حتی از وجود چنین مکانی بی‌خبر باشید؛ محله‌ای با کسب و کار انگشت‌شمار و جاذبه‌های اندک که با وجود ارتباط بین مرکز شهر و دریاچه‌ی انتاریو، افراد کمی را به سمت خود جذب می‌کند.

در واقع آنجا یک محله‌ی پنج هکتاری سوت و کور است که در قلب یک کلان‌شهر در حال گسترش قرار گرفته است.کریستوفر دی‌سوسا، رئیس دانشکده‌ی برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای دانشگاه رایرسون تورنتو، می‌گوید:تورنتو تمام شرایط را برای تبدیل شدن به شهری نوآورانه‌ که گوگل به دنبال آن است دارد. این تصمیم گوگل می‌تواند جرقه‌ای برای شروع کار روی این منطقه‌ی غیرفعال و توسعه‌نیافته باشد. بیش از صد سال است که بحث و جدل در مورد این منطقه و اینکه کاربری مسکونی یا اداری داشته باشد، جریان دارد و یک شهر هوشمند می‌تواند هم اهداف کسب و کار و هم خانگی را با روشی آینده‌نگرانه و خلاق، کنار هم دنبال کند.

چشم‌انداز گوگل برای شهر هوشمندش جالب توجه است. شهری که از صفر ساخته شود، نه‌تنها از مزایای فناوری‌های جدید بهره خواهد برد؛ بلکه ظرفیت‌های بسیاری برای پایداری زیستی، افزایش سلامتی و حتی بهبود وضعیت مسکن و قدرت خرید مردم خواهد داشت. گوگل در نظر دارد اینترنت پرسرعت و وای‌فای رایگان را در سراسر شهر در دسترس قرار دهد، از ماشین‌های خودران استفاده کند و با کمک حسگرها در سطح شهر و بررسی تعامل مردم با محیط اطرافشان، همه‌چیز را از چراغ‌های خیابان و چهارراه‌ها گرفته تا شرایط آب و هوا هوشمندتر و بهینه‌تر کند.

اگر قرار باشد کسی شهر هوشمند بسازد، هیچ‌کس بهتر از گوگل نمی‌تواند این کار را انجام دهد. آن‌ها از یک موتور جستجو به جایی رسیده‌اند که مردم را در ارتباطات، جابه‌جایی و حتی شغل‌هایشان کمک می‌کنند. در یک سال گذشته گوگل فکر ساخت یک شهر هوشمند و اینکه در واقعیت به چه شکل خواهد بود، در سر می‌پرورانده است. با توجه به سرعت تسخیر دنیای آنلاین توسط آن‌ها، به‌محض اینکه چراغ سبز از دولت دریافت کنند، این شهر هوشمند به‌سرعت به واقعیت تبدیل خواهد شد؛ چرا که اجزای سازنده‌ی آن چندان دور از دسترس نیستند؛ ماشین‌های خودران در بازارها در دسترس‌اند، محله‌ها و مردم به دنبال شبکه‌ی گوگل فایبر خود هستند و آمازون هم با کار روی مغازه‌های خودکار بدون فروشنده با کمک حسگرها و داده‌ها، بخش زیادی از مسیر را هموار کرده است. گوگل فقط باید همه‌ی این‌ آیتم‌ها را کنار هم بگذارد.غول جستجو در نظر دارد این شهر جدید را بر پایه‌ی اینترنت بسازد که در این صورت، تورنتو مکانی ایده‌آل برای شروع خواهد بود؛ چرا که این فرصت را به گوگل می‌دهد تا بدون دردسر و ایجاد مشکلات جدی، نشان دهد توانایی اجرایی کردن این پروژه را دارد.

دی‌سوسا در این باره می‌گوید:شما با این کار محل زندگی ساکنان کم‌درآمد را تغییر نمی‌دهید و کسب و کارهای پررونق را نیز جابه‌جا نمی‌کنید.
    تورنتو هم‌اکنون در حال بررسی پیشنهادها برای بازسازی منطقه‌ی ساحلی است که می‌تواند به گوگل برای دستیابی به رؤیای شهر هوشمند خود از طریقی قانونی و با همکاری خود شهر کمک شایانی کند. در واقع چشم‌انداز گوگل فراتر از آجرها و خیابان‌ها یا حسگرهای دیجیتال است. گوگل امیدوار است زندگی شهری را به‌صورت کلی، ارزان و به‌صرفه‌تر کند. وقتی صحبت از موفقیت در برنامه‌ریزی‌های شهری به میان می‌آید، گوگل نمی‌توانست جایی بهتر از یک منطقه‌ی رهاشده پیدا کند که فقط چند دقیقه با فرودگاه مرکز شهر و ناحیه‌ی اداری آن فاصله دارد.

سلام دوستان
    خیلی ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیار میگذارید. من تقریبا" تمام صفحات فرم رو مطالعه کردم ولی نتونستم برای انتخاب محل مناسب به جمع بندی برسم. من دنیال یک آپارتمان دو خوابه در تورنتو هستم در ضمن ما ماشین هم داریم و یکی از بچه هام سپتامبر آینده میره کلاس ششم،بنابراین موجود بودن مدرسه خوب هم مهم برام. دوستان لطف می کنید در این مورد راهنمایی کنید.من برای اجاره مبلغ 1500$ در نظر گرفتم.

با تشکر مجدد

Senior Member mehran23 آواتار ها

دوست عزیز آپارتمان دو خوابه (کاندو) با 1500 دلار در هیچ جای خوبی در محدوده تورنتو پیدا نمی کنید. برای شما که بیش از یک فرزند دارید و دنبال آپارتمان دو خوابه هستید یا باید مبلغ را به بالای 2000 دلار تغییر دهید یا دنبال گزینه های دیگر مثل رنتال باشید. راجع به مدرسه تغریبا بجز برخی مناطق خاص همه مدارس ابتدایی خوب هستند. بیشتر بحث کیفیت از کلاس نهم و دبیرستان شروع می شود. موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad_ni نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خیلی ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیار میگذارید. من تقریبا" تمام صفحات فرم رو مطالعه کردم ولی نتونستم برای انتخاب محل مناسب به جمع بندی برسم. من دنیال یک آپارتمان دو خوابه در تورنتو هستم در ضمن ما ماشین هم داریم و یکی از بچه هام سپتامبر آینده میره کلاس ششم،بنابراین موجود بودن مدرسه خوب هم مهم برام. دوستان لطف می کنید در این مورد راهنمایی کنید.من برای اجاره مبلغ 1500$ در نظر گرفتم.

با تشکر مجدد

ممنون از پاسخ شما . بله من هم منظورم رنتال بود

رنتال 1500-1600 پیدا میشه اما هزینه پارکینگ هم جدا حساب میکنند
    سلام دوستان

با تشکر مجدد
    كد رشته :7241،

Junior Member

درود به همه دوستان
    ماه آینده به اتفاق همسرم راهی تورنتو هستیم تا به امید خدا فرزندمون اونجا به دنیا بیاد.
    لطفا راهنمایی بفرمایید چطور میشه بیمارستان مرتبط با زایمان پیدا کرد و با توجه به سرمای اونجا آپارتمان رو هم نزدیک بیمارستان اجاره کرد.
    با تشکر

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط MoFarzan نمایش پست ها
    درود به همه دوستان
    ماه آینده به اتفاق همسرم راهی تورنتو هستیم تا به امید خدا فرزندمون اونجا به دنیا بیاد.
    لطفا راهنمایی بفرمایید چطور میشه بیمارستان مرتبط با زایمان پیدا کرد و با توجه به سرمای اونجا آپارتمان رو هم نزدیک بیمارستان اجاره کرد.
    با تشکر
    سلام دوست عزیز. بسلامتی و شادی. تورنتو حالا حالاها سرد نمی شه. سرمای واقعی اون معمولا ژانویه به بعد هست.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member

برای ثبت یک نشان تجاری یا برند در تورنتو باید از چه طریقی اقدام کنیم؟

Junior Member

ممنون از پاسخ شما . بله من هم منظورم رنتال بود
    دوستان عزیز میشه در مورد نوع منازل اجاره ای توضیح بدید
    مثلا تفاوت رنتال با کاندو چی هست؟ چرا کاندو گرون تر هست؟
    سپاس

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط hanoone نمایش پست ها
    دوستان عزیز میشه در مورد نوع منازل اجاره ای توضیح بدید
    مثلا تفاوت رنتال با کاندو چی هست؟ چرا کاندو گرون تر هست؟
    سپاس
    رنتال صاحب خانه یک شرکته ولی در کاندو صاحب خانه شخص هست. امکانات کاندوها عموما بیشتره و نوتر و لوکس تر از رنتال ها هستند.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)