صفحه 6 از 29 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 287

موضوع: اطلاعات جامع شهر تورنتو

Junior Member

پیش فرض پاسخ : متقاضیان مهاجرت FSW (گروه 38 شغله)-ویزا آفیس ورشو

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoodba نمایش پست ها
    دوستانی که قصد اقامت در شهر تورنتو را دارند، توجه کنند...
    حالا چرا تورنتو؟ چون خودم قصد اونجا رو دارم، یه سری تحقیقات در زمینه شرایط پیدا کردن خونه تو این شهر کردم...
    ما ایرانیا عادت کردیم همسایمون مسلمون باشه...مسیحی، یهودی، کافر و بهایی وقتی می بینیم یه کم می ترسیم...(خدایی من از کافر می ترسم)
    اما کسی که می خواد پاشه بره کشوری مثل کانادا که تو یه کوچش کلکسیونی از همه آدما با دین و نژاد مختلف هست، باید روحیاتشو عوض کنه...البته کمی هم مراقب
    دوستان به نکات زیر توجه کنید:
    پا نشید برید تو محله های تمرکزی از قومیت های دیگه خونه بگیرید...مثلا محله اعراب، هندی ها، چینی ها و ... برید سمت North York که ایرانی همینطوری ریخته...(قربون هرچی ایرانی)
    پا نشید برید تو محله آدامای بد بد .... یکی از همکارام که یه چند سالی طول کشید بره کانادا....تو این مدت همش منتظر بود، بدون هیچ تحقیقی که کجای تورنتو می خواد ساکن بشه...می گفت هرچی خدا بخواد....
    خدا هم خوب واسش خواست... پا شده بود رفته بود سمت نواحی جنوبی خیابان "بلور" تورنتو....دنبال خونه....
    خب این همکاره ما هم از اونجایی که کمال همنشین درش اثر کرده بود (شک نکید که همنشینه من نبودم ) بچه خوش تیپ و باحالی هست....
    خلاصه داستانو کم کنم...تو خیابان "بلور" که میره دنبال خونه..میبینه قیمتا مناسبه....ولی..با کمی تحقیق میفهمه که این خیابون محل سکونت و تجمع دوستان همجنس باز هست....
    فرار رو به قرار ترجیح میده...
    دوستان تورنتو یه نمونه بود، واسه اسکان تو هر شهری حتما آمار محله ها و مناطق بگیرید...نرید اجاره 1 ساله ببندید بعد بفهمید تو خونه بقلیتون آخر هفته ها پارتی های شبانه آنچنانی برگزار می کنن...نرید اجاره 1 ساله ببندید بعد بفهمید 90 درصد همسایه هاتون پارتنر تشریف دارن....
    به خصوص اونایی که بچه کوچیک و نوجوون دارند...
    من همیشه اعتقاد دارم....ماها مهاجرت می کنیم که زندگی مرفه تر و موفق تری واسه خودمون و بچه هامون درست کنیم...نه اینکه بریم اونجا بعضی فرهنگ های نادرست اونا رو به خورد خودمونو بچه هامون بدیم..
    دوستان خیلی عذر می خوام که با این سن کم و بچه نداشتم، دارم نصیحت می کنم...اصلا نصیحت نیست..توصیه هست...
    به امید روزی بارانی و مدیکالی
    اقا محمود ممنون از راهنماییاتون.میشه نتیجه ببرسی هاتونو بازم اینحا بگید.مثلا در مورد همین اجاره خونه ها. اینطور که من چند جا خوندم دیدم اکثرا نزدیک خیابون yonge. میرن ایرانیها. و قیمتها رو نگاه میکردم حدود 1400 تا1600 واحد های یک خوابش. میخواستم بگم چون برای ماههای اول که از جیب میخوریم و واقعا برای ما این مبلغا ریاده (ماهی حدود 4میلیون) ..شما که دنبالش بودین محلهای دیگری هست که ایرانی ها باشن و مرتب و تمیز باشه....نهایتا دوریش از مرکز شهر با داشتن ماشین حل بشه..
    دوستان پیشنهاد شماهایی که تجربه کردین چیه؟ میشه نهایتا با 1100 تا برای 6 ماه یکسال اول جایی پیدا کرد با این شرایط؟

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع شهر تورنتو

اگر مناطق ایرانی نشین نورث یورک و اطراف یانگ و شپرد به بالا یا ریچموندهیل رو ترجیح می دید با اون سقف بودجه توصیه می کنم تو همین مناطق دنبال بیسمنت بگردید در جایی که به امکانات حمل و نقل عمومی نزدیک باشه. نزدیک بودنش حسن بزرگیه. زمستون اینجا پدیده ایه برای خودش. هواشناسی هشدار داده برای امروز عصر و فردا صبح که برودت هوا (دما با احتساب شدت باد) احساسی بین منهای 35 تا منهای چهل خواهد داشت و پیاده بیرون بودن کار دشواریه. بیسمنت ها طبقات زیرین خونه ها هستن که امکانات کامل مثل یک سوئیت مستقل دارن و ورودی جدا هم دارن. هزینه ماشین رو دست کم نگیرید. اگر بر فرض کل پول ماشین رو هم نقدا داده باشید یعنی هیچ قسط ماهیانه بابتش ندید باید حدود سیصد و پنجاه چهارصد دلار در ماه برای بیمه و بنزین هزینه کنید. فکر کنم فرمودید کودک هم دارید، مدرسه هم تعیین کننده است چون همشون حوزه پذیرش دارن و در حوزه خودشون دانش آموز می گیرن. من اول مدرسه انتخاب کردم بعد محل سکونت رو بر اساس اون. اینم متن هشدار هواشناسی تورنتو برای انبساط خاطر (!) البته خودشون می گن در دو دهه اخیر اینجور سرما نداشتن در این شهر

Extreme wind chills from minus 35 to minus 40 tonight and Tuesday morning.

In the wake of the storm, cold brisk winds are expected to produce widespread dangerous wind chills of minus 30 to minus 35 beginning late today. Wind chills can reach minus 35 to minus 40 overnight tonight and Tuesday morning.

Extreme caution is advised for people heading outdoors. Exposed skin may freeze in less than 5 minutes.

ApplyAbroad Editor

حالا چرا تورنتو؟ چون خودم قصد اونجا رو دارم، یه سری تحقیقات در زمینه شرایط پیدا کردن خونه تو این شهر کردم...
    ما ایرانیا عادت کردیم همسایمون مسلمون باشه...مسیحی، یهودی، کافر و بهایی وقتی می بینیم یه کم می ترسیم...(خدایی من از کافر می ترسم)
    اما کسی که می خواد پاشه بره کشوری مثل کانادا که تو یه کوچش کلکسیونی از همه آدما با دین و نژاد مختلف هست، باید روحیاتشو عوض کنه...البته کمی هم مراقب
    پا نشید برید تو محله های تمرکزی از قومیت های دیگه خونه بگیرید...مثلا محله اعراب، هندی ها، چینی ها و ... برید سمت North York که ایرانی همینطوری ریخته...(قربون هرچی ایرانی)
    پا نشید برید تو محله آدامای بد بد .... یکی از همکارام که یه چند سالی طول کشید بره کانادا....تو این مدت همش منتظر بود، بدون هیچ تحقیقی که کجای تورنتو می خواد ساکن بشه...می گفت هرچی خدا بخواد....
    خدا هم خوب واسش خواست... پا شده بود رفته بود سمت نواحی جنوبی خیابان "بلور" تورنتو....دنبال خونه....
    خب این همکاره ما هم از اونجایی که کمال همنشین درش اثر کرده بود (شک نکید که همنشینه من نبودم ) بچه خوش تیپ و باحالی هست....
    خلاصه داستانو کم کنم...تو خیابان "بلور" که میره دنبال خونه..میبینه قیمتا مناسبه....ولی..با کمی تحقیق میفهمه که این خیابون محل سکونت و تجمع دوستان همجنس باز هست....
    دوستان تورنتو یه نمونه بود، واسه اسکان تو هر شهری حتما آمار محله ها و مناطق بگیرید...نرید اجاره 1 ساله ببندید بعد بفهمید تو خونه بقلیتون آخر هفته ها پارتی های شبانه آنچنانی برگزار می کنن...نرید اجاره 1 ساله ببندید بعد بفهمید 90 درصد همسایه هاتون پارتنر تشریف دارن....
    من همیشه اعتقاد دارم....ماها مهاجرت می کنیم که زندگی مرفه تر و موفق تری واسه خودمون و بچه هامون درست کنیم...نه اینکه بریم اونجا بعضی فرهنگ های نادرست اونا رو به خورد خودمونو بچه هامون بدیم..
    دوستان خیلی عذر می خوام که با این سن کم و بچه نداشتم، دارم نصیحت می کنم...اصلا نصیحت نیست..توصیه هست...
    اول، جمع نبندید که "ما ایرانی ها مسیحی، یهودی، کافر و بهایی وقتی می بینیم یه کم می ترسیم"، فقط شما با دین ها و اعتقادات دیگه مشکل داری. در اینجا (کانادا) چه کافرش چه مسیحی و چه هر دین دیگه ای محترمه. اگه شما با این قضیه مشکل داری به کانادا اومدن دوباره فکر کن.
    دوم، چرا نباید همسایه چینی و عرب و غیره داشت؟ بیشتر کسانی که حتی در نورث یورک هم زندگی میکنند همسایه های غیر ایرانی دارند و مشکلی هم ندارند. ایرانی ها بهتر از دیگر قومیت ها نیستند. در ضمن اینجا نژاد پرستی اینجا جرمه.
    سوم، کسی اینجا نمی تونه خارج از ساعات مجاز سر و صدا کنه یا پارتی بگیره، اگر هم بگیره در اکثر جاها ساعت 11 و یا 10ونیم باید تموم کنه. اگر نه همیشه همسایه ای هست که به پلیس زنگ بزنه! نگران سرو صدا نباشید.
    چهارم، در کانادا به کسی ربطی نداره که همسایه اش پارتنره یا نه! شما هم مسلما نمیتونید برین از تک تک خونه ها آمار بگیرید که ازدواج کردن یا نه! مدیر ساختمون هم حقش رو نداره از کسی این سوال رو بپرسه چه برسه به شما! اگر مشکلی در این زمینه دارید ایران بمونید چون در کانادا همیشه همسایه ای خواهید داشت که پارتنر باشند.
    پنجم، همجنس گرایان یکی از اقلیت های کانادا هستند که حق ازدواج و بچه اداپت کردن رو هم دارن. اگر فکر میکنید که اونها "آدمهای بد بد" هستند توصیه میکنم این فکر رو برای خودتون نگه دارین چون اگه به زبون بیارین کارتون به زندان میکشه. در ضمن یک بیماری هم هست به نام هموفوبیا بهتره راجع بهش تحقیق کنید تا یک کمی اطلاعاتتون بالا بره.

کلا مهاجرت برای داشتن زندگی بهتر و بی دردسر تره. برای اینه که اینجا کسی تو زندگی ادم سرک نکشه. برای اینه که آدم اگه دلش خواست با هرکی دلش خواست زندگی کنه و به کسی جواب نده! اگر شما این طرز فکر رو نمیپسندی، در همون ایران میتونی به راحتی زندگی کنی. اگه اینجا هم بخوای مدل ایران رو پیاده کنی قطعا به مشکل میخوری.
    ویرایش توسط mammad_r : January 7th, 2014 در ساعت 02:28 AM

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mammad_r نمایش پست ها
    اول، جمع نبندید که "ما ایرانی ها مسیحی، یهودی، کافر و بهایی وقتی می بینیم یه کم می ترسیم"، فقط شما با دین ها و اعتقادات دیگه مشکل داری. در اینجا (کانادا) چه کافرش چه مسیحی و چه هر دین دیگه ای محترمه. اگه شما با این قضیه مشکل داری به کانادا اومدن دوباره فکر کن.
    دوم، چرا نباید همسایه چینی و عرب و غیره داشت؟ بیشتر کسانی که حتی در نورث یورک هم زندگی میکنند همسایه های غیر ایرانی دارند و مشکلی هم ندارند. ایرانی ها بهتر از دیگر قومیت ها نیستند. در ضمن اینجا نژاد پرستی اینجا جرمه.
    سوم، کسی اینجا نمی تونه خارج از ساعات مجاز سر و صدا کنه یا پارتی بگیره، اگر هم بگیره در اکثر جاها ساعت 11 و یا 10ونیم باید تموم کنه. اگر نه همیشه همسایه ای هست که به پلیس زنگ بزنه! نگران سرو صدا نباشید.
    چهارم، در کانادا به کسی ربطی نداره که همسایه اش پارتنره یا نه! شما هم مسلما نمیتونید برین از تک تک خونه ها آمار بگیرید که ازدواج کردن یا نه! مدیر ساختمون هم حقش رو نداره از کسی این سوال رو بپرسه چه برسه به شما! اگر مشکلی در این زمینه دارید ایران بمونید چون همیشه همسایه ای خواهید داشت که پارتنر باشند.
    پنجم، همجنس گرایان یکی از اقلیت های کانادا هستند که حق ازدواج و بچه اداپت کردن رو هم دارن. اگر فکر میکنید که اونها "آدمهای بد بد" هستند توصیه میکنم این فکر رو برای خودتون نگه دارین چون اگه به زبون بیارین کارتون به زندان میکشه. در ضمن یک بیماری هم هست به نام هموفوبیا بهتره راجع بهش تحقیق کنید تا یک کمی اطلاعاتتون بالا بره.

کلا مهاجرت برای داشتن زندگی بهتر و بی دردسر تره. برای اینه که اینجا کسی تو زندگی ادم سرک نکشه. برای اینه که آدم اگه دلش خواست با هرکی دلش خواست زندگی کنه و به کسی جواب نده! اگر شما این طرز فکر رو نمیپسندی، در همون ایران میتونی به راحتی زندگی کنی. اگه اینجا هم بخوای مدل ایران رو پیاده کنی قطعا به مشکل میخوری.
    دقیقا منم میخواستم بگم که شخصا زندگی در قلب davie ونکوور که محله آدمهای به قول دوستمون بد بد هست! رو به زندگی در محله ای که توش سبک زندگی و اعتقادات غیر از خودشون رو بد بد میدونن ترجیح میدم، چون ازونها هیچ بدی ندیدم اما ازین ها خیلی!
    Culture lives in everything we do

ApplyAbroad Superstar

لایک حق مطلب رو نمی رسونه، کاملا موافقم

نقل قول نوشته اصلی توسط mammad_r نمایش پست ها
    چهارم، در کانادا به کسی ربطی نداره که همسایه اش پارتنره یا نه! شما هم مسلما نمیتونید برین از تک تک خونه ها آمار بگیرید که ازدواج کردن یا نه! مدیر ساختمون هم حقش رو نداره از کسی این سوال رو بپرسه چه برسه به شما! اگر مشکلی در این زمینه دارید ایران بمونید چون در کانادا همیشه همسایه ای خواهید داشت که پارتنر باشند.

کاملا موافقم،
    البته این رو هم اضافه کنم.چند وقتیه دنبال بیسمت میگردم ،جالبه برعکس ایران دنبال مجرد میگردند و وقتی هم میگفتم couple هستیم بعضی صاحبخونه ها بلافاصله می پرسیدند Are you legally married?
    بعضی ها هم نه !
    رنتال هایی که من دنبالش رفتم به هیچ عنوان نمی پرسیدند.
    ویرایش توسط kolahnamadi : January 7th, 2014 در ساعت 07:29 AM
    كد رشته :7241،

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    اگر مناطق ایرانی نشین نورث یورک و اطراف یانگ و شپرد به بالا یا ریچموندهیل رو ترجیح می دید با اون سقف بودجه توصیه می کنم تو همین مناطق دنبال بیسمنت بگردید در جایی که به امکانات حمل و نقل عمومی نزدیک باشه. نزدیک بودنش حسن بزرگیه. زمستون اینجا پدیده ایه برای خودش. هواشناسی هشدار داده برای امروز عصر و فردا صبح که برودت هوا (دما با احتساب شدت باد) احساسی بین منهای 35 تا منهای چهل خواهد داشت و پیاده بیرون بودن کار دشواریه. بیسمنت ها طبقات زیرین خونه ها هستن که امکانات کامل مثل یک سوئیت مستقل دارن و ورودی جدا هم دارن. هزینه ماشین رو دست کم نگیرید. اگر بر فرض کل پول ماشین رو هم نقدا داده باشید یعنی هیچ قسط ماهیانه بابتش ندید باید حدود سیصد و پنجاه چهارصد دلار در ماه برای بیمه و بنزین هزینه کنید. فکر کنم فرمودید کودک هم دارید، مدرسه هم تعیین کننده است چون همشون حوزه پذیرش دارن و در حوزه خودشون دانش آموز می گیرن. من اول مدرسه انتخاب کردم بعد محل سکونت رو بر اساس اون. اینم متن هشدار هواشناسی تورنتو برای انبساط خاطر (!) البته خودشون می گن در دو دهه اخیر اینجور سرما نداشتن در این شهر

Extreme wind chills from minus 35 to minus 40 tonight and Tuesday morning.

In the wake of the storm, cold brisk winds are expected to produce widespread dangerous wind chills of minus 30 to minus 35 beginning late today. Wind chills can reach minus 35 to minus 40 overnight tonight and Tuesday morning.

Extreme caution is advised for people heading outdoors. Exposed skin may freeze in less than 5 minutes.
    ممنون از جواب کاملتون. اونجا قرارداد های 6 ماهه هم میشه بست؟ یا حداقل یکساله است؟ بعد این مبالغ اجاره به همراه پول برق و گاز است؟ کلا هزینه های اینطوری چی؟ اینترنت چقدر ماهانه در نظر میگیرین؟ بعد اینکه شماها ماهای اول یا سال اول خونه فرنیش گرفتین؟

ApplyAbroad Superstar

معمولا یک ساله می بندن بخصوص برای نیوکامرها اجاره کردن مسائل خاص خودش رو داره چون نه سابقه اعتباری داریم در بدو ورود نه صاحب کار که بتونه معرفی نامه بده برای همین صاحب خونه ها یه کم بازی در می آرن و شاید کرایه چند ماه رو پیش بخوان یا از شما بخوان که کسی رو در کانادا معرفی کنید که قرارداد اجاره رو همراه با شما امضا کنه (co-sign کنه) و بنوعی ضامن شما بشه (بطور استاندارد که در ابتدای امر دو ماه کرایه رو از همه می گیرن) آپارتمان ها معمولا همه چی برقیه گاز در بعضی خونه ها هست. بسته به آفری که می دن می تونه یوتیلیتی (برق و ...) جزو کرایه باشه می تونه بخشیش باشه (مثلا می گن مستاجر نصف هزینه برق رو بده) من جایی که گرفتم کل هزینه برق با خودمه برای یه آپارتمان دو خوابه حدودا ماهی پنجاه دلار صورتحساب می آد. اینترنت از ماهی سی چهل دلار هست به بالا. من دو هفته اول خونه یکی از دوستان بودم تا برای خودم جا پیدا کردم. اگر کسی رو ندارید که روزهای اول پیش شون بمونید قاعدتا باید به فکر واحدهای فرنیش موقت باشید، بعضی هاشون هفتگی و روزانه هم کرایه می دن. سوال دیگه ای داشته باشین در خدمتم.
    ویرایش توسط uxmal09 : January 7th, 2014 در ساعت 08:29 PM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Phd student of business Tehran uni

نقل قول نوشته اصلی توسط shahla1 نمایش پست ها
    ممنون از جواب کاملتون. اونجا قرارداد های 6 ماهه هم میشه بست؟ یا حداقل یکساله است؟ بعد این مبالغ اجاره به همراه پول برق و گاز است؟ کلا هزینه های اینطوری چی؟ اینترنت چقدر ماهانه در نظر میگیرین؟ بعد اینکه شماها ماهای اول یا سال اول خونه فرنیش گرفتین؟
    با سلام. در تکمیل راهنماییهای بسیار خوب uxmal09 بنظر من بهتره که نیوکامرها دنبال خونه هایی باشن که بتونن قرارداد6ماهه ببندن.مثل ما البته ما شانس آوردیم که 6ماهه بستیم، چون من دنبال بستن قرارداد1 ساله بودم ولی صاحبخونه منزل رو فروخته بود و میگفت 4ماهه میخواد اجاره بده و من گفتم نمیخوام. یکی از دوستام راهنمایی کرد و گفت موقعیت خوبیه ، چون احتمال داره تا چند ماهه دیگه بتونین کار پیدا کنید و بهتره که نزدیک محل کارتون خونه بگیرید. ما 6 ماهه بستیم و الان کاری که پیدا شده در ان کستر هستش .اگه 1 سال بود کلی ضرر میکردیم. بنظر من بهترین حالت برای نیوکامرها همون اجاره 6ماهه هستش و اگه بگردی پیدا میشه.چون بعد از چند ماه جا میفتی و بهتر میشه تمرکز کرد.

Senior Member ahmadlove آواتار ها

پستم احتمالا نامربوط به تاپیک هست ولی:
    کاش میشد همونجوری که سابقه کار و ریزنمرات ادما رو موقع مهاجرت چک میکنن طرز فکرشون رو هم چک میکردن! کافر؟! همجنسباز؟ عرب هندی...؟ فرهنگ نادرست؟! الان ینی فرهنگی شما نمایندش هستین با این طرز فکرتون خیلی درسته؟! میخواین بیاین تو این مملکت ازاد هم "درست" "نادرست" تعینن کنید؟! فرق شما با اون ادمایی که تو ایران حکمرانی میکنن چیه پس؟ چرا باید تو زندگی مردم دخالت کنید و سرک بکشید که بخواین بفهمین "پارتنرن"؟ نمیدونم واقعا با چه رو و اعتماد به نفسی همچین حرفای زشتی رو اینجا نوشتین! متاسفانه شما هم رفتارتون کاملا شبیه همون فرهنگ سنتی ایرانه که دلیل اصلی مهاجرت خیلی از ماهاس... کاش همون ایران میموندین...
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)