نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: تردد مشمولان غایبی که قبل از سال 82 از کشور خارج شده اند !

Banned

Lightbulb تردد مشمولان غایبی که قبل از سال 82 از کشور خارج شده اند !

سلام دوستان
    هرچند این قانون به نظر ساده میاد ولی باز هم ابهامات و سوالات زیادی راجع بهش هست.

کسی میتونه دقیقا تشریح کنه که این قانون چیه و به درد چه کسایی میخوره؟

دقت کنید که قانون دو شاخه داره : الف- کسایی که قبل از 82 خارج شدند و 2 سال اقامت در خارج دارند: میتونند سربازی رو بخرند. ب- کسایی که فقط قبل از 82 از کشور خارج شدند: میتونند سالی یه بار جمعا 3 ماه به کشور تردد کنند.

در مورد هر دو شاخه بالا سوالات زیادی میتونه مطرح بشه.

شاخه الف:
    1- آیا باید قبل از 82 خارج شده باشد و مدت دوسال اقامت هم قبل 82 باشد؟ اگر نه چقدرش قبل 82 باشد.

حالا اینجا سوال اصلی من در مورد شاخه ب هست.
    1- آیا باید قبل از 82 خارج شده باشد و بعد از 82 وارد ایران شده باشد؟
    2- آیا باید قبل از 82 و در سن غیر مشمولی خارج شده باشد و حالا در سن مشمولی و خارج از ایران باشد؟
    3- آیا محدودیتی در مدتی که خارج از کشور بوده وجود دارد؟
    4- یکی از دوستان میگفت از سفارت ایران تو ایتالیا پرسیده گفته باید قبل از 82 خارج شده باشد و در تاریخ 29/12/82 هم در ایران نبوده باشد تا الا بتواند از این قانون استفاده کند. آیا این درست است؟

آقا سرتون رو درد نیارم، یکی از دوستای من الان آلمانه. قبل سن مشمولیش(بعد از سال 82) از ایران رفته بیرون و حالا هم تو آلمان داره لیسانس میخونه. تو وزارت علوم و سفارت و هیچ جا هم پرونده تشکیل نداده. همین آقا چند وقت پیش تشریف آورد ایران، یه گشتی زد و بعد هم راحت و آسوده برگشت. گفتم ااااا. تو که مشمولی، وثیقه هم که نذاشتی، پس چطور اومدی و راحت رفتی؟ گفت وقتی بچه بودم با بابا مامانم برای یه سفر تفریحی به مدت دوماه رفتیم کویت و برگشتیم ایران(زمان بچگی=قبل 82) حالا با استفاده از این قانون خروج قبل 82 رفتم سفارت ایران تو آلمان و اونجا برام یه مهر خروج یه مرتبه ای زدن! به همین راحتی به همین خوشمزگی . تازه گفت اون سفری که رفتم پاسپورت هم نداشتم و اسمم تو پاس مامانم بود و حالا که رفتم سفارت برای اثبات خروجم قبل 82 پاس مامانمو بردم.
    حالا کسی میتونه راجع به این قانون توضیحی بده. مثلا طرف بچگی یه بار رفته کربلا یا مکه یا سوریه یا دبی یا هرجا ، تفریحی بوده و یکی دو هفته ای، حالا این طرف میره جزء اون سپید بختایی که سربازی نرفته شامل قانون تردد 1 بار درسال به مدت حداکثر 3 ماه میشن؟

پیش فرض پاسخ : تردد مشمولان غایبی که قبل از سال 82 از کشور خارج شده اند !

نقل قول نوشته اصلی توسط askary_amir69 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    هرچند این قانون به نظر ساده میاد ولی باز هم ابهامات و سوالات زیادی راجع بهش هست.

کسی میتونه دقیقا تشریح کنه که این قانون چیه و به درد چه کسایی میخوره؟

دقت کنید که قانون دو شاخه داره : الف- کسایی که قبل از 82 خارج شدند و 2 سال اقامت در خارج دارند: میتونند سربازی رو بخرند. ب- کسایی که فقط قبل از 82 از کشور خارج شدند: میتونند سالی یه بار جمعا 3 ماه به کشور تردد کنند.

در مورد هر دو شاخه بالا سوالات زیادی میتونه مطرح بشه.

شاخه الف:
    1- آیا باید قبل از 82 خارج شده باشد و مدت دوسال اقامت هم قبل 82 باشد؟ اگر نه چقدرش قبل 82 باشد.

حالا اینجا سوال اصلی من در مورد شاخه ب هست.
    1- آیا باید قبل از 82 خارج شده باشد و بعد از 82 وارد ایران شده باشد؟
    2- آیا باید قبل از 82 و در سن غیر مشمولی خارج شده باشد و حالا در سن مشمولی و خارج از ایران باشد؟
    3- آیا محدودیتی در مدتی که خارج از کشور بوده وجود دارد؟
    4- یکی از دوستان میگفت از سفارت ایران تو ایتالیا پرسیده گفته باید قبل از 82 خارج شده باشد و در تاریخ 29/12/82 هم در ایران نبوده باشد تا الا بتواند از این قانون استفاده کند. آیا این درست است؟

آقا سرتون رو درد نیارم، یکی از دوستای من الان آلمانه. قبل سن مشمولیش(بعد از سال 82) از ایران رفته بیرون و حالا هم تو آلمان داره لیسانس میخونه. تو وزارت علوم و سفارت و هیچ جا هم پرونده تشکیل نداده. همین آقا چند وقت پیش تشریف آورد ایران، یه گشتی زد و بعد هم راحت و آسوده برگشت. گفتم ااااا. تو که مشمولی، وثیقه هم که نذاشتی، پس چطور اومدی و راحت رفتی؟ گفت وقتی بچه بودم با بابا مامانم برای یه سفر تفریحی به مدت دوماه رفتیم کویت و برگشتیم ایران(زمان بچگی=قبل 82) حالا با استفاده از این قانون خروج قبل 82 رفتم سفارت ایران تو آلمان و اونجا برام یه مهر خروج یه مرتبه ای زدن! به همین راحتی به همین خوشمزگی . تازه گفت اون سفری که رفتم پاسپورت هم نداشتم و اسمم تو پاس مامانم بود و حالا که رفتم سفارت برای اثبات خروجم قبل 82 پاس مامانمو بردم.
    حالا کسی میتونه راجع به این قانون توضیحی بده. مثلا طرف بچگی یه بار رفته کربلا یا مکه یا سوریه یا دبی یا هرجا ، تفریحی بوده و یکی دو هفته ای، حالا این طرف میره جزء اون سپید بختایی که سربازی نرفته شامل قانون تردد 1 بار درسال به مدت حداکثر 3 ماه میشن؟
    سلام
    نکته اول: قبل از پایان سال 1382 ( یعنی قبل از 1382/12/29)

نکته دوم: طرف سال 1381 خارج شده و تا سال 1385 هم خارج بوده. همچین آدمی میتونه از این قانون استفاده کنه ( البته بدیهی هستش که طرف باید از 1382 تا الان خارج بوده باشه چون اگه برگشته باشه ایران که دیگه نمیتونه خارج بشه)

نکته سوم: سن مشمولی و ... اصلا مهم نیست مهم خروج قانونی در بازه زمانی مربوطه هستش والسلام

نکته چهارم: اون دوست شما در آلمان حتما از یک مورد دیگه استفاده کرده. آخه این که اینطوری نمیشه . وگرنه میگفتن هر ایرانی که یکبار قبل از 1382 خارج شده و بعدش دو سال خارج بوده بیا معاف بشه!

سخت است فهماندن چیزی به کسی که در قبال نفهمیدنش پول میگیرد.(احمد شاملو)

Banned

سلام. اولا خیلی ممنون که بعد از مدتها یه جواب به این پست داده شد.
    دوما، نخیر، دوست من دقیقا از همین قانون استفاده کرده. البته دوست من معاف نشده ها.فقط میتونه سالی یه بار جمعا 3 ماه به کشور بیاد و بره. قبل 82 یه بار تفریحی از کشور خارج شده و همون قبل 82 به کشور برگشته. بعد 82 (و بعد 85) و قبل سن مشمولی رفته کویت و دیگه برنگشته ایران. از کویت اقدام کرده برای ویزای دانشجویی آلمان و رفته آلمان. حالا آلمان دانشجوی لیسانسه. رفته سفارت و گفتن چون قبله 82 از کشور خارج شدی برات مهر خروج رو میزنیم و میتونی یه بار بری و بیای. در ضمن دوستم اصلا دو سال اقامت خارج از کشور رو هم نداشته.

راجع به نکته 2 که گفتی: یعنی باید قبل 82 بری بیرون و حتما بعد از 82 برگردی ایران تا مشمول قانون بشی؟ (که خب این با دوست من جور در نمیاد.)

بازم راجع به نکته 2: اینکه گفتی طرف باید الان خارج باشه چون اگه ایران باشه که نمیتونه بره بیرون: این هم باز اشتباهه.چون اولا ممکنه طرف به یه صورت دیگه قانونی بره بیرون مثل زیارتی با وثیقه یا حتی دانشجویی با وثیقه و بخواد بعد از اتمام دوره دانشجوییش قید وثیقه رو بزنه و با استفاده از این قانون سالی یه بار بیاد ایران چون مثلا بچگیش یه بار رفته سفر تفریحی خارج کشور(این دقیقا کاریه که دوست من کرده)

حالا چی میگین؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط foreverblue نمایش پست ها
    سلام
    نکته اول: قبل از پایان سال 1382 ( یعنی قبل از 1382/12/29)

نکته دوم: طرف سال 1381 خارج شده و تا سال 1385 هم خارج بوده. همچین آدمی میتونه از این قانون استفاده کنه ( البته بدیهی هستش که طرف باید از 1382 تا الان خارج بوده باشه چون اگه برگشته باشه ایران که دیگه نمیتونه خارج بشه)

نکته سوم: سن مشمولی و ... اصلا مهم نیست مهم خروج قانونی در بازه زمانی مربوطه هستش والسلام

نکته چهارم: اون دوست شما در آلمان حتما از یک مورد دیگه استفاده کرده. آخه این که اینطوری نمیشه . وگرنه میگفتن هر ایرانی که یکبار قبل از 1382 خارج شده و بعدش دو سال خارج بوده بیا معاف بشه!

والا این دوست شما خیلی کارش درست بوده!
    چون طبق چیزی که من در قوانین دیدم و پرسیدم چنین موضوع امکان نداره مگر اینکه طرف کیس دیگری داشته باشه

یعنی شما میگویید که دوست شما:
    مرحله 1: قبل از 82 یک سفر تفریحی داشته به خارج.
    مرحله 2: بعد از 1383 از کشور خارج شده و علی رغم اینکه با قوانین اعلام شده (*) مغایرت داره، ایشون میتونن بیان ایران و برن

(*) قانون را در پست شماره 2 همین تاپیک نوشته ام

در مورد این که گفتید:
    بازم راجع به نکته 2: اینکه گفتی طرف باید الان خارج باشه چون اگه ایران باشه که نمیتونه بره بیرون: این هم باز اشتباهه.چون اولا ممکنه طرف به یه صورت دیگه قانونی بره بیرون مثل زیارتی با وثیقه یا حتی دانشجویی با وثیقه و بخواد بعد از اتمام دوره دانشجوییش قید وثیقه رو بزنه و با استفاده از این قانون سالی یه بار بیاد ایران چون مثلا بچگیش یه بار رفته سفر تفریحی خارج کشور(این دقیقا کاریه که دوست من کرده)
    خب این معنیش چیه؟ معنی اش اینه که طرف بیرون از ایرانه دیگه. منظورم این بود که کسی که داخل ایرانه که نمیتونه برای مهر خروج و استفاده از این قانون اقدام کنه. چون در متن قانون مربوطه صراحتا نوشته: هموطنانی که در خارج از کشور به سر میبرند و ...

این مورد را باز هم تکرار میکنم

نکته چهارم: اون دوست شما در آلمان حتما از یک مورد دیگه استفاده کرده. آخه این که اینطوری نمیشه . وگرنه میگفتن هر ایرانی که یکبار قبل از 1382 خارج شده و بعدش دو سال خارج بوده بیاد معاف بشه!

سخت است فهماندن چیزی به کسی که در قبال نفهمیدنش پول میگیرد.(احمد شاملو)

Banned

سلام. از اینکه پیگیر این موضوع هستید خیلی متشکرم.

ببنید من راجع به وضعیت دوستم و کاری که کرده اطمینان صد در صد دارم پس لطفا نگید از یه مورد دیگه استفاده کرده.
    یه بار دیگه وضعیتشو کاملتر میگم: پدرش چندین ساله کویت کار میکنه. وقتی بچه بوده(قبل 82) دو ماه با مادرش رفتند کویت پیش باباش با ویزای تفریحی. بعد 82 (و بعد 85) و قبل اینکه مشمول بشه رفته کویت پیش باباش و 9 ماه تو کویت ویزای اقامت کار براش خورده.بعد از کویت ، ویزای تحصیلی آلمان گرفته و رفته آلمان تحصیل.از آلمان هم از این قانون استفاده کرده و اومده ایران و برگشته.
    من احتمال میدم شاید چون اون دو کشوری که قبل 82 و بعدش رفته یکی بوده یعنی کویت ، شامل این قانون شده. خودش میگفت باباش رفته ن . و. پرسیده گفتند با این وضعیت فقط میتونه بره و بیاد ولی اگه 9 ماه قبل 82 اقامت داشت تو کویت و 1 سال و 3 ماه هم بعد 82 که جمعا میشه 2 سال(یعنی لزوما 9 ماه از این 2 سال باید قبل 82 باشه) اونوقت میتونست سربازیشو بخره ولی حالا فقط رفت و آمد.

امیدوارم همه موفق باشن و بتونن از این قانون استفاده کنن یه جوری.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)