صفحه 72 از 78 نخستنخست ... 226263646566676869707172737475767778 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 711 تا 720 , از مجموع 775

موضوع: ويزاي كشور وسط راه

پیش فرض پاسخ : ويزاي كشور وسط راه

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfarhanghg نمایش پست ها
    دقیقا! درسته از کیوی خریدم و بلیط ها جداست. با دو PNR نامبر جدا. بلیطش خیلی ارزون بود. در هر صورت من با کیوی تماس داشتم، گفتن احتمالا اجازه می دن سوار هواپیما شی از نروژ چون اقامت نروژ رو داری ولی تو فرودگاه Gatwick مسیولیت با خودته. با Gatwick تماس داشتم، گفتن با شرایط شما اجازه می دیم چمدون رو برداری و دوباره چک این کنی ولی همیشه افسر هست که تصمیم نهایی رو براساس تاخیر پروازها و شلوغیه اون روز می گیره!

شرایط من اونطوری که توسط Gov.Uk تعریف شده Landside transit هست. اکثر بچه های این فروم که می رن فرودگاه لندن احتمالا Airside transit هستن چون نیاز به گرفتن و چک این چمدون ندارن. شرایط معاف شدن از ویزای ترانزیت برای Airside و Landside خیلی مشابه هست. من اینا رو از یه فایل PDF که مال خود دولت انگلیسه و اینا رو توضیح داده پیدا کردم، ولی نتونستم آپلود کنم متاسفانه که دوستان هم بتونن بخونن.
    ببنید تنها سایت آنلاین که این نوع بلیت ها رو صادر میکنه یعنی دو بلیت مختلف پشت سر هم در یک مسیر سایت کیوی هست.
    از نظر علم تیکتینگ این کار غلط هست و ریسک های خودش رو دارد.
    مثلن با تاخیر و کنسلی پرواز یا پروازهای مربوط به بلیت اول منجرب به این خواهد شد که پرواز یا پرواز های مربوط به بلیت دوم NO SHOW ( عدم حضور مسافر پای پرواز ) بخورد و کاملن بسوزد. ارلاین صادر کنند بلیت دوم هیچ مسئولیتی نسبت به بلیت اول مسافر ندارد.
    راجع به ویزای ترانزیت
    اگر مبدا شما ایران بود همچین بلیتی را در دست داشتید اجازه پرواز بهتون داده نمیشد. به طور مثال این سایت دو بلیت از مبدا ایران با هواپیمایی اوکراینی به کپنهاگ و سپس یه بلیت جدا از کپنهاگ با نروژین به بوستن میگیرد.
    با پاسپورت ایرانی این امکان وجود نداره که شما یه بلیت یه طرفه بدون ویزای شنگن به دانمارک بگیرید . هیچ ارلاینی اینکار رو نمیکند به امید یه بلیت دیگه ای که مسافر توی ادامه ی مسیرش به مقصد دیگر دارد که بهش حتی دسترسی ندارد تا صحت بلیت بعدی رو چک کند و هیچ نفع اقتصادی هم نداره براش اینکار و ریسک جریمه شدن هم دارد.
    در حال حاضر از مبدا ایران این امکان توی فرودگاه های لندن هم وجود ندارد.
    با این حال در سال 2016 قوانین معافیت از ویزای ترانزیت فرودگاه های لندن آپدیت و تسهیل شد. یکی از این موارد این بود که مسافر با داشتن هر نوع ویزای معتبر چندین کشور که یکیش کانادا هست بتواند از مرز هوایی انگلستان موقتن عبور کند تا بتواند به مقصد نهاییش در کانادا برسد. قبلن این قانون وجود نداشت و اتباع ایرانی فقط از موارد معافیت از ویزای ترانزیت air-side میتونستند استفانده کنند.
    فرودگاه های ایران هنوز این موارد تغییر ویزای ترانزیت انگلستان رو به رسمیت نمیشناسند و به صورت سنتی حتی با داشتن یه بلیت واحد در بلیتی که مثلن مسافر باید تغییر فرودگاه در لندن داشته باشد مثلن از هیترو به گتویک اجازه پرواز به مسافر از مبدا ایران را نمیدهند. ( به عللی غیر منطقی که هنوز کسی از این موارد جدید معافیت ویزا ترانزیت لندن ا به صورت رسمی بهشون ابلاغ نکرده!!).
    یکی دیگه از موارد معافیت ویزای ترانزیت برای اتباع "های ریسک" مثل ایرانی ها که توی سال 2016 آپدیت شد که متاسفانه این هنوز روی موارد معافیت از ویزا ترانزیت شنگن وجود ندارد این بود که با داشتن ویزا یا اقامت معتبر چندین کشور مثل کانادا یا امریکا شما بتونید از معافیت ویزای ترانزیت انگلستان استفاده بفرمایید ( اینجاش مهم هست ) حتی اگر مقصد نهایی شما این کشورها نباشد. مثلن با داشتن ویزا کانادا در پاسپورت شما بتونید از ایران بدون نیاز به ویزای ترانزیت در لندن به مکزیک و برزیل سفر بفرمایید. همچین چیزی در حال حاضر از طریق کشورهای شنگن امکان پذیر نیست و شما باید علاوه بر ویزای ورود به کشور نهایی ویزای ترانزیت انگلیس هم داشته باشید.
    حالا توی مورد شما امیدوارم فرودگاه مبدا تون از این موارد ویزای ترانزیت آگاه باشه یا با نشان دادن فایلی که در دست دارید حداقل قانع بشه که شما میتونید از landside فرودگاه گتویک برای رسیدن به کانادا طبق آخرین قوانین ویزای ترانزیت انگلیس با داشتن ویزای معتبر کانادا استفاده بفرمایید.
    ویرایش توسط Pearson : July 25th, 2018 در ساعت 06:26 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    ببنید تنها سایت آنلاین که این نوع بلیت ها رو صادر میکنه یعنی دو بلیت مختلف پشت سر هم در یک مسیر سایت کیوی هست.
    از نظر علم تیکتینگ این کار غلط هست و ریسک های خودش رو دارد.
    مثلن با تاخیر و کنسلی پرواز یا پروازهای مربوط به بلیت اول منجرب به این خواهد شد که پرواز یا پرواز های مربوط به بلیت دوم NO SHOW ( عدم حضور مسافر پای پرواز ) بخورد و کاملن بسوزد. ارلاین صادر کنند بلیت دوم هیچ مسئولیتی نسبت به بلیت اول مسافر ندارد.
    راجع به ویزای ترانزیت
    اگر مبدا شما ایران بود همچین بلیتی را در دست داشتید اجازه پرواز بهتون داده نمیشد. به طور مثال این سایت دو بلیت از مبدا ایران با هواپیمایی اوکراینی به کپنهاگ و سپس یه بلیت جدا از کپنهاگ با نروژین به بوستن میگیرد.
    با پاسپورت ایرانی این امکان وجود نداره که شما یه بلیت یه طرفه بدون ویزای شنگن به دانمارک بگیرید . هیچ ارلاینی اینکار رو نمیکند به امید یه بلیت دیگه ای که مسافر توی ادامه ی مسیرش به مقصد دیگر دارد که بهش حتی دسترسی ندارد تا صحت بلیت بعدی رو چک کند و هیچ نفع اقتصادی هم نداره براش اینکار و ریسک جریمه شدن هم دارد.
    در حال حاضر از مبدا ایران این امکان توی فرودگاه های لندن هم وجود ندارد.
    با این حال در سال 2016 قوانین معافیت از ویزای ترانزیت فرودگاه های لندن آپدیت و تسهیل شد. یکی از این موارد این بود که مسافر با داشتن هر نوع ویزای معتبر چندین کشور که یکیش کانادا هست بتواند از مرز هوایی انگلستان موقتن عبور کند تا بتواند به مقصد نهاییش در کانادا برسد. قبلن این قانون وجود نداشت و اتباع ایرانی فقط از موارد معافیت از ویزای ترانزیت air-side میتونستند استفانده کنند.
    فرودگاه های ایران هنوز این موارد تغییر ویزای ترانزیت انگلستان رو به رسمیت نمیشناسند و به صورت سنتی حتی با داشتن یه بلیت واحد در بلیتی که مثلن مسافر باید تغییر فرودگاه در لندن داشته باشد مثلن از هیترو به گتویک اجازه پرواز به مسافر از مبدا ایران را نمیدهند. ( به عللی غیر منطقی که هنوز کسی از این موارد جدید معافیت ویزا ترانزیت لندن ا به صورت رسمی بهشون ابلاغ نکرده!!).
    یکی دیگه از موارد معافیت ویزای ترانزیت برای اتباع "های ریسک" مثل ایرانی ها که توی سال 2016 آپدیت شد که متاسفانه این هنوز روی موارد معافیت از ویزا ترانزیت شنگن وجود ندارد این بود که با داشتن ویزا یا اقامت معتبر چندین کشور مثل کانادا یا امریکا شما بتونید از معافیت ویزای ترانزیت انگلستان استفاده بفرمایید ( اینجاش مهم هست ) حتی اگر مقصد نهایی شما این کشورها نباشد. مثلن با داشتن ویزا کانادا در پاسپورت شما بتونید از ایران بدون نیاز به ویزای ترانزیت در لندن به مکزیک و برزیل سفر بفرمایید. همچین چیزی در حال حاضر از طریق کشورهای شنگن امکان پذیر نیست و شما باید علاوه بر ویزای ورود به کشور نهایی ویزای ترانزیت انگلیس هم داشته باشید.
    حالا توی مورد شما امیدوارم فرودگاه مبدا تون از این موارد ویزای ترانزیت آگاه باشه یا با نشان دادن فایلی که در دست دارید حداقل قانع بشه که شما میتونید از landside فرودگاه گتویک برای رسیدن به کانادا طبق آخرین قوانین ویزای ترانزیت انگلیس با داشتن ویزای معتبر کانادا استفاده بفرمایید.
    خیلی خیلی ممنون از جواب کامل شما. خوبه که دوستان بدونن و موقع خرید از کیوی حواسشون باشه به این امر. این لینک زیر هم مربوط به همون قوانین ترانزیت انگلیسه که خوب موارد معافیت رو توضیح داده. امیدوارم بشه دانلود کرد:
    https://www.gov.uk/government/upload..._June_2016.pdf

فقط یک نکته. ایرلاین ها یا فرودگاهها از چه Source متوجه می شن که یک شخص مشکل ویزا خواهد داشت یا نه؟ ینی با فرودگاه کشور مقصد چک می کنن؟ یا مثلن از دیتا بیس IATA متوجه می شن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfarhanghg نمایش پست ها

فقط یک نکته. ایرلاین ها یا فرودگاهها از چه Source متوجه می شن که یک شخص مشکل ویزا خواهد داشت یا نه؟ ینی با فرودگاه کشور مقصد چک می کنن؟ یا مثلن از دیتا بیس IATA متوجه می شن؟
    روی بعضی از سیستم های GDS یا سیستم های رزرواسیون سورسی هست به اسم TIMTAMIC
    این سیستم با دادن داده های مبدا و مقصد مسافر و محل استاپ ها ملیت و ویزایی که داره به کاربر میگه که میتونه این مسیر رو برود یا خیر
    ولی متاسفانه تمامی فرودگاه ها به این اطلاعات دسترسی ندارند و همینطور خیلی از ایجنت ها بلد نیستند با این سیستم کار کنند.
    و بار ها اتفاق افتاده که جلوی مسافرین ایرانی که برای همچین مسیرهایی به ظن اینکه نیاز به ویزای ترانزیت دارد به اشتباه گرفته شده است و قانون جنرال که اتباع ایرانی برای استفاده از فرودگاه های شنگن و انگلستان نیاز به ویزای ترانزیت دارند اعمال کرده اند و به موارد استثنایی آن و معافیت ویزای ترانزیت به دلیل عدم آگاهی توجه نداشته اند.
    یکی از کارهایی بنده که به صورت داوطلبانه انجامش میدم برای ایرانی ها تعقیب چنین موارد اشتباه هات فاحش کانتر فرودگاه ها و ارلاین ها تا نقطه محکوم کردن عدم آگاهیشون به این قوانین و نهایتن جبران خسارت به مسافرین هست.
    یعنی یه جوری سرم برای اینکار درد میکنه ، یکی به بالا رفتن از صخره علاقه داره بنده هم هابیم این هست در واقع.

سه تا سوال؟

۱. کسی تجربه استفاده از کایاک رو برای خرید بلیت داره؟
    ۲. پرواز از فرانکفورت به تهران و بالعکس با توقف سه ساعته در اوکراین، نیاز به ویزای ترانزیت داره؟
    ۳. به شرط مشابه بودن هر دو ایرلاین در یک مسیر، توی فرودگاه ترانزیت باید چمدون ها رو خودمون بگیریم یا خودشون جابجا میکنتد؟ اگر خودشون، اینکه توی فرودگاه نهایی به موقع با پرواز خودمون میاد؟
    ۳.

سلام. برای پرواز تهران به تورنتو به صورت آنلاین یک بلیط گرفتم که ۱ توقف ۴ ساعت و ۱۵ دقیقه‌ای در وین و یک توقف ۳ ساعت و ۱۰ دقیقه‌ای در لندن داره. وقتی زنگ زدم به سایت گفتش ویزای نوع D میخواد برای این سفر!‍ ولی تا اونجایی که من میدونم چون ۱ توقف در حوزه شنگن دارم نیازی به ویزای ترانزیت نیست درسته؟ من ویزای استادی پرمیت کانادا رو دارم. با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط Iliyad64 نمایش پست ها
    سه تا سوال؟

۱. کسی تجربه استفاده از کایاک رو برای خرید بلیت داره؟
    ۲. پرواز از فرانکفورت به تهران و بالعکس با توقف سه ساعته در اوکراین، نیاز به ویزای ترانزیت داره؟
    ۳. به شرط مشابه بودن هر دو ایرلاین در یک مسیر، توی فرودگاه ترانزیت باید چمدون ها رو خودمون بگیریم یا خودشون جابجا میکنتد؟ اگر خودشون، اینکه توی فرودگاه نهایی به موقع با پرواز خودمون میاد؟
    ۳.
    سلام

1. مشکلی نداره
    2. خیر
    3. گرفتن یا نگرفتن بار به مشابه بودن ارلاین ربطی نداره جزو خدمات فرودگاه هست . شما تا وارد کشوری نشید یعنی از مرز هوایی یا پاس کنترل عبور نکنید امکان دسترسی به بارتون رو ندارید

نقل قول نوشته اصلی توسط alijalalifar نمایش پست ها
    سلام. برای پرواز تهران به تورنتو به صورت آنلاین یک بلیط گرفتم که ۱ توقف ۴ ساعت و ۱۵ دقیقه‌ای در وین و یک توقف ۳ ساعت و ۱۰ دقیقه‌ای در لندن داره. وقتی زنگ زدم به سایت گفتش ویزای نوع D میخواد برای این سفر!‍ ولی تا اونجایی که من میدونم چون ۱ توقف در حوزه شنگن دارم نیازی به ویزای ترانزیت نیست درسته؟ من ویزای استادی پرمیت کانادا رو دارم. با تشکر
    لطفن از سبزی فروشان که به تازگی به صورت API یا لینک روی یک سایت مادر وبسایت فروش بلیت زدن در ایران بلیت نخرید اگر خریدید هم راجع به ویزای ترانزیت ازشون استعلام نگیرید
    ویزای تایپ D شنگن?!!! یعنی باید اقامت شنگن داشته باشید تایپ C هم قابل قبول نیست؟!!
    ویزا نمیخواهید برو با خیال راحت

ممنون. من خودم تقریبا مطمئن بودم یه همچین پروازی ویزای ترانزیت نمیخواد ولی تقریبا از همه سایت‌های فروش بلیط معروف ایران پرسیدم و همه با قطعیت میگفتن که ویزای ترانزیت میخواد. حتی حضوری رفتم چند تا آژانس هواپیمایی (از جمله ایران‌ایر میدون فردوسی) و اونها هم با قطعیت میگفتن ویزای ترانزیت می‌خواد. دیگه در نهایت اونقدر به شک انداختنم که بی‌خیال ۲ توقفه شدم کلا. متاسفانه بی‌اطلاعی از قوانین مربوط به ویزای ترانزیت محدود به افرادی که به تازگی به صورت api با لینک روی یک سایت مادر وبسایت فروش بلیت زدن نمیشه، بلکه حتی دفاتر رسمی فروش ایران‌ایر هم از قوانین بی‌اطلاع هستن.

نقل قول نوشته اصلی توسط alijalalifar نمایش پست ها
    ممنون. من خودم تقریبا مطمئن بودم یه همچین پروازی ویزای ترانزیت نمیخواد ولی تقریبا از همه سایت‌های فروش بلیط معروف ایران پرسیدم و همه با قطعیت میگفتن که ویزای ترانزیت میخواد. حتی حضوری رفتم چند تا آژانس هواپیمایی (از جمله ایران‌ایر میدون فردوسی) و اونها هم با قطعیت میگفتن ویزای ترانزیت می‌خواد. دیگه در نهایت اونقدر به شک انداختنم که بی‌خیال ۲ توقفه شدم کلا. متاسفانه بی‌اطلاعی از قوانین مربوط به ویزای ترانزیت محدود به افرادی که به تازگی به صورت api با لینک روی یک سایت مادر وبسایت فروش بلیت زدن نمیشه، بلکه حتی دفاتر رسمی فروش ایران‌ایر هم از قوانین بی‌اطلاع هستن.
    سوال و رو باید از متخصصش کرد
    متخصص این کار سوپروایزر های ویزا که توی فرودگاه شاغلند، هستند.
    آژانس مسافرتی سورس خوبی نیست برای سوال راجع به مقوله ویزای ترانزیت دوست عزیز
    آژانس مسافرتی که کانسپت مرز هوایی رو نمیدونه چیه چطوری میتونه شما رو راهنمایی کنه توی وین مرز رو رد نمیکنید توی هیترو هم مرز رو رد نمیکنید برای همین ویزایی نیاز ندارید.
    اون انگلستان رو شنگن در نظر میگیره بر اساس قاعده ای که دو استاپ در شنگن نمیشه داشت همینطور طوطی وار بدون اینکه فکر کنه یا دلیلش رو بدونه میگه نمیتونید برید یا مثل اون دوستمون میگه ویزای تایپ D میخواهی که مربوط به زمانی هست مقصد نهایی مسافر شنگن هست و استاپش در انگلیس
    من در ماه حدالقل 50 تا مسافر رو میشناسم این مسیر رو با پاس ایرانی میرند میاند

سلام

اگه با پرواز مستقیم از تهران به بوستون با هواپیمایی قطری بریم یه توقف توی فرودگاه دوحه قطر خواهیم داشت. آیا برای پرواز از دوحه به بوستون نیاز به ویزاس قطر داره؟....یه توقف ۳ یا ۴ ساعته هم باشه و فقط توی فرودگاه بمونی ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)