صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 39 , از مجموع 39

موضوع: خرید ماشین| گواهینامه | کلیه مسائل مرتبط

Junior Member kavos آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد خرید اتومبیل در مالزی

بی زحمت یک ماشین بگو در حدود 15000 رینگ که هم قیافتا خوب باشه و جنسش و مصرف بنزینش و مدلش 2002 یا 2003 باشه
    پیدا میشه؟

Member anathema.pca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

http://www.carlist.my/used-cars/4474...io-1-5-a-.html

http://www.carlist.my/used-cars/4265...ia-1-3-m-.html

http://www.carlist.my/used-cars/4474...ra-1-3-m-.html

http://www.carlist.my/used-cars/4578...ial-offer.html

http://www.carlist.my/used-cars/4577...ial-offer.html

http://www.carlist.my/used-cars/4344...ectra-1-6.html

http://www.carlist.my/used-cars/4399...aja-1-6-a.html

کلا من Kia - Spectra رو توصیه میکنم، هم ظاهر خوبی داره و هم اینکه ماشین خوب و راحتیه ولی برای یه خوبش باید حدود 17000 تا 18000 تا خرج کنی، هرچند که 15000 تا هم میشه گرفت.

البته باید حواست به مالیات و عوارض هم باشه که بر اساس حجم موتور محاسبه میشه.
    داره میباره بارون و تو نیستی/ شده این خونه زندون و تو نیستی / چقدر حس بدیه، حس تنهایی / دارم میشکنم آسونو، تو نیستی

Junior Member kavos آواتار ها

مرسی دوست عزیز
    اگه مالیاتو عوارض باشه قیمت ماشین چقدربالا میره؟
    باز هم ممنون

Member anathema.pca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

گفتم که بستگی به ماشین داره و سالیانه پرداخت میشه. میزان دقیقش یادم نیست ولی فکر میکنم بین 300 تا 500 رینگیت متغیر باشه.
    داره میباره بارون و تو نیستی/ شده این خونه زندون و تو نیستی / چقدر حس بدیه، حس تنهایی / دارم میشکنم آسونو، تو نیستی

Junior Member odiseh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکتروتکنیک/آزاد

Unhappy پاسخ : راهنمایی در مورد خرید اتومبیل در مالزی

نقل قول نوشته اصلی توسط Nour نمایش پست ها
    سلام
    منظور من این بود که چرا با اینهمه شایعه در مورد اینکه پول ماشین تو ایران خرج غزه و ... میشه قیمت با مالزی فرقی نداره؟
    این رو هم در نظر بگیرید که تو مالزی 1 قیمت تعمیرات بالاست و 2 تعمیرکار درست ندارند. پس دست دوم هم دردسرهایی داره. مخصوصا که ایرانیها ذوق زده میشن، دنده اتوماتیک میگیرن.
    سلام دوست خوبم،در مورد گرون بودن ماشين تو مالزي يه جواب به ذهنم رسيد ميذارم،منو که قانع کرد،اميدوارم مفيد فايده باشه:

طبق جستجوي که الان کردم تو نت ،قيمت رينگيت 3455 ريال بود،اين يعني ارزش پول ما(ريال) نسبت به رينگيت3455 بار پايين تره (1 واحد پول مالزي 3455 واحد پول ما)،مسلم که با اين شرايط،اگه منبع درآمد يک دانشجو تو ايران باشه،ماشيناي مالزي و کلا خريد و تحصيل تو مالزي گرون در مياد واسه اون شخص،ولي يک مالزيايي و يا شخصي که منبع درآمدش تو مالزيه،ماشين و يا کالا و خدمات ديگه رو با کار و زحمت کمتر نسبت به شخص اول به دست مياره،ما اگه ميخوايم قيمت مثلا يک B M W که ساخت آلمانه ببينيم چنده تو مالزي،قيمت فروش تو آلمان رو پيدا ميکنيم و با مالزي ما به تفاوتشو ميسنجيم،همين کار و واسه آلمان و ايران هم ميکنيم،اونوقت ميتونيم به وضوح قيمت B M W رو بفهميم،و پي ببريم که اونجا هم غزه و.... داره يا نه؟!!!!

با تشکر
    براي پيروزي يك راه آسان وجود دارد: هيچ فرصتي را براي كار كردن از دست ندهيد و اگر وقت شما كم است، وقت اختراع كنيد.((توماس اديسون))

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

نقل قول نوشته اصلی توسط odiseh نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم،در مورد گرون بودن ماشين تو مالزي يه جواب به ذهنم رسيد ميذارم،منو که قانع کرد،اميدوارم مفيد فايده باشه:

طبق جستجوي که الان کردم تو نت ،قيمت رينگيت 3455 ريال بود،اين يعني ارزش پول ما(ريال) نسبت به رينگيت3455 بار پايين تره (1 واحد پول مالزي 3455 واحد پول ما)،مسلم که با اين شرايط،اگه منبع درآمد يک دانشجو تو ايران باشه،ماشيناي مالزي و کلا خريد و تحصيل تو مالزي گرون در مياد واسه اون شخص،ولي يک مالزيايي و يا شخصي که منبع درآمدش تو مالزيه،ماشين و يا کالا و خدمات ديگه رو با کار و زحمت کمتر نسبت به شخص اول به دست مياره،ما اگه ميخوايم قيمت مثلا يک B M W که ساخت آلمانه ببينيم چنده تو مالزي،قيمت فروش تو آلمان رو پيدا ميکنيم و با مالزي ما به تفاوتشو ميسنجيم،همين کار و واسه آلمان و ايران هم ميکنيم،اونوقت ميتونيم به وضوح قيمت B M W رو بفهميم،و پي ببريم که اونجا هم غزه و.... داره يا نه؟!!!!

با تشکر
    شما گویا از بانک مرکزی مشاهده کردید قیمت رینگت رو. الان 415 تومان هست و در هفته ی گذشته 430 تومان بود.

مسئله ی بعدی این هست که قیمت هیچ ماشین خارجی با قیمتی که در مالزی داره یکی نیست و 1.5 برابر گران تر هست! اون هم به دلیل Tax هست که دولت میزنه. برای اینکه مالزی هم صنعت خودرو سازی داره و برای حمایت از این صنعت ماشین های وارداتی رو گران میکنه تا بتونه رشد کنه و رقابت داشته باشه در کشور خودش.

ایران 2.5 برابر برای هر ماشین وارداتی گمرک میگیره و بسته به قیمت کلی برای پلاک و عوارض و ...

افرادی که در مالزی زندگی میکنند با حقوقی که دارند شاهانه زندگی نمیکنند! مهمترین فاکتوری که دارند نسبت به ایران به غیر از ارزانی بعضی از مسائل عمده خرید قسطی هست که با مستر کارتهایی که دارند و یا با وامهای بانکی انجام میدهند.

به همین دلیل در اول زندگی هم ماشین دارند، هم خانه دارند و حتی موبایل و دوربین هم با کارتی که دارند به راحتی قسطی میگیرند میره. ولی در ایران بعد از 30 سال کار و پس انداز به زحمت میشه یک ماشین خرید. و وام های بانکی و اقساط هم که به هیچ وجه کار ساز نیست در کشور عزیزمان.

مرتطب با موضوع تاپیک: وب سایتی هست که معروف ترین وب سایت مالزی هست و فکر کنم در رتبه 4 یا 5 هست در این کشور از لحاظ بازدید:
    http://www.mudah.my/

بازدید کنید متوجه میشید که چرا انقدر طرف دار داره.

موفق باشید
    در مورد نحوه استفاده از فروم اینجا را حتما مطالعه کنید.
    پیش از استفاده از فروم حتما قوانین و مقررات را مطالعه بفرمائید.
    در صورت تمایل به همکاری در مدیریت فروم در این موضوع اعلام آمادگی نمایید.

Member zohrefadaee آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University Putra Malaysia - UPM

نقل قول نوشته اصلی توسط kavos نمایش پست ها
    بی زحمت یک ماشین بگو در حدود 15000 رینگ که هم قیافتا خوب باشه و جنسش و مصرف بنزینش و مدلش 2002 یا 2003 باشه
    پیدا میشه؟
    ماشین هایی که ماشین های تولید داخلی باشند و راحت خرید و فروش بشن و هزینه تعمیرات ارزون داشته باشند بهترین گزینه برای دانشجوها هستند،
    ۱- کانچیل مدل ۲۰۰۶ حدود ۱۱۰۰۰ رینگت
    ۲- پروتون ساگا مدل ۲۰۰۲ حدود ۱۲۰۰۰ رینگت
    ۳- پروتون ویرا مدل ۲۰۰۲ حدود ۱۴۰۰۰ رینگت

ماشین بنده سومی هست و علاوه بر مواردی که ذکر کردم قیافه خوبی هم داره. ویرا دو نوع هست. هاچ بک و صندوقدار. برای قبافه خوب باید هاچ بک بگیرید
    -----------------------

God Knows The Best

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyarsh نمایش پست ها
    شما گویا از بانک مرکزی مشاهده کردید قیمت رینگت رو. الان 415 تومان هست و در هفته ی گذشته 430 تومان بود.

مسئله ی بعدی این هست که قیمت هیچ ماشین خارجی با قیمتی که در مالزی داره یکی نیست و 1.5 برابر گران تر هست! اون هم به دلیل Tax هست که دولت میزنه. برای اینکه مالزی هم صنعت خودرو سازی داره و برای حمایت از این صنعت ماشین های وارداتی رو گران میکنه تا بتونه رشد کنه و رقابت داشته باشه در کشور خودش.

ایران 2.5 برابر برای هر ماشین وارداتی گمرک میگیره و بسته به قیمت کلی برای پلاک و عوارض و ...

افرادی که در مالزی زندگی میکنند با حقوقی که دارند شاهانه زندگی نمیکنند! مهمترین فاکتوری که دارند نسبت به ایران به غیر از ارزانی بعضی از مسائل عمده خرید قسطی هست که با مستر کارتهایی که دارند و یا با وامهای بانکی انجام میدهند.

به همین دلیل در اول زندگی هم ماشین دارند، هم خانه دارند و حتی موبایل و دوربین هم با کارتی که دارند به راحتی قسطی میگیرند میره. ولی در ایران بعد از 30 سال کار و پس انداز به زحمت میشه یک ماشین خرید. و وام های بانکی و اقساط هم که به هیچ وجه کار ساز نیست در کشور عزیزمان.

مرتطب با موضوع تاپیک: وب سایتی هست که معروف ترین وب سایت مالزی هست و فکر کنم در رتبه 4 یا 5 هست در این کشور از لحاظ بازدید:
    http://www.mudah.my/

بازدید کنید متوجه میشید که چرا انقدر طرف دار داره.

موفق باشید
    قربونت برم رینگیت خیلی وقته شده 600++
    برای ماشین من هم سایت http://www.mudah.my/ رو پیشنهاد میکنم. من خودم ماشینمو از اونجا خریدم.
    یکی گفت کیا اسپکترا خوبه به نظر من خوب نیست چون ماشین مالایی نیست و خرج بیافته پدر در میاره.
    دانشجوها برین سراغ ماشین مالایی. حالا هرچی. میخواین ماشین بخرین به عنوان مثال میگم به طرف میگین ماشین رو به شرطی میخرم که ببرم یه روز نمایندگی بدم یه چک کلی بکنن. تو نمایندگی هم یه چیزی حدود 50-60 رینگیت میدین تمام ماشین رو چک میکنن و بهتون لیست میدن که چی باید عوض بشه یا چه مشکلی داره. البته وقتی من بردم طرف خیلی با مرام بود کلی رو ماشین کار کرد هیچی هم نگرفت.
    به نظر من با این اوضاع رینگیت هرچی گرون تر بخرین میشه پس انداز براتون. من ماشینمو 25000 رینگیت خریدم 2 سال پیش الان اگه بفروشم بین 19 تا 21 هزار به فروش میره حالا حساب کنین 25000 با رینگیت 315 تومانی و 20 هزار با رینگیت 650 تومانی. اگه الان بفروشم یه 3 میلیونی هم نسبت به اصل پولم سود میکنم. پس یکم آینده نگر هم باشین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خرید ماشین| گواهینامه | کلیه مسائل مرتبط

سلام،تنها جایی که مربوط به مسایل ماشین در مالزی پیدا کردم همین فروم بود
    من به صورت وکالتی( که در ایران داده شده)
    مالک ماشینی که در مالزیست هستم
    حالا برای فروش ماشین،ترجمه وکالت با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه،همراه کپی پاسپورت صاحب سند،کفایت میکنه؟
    ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره به من کمک کنه

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)