نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: زبان ایتالیایی (نکات و جمله‌های مهم و کاربردی و رفع اشکالات گرامری)

Senior Member

پیش فرض زبان ایتالیایی (نکات و جمله‌های مهم و کاربردی و رفع اشکالات گرامری)

سلام. نمی دونم کجا می تونم سوال از خود زبان ایتالیایی بپرسم و امیدوارم یکی بهم جواب بده.
    اصلا دو فعل farcela و andarsene را نمی فهمم. -cela -sene چی هستن ؟ ضمیزن ته فعل؟ اصلا چرا اینطوری می شه فعل؟ چرا به شکل عادی fare andare استفاده نمی شه؟
    ممنون.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کتاب ها و نرم افزار های کمک آموزشی زبان ایتالیایی

نقل قول نوشته اصلی توسط lalaii نمایش پست ها
    سلام. نمی دونم کجا می تونم سوال از خود زبان ایتالیایی بپرسم و امیدوارم یکی بهم جواب بده.
    اصلا دو فعل farcela و andarsene را نمی فهمم. -cela -sene چی هستن ؟ ضمیزن ته فعل؟ اصلا چرا اینطوری می شه فعل؟ چرا به شکل عادی fare andare استفاده نمی شه؟
    ممنون.

farcela , andarsene مصدرن مثل mangiare اون sene وcela جزیی از خود همون مصدره اند
    farcelaبرای نشون دادن توانایی انجام یه کار استفاده میشه که تو زمان گذشته یا حال با توجه به معنی جمله صرف میشه

andaesene هم مثلا وقتی میخوای بگی من از اینجا میرم که میشه me ne vado

من همین قدر میدونم اگه کسی بیشتر میدونه توضیح بده ممنون

Senior Member

پیش فرض پاسخ : زبان ایتالیایی (نکات و جمله‌های مهم و کاربردی و رفع اشکالات گرامری)

چه خوب! ممنون. حالا یه جایی برای رفع اشکال و سوال پرسیدن هم داریم. من الان ترم 2 مدرسه ام و معلمم اصلا خوب نیست. زیاد اشکال دارم. اما ترم پیش معلمم خوب بود و حداقل همون کتابو درست درس داد. احتمالا اگه کسی از ترم یک اشکال داشته باشه می تونم کمک کنم.
    ممنون parmis_7m عزیز. تا جایی که من در پرس و جوهام فهمیدم ظاهرا sene وcela ضمیرن که ته مصدر میان. یه چیزی مثل siدر farsi . اما اینکه چرا اینها رو هی ته فعلشون تغییر می دن نفهمیدمو معلمم هم جواب نمی ده. هی می گه در حد کتاب یاد بگیر اما همون کتابو هم درس درست نمی ده.
    همون طوری که گفتی اولی موفق شدن در کاری است و دومی ترک کردن مکانی.
    یه مدل مصدر دیگه هم داریم که ci تهش میاد . اگه مدلای دیگه ی مصدر کسی می شناسه لطفا بگه و معنی هاشونم بگه.
    راستی من نمی دونم همه ی فعل ها رو می تونم تهشون ci sene cela بگذارم و مصدر ازشون درست کنم؟ یا نه؟
    ممنون.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : زبان ایتالیایی (نکات و جمله‌های مهم و کاربردی و رفع اشکالات گرامری)

از قسمت ایتالیایی اپلای ابرود که هیچ خیری ندیدم. ولی شاید یه بی نوای دیگه مثل خودم گذرش به اینجا بیفته و معنی ها رو بخواد. اسپرسو 1 رو می تونم بذارم می ذارم. اگه کسی پیدا شد که معنی های اسپرسو 3و 2 رو بذاره یا حداقل معنی یه سری اصطلاحاتشو لطف کنه.
    اگه هم احیانا یه همچین ادم مهربونی این طرفا پیدا شد و گذاشت معنی ها رو یا یه سری مطالبی رو که به درد بخوره لطف کنه بهم پیام خصوصی بده که بیام اینجا سر بزنم به پستش. چون کلا توی قسمت زبان ایتالیایی عموما اتفاق خاصی نمی یفته منم زیاد نمیام و ممکنه باخبر نشم از لطفش و بهره مند نشم از این لطف.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

از قسمت ایتالیایی اپلای ابرود که هیچ خیری ندیدم. ولی شاید یه بی نوای دیگه مثل خودم گذرش به اینجا بیفته و معنی ها رو بخواد. اسپرسو 1 رو می تونم بذارم می ذارم. اگه کسی پیدا شد که معنی های اسپرسو 3و 2 رو بذاره یا حداقل معنی یه سری اصطلاحاتشو لطف کنه.
    اگه هم احیانا یه همچین ادم مهربونی این طرفا پیدا شد و گذاشت معنی ها رو یا یه سری مطالبی رو که به درد بخوره لطف کنه بهم پیام خصوصی بده که بیام اینجا سر بزنم به پستش. چون کلا توی قسمت زبان ایتالیایی عموما اتفاق خاصی نمی یفته منم زیاد نمیام و ممکنه باخبر نشم از لطفش و بهره مند نشم از این لطف.
    خیلی ممنون واقعا خیلی به دردم خورد...کاش برای ترم 2 هم بود عالی میشد خیلی دنبالش میگشتم مرسی

Senior Member

ندارم ترم 2 شو. اگه کسی داشت بیاره بذاره منم استفاده کنم. کلا در بخش های مربوط به ایتالیایی این فروم هیچکس فعال نیست. یه سوال ادم بذاره تا یه سال خاک می خوره. یه چیزی هم ادم احتیاج داشته باشه که خودش از یادش می ره بسکه کسی نیست کمک کنه. اینطوری اون مدرسه ایتالیایی مزخرف هم با اون قانونای عجیبشون هیچوقت بهتر از اینی که هستن نمی شن و هر جور بخوان پول می گیرن و هر جور هم بخوان درس می دن. جزو خاک ایتالیا هم حساب می شه و جوابگوی کاراشون هم نیستن. شما اگه چیزی داشتین بیان تقسیم کنین شاید یکی مثل من و شما پیدا شه که احتیاج داشته باشه به این کمک ها. موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Italian language

ندارم ترم 2 شو. اگه کسی داشت بیاره بذاره منم استفاده کنم. کلا در بخش های مربوط به ایتالیایی این فروم هیچکس فعال نیست. یه سوال ادم بذاره تا یه سال خاک می خوره. یه چیزی هم ادم احتیاج داشته باشه که خودش از یادش می ره بسکه کسی نیست کمک کنه. اینطوری اون مدرسه ایتالیایی مزخرف هم با اون قانونای عجیبشون هیچوقت بهتر از اینی که هستن نمی شن و هر جور بخوان پول می گیرن و هر جور هم بخوان درس می دن. جزو خاک ایتالیا هم حساب می شه و جوابگوی کاراشون هم نیستن. شما اگه چیزی داشتین بیان تقسیم کنین شاید یکی مثل من و شما پیدا شه که احتیاج داشته باشه به این کمک ها. موفق باشید.
    سوال گرامر يا هر چيزي كه مربوط به زبان هست رو بپرسين

عزیزان گرامی
    دیپلم زبان ایتالیایی مدت دوره اش چقدره؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط ITALY2006 نمایش پست ها
    عزیزان گرامی
    دیپلم زبان ایتالیایی مدت دوره اش چقدره؟
    سلام منظور شما از مدرك ديپلم چيه؟؟آخرين مدرك مدرسه منظورتونه؟فكر نمي كنم كتاب سوم و امتحان سوم به چنين چيزي مثل فرانسه ختم بشه..ميشه؟
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Member eajj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    سلام منظور شما از مدرك ديپلم چيه؟؟آخرين مدرك مدرسه منظورتونه؟فكر نمي كنم كتاب سوم و امتحان سوم به چنين چيزي مثل فرانسه ختم بشه..ميشه؟
    خیر نمیشه
    در واقع شما با قبولی در امتحان استرنی و یا کتاب 3 مدرسه ، تا بهار سال آینده اگر بخواید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید مشکلی از نظر زبان نخواهید داشت
    that which doesn't kill me can only make me stronger