صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 101

موضوع: دندانپزشکی در آمریکای شمالی (ایالات متحده و کانادا)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض دندانپزشکی در آمریکای شمالی (ایالات متحده و کانادا)

سلام
    من دانشجوی ترم آخر رشتهٔ مهندسی‌ صنایع هستم(دانشگاه آزاد)،و می‌خوام برای ادامه تحصیل دندان پزشکی‌ بخونم.می‌شه لطفا بگین که این اصلا ممکنه که من بتونم تو آمریکا دندان پزشکی‌ بخونم؟و اگه می‌شه،لیسانسم چیزی از مدتی‌ که باید درس بخونم کم می‌کنه یا نه؟و باید چجوری شروع کنم برای پذیرش و ویزا؟
    خیلی‌ ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

Junior Member

پیش فرض مهاجرت. دندانپزشکی یا مدیریت مالی؟

سلام. من 26 سالمه و لیسانس مدیریت مالی دارم از دانشگاه شهیدبهشتی با معدل 16. دیپلمم هم تجربی بوده. تصمیم دارم کنکور شرکت کنم برای تحصیل توی رشته دندانپزشکی. دندانپزشکی هم به خاطر درآمد و موقعیت اجتماعیش دوس دارم. اما می خوام بدونم برای مهاجرت (مخصوصا آمریکا) کدوم راه رو در پیش بگیرم بهتره ؟ جقدر طول می کشه که یک دندانپزشک بشم توی آمریکا؟ اگر برای بورسیه ارشد مدیریت مالی اقدام کنم آیا امید بیشتری هست برای کارو تحصیل و زندگی در آمریکا و آیا با ویزای دانشجویی می تونم در آمریکا بمونم ؟ اینم بگم که از نظر مالی نمی تونم به جز بورسیه به روش دیگه ای فکر کنم.
    خلاصه خیلی گیج شدم. لطفا هر اطلاعاتی در مورد این دو روش و رشته دارین با من به اشتراک بذارین .

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : مهاجرت. دندانپزشکی یا مدیریت مالی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fbrn نمایش پست ها
    سلام. من 26 سالمه و لیسانس مدیریت مالی دارم از دانشگاه شهیدبهشتی با معدل 16. دیپلمم هم تجربی بوده. تصمیم دارم کنکور شرکت کنم برای تحصیل توی رشته دندانپزشکی. دندانپزشکی هم به خاطر درآمد و موقعیت اجتماعیش دوس دارم. اما می خوام بدونم برای مهاجرت (مخصوصا آمریکا) کدوم راه رو در پیش بگیرم بهتره ؟ جقدر طول می کشه که یک دندانپزشک بشم توی آمریکا؟ اگر برای بورسیه ارشد مدیریت مالی اقدام کنم آیا امید بیشتری هست برای کارو تحصیل و زندگی در آمریکا و آیا با ویزای دانشجویی می تونم در آمریکا بمونم ؟ اینم بگم که از نظر مالی نمی تونم به جز بورسیه به روش دیگه ای فکر کنم.
    خلاصه خیلی گیج شدم. لطفا هر اطلاعاتی در مورد این دو روش و رشته دارین با من به اشتراک بذارین .
    این رو خیلی راحت بهت بگم که اگه میخوای دندون بخونی به خارج از کشور اصلا فکر نکن. مگر اینکه بتونی داخل خود ایران بخونی.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

پیش فرض پاسخ : مهاجرت. دندانپزشکی یا مدیریت مالی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fbrn نمایش پست ها
    برای فاند گرفتن و .... با همین رشته خودتون راه راحت تری برای مهاجرت دارید تا دندانپزشکی. اینا دو رشته متفاوت هستن نمیشه با هم قیاسشون کرد برای مقایسه باید هر دو موضوع از یک سنخ باشند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دندانپزشکی در آمریکای شمالی (ایالات متحده و کانادا)

دوستان سلام،

ممنون می شم اگر مراحل گرفتن اجازه کار به عنوان دندانپزشک تو کانادا رو با داشتن شرایط زیر بهم بگیم:
    - داشتن اقامت دائم کانادا
    - فارغ التحصیل رشته دندان پزشکی از دانشگاه تهران

Junior Member

سلام
    من میخوام برای رشته دندانپزشکی در آمریکا اقدام کنم . اونطور که میدونم اول باید یه لیسانس بیولوژی داشته باشی . حالا سوالم اینه که اگه این لیسانس بیولوژی (مثلا ژنتیک) رو در ایران بگیرم اونوقت می تونم برای دندانپزشکی آمریکا اقدام کنم . آیا لیسانس بیولوژی ایران رو قبول می کنن یا باید حتما تو خود آمریکا این لیسانس رو بگیریم ؟؟
    هرکی از دوستان اطلاعاتی در این زمینه داره لطفا راهنمایی کنه
    باتشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط cloony نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام برای رشته دندانپزشکی در آمریکا اقدام کنم . اونطور که میدونم اول باید یه لیسانس بیولوژی داشته باشی . حالا سوالم اینه که اگه این لیسانس بیولوژی (مثلا ژنتیک) رو در ایران بگیرم اونوقت می تونم برای دندانپزشکی آمریکا اقدام کنم . آیا لیسانس بیولوژی ایران رو قبول می کنن یا باید حتما تو خود آمریکا این لیسانس رو بگیریم ؟؟
    باتشکر
    تا جایی که من دنبالش بودم (البته کانادا) حتما میبایست لیسانس از یکی از دانشگاه های کانادا میبود البته شرایطی هم داشت که لیسانس از دانشگاه دولتی ایران باشه ولی با توجه به ارزشیابی نصفه و نیمه و مسائلی که تو بهترین حالت ممکن هم ممکن بود گریبانگیر فرد بشه به ریسکش نمی ارزید و در نهایت بهترین کار تحصیل از ابتدا هستش!حالا شاید دوستان اطلاعاتی داشته باشن که به نحوی بشه معادل کرد مدرک دانشگاه های ایران رو ولی کلیت قضیه بخاطر بحث تطبیق سر فصل دروس به این صورت بود که خدممتون گفتم!(چون مثلا یکی از قوانین که چیزی جز سخت گیری محض نبود این بودش که چون طول ترم در کانادا با ایران فرق میکنه و ......... خودش داستانی بود برای معادلسازی مدرک)
    موفق باشین!

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط cloony نمایش پست ها
    سلام
    باتشکر
    دوست عزیز یه پیشنهاد کاملا دوستانه بهتون میکنم که بهتره دنبال دردسر واسه خودتون نباشید و دنبال تحصیل در یک کشور دیگه باشید. با توجه به شرایط سختگیرانه و هزینه های سرسام آور تحصیل دندانپزشکی در کش.رهای آمریکای شمالی این دوتا کشور واقعا جای مناسبی به نظر من برا تحصیل در این رشته ها نیستند مگر اینکه شما اقامت این کشورها رو داشته باشید که بتونید از وام های دانشجویی که میدن استفاده کنید. شما حتما باید یک لیسانس علوم پایه از خود همین کشورها یعنی یا آمریکا یا کانادا داشته باشید وهیچ خبری از معادل سازی مدرک شما نیست. خود آمریکایی ها و کانادایی ها هم زیاد وقتشون رو واسه قبول شدن تو دانشگاههای کشورشون هدر نمیدن و ترجیح میدن با هزینه و دردسر کمتر در کشورهای اروپایی تحصیل کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    دوست عزیز یه پیشنهاد کاملا دوستانه بهتون میکنم که بهتره دنبال دردسر واسه خودتون نباشید و دنبال تحصیل در یک کشور دیگه باشید. با توجه به شرایط سختگیرانه و هزینه های سرسام آور تحصیل دندانپزشکی در کش.رهای آمریکای شمالی این دوتا کشور واقعا جای مناسبی به نظر من برا تحصیل در این رشته ها نیستند مگر اینکه شما اقامت این کشورها رو داشته باشید که بتونید از وام های دانشجویی که میدن استفاده کنید. شما حتما باید یک لیسانس علوم پایه از خود همین کشورها یعنی یا آمریکا یا کانادا داشته باشید وهیچ خبری از معادل سازی مدرک شما نیست. خود آمریکایی ها و کانادایی ها هم زیاد وقتشون رو واسه قبول شدن تو دانشگاههای کشورشون هدر نمیدن و ترجیح میدن با هزینه و دردسر کمتر در کشورهای اروپایی تحصیل کنند.
    حالا جالب اینجاس بعد از این همه دردسر گرفتن لیسانس مرتبط و هزینه های نجومی تازه باید طرف بشینه خودش رو برای MCAT آماده کنه که اونم همچین امتحان ساده ای نیست!کلا بنظرم ورود به دوره های پزشکی آمریکای شمالی برای خودشون هم با توجه به مدت زمان طولانی و آزمون های مختلف و هزینه های وحشتناک کار عقلانی ای نیست چه برسه ما ایرانی ها با این وضع ارز مملکتمون!حتی سیتیزن هم باشی باز توجیه نداره زیربار وام های سنگین دانشجویی بری وقتی میتونی جاهای دیگه ارزونتر بخونی و برگردی کشورت(برای آمریکایی ها البته) و با توجه به انگلیسی زبان بودن واقعا نمیشه گفت کار خیلی شاقی برای پاس کردن USMLE ها دارن به نسبت بچه های سایر ملل!

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN120 نمایش پست ها
    حالا جالب اینجاس بعد از این همه دردسر گرفتن لیسانس مرتبط و هزینه های نجومی تازه باید طرف بشینه خودش رو برای MCAT آماده کنه که اونم همچین امتحان ساده ای نیست!کلا بنظرم ورود به دوره های پزشکی آمریکای شمالی برای خودشون هم با توجه به مدت زمان طولانی و آزمون های مختلف و هزینه های وحشتناک کار عقلانی ای نیست چه برسه ما ایرانی ها با این وضع ارز مملکتمون!حتی سیتیزن هم باشی باز توجیه نداره زیربار وام های سنگین دانشجویی بری وقتی میتونی جاهای دیگه ارزونتر بخونی و برگردی کشورت(برای آمریکایی ها البته) و با توجه به انگلیسی زبان بودن واقعا نمیشه گفت کار خیلی شاقی برای پاس کردن USMLE ها دارن به نسبت بچه های سایر ملل!
    نه خب سطح پزشکی در امریکا غیر قابل قیاس هست حتی من در همون بیولوژی هم که بودم کلا چیزی غیر از این بود که در ایران داریم. نه اینکه فکر کنید مثلا میگم فرق داره نوکلئوتیدهاشون با ما فرق کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یا مثلا بجای rRNA بگن pRNA !!! نه سیستم طور دیگری بود و پزشکی هم کلی تحقیق کردم واقعا حتی میتونم بگم چند دهه از اروپا هم توی سیستم جلوتر هستن تا نبینید متوجه نمیشید چی میگم.
    خود امریکایی ها حتی اگر مک دونالد هم کار بکنند حتی اگر داراییهاشونو بفروشن برای این شهریه و هزینه که من به عینه دیدم چند نفر خونشونم فروختن برای تهیه این پول ترجیحشون بر اینه بمونند همونجا . گزینه هایی مثل کارائیب یا کشورهای دیگه دیگه واقعا گزینه اخر و از سر ناچاری برای عشق پزشکی و .... هاست . وگرنه اینطور نیست بگن خب سخته بریم کارائیب. یا اروپای شرقی یا.....

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)