صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 101

موضوع: دندانپزشکی در آمریکای شمالی (ایالات متحده و کانادا)

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : دندانپزشکی در آمریکای شمالی (ایالات متحده و کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط sayeee نمایش پست ها
    يه سوال،
    جرا اينا ميكن سالي ٢٠٠هزار تا،مكه جيكار ميكنن؟اخه شهريه دانشكاه ها امريكا رو جك ميكردم سالي ٤٠٠٠٠تا بود
    سلايق هم با هم فرق داره،مثلا من واسه رشته من اكه كرين كارت امريكا رو ميكرفتم يا بكيرم با سر ميرم امريكا،مثلا واسه رشته من سالي ٤٠٠٠٠تا ٦سال ٢٤٠٠٠٠تا ،بعد از فارغ التحصيلي شروع كار فرض ميكنيم با ١٠٠ هزارتا،تو ٣سال بسش ميدم،خوب اين بهتر ازهزارتا دربه دري،زبان هاي زياد ياد كرفتن،تفاوت مدارك أروبا با امريكا،دوباره واسه رشته ما واسه ارزشيابي تو امريكا أنواع امتحانو،١سال كاراموزي،دوباره اكه بكه ايران تاييد كنه كه،،،هيج
    البته معيارها با هم فرق داره،ولي اكه بحث درامد مطرح باشه،اينجا به داروساز خالص ماهي ٣٠٠٠تا٤٠٠٠تا ميدن ،ميشه سالي٥٠،٦٠ هزار دلار،امريكا شروع از ١١٠ هزار تأست البته ناخالص
    من از جو ايراني ها هيج موقع جيز خاصي دستكيرم نميشه،اينو ازتو سايت الماني ها كه امريكا هستند فهميدم كه اونجا واسه داروساز ها خيلي بهتر ازالمان
    جون متاسفانه ايراني هايي كه امريكا هستند خيلي شفاف حرف نميزنن،مثلا ميكن اينجا الو بل،بعد بحث كرين كارت كه ميشه مثلا يه خانمي ميكه من كرين كارت بردم اما نرفتم دنبال كارش و نكرفتم،بعد بهش ميكن ،بزرك ترين اشتباه زندكي تو كردي يا فاجعه بوده،خوب بس اكه اونجا بده،هزينه ها ال،،،بس جرا ايشون بزرك ترين اشتباه كرده
    البته الان تو المان هم خيلي ايراني ها اين أخلاق دارن،يه خانمي أومدن اينجا،يا خدا يعني از اينا كه خيلي از بقيه درخواست كمك ميكنن ، بماند،،،،هرجي هم كه ما ميكيم اينجا تحصيل به زبان الماني سخت،ايشون تازه بالآترين مدرك زبان الماني داشتن و طبق ادعائ خودشون تو دانشكاه مادر تو ايران تو رشتتون جز كميته استعداد در خشان بودن كه حالا اين كميته هاي استعداد درخشان ايران هم داستان واسه خودش،ايشون ميكفتن هيجي سر كلاس ها نميفهمن،ميكفتيم بابا ما كه ديبلممونو ازتو زودتر كرفتيم جطور ما اين مباحث يادمونمياد تو،،،،
    بجه ها ميكفتن اين ميخواد ماها جويده مطالب كف دستش بزاريم
    اقا ايشون همه جزؤه هاي ما رو كرفت و بعد شاكي كه جرا تو جزؤه هات تو فارسي ننوشتي،اصلا ترجمه هيجي به فارسي ننوشتي،!
    ما همه جوره بهش كمك كرديم كه اين اخرين مورد بود البته،يهو ديديم ايشون ميكه اين ترم مرخصي كرفتم تا بتونم فقط ٢تا امتحانو بدن،حالا اول ايشون با جو ايران اومده بود و ميكفت من تو ايران سر موقع درسمو تو دانشكاه با معدل عالي تموم كردم،ما هيجي نميكفتيم
    يهو ديدم ايشون ميكه ميخوان انتقالي بكيرم به يه شهري و ميكفت مونستر سخت
    كفتم جرا يه شهر،،،،ايشون كفت جون فك فاميلمون اونجا فارغ التحصيل شدن و هيجي ديكه نكفت
    يه دوستاي ديكمون تو دانشكاه واسه يه درس فقط ٢بار ديكه ميتونه امتحان بده و اكه بيوفته از دانشكاه إخراج ميشه و تمام ٣سال درس خوندنش هيج ميشه،اين بايد دانشكاهشو تغيير بده،اما به كدوم دانشكاه،كسي جيزي نميدونه،كدوم دانشكاه اجازه ميده ايشون دوباره أزوال واسه اون درس امتحان بده كسي جيزي نميدونه،اينجا دانشكاه هازمين واسمون با هم فرق دارن،يه دانشكاه قبول نميكنه
    مثلا دانشكاه هاي جنوب المان شما ٤بار تو يه درس افتادم ازدانشكاه اخراجي،يا إيلت هسن ٦ بار،يا،،،،
    اما انتقالي سختره ،جون هيج كس هيجي نميدونه
    واقعا دلم ون واسه اين دوستمون ميسوخت،من يه سايت الماني ميشناختم كه بجه هاي الماني ميان توش تجرباتشون ازدانشكاه ها مينويسن،باهاش اينو خونديم يهو ديديم اين دانشكاهي كه اين خانم ميخواد بره اونجا تنهادانشكاهي تو المان كه شما هرجقدر هم بيوفتي إخراج نميشي،ماها رو ميكين،،،،
    بجه ها ميكفتن ما كفتيم تو اون شهر يه خبري هست،جون اين ادم آدمي نيست كه واسه فك و فأميل جايي بره!
    حالا ما اين همه به ايشون كمك كرديم ولي ايشون حتي دليل رفتن به يه شهر ديكه رونكفت!
    حالا نميفهمم با اين اخلاقا ميخوان به كجا برسن،كجا دنيا رو ميخواي بكيري،أكثرا هم كسايي هستن كه بهتره هوشي بالأيي ندارن اين أخلاق دارن
    اينه كه من ديكه تا يه جيزيو نبينم بأور نميكنم،وأينو خيلي زيبا توازمايشكاه اينجا هم ياد كرفتم ،وقتي بايد يه بودري اناليز كنم،از استاد برسيدم درست يا نه،كفت برو رفرنس انجام بده،كفتم رفرنس رو دوستم انجام داده اينطوري شده،كفت رفرنس يكيه،اما ديد تو با ديد دوستت با هم فرق داره
    واقعا هم اره،اينجا يكي مياد ميكه اقا فلان جي انقدر خوشمزست،ما كه ميخوريم،،،،،،بعد تو دلم ون ميكيم اين معلوم نيست قبلا جي جي ميخوره كه به اين ميكه خوشمزه
    يا مثلا خانم ها اقا اين لوازم ارايشي ديكه ال،،،،بعد ما ميبينيم اين جيه ديكه،بعد ميكيم اين معلوم نيست قبلا جي جي استفاده ميكردن كه الان ،،،،
    واسه همين واقعا ادم بايد خودش تجربه كنه
    من یه اشتباه تایپی کردم بالا منظورم کل شهریه دوره میشه 200 هزار دلار یعنی نزدیک به 700 میلیون تومان. واسه ماها که رزیدنت آمریکا نیستین این متوسط شهره کل دوره هست. در مورد هزینه زندگی تو آمریکا هم که دیگه همه میدونن چقدر گرونی هست حتما ماه 1000 دلار که حداقل زندگی رو توش میشه کرد. یعنی شما تو 6 سال باید چیزی نزدیک به 300 هزیاد دلار یعنی 1 میلیارد تومان خرج کنید. خوب چه کاریه همین پول رو بزار تو بانک های ایران ماهی به شما 30 میلیون سود میدن مگه آدم بیکاره وقتی این همه پول داره به خودش سختی بده . ببینید شما الان دارید بدون شهریه تو آلمان تو بهترین دانشگاهها درس میخونید باید هم توقع داشته باشید که سخت گیری کنن چون رقابت زیاد هست و خیلی ها از همون آمریکا دوس دارن جای شما باشن و بدون شهریه و با کمترین هزینه درس بخونن باید این حق رو برای دانشگاه قائل باشید که وقتی داره هزینه تحصیل یه دانشجو رو میده و دانشجو صرفا داره یه پول اندک بابت service fee میپردازه یه خورده سخت گیری کنه. حالا شما بیاید یه مقایسه کنید شرایط زندگی آمریکا رو با آلمان . من دختر دایی هام دو تا شون آمریکا هستن اونا میگن اینجا واقعا امنیت شغلی وجود نداره کوچکترین اشتباهی باعث اخراج میشه چون متقاضی حتی برای چیپ ترین کارها هم خیلی زیاده. مدارم باید با استرس زندگی کرد و برای تامین هزینه ها حتما باید دو جا کا کرد. کلا زندگی تو اروپا خیلی راحت تر و آرامش زندگی تو کشورهای اروپایی خیلی بیشتر از آمریکاستو اینو من نمیگن کسایی میگن که تجربه زندگی تو هر دو قاره رو داشتن میگن.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    من اینجا دو تا همکلاسی آمریکایی دارم که وضع زندگیشون هم بد نیست خودشون میگن اگه میخواستیم آمریکا درس بخونیم سالی 200 هزار دلار هزینمون بود یعنی حتی اگه طرف وام هم بگیره تا آخر عمرش باید کار کنه و وام دانشگاه رو برگردونه. در ضمن خیلی از دانشگاههای اروپا عضور کالیفرنیا بورد هستن یعنی اینکه از نظر سطح علمی مورد تایید ایلت کالیفرنیا و خیلی دیگه از ایالات آمریکا هستن چون سختگیر ترین ایالت تو آمریکا برای تایید مدارک پزشکی کالیفرنیا هست. کلا خود آمریکایی ها همونطور که گفتم با توجه به بحث رقابت و بخصوص هزینه های بالا دوست دارن تو اروپا یا یه کشور دیگه مثل مکزیک یا کشورهای حوزه کارائیب درس بخونن.
    سلام
    سالی 200 نیست کلا 200 هزار دلار هست.
    والا این برای خود منم سواله که 200 هزار دلار خب با توجه به درامد پزشکی و دندونپزشکی و داروسازی نباید اینطور ببره زیر وام که تا اخر عمر باشن. . خب نهایت 4-5 ساله صافش میکنن فقط فقط یه چیزی من دیدم زمانی که اونجا بودم بعضیا میگفتن نمیشه زودتر صاف کرد جریمه میره روش!!!!!!!!!!!!!!!! حالا جریان دقیقش چی بود نمیدونم و نپرسیدم چون به کار نمیومد.
    اخه منطقی هست مثلا کسی که میتونه تو کالیفرنیا پزشکی بخونه قبول هم بشه و پولم داشته باشه پاشه بره مکزیک؟ من فکر میکنم توجیه هست. وگرنه با منطق نمیخونه خب. اسنطور نیست؟ مثلا من و شما الان امتحانهای امریکا و MCAT v رو قبول شدیم پول هم داریم نمیریم آمریکا؟
    این عضویت ه همش در حد تفاهم نامست و بدرد نمیخوره. و تا اون دوره های تکمیلی و هزینه ها و قبولی امتحانات انجام نشه نمیشه توی سیستم بلینی یه کشور دیگه وارد شد. فرق نداره آمریکا باشه یا اروپا یا ایران.

Banned
    رشته و دانشگاه

من یه اشتباه تایپی کردم بالا منظورم کل شهریه دوره میشه 200 هزار دلار یعنی نزدیک به 700 میلیون تومان. واسه ماها که رزیدنت آمریکا نیستین این متوسط شهره کل دوره هست. در مورد هزینه زندگی تو آمریکا هم که دیگه همه میدونن چقدر گرونی هست حتما ماه 1000 دلار که حداقل زندگی رو توش میشه کرد. یعنی شما تو 6 سال باید چیزی نزدیک به 300 هزیاد دلار یعنی 1 میلیارد تومان خرج کنید. خوب چه کاریه همین پول رو بزار تو بانک های ایران ماهی به شما 30 میلیون سود میدن مگه آدم بیکاره وقتی این همه پول داره به خودش سختی بده . ببینید شما الان دارید بدون شهریه تو آلمان تو بهترین دانشگاهها درس میخونید باید هم توقع داشته باشید که سخت گیری کنن چون رقابت زیاد هست و خیلی ها از همون آمریکا دوس دارن جای شما باشن و بدون شهریه و با کمترین هزینه درس بخونن باید این حق رو برای دانشگاه قائل باشید که وقتی داره هزینه تحصیل یه دانشجو رو میده و دانشجو صرفا داره یه پول اندک بابت service fee میپردازه یه خورده سخت گیری کنه. حالا شما بیاید یه مقایسه کنید شرایط زندگی آمریکا رو با آلمان . من دختر دایی هام دو تا شون آمریکا هستن اونا میگن اینجا واقعا امنیت شغلی وجود نداره کوچکترین اشتباهی باعث اخراج میشه چون متقاضی حتی برای چیپ ترین کارها هم خیلی زیاده. مدارم باید با استرس زندگی کرد و برای تامین هزینه ها حتما باید دو جا کا کرد. کلا زندگی تو اروپا خیلی راحت تر و آرامش زندگی تو کشورهای اروپایی خیلی بیشتر از آمریکاستو اینو من نمیگن کسایی میگن که تجربه زندگی تو هر دو قاره رو داشتن میگن.
    ببین برای رشته های ما پول همه جا هست و بعد از بدست آوردن پول چیزای دیگه هم مهم میشن و دیگه اون پول جذابیتشو نداره. مثلا تو یه شهرستان در ایران شهرستان دورافتاده ای هم هست یک چشم پزشک رو میشناسم مجموعه درآمدش حدودا 700 میلیون در ماه هست. ولی خب چیکار میشه کرد باهاش؟ هیچی! فوق یه ماشین 200-300 تومنی بخری و یه خونه قصر هم تهیه کنی دیگه بقیش چقدر میخوای بخوری چه استفاده ای بکنی؟ همه هم نه وقت و نه حوصله بیزینس و اینطورکارها رو دارند که بزنن به کار. اکثرا میره یا تو بانک یا میشه زمین و... و روحیات رو اشباع نمیکنه. سطح پزشکی در امریکا واقعا غیر قابل قیاس هست من بودم و دیدم چطور هست. با دوستام وضعیت رزیدنت های بیمارستانها رو میرفتیم میدیدیدم صحبت میکردیم اونا کجا همین دانشگاه تهرانی که من هستم کجا نهایت شااااااااااااااااااااااید یه بیمارستان بهمن تو تهران شبیه اون تا زه شبیه نه مثل اون کیفیت کار باشه بقیش دیگه بعد از 15-6 سال درس و بعدم 10-12 سال روستا کگار کردن همین بیمراستان های دولتی و اسما خصوصی و عملا بدتر از دولتی هست و .....
    درد زیاده تو رشته ما یه جاشو میگیره یه جا دیگه میزنه بیرون.

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_dr نمایش پست ها
    ببین برای رشته های ما پول همه جا هست و بعد از بدست آوردن پول چیزای دیگه هم مهم میشن و دیگه اون پول جذابیتشو نداره. مثلا تو یه شهرستان در ایران شهرستان دورافتاده ای هم هست یک چشم پزشک رو میشناسم مجموعه درآمدش حدودا 700 میلیون در ماه هست. ولی خب چیکار میشه کرد باهاش؟ هیچی! فوق یه ماشین 200-300 تومنی بخری و یه خونه قصر هم تهیه کنی دیگه بقیش چقدر میخوای بخوری چه استفاده ای بکنی؟ همه هم نه وقت و نه حوصله بیزینس و اینطورکارها رو دارند که بزنن به کار. اکثرا میره یا تو بانک یا میشه زمین و... و روحیات رو اشباع نمیکنه. سطح پزشکی در امریکا واقعا غیر قابل قیاس هست من بودم و دیدم چطور هست. با دوستام وضعیت رزیدنت های بیمارستانها رو میرفتیم میدیدیدم صحبت میکردیم اونا کجا همین دانشگاه تهرانی که من هستم کجا نهایت شااااااااااااااااااااااید یه بیمارستان بهمن تو تهران شبیه اون تا زه شبیه نه مثل اون کیفیت کار باشه بقیش دیگه بعد از 15-6 سال درس و بعدم 10-12 سال روستا کگار کردن همین بیمراستان های دولتی و اسما خصوصی و عملا بدتر از دولتی هست و .....
    درد زیاده تو رشته ما یه جاشو میگیره یه جا دیگه میزنه بیرون.
    حق با شماست دوست عزیز . ولی مسئله اصلی همون پول هست. تو آمریکا کمتر پیش میاد که پدر و مادر بخوان هر سال همچین هزینه گزافی رو واسه بچشون بپردازن و اکثرا بچه ها وقتی وارد دانشگاه میشن از نظر مالی به خودشون واگزار میشن. بحث همینجاست که اکثر دانشجوه دنبال کمک هزینه میرن. مثل ما ایرنی ها نیستن که پدر مادر شده خونه زندگیشون رو بفروشن تا هزینه تحصیل بچه هاشون رو بدن. واسه همین خود آمریکایی ها بیشتر دنبال جاهایی هستن که از پس هزینه هاش بر بیان. خیلی از دانشگاههای اروپا یا همون حوزه کارائیب کاملا مورد تایید آمریکا هستند و حتی دانشجو میتونی اینترشیپ رو تو خود آمریکا بگذرونه. این نظر شخصی من هست. من خودم 1 ماه آمریکا پیش یکی از بستگانم بودم احساس کردم که اصلا دوست ندارم تو همچین محیطی زندگی کنم. من خودم 4 سال هست که اروپا زندگی میکنم و تقریبا همه کشورهای اروپایی رو رفتم به نظز من زندگی تو اروپا حتی با امکانات و درآمد کمتر بهتر از آمریکاست. البته ین نظر شخصیه منه

Banned
    رشته و دانشگاه

حق با شماست دوست عزیز . ولی مسئله اصلی همون پول هست. تو آمریکا کمتر پیش میاد که پدر و مادر بخوان هر سال همچین هزینه گزافی رو واسه بچشون بپردازن و اکثرا بچه ها وقتی وارد دانشگاه میشن از نظر مالی به خودشون واگزار میشن. بحث همینجاست که اکثر دانشجوه دنبال کمک هزینه میرن. مثل ما ایرنی ها نیستن که پدر مادر شده خونه زندگیشون رو بفروشن تا هزینه تحصیل بچه هاشون رو بدن. واسه همین خود آمریکایی ها بیشتر دنبال جاهایی هستن که از پس هزینه هاش بر بیان. خیلی از دانشگاههای اروپا یا همون حوزه کارائیب کاملا مورد تایید آمریکا هستند و حتی دانشجو میتونی اینترشیپ رو تو خود آمریکا بگذرونه. این نظر شخصی من هست. من خودم 1 ماه آمریکا پیش یکی از بستگانم بودم احساس کردم که اصلا دوست ندارم تو همچین محیطی زندگی کنم. من خودم 4 سال هست که اروپا زندگی میکنم و تقریبا همه کشورهای اروپایی رو رفتم به نظز من زندگی تو اروپا حتی با امکانات و درآمد کمتر بهتر از آمریکاست. البته ین نظر شخصیه منه
    آره خب نظر شما محترم روی چشم ما.
    والا این فرهنگم از یه طرف خوبه از یه طرف بد ها. یعنی مثلا من 19 ساله رفته بودم اونجا درس بخونم واقعا قالب تهی میکردم اگر واگذار میشدم به خودم و پدر مادرم میگفتن خودت هزینه هاتو جور کن. همین الانش مثلا من زیست شناسی درس میدم تک توک بچه های کنکوری رو البته بیشتر دوست دارم وگرنه کماکان هزینه های سنگنین پزشکی خوندن رو خانواده میدن. این نکته اموزشی داشت ها!
    واقعا پزشکی خوندن در دانشگاه های دولتی هم سنگین در میاد یکمی دوستان دقت کنند الان ما همکلاس داریم برای تهیه کتابها مشکل داره و خیلی مخارج دیگه. به نظر پزشکی خوندن فقط برای خانواده هایی با سطح درامد متوسط به بالا البته لازم نیست خیلی پولدار ولی خب معمولی و متوسط باشن دیگه چون سالیان طولانی درس داره و باید هزینه ها تامین بشه. الان من میشناسم از رزیدنتا که هزینه هاشونو پدر مادر خودشون و خانمشون میدن
    آره برای اونا میشه ما بدبختیم باید کلی ایندر اون در بزنیم آخرشم بریم PHD بخونیم و تو خواب بالینی ببینیم! امیدوارم البته بالینی رو به واقعیتم تبدیلش کنیم ولی خب دیگه آرزوعه دیگه آرزویم بر جوانان عیب نیست فعلا ما در دلمون آرزوی بالینی میگذاریم ببینیم چی میشه عبرت هم نمیگیرم هرچی دوستان از سختی هاش میگن به قول شاعر گفتنی
    مستیم و عنان دل خود کام نگیریم
    تا جام بود عبرت از ایام نگیریم.

حالا هی بگن نمیشه گوش نمیدیدم که ما بازم راهمونو میریم )
    پ.ن شعر از کلیم کاشانی بود.

اكه مسيله مالي مطرح باشه،هزينه تحصيل يه امريكايي سالي نصف يه خارجي هست،كه اينو ميتونه وأم بكيره
    مثلا يه امريكايي بياد أروبا كه رايكان تحصيل كنه و بعد بره امريكا،اصلا عقلاني نيست،جون مثلا واسه رشته دندون علاوه بر امتحانات ارزشيابي و اينكه مدركش با امريكا فرق داره،بايد دو سال دوباره سر كلاس درس اونجا بشيني كه معادل سالي ٤٠٠٠٠تا بده و دوباره امتحاناتو بده تا بعدا ارزشيابي ششه
    و البته علت هم اين هست كه من جيني،ارزانتيني،اسبانيايي، روسي،اوكرايني،كره اي،افريقايي همه جي تو دانشكا ديدم،اما يه امريكايي يا انكليسي يا كانادايي يا استراليايي نديدم
    بله ،واسه اين رشته ها همه جا درامد هست ولي فرض رو بر مبناي صفر بذار،اينه كه تو فروم ميبيني بجه ها ايران داروسازي خوندن بعد از ١٠سال كار ميخواد بياد المان،جرا؟جون اكه بخواي ايران داروخانه بزني با بحث سرمايه يا هر جي طبق كفته بجه ها ٥٠٠تا ١ميليارد ميخواد،اين در حالي كه بجه ها رو ماهي ٣تا بهشون ميدن تا كي اينا اين هزينه رو جور كنن،اين در حالي كه همين المان ،خالص ماهي ٣٠٠٠تا ميدن
    كه ميشه ١٢تا،حالا هزينه زندكي نميدونم ماهي ١٠٠٠ تا،بس باز ٣برابر ايران واسش ميمونه،اين در حالي كه هزينه زندكي كم كم تو ايران برابر اينجا شده!
    اما واسه كسي كه داره داروخانه بزنه ايران بهتره هم از لحاظ هزينه محل،ماليات يا هر جي
    همونطور كه من تو يه برواز كه به ايران داشتم يه خانم ايراني با دخترش كنار من نشسته بود،دختر المان به دنيا اومده بود و اصلا نميتونست فارسي حرف بزنه،خانم ميكفت دخترم دندونبزشكيشو تموم كرده و تو كلن مطب داره،اما ايران واسه دندون بهتره،ايران درامد خيلي زياده،اما من دخترم نميتونه فارسي حرف بزنه و ديديم اكه بخواين ايران كار كنه بايد ٢سال زبان فارسي ياد بكيره!كاملا حرف ايشون درست
    واسه زندكي هاي كارمندي المان بهتر از ايران و امريكا بهتر از المان ،اما واسه زندكي هاي غير كارمندي ايران بهتر از المان
    در مورد هزينه هاي زندكي ما شنيدين امريكا ماهي ١٠٠٠ دلار واسه يه زوج،المان هم ٢٠٠يورو ككمتر
    در مورد بحث كار،من اينجا دخترم ديدم كه تازه از دبيرستان فارغ التحصيل شده بود ،حوصله درس نداشت از طريق شركت work and Travel ميخواست بره استراليا كار كنه
    جالبه از طريق اين شركت أوكراني ها ميان المان كار كنن،الماني ها ميرن استراليا يا،،،
    از لحاظ بدي هاي هر كشور،تو أروبا بايد بتونيد نزادبرستيشونر تحمل كنيد،بعضي ها ميكن فرانسه از اين لحاظ خيلي بده،تو المان شما بايد تحمل داشته باشيد،همونطور كه يه دوستام ميكفت تو يه بارتي بسر مست كرده بود هر جي دلش ميخواست راجع به ايران به من كفت
    يا يه بارتي بود تو بجه ها دانشكاه،به دوست بلغاريم كفتم نمياي،كفت من حوصله اطوار اين الماني ها رو ندارم،حالا اين بلغاري و خودش جزؤه اتحاديه اأروبا ست
    يا تو ترم ٦يه اسبانياي داريم الان كه اوضاع كار إسبانيا بيريخت،اومده انتقالي كرفته به المان،ميكفت الماني ها برخورد شون حتي با اسبانياي ها هم خيلي خوب نيست،ميكفت به ما ميكن اينا تنبلن،الكي خوش كذرونن،البته تا حدودي در مورد اسبانياي ها راست ميكن و جالب اينكه دو ترم شو قبول نكرده بودن كه تازه تو اسبانيا هم خونده ببود
    در مورد ايتاليا هم كم در مورد أن امني هاش نميكن
    همين المان ،تو اخن ،از لحاظ أن امني يه خانم باردارجادري كه با شوهرش بيرون بود،يه افراطي الماني با جاقو بهش حمله كرد و كشت و بعد هم ميكفت اينا تروريستن
    حالا امريكا ١٠ درجه بدتر
    من نديدم يه نفر واسه تخصص كارش واسه امريكا أوكي بوده باشه فقط به خاطر راحت بودن زندكي اومده باشه اروبا،همونطور كه بزشكان عمومي زيادي از سوريه ميبينم كه ميان اينحا،ميبرسم جرا نرفتين امريكا،شما كه مداركتون هم به زبان انكليسي بوده و انكليسي فول هستين ،ميكن از امتحانات usmle ميترسيم!

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sayeee نمایش پست ها
    اكه ...............ص كارش واسه امريكا أوكي بوده باشه فقط به خاطر راحت بودن زندكي اومده باشه اروبا،همونطور كه بزشكان عمومي زيادي از سوريه ميبينم كه ميان اينحا،ميبرسم جرا نرفتين امريكا،شما كه مداركتون هم به زبان انكليسي بوده و انكليسي فول هستين ،ميكن از امتحانات usmle ميترسيم!
    والا البته یه مقدار حساب داروسازی فرق میکنه. الان دوستای من اکثرا ناراضی هستن نهایت ماهی 3 تومن بتونه درامد داشته باشه دار. همه هم نمیتونن یا سرمایه ندارن داروخونه بزنن متسافانه و باید برن برای کسی دیگه کار کنن . حداقل سرمایه حدود 700 تومن هست واسه یه داروخونه کوچیک از اون طرف اگر یه داروخونه روزی 8 تومن نفروشه یعنی رسما صاحبش ورشکستی رو به حون خریده. بعد واقعا ریسک داره داروخونه زدن اونم تو این اوضاع ایران. وضعیت بد اقتصادی مردم تا مجبور نشن خرید دارو ندارن. دارو هم میخرن ارزونترین. هری ارزون تر کم سود تر. و این چرخه مدام تکرار میشه. دلیل داروسازی مهاجرت میکنن اکثرا همینه.
    3000 یورو درامد خوبی هست ؟ یعنی میشه باهاش بنز خرید خونه خوب خرید مسافرت های خارج از کشور رفت و ....
    به این دلیل سوسال بودن اکثر کشورهای اروپایی هست که خیلی مهاجران خوششون نمیاد یا گزینه بعد از آمریکا میشه اروپا. توی اروپا سیستم حکومتی و اقتصادیشون نمیگذاره یه فردی هرچقدر هم بخواد به رده ثروتمندان بالای آمریکا برسه میزان درآمدها رو بالانس میکنن. ما کلی استاد از آلمان و فرانسه داریم همه هم بعد از درس یه سال هم نموندن برگشتن دلیلشو میپرسم همینو میگن میگن نمیشه پول درآورد. و فرقی ندارم من پزشک با یه کسی دیگه که نصف من زحمت نکشیده منظور اینه نزدیک هم هستن. نه اینکه هیچ فرقی.
    خب توی طبقه بندی هر جوری حساب کنید آمریکا>>> کانادا>> استرالیا>>>>>>اروپا
    سطح درآمد
    فرهنگ مهاجر پذیرش
    امکان مهاجرت و اقامت و.....
    نه اصلا امریکا به این شدت نیست من زندگی کردم اونجا توی شهر تقریبا پایین از نظر امنیتیش هم زندگی کردم اصلا از این خبرها نیست با چاقو به زن محجبه حمله کنند. آمریکا یه کشوریه وسعت و جمعیتش این چیزا توش هست ولی به نسبت وشعت و جمعیت خیلی کم. اونا رسانه ها بزرگ میکنن.
    من توی همون دانشگاهمون اتفااق دختر داشتیم ایرانی بود با چادر. دقیقا چادر مشکی ها کسی هم کاری به کارش نداشت. من خودم همه همکلاسام میدونستن مسلمانم. شیعه هستم نماز میخونم روزه میگیرم. مشروب اصلا نمیخورم. ولی رابطه خوبی با هم داشتیم. من حتی وقتی با خانومها هم دست نمیدادم علتشو میپرسیدن میگفتم از نظر دین ما این کار حرمت شرعی داره. خیلی خوب برخورد میکردن بماند توی ایران یه بار تو چمن دانشگاه نماز خوندم کم مونده بود بیان شکممو پاره کنن. و اینقدر تیکه انداختن اصلا نفهمیدم چی خوندم.
    usmle وحشتناک ترین آزمون دنیاست! این جمله یکی از اتسادای ما در دوره بیولوژی عمومی در جواب یکی از دوستان بود که ادعا داشت خدای میکروب شناسی هست!!! و میگفت دیگه من این مباحث تخصصی اینجا رو اینطور میخونم اون که کلیت هست و .....

Junior Member

باسلام.من سوم تجربی ام و به احتمال زیاد یا دندون برمیدارم
    گیج شدم واقعا .امریکا برای رشته های پزشکی اصلا بورس نمیده؟
    بنظرتون شانسم برا مهاجرت بعد از اتمام درسم چقدره؟
    هزینه سالانه {حدودا}دانشگاه دولتی در تهران چقدره برا دندون ؟
    حدودا بین هر مدرک چند سال فاصلس؟
    اگر بخوام بعد درس برا امریکا اقامت applyکنم چه مدت طول میکشه که اجازه کار بگیرم؟
    از لحاظ زبان هم مشکلی ندارم.
    ممنون میشم کمک کنید

Junior Member

سلام دوستان میخواستم بدونم فردی بعد از اینکه تحصیلاتش در رشته دندانپزشکی تمام شد در امریکا و فارغ التحصيل بشه شرایط و اجازه ی کار در امریکا داره یا اینکه باید به کشورش برگرده ? و همچنین درآمد ایک دندانپزشک در آمریکا چقدره? ممنون میشم راهنمایی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط foad74 نمایش پست ها
    سلام دوستان میخواستم بدونم فردی بعد از اینکه تحصیلاتش در رشته دندانپزشکی تمام شد در امریکا و فارغ التحصيل بشه شرایط و اجازه ی کار در امریکا داره یا اینکه باید به کشورش برگرده ? و همچنین درآمد ایک دندانپزشک در آمریکا چقدره? ممنون میشم راهنمایی کنید.
    برای دندانپزشک های خارجی امتحا ن های راحتی داره(بسیار راحت 75% تست بزنید قبولی) و پاس یا رد اعلام می کنند و حتی نمره نمی دن! این برای دندانپزشک های خارجی .ولی مسیر مشکل و زمان بر و هزینه بری دارد. در بهترین حالت یک دنداپزشک خارجی باید بین 2 تا 4 سال و سالی حداقل 40 هزار دلار فقط برای تحصیلات بده تا بعنوان دندانپزشک عمومی قبولش کنند.
    این لینک رو هم ببینید:
    http://www.ada.org/en/education-care...ional-dentists
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)