نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: پذیرش هنگام تحصیل

Junior Member

پیش فرض پذیرش هنگام تحصیل

دوستان عزیزی که هنگام تحصلیشون(کارشناسی، کارشناسی ارشد) ارشد و دکترا اقدام کردن راهنمایی کنند این پروسه چه طور باید طی بشه!!!
    من کل فروم گشتم چیزی پیدا نکردم...اطلاعات کافی ندارم!!!
    مرسی

پیش فرض پاسخ : پذیرش هنگام تحصیل

درود بر همه آینده نگران

یک سوال از کسانی که خیلی اطلاعات زیادی دارند و با تجربه ان دارم اینکه حدودا در چند درصد از دانشگاههای آمریکا می تونیم پذیرش حین تحصیل بگیریم می دونم بستگی به دانشگاهش داره ولی می خوام بدونم تقریبا چقدر روش میتونم حساب بکنم؟!!همین سوال رو درباره دانشگاههای اسکاندیناوی هم دارم؟!!خیلی ممنون می شم جواب بدید

سلام

منظورتون از "هنگام تحصیل" چیه؟ برای همون مقطع یا از یک مقطع به مقطع بالاتر؟ مثلا سال دوم لیسانس برای لیسانس، یا سال آخر لیسانس برای فوق یا دکترا؟ اگر دومی باشه که اکثرا همین کار رو میکنند و روند ذکر شده در بخشهای مختلف فروم هم عموما طی میشه.

منظورم اینه که وقتی سال اول فوق لیسانس تموم شد برای پذیرش دکترا اقدام بکنیم

در این صورت این کار معمولی هست و از دانشگاههای کشورهای مختلف میشه این طوری پذیرش گرفت. شما تابستان سالی که سال اول ارشدتون تموم شده و یکی دو ترم دیگه ارشدتون هم تموم میشه، کار رو به طور جدی شروع میکنید: دنبال دانشگاه و استاد میگردید، آزمون های زبان رو میدید، رزومه و SOP تهیه میکنید، میرید دنبال recom... در نهایت در پاییز و زمستان (برای دانشگاههایی که ددلاین عقب تری دارند) ، مدارک و ریز نمره غیر رسمی رو میفرستید. بعضی دانشگاهها، بعد از اینکه پذیرش گرفتید، مدرک و ریز نمره نهایی و رسمی رو برای ثبت نام ازتون میخوان که مدرک رو تابستان بعدی که درستون تموم شده، آزاد میکنید و با خودتون میبرید. یک مقدار این اپلای کردن و دانشجو بودن همزمان سخته، چون شما علاوه بر کارهای معمول دانشگاه، درگیر کارهای وقت گیر اپلای هم هستید، ولی قطعا شدنی هست.

موفق باشید

Junior Member

سوالی که در ذهن من هست اینه که اگه در مقطع کارشناسی باشیم و بخواهیم حین تحصیل اقدام کنیم
    با توجه به اینکه بعضا دروس اصلی و اختیاری در دو ترم آخر یا ترم آخر وجود داره اونوقت دانشگاه ها ملاک پذیرش رو
    با توجه به دروس عمومی و یا نیمه تخصصی ترم های قبل بررسی می کنند؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط far30i نمایش پست ها
    سوالی که در ذهن من هست اینه که اگه در مقطع کارشناسی باشیم و بخواهیم حین تحصیل اقدام کنیم
    با توجه به اینکه بعضا دروس اصلی و اختیاری در دو ترم آخر یا ترم آخر وجود داره اونوقت دانشگاه ها ملاک پذیرش رو
    با توجه به دروس عمومی و یا نیمه تخصصی ترم های قبل بررسی می کنند؟
    دروسی که تا اون موقع پاس کردین ملاک قرار داده میشود. مطمئنا شما وقتی اپلای می کنید بیشتر درسها رو پاس کردید و استاد می تونه به نتیجه گیری منطقی در مورد وضعیت درسی شما برسه. حتی من خیلی جاها دیدم استاد بیشتر به دروس پایه اهمیت میده تا دروس اختیاری! پمثلا برای رشته های مهندسی ریاضیات مهندسی، آمار، ریاضی پایه و ... اهمیت زیادی داره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)