صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 41

موضوع: آیا مدرک دیپلم برای پذیرش نیاز است؟

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : آیا مدرک دیپلم برای پذیرش نیاز است؟

مدارک دبیرستان و پیش دانشگاهی رو وزارت خارجه بعد از ترجمه تایید میکنه اگه مهر آموزش و پرورش رو داشته باشه.
    قبلش غیر از مهرآموزش و پرورش ، مهر دیگه ایی لازم نیست.
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

kamran2007
    Guest

اصل مدرك ديپلم و پيش دانشگاهيتون رو دبيرستان و مركز پيش دانشگاهي كه بوديد داره و ميتونيد از آونا بگيريد
    هيچ خرجيم نداره!
    يعني آموزش پرورش بعد از فارغ التحصيلي شما فرستاده برا اونا
    اما بايد با خودتون يا گواهي اشتغال به تحصيل، يا كارت معافيت يا پايان خدمت داشته باشين!

پیش فرض آیا مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی برای پذیرش نیاز است؟ (PhD کانادا)

سلام،
    من برای PhD کانادا میخوام apply کنم.
    مدارک مورد نیاز دانشگاه ها رو خوندم، نتیجه محکمی نتونستم بگیرم، کسی تجربه داره؟ میدونید که مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی رو میخان یا نه؟
    بعضی جا ها نوشته مدارک مربوط به post secondary degrees رو میخوان، که تا جایی که من فهمیدم، شامل مدارک دانشگاهی میشه فقط، ولی بعضی جاها هم از college صحبت شده.
    آیا college همون پیش دانشگاهی هستش؟

منم همین مشکل رو دارم تو requirement های یکی از دانشگاههای کانادا برای ایرانیها نوشته :
    An official academic transcript from each post-secondary institution that you have attended must be submitted with your application
    منظور این همون مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیه ؟
    اگه هست پس چرا در ادامش نوشته :
    For this purpose, a transcript is considered official only if it is received in a university envelope which is sealed by the office issuing the transcrip
    یعنی چرا گفته باید توی نامه مهر و موم شده دانشگاه باشه !
    نشنوی شیون افتادن مهتاب در آب<br />&nbsp; &nbsp;&nbsp; تا چو یاس از در و دیوار نیاویزی گوش

پیش فرض پاسخ : آیا مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی برای پذیرش نیاز است؟ (PhD کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar
    سلام،
    من برای PhD کانادا میخوام apply کنم.
    مدارک مورد نیاز دانشگاه ها رو خوندم، نتیجه محکمی نتونستم بگیرم، کسی تجربه داره؟ میدونید که مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی رو میخان یا نه؟
    بعضی جا ها نوشته مدارک مربوط به post secondary degrees رو میخوان، که تا جایی که من فهمیدم، شامل مدارک دانشگاهی میشه فقط، ولی بعضی جاها هم از college صحبت شده.
    آیا college همون پیش دانشگاهی هستش؟
    سلام

نه کالج یه نوع post secondary school هست که دانشگاه نیست، اینجا رو بخون دستت میاد که چیه:
    http://en.wikipedia.org/wiki/College#Canada

نقل قول نوشته اصلی توسط sina12000
    منم همین مشکل رو دارم تو requirement های یکی از دانشگاههای کانادا برای ایرانیها نوشته :
    An official academic transcript from each post-secondary institution that you have attended must be submitted with your application
    منظور این همون مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیه ؟
    اگه هست پس چرا در ادامش نوشته :
    For this purpose, a transcript is considered official only if it is received in a university envelope which is sealed by the office issuing the transcrip
    یعنی چرا گفته باید توی نامه مهر و موم شده دانشگاه باشه !
    نه آقا سینا، این همون دانشگاه های خودمونن، که البته در سایر کشورها علاوه بر دانشگاه، مجتمع های آموزشی دیگه ای مثل college رو هم شامل میشن: اگه جستجو میکردی میتونستی جواب قبلی من رو به یاشار پیدا کنی:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind....html#msg98113

راستی حواست هست که اینجا ازت transcript = ریز نمرات رو خواسته و نه مدرک (دانشنامه).
    شاد باشید

«مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین
    - تا حد ممکن پیغام خصوصی ندید، ولی اگه هم لازمه، لطفا لینک موضوع رو هم بفرستید.

MAJID84
    Guest

سلام . من لیسانسم رو از دانشگاه ازاد گرفتم .و میخام یکی از رشته های پزشکی رو در سوئد بخونم. چند سوال داشتم. ایا برای این رشته ها داشتن دیپلم دبیرستان کافی هستش یا مدرک پیش دانشگاهی رو هم می خواهند.در متن زیر نوشته شده upper secondary education ایا منظور این است که باید دوره پیش دانشگاهی رو در سوئد گذراند . ایا به زبان سوئدی هستش؟ به نظر شما من برای اپلیکیشن مدرک لیسانس رو هم براشون بفرستم یا همون دیپلم کافیه . لیسانس میتونه تاثیری داشته باشه ؟در متن نوشته شده زبان در حد نوشتن و مکالمه و در جای دیگه نوشته شده در صورتی که مدرک معتبر زبان داشته باشید شانس پذیرش بالا میرود .به نظر شما من به دنبال مدرک برم و بعد اپلیکیشن کنم بهتر نیستش ؟ منظور از جمله Exam- and interview-based selection چیه ؟ سوال اخر در مورد معدل هستش . گفته شده معدل در درس های ریاضی و شیمی و ...باید 3 یا بیشتر باشه. اول اینکه ایا منظور درس های 3 سال دبیرستان هستش یا پیش هم جزء اونهاست؟ چطور باید از این درس ها معدل گرفت ؟ متشکرم

Completion of an upper secondary education giving eligibility to university studies in the country of study and corresponding to the same level in Sweden.
    Skills in English, both written and oral, corresponding to the level of English required in Swedish upper secondary education.
    Skills in Swedish, (written and oral), corresponding to the level of Swedish required to achieve a passing grade in Swedish upper secondary education. Students applying for courses/programmes offered completely in English are exempted from the requirement
    To be eligible for undergraduate studies conducted in Swedish, students must have documented knowledge of written and oral Swedish, corresponding to the level of Swedish required in Swedish upper secondary education (Swedish B/Swedish 2B).

Specific requirements for full programme students

In addition to the general requirements, the following specific requirements, from Swedish upper secondary education or equivalent, must be met:

Mathematics D, Physics B, Chemistry B, Biology B Minimum grade: Godkänd (pass), grade 3 or equivalent.
    Exam- and interview-based selection

The aim of this type of selection is to recruit students who are highly motivated to become dentists and who have an aptitude for and interest in dentistry. Prospective students wishing to take part in this selection procedure, which uses different selection criteria to those applied elsewhere, should apply to the VHS and also apply directly on a special form found on the Swedish pages under Anmälningsblanketter, directly to the Study Programme in Dentistry at Karolinska Institutet. Note that in order to be accepted through this form of selection applicants are required to have a minimum of 15.0 credits (Swedish system) from upper secondary school. For applicants who have taken the Swedish university test (högskoleprovet), not taking into account work experience, the lowest entry grade is 1.2. Qualifications should be enclosed with the application. Applicants finishing their upper secondary school studies in 2005 should submit their certificates stating the courses that they have completed.

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

یکی بگه بالاخره مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی رو میخوان یا نه؟
    برای PhD آمریکا اقدام میکنم.
    تو wiki هم تعریف secondary school و post-secondary.... و ... خوندم. ولی باز به نتیجه درستی نرسیدم.
    اونایی که الان آمریکا هستن و PhD میخونن، آیا 1- دیپلم و 2- پیش دانشگاهی هم تو مدارکشون فرستاده بودن؟

با سلام
    اولا برای ترجمه ی مدارک پیش دانشگاهی و دبیرستان باید تایید آموزش پرورش داشته باشه وگرنه دادگستری مهر نمی کنه در نتیجه وزارت خارجه هم تائید نمی کنه
    اینم بگم که تو آموزش پرورش جون می دن ولی مهر نمی زنن!!! اونم رو کپی برابر اصل!!!
    من 10 صبح رفتم با هزار دعوا ساعت2،دو تاش رو تایید گرفتم ولی پیش دانشگاهیم تائید نشد.
    خدمت دوستان که پرسیده بودند باید بگم که برای مستر بهتره که دیپلم رو هم بفرستید. ولی پیش دانشگاهی برای اینا تعریف نشده است. نفرستید فرقی نداره(این نظر منه) من تجربه ای ک دارم اینه که اینا گیر چیزای الکی نیستن. واقعا شعور استادی دارن.
    در ضمن ، دوست عزیز که می خواهی برای phd اپلای کنی، مسلما اگر شما رو بخان واسه مدرک پیش ردتون نمی کنن، فوقش اینه که می گن بعدا سند کنی براشون
    Mit freundlichen Grüssen

Junior Member

منظورم اینه که مدرک پیش دانشگاهی رو چطوری و از کجا باید بگیریم؟ اینم پول میخواد؟
    دوست عزیز شما یه سر به این تاپیک بزن میفهمی کجا بایست بپری...
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...ا-بگیرم
    موفق باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام من در این رابطه کلی سوال کردم. برای سوئد برای مقطع فوق نیازی به ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نیست .خیالتون راحت.

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)