صفحه 36 از 54 نخستنخست ... 262728293031323334353637383940414243444546 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 533

موضوع: تولد بچه در کانادا و گرفتن تابعیت کانادایی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تولد بچه در کانادا و گرفتن تابعیت کانادایی

سلام دوستان چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید.
    من میخوام برای نوزادم شناسنامه و پاسپورت ایرانی بگیرم و تصمیم داریم تا یک ماه و نیم آینده به ایران سفر کنیم. سوال من اینه:
    1. فرستادن مدارک به واشنگتن بهتره یا پست کردن به ایران و انجام امور مربوطه توسط پدرم که وکالت تام داره. کدوم سریعتر و بهتر و کم هزینه تره؟
    2. آیا برای گرفتن پاسپورت از واشنگتن احتیاج به کپی برابر اصل کردن birth certificate هست؟
    3. آیا تقاضای کتبی پدر برای صدور پاسپورت نوزاد لازمه؟ حتی اگر از واشنگتن اقذام بشه ؟ و اگر لازمه آیا باید اجازه ای رسمی در محضر باشه؟
    پیشاپیش از راهنماییتون بسیار ممنونم
    ویرایش توسط saharmaz : January 28th, 2017 در ساعت 01:08 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saharmaz نمایش پست ها
    من میخوام برای نوزادم شناسنامه و پاسپورت ایرانی بگیرم و تصمیم داریم تا یک ماه و نیم آینده به ایران سفر کنیم. سوال من اینه:
    1. فرستادن مدارک به واشنگتن بهتره یا پست کردن به ایران و انجام امور مربوطه توسط پدرم که وکالت تام داره. کدوم سریعتر و بهتر و کم هزینه تره؟
    2. آیا برای گرفتن پاسپورت از واشنگتن احتیاج به کپی برابر اصل کردن birth certificate هست؟
    3. آیا تقاضای کتبی پدر برای صدور پاسپورت نوزاد لازمه؟ حتی اگر از واشنگتن اقذام بشه ؟ و اگر لازمه آیا باید اجازه ای رسمی در محضر باشه؟
    ما فرستادیم ایران و پدربزرگ بچه ها اقدام کرد. ما وکالت داشتیم ولی پدربزرگ احتیاج به وکالت هم نداره. یک روز برای گرفتن شناسنامه و یکروز هم برای صدور پاسپورت لازمه. اگر بفرستید واشنگتن به گفته کارمند دفتر حفاظت 4 تا 6 هفته طول میکشه. زنگ بزنید سوالاتون رو از خود دفتر حفاظت بپرسید. با حوصله جواب میدهند.

ApplyAbroad Guru

در تکمیل پاسخ دوستمان برای صدور پاسپورت و شناسنامه از دفتر حفاظت منافع در واشنگتن نیاز هست که اصل birth certificate را بفرستید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط babakgh نمایش پست ها
    ما فرستادیم ایران و پدربزرگ بچه ها اقدام کرد. ما وکالت داشتیم ولی پدربزرگ احتیاج به وکالت هم نداره. یک روز برای گرفتن شناسنامه و یکروز هم برای صدور پاسپورت لازمه. اگر بفرستید واشنگتن به گفته کارمند دفتر حفاظت 4 تا 6 هفته طول میکشه. زنگ بزنید سوالاتون رو از خود دفتر حفاظت بپرسید. با حوصله جواب میدهند.
    ممنون از جوابتون.لطف کردین.
    یه سوال پدر بزرگ، جد پدری بودن یا مادری؟ چون ما هم میخوایم بفرستیم ایران ولی پدربزرگ مادری میخوان کارهارو انجام بدن.
    یه سوال دیگه اینکه اجازه پدر برای اخذ پاسپورت هم لازمه. برای این قسمت هم پدر بزرگ اجازه رو صادر کردن و یا خود پدر اجازه نامه رو تنظیم کرئن و فرستادن ایران؟

Junior Member

یه سوال پدر بزرگ، جد پدری بودن یا مادری؟ چون ما هم میخوایم بفرستیم ایران ولی پدربزرگ مادری میخوان کارهارو انجام بدن.
    یه سوال دیگه اینکه اجازه پدر برای اخذ پاسپورت هم لازمه. برای این قسمت هم پدر بزرگ اجازه رو صادر کردن و یا خود پدر اجازه نامه رو تنظیم کرئن و فرستادن ایران؟
    ما از طریق جد پدری اقدام کردیم. (فکر میکنم جد پدری قانونا قیم بچه هست ولی جد مادری نیست. البته اگر وکالت نامه داشته باشند که بحث دیگری است) جواب سوال دوم رو نمیدونم . من (پدر نوزاد) اجازه خاصی نداده بودم. فقط وکالت نامه اداری بود. چون ما وکالت هم داشتیم. بنظرم اگر بتونن تلفنی از امورخارجه (اداره ثبت احوال امور خارجه ، میز کانادا) بپرسید جواب دقیقتری میگیرید.

جد پدری فقط می تونه انجام بده. بقیه باید وکالت نامه داشته باشند.

در خصوص سوال دومتون هم اجازه پدر در این مرجله لازم نیست. زمانی که نوزاد به ایران بیاد، ممنوع الخروجش می کنند تا شما همون بحث اجازه پدر رو محضری بدید و این موضوع هم حل بشه.

اگر دقیق عمل کنید شاید حتی در یک روز کاری هم کل کار انجام بشه. البته اطلاعات من مربوط به حدود دو سال پیشه.
    آدمی چون کشتی است و بادبان////تا کی آرد باد را آن بادران

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

سلام دوستان
    ما فرزندمون حدود 3 هفته است که در مونترال به دنیا اومده ، توی بیمارستان یه سری فرم به من دادن که اونت رو پر کردم و فرستادمشون ، خواستم ببینم واسه شناسنامه بچه چه کاری باید انجام بدم آخه می خوام هر چه سریعتر شناسنامه و پاس کانائایی شو بگیرم که واسه پاس و شناسنامه ایرانش اقدام کنم و واسه 4 ماه دیگه یه سفر به ایران برم؟ ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_mh5661 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ما فرزندمون حدود 3 هفته است که در مونترال به دنیا اومده ، توی بیمارستان یه سری فرم به من دادن که اونت رو پر کردم و فرستادمشون ، خواستم ببینم واسه شناسنامه بچه چه کاری باید انجام بدم آخه می خوام هر چه سریعتر شناسنامه و پاس کانائایی شو بگیرم که واسه پاس و شناسنامه ایرانش اقدام کنم و واسه 4 ماه دیگه یه سفر به ایران برم؟ ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

سلام
    آنلاین. میتوانید درخواست دهید و گواهی تولدکانادایی دریافت کنید. سفارت (دفتر حفاظت از منافع این گواهی اصل را از شما به همراه یک سری مدارک که در آدرس اینترنتیشان می توانید گوگل کنید می خواهد و برایتان شناسنامه و پاس ایرانی صادر میکند. (پاس کانادایی لازم نیست برای اینکار) پس از ارسال ممکن استاین مرحله تا دو ماه طول بکشد و گواهی تولد کانادایی هم معمولا دو ، سه هفته در نظر بگیرید. بنابراین زودتر اقدام کنید. اطلاعات در این سایت برای کبک هست
    http://www.etatcivil.gouv.qc.ca/en/birth.html
    اطلاعات مربوط به مدارک پاس . شناسنامه ایرانی و فرمها و مدارک لازم:
    http://www.daftar.org/far/forms_far....cords&lang=Far
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

از دوستان عزبز که تجربه استفاده از بیمه خصوصی جهت استفاده برای زایمان با ویزای توریستی را دارند
    درخواست میشع راهنمایی کنند بهترین بیمه که پوشش بده چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sysmaster نمایش پست ها
    از دوستان عزبز که تجربه استفاده از بیمه خصوصی جهت استفاده برای زایمان با ویزای توریستی را دارند
    درخواست میشع راهنمایی کنند بهترین بیمه که پوشش بده چیه؟
    برای خرید بیمه خصوصی برای ویزیتورهایی که از ایران به کانادا میآیند یا باید از ایران بیمه سامان را بخرید یا از کانادا بصورت آنلاین قیمت‌ها و شرایط را مقایسه کنید و بیمه بخرید.نکنته مهم اینست که در هر صورت تمام هزینه های درمانی اورژانسی باید توسط شما پرداخت شود و بعدا بیمه ها با بررسی مدارک اگر به این نتیجه برسند شما چاره ای جز مراجعه برای درمان نداشته آید و سابقه ای قبلی برای این بیماریها وجود ندارد هزینه ها را به شما برمیگردونن مطابق آنچه در قرارداد هست در غیر اینصورت چیزی پرداخت نمیکنند.در مورد زایمان مطمئن نیستم که منظور شما چیست ولی اگر کسی با ویزای ملاقات به کانادا بیایید و فرزند در اینجا متولد شود هیچ بیمه ای با علم به این موضوع مادر را بابت هزینه های زایمان بیمه نمیکند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)