صفحه 15 از 54 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 533

موضوع: تولد بچه در کانادا و گرفتن تابعیت کانادایی

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Civil Eng

پیش فرض پاسخ : تولد بچه در کانادا و گرفتن تابعیت کانادایی

نقل قول نوشته اصلی توسط kapa نمایش پست ها
    بچه من حدود یک ماهه دیگه بدنیا میاد، ما کلگری هستیم، یعنی کمتر از بیستو پنج روز هست که اینجا رسیدیم، بعد از اینکه بچه بدنیا آمد گواهی تولد از بیمارستانو باید کجا ببرم؟ اینجا یه چیزی مثل شناسنامه میدن یا باید ... ؟ کسی میدونه مراحل چیه؟ راجع به دوست نقنقیم، متاثر شدم، چه قانون مسخره ای، بچش ایرانی نمیشه، حتما خیلیها تو ایران ارزوی دیدن بچشو دارن.
    لازم نيست مدارک رو جايي ببريد. همه مراحل اينترنتي هست و همزمان براي 4 مورد ثبت تولد، birth Certificate ، SIN و Child Benefits انجام ميشه (اينجا توي انتاريو که اينجوريه. اونجا هم حتما" هست). چيري که حتما" لارم داريد نام پزشک و يا مامايي هست که موقع تولد حضور داره. بعد توي سايت اطلاعات رو وارد ميکنيد و مدارک به آدرستون ارسال ميشه.

يراي آلبرتا بايد اين سايت رو ببينيد.

سلام به دوستان
    بچه من 4روز پیش تو کانادا به دنیا آمد و ما قصد داریم اواخر ماه دیگه بریم ایران به همین خاطر می خوام براش پاسپورت ایرانی و کانادایی بگریم. برا پاسپورتها هم birth certificate لازم هست من می خواستم تو سایت برای BC و SIN و child benefit اقدام کنم اما نوشته 6 تا 8 هفته طول میکشه. یعنی اینجوری فرصت نمیشه براش از واشنگتن در خواست گذرنامه ایرانی کنم. دوستان ممنون می شم اگه من را راهنمایی کنم چه جوری می تونم سریعا براش BC بگیرم پروسه گرفتن گدرنامه از واشنگنتن چقدر طول می کشه.

سوال دوم هم اینکه ویزای من توی کانادا work permit هست و ویزای همسرم Visitor. آیا به ما child benefit تعلق میگیره یا نه؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Civil Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط amirariamehr نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    بچه من 4روز پیش تو کانادا به دنیا آمد و ما قصد داریم اواخر ماه دیگه بریم ایران به همین خاطر می خوام براش پاسپورت ایرانی و کانادایی بگریم. برا پاسپورتها هم birth certificate لازم هست من می خواستم تو سایت برای BC و SIN و child benefit اقدام کنم اما نوشته 6 تا 8 هفته طول میکشه. یعنی اینجوری فرصت نمیشه براش از واشنگتن در خواست گذرنامه ایرانی کنم. دوستان ممنون می شم اگه من را راهنمایی کنم چه جوری می تونم سریعا براش BC بگیرم پروسه گرفتن گدرنامه از واشنگنتن چقدر طول می کشه.

سوال دوم هم اینکه ویزای من توی کانادا work permit هست و ویزای همسرم Visitor. آیا به ما child benefit تعلق میگیره یا نه؟
    سلام

قدم نو رسيده مبارک.

مطمئن نيستم ولي شايد حالتي هم باشه که با پرداخت هزينه اضافي بتونيد گرفتن BC رو سريعتر انجام بدين. البته من که براي دخترم به طور معمول اقدام کردم تقريبا" 3 هفته طول کشيد و رسيد(انتاريو).
    پاسپورت ايراني هم 4 تا 5 هفته طول ميکشه و شما بايد اصل BC رو بفرستين که ديگه بهتون بر نميگردونند. در نتيجه بهترين کار اينه که براي BC اقدام کنيد و وقتي BC رو دريافت کردين به صورت حضوري براي پاسپورت کانادايي اقدام کنيد. در اين حالت BC بلافاصله توي دستتون هست و ميتونيد براي پاسپورت ايراني هم اقدام کنيد. بعد از اون دوباره براي BC اقدام کنيد تا يکي ديگه به شما بدن. اين سريعترين راه هست که در کل حدود 7 تا 9 هفته طول ميکشه. ممکنه مجبور بشيد يکي دو هفته بليط رو جابجا کنيد.

در مورد Child Benefit هم شرايط رو اينجا بخونيد
    در مورد شما : a temporary resident who has lived in Canada for the previous 18 months

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط CanImmigrant نمایش پست ها
    سلام

قدم نو رسيده مبارک.

مطمئن نيستم ولي شايد حالتي هم باشه که با پرداخت هزينه اضافي بتونيد گرفتن BC رو سريعتر انجام بدين. البته من که براي دخترم به طور معمول اقدام کردم تقريبا" 3 هفته طول کشيد و رسيد(انتاريو).
    پاسپورت ايراني هم 4 تا 5 هفته طول ميکشه و شما بايد اصل BC رو بفرستين که ديگه بهتون بر نميگردونند.
    اخیرا اینطوری شده که سفارت birth certificate رو بر نمیگردونه؟ چون قدیمها فقط پشتشو مهر میزدند و برمیگردوندند.
    شما از طریق دفتر حفاطت منافع در واشنگتن اقدام کردید؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Civil Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اخیرا اینطوری شده که سفارت birth certificate رو بر نمیگردونه؟ چون قدیمها فقط پشتشو مهر میزدند و برمیگردوندند.
    بله توي مارچ 2014 اقدام کردم و BCرو بر نگردوندن. تلفن هم زدم و گفتن بر نميگرده.
    بله از طریق دفتر حفاطت منافع در واشنگتن

سلام خدمت دوستان

بچه من کانادا به دنیا اومده، برای دریافت پاسپورت ایرانی از واشنگتن B.C را باید به تایید چپ جایی برسونیم یا خود BC کفایت می کنه؟

ممنون می شم اگه از دوستان کسی اطلاع داره راهنمایی کنه.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Civil Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط amirariamehr نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان

بچه من کانادا به دنیا اومده، برای دریافت پاسپورت ایرانی از واشنگتن B.C را باید به تایید چپ جایی برسونیم یا خود BC کفایت می کنه؟

ممنون می شم اگه از دوستان کسی اطلاع داره راهنمایی کنه.
    نيازي به تاييد هيچ جايي نداره. همون BC که با پست دريافت ميکنيد رو بفرستيد.

سلام
    من هنوز از طریق دفتر واشنگتن برای ویزای بچه اقدام نکردم، چون هنوز BC نیومده ولی از طریق دفتر واشنگتن اقدام خواهم کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    سلام
    من هنوز از طریق دفتر واشنگتن برای ویزای بچه اقدام نکردم، چون هنوز BC نیومده ولی از طریق دفتر واشنگتن اقدام خواهم کرد.

Junior Member

یک راهش هم این است که شما برای بچه پاسپورت ایرانی در کانادا نگیرید و فقط همان کانادایی را بگیرید. وقتی فرودگاه آمدید در ایران پاسپورت کانادایی اون را می گیرند و وقتی براش مدارک ایرانی تهیه کردید این پاسپورت را به شما برمی گردونند. من این را خودم از ستاد کانادا در وزارت خارجه سوال کردم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)