صفحه 12 از 54 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 533

موضوع: تولد بچه در کانادا و گرفتن تابعیت کانادایی

پیش فرض پاسخ : تولد بچه در کانادا و گرفتن تابعیت کانادایی

نقل قول نوشته اصلی توسط anthelion نمایش پست ها
    اشتباه نفرمودید!!؟
    در بیمارستان های خارج به ندرت کسی رو سزارین کنند مگر این که مورد خاصی پیش بیاد.
    در ضمن اگه اشتباه نکنم اپیدورال مربوط به زایمان طبیعی است نه سزارین. در سزارین معمولا اسپینال می کنند.
    برای بار اول ،زایمان طبیعی اجباریست ولی کسیکه سابقه سزارین دارد خیر و اپییدرال منظور بی حسی موضعی میباشد ضمننا بنده هم بعنوان همسر از ابتدای عمل تا اخر عمل در کنار ایشان بودم.

Member yasser آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Pediatrics, Tehran University of Medical Sceinces

اشتباه نفرمودید!!؟

در ضمن اگه اشتباه نکنم اپیدورال مربوط به زایمان طبیعی است نه سزارین. در سزارین معمولا اسپینال می کنند.
    اپیدورال و اسپاینال تقریبا مشابه هستند و معمولا برای اعمال جراحی از اپیدورال استفاده میشه.

Senior Member anthelion آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط jatan نمایش پست ها
    برای بار اول ،زایمان طبیعی اجباریست ولی کسیکه سابقه سزارین دارد خیر و اپییدرال منظور بی حسی موضعی میباشد ضمننا بنده هم بعنوان همسر از ابتدای عمل تا اخر عمل در کنار ایشان بودم.
    اپیدورال بی حسی موضعی است که در آن دارو به تدریج و در دوز کم و قابل تنظیم وارد می شود. اسپینال نیز بی حسی موضعی است که در آن یک دوز مشخص به یک باره وارد می شود و برخلاف اپیدورال که با تجدید دوز دارو می توان اثر بی حسی رو مداوم نگه داشت اثر اسپینال به علت همون دوز مشخص معمولا تا یک مدت زمان محدود است.
    به همین علت است که معمولا در اعمال جراحی مثل سزارین که در یک زمان مشخص انجام می شود از اسپینال استفاده می شود. البته چون اطلاعات من محدود است من اشاره کردم که معمولا در سزارین اسپینال استفاده می کنند و با قطعیت نگفتم.

در مورد زایمان دوم باز هم بر این باور هستم که در اکثر کشورهای خارجی مگر در موارد اورژانسی و در مواردی که خطر زایمان طبیعی برای بچه یا مادر محرز باشد سزارین نمی کنند. در صورتی که زایمان اول سزارین باشد ممکن است در شرایط خاصی زایمان دوم به صورت طبیعی امکان پذیر نباشد اما این مساله عمومیت ندارد.

البته اطلاعات علمی من محدود است و با مطالعه در سایت های مختلف این اطلاعات رو کسب کردم پس اطلاعاتم می تواند نادرست باشد.
    از این جهت این بحث رو در این تاپیک مطرح کردم که اکثر خانم های ایرانی تمایل به سزارین دارند. اگر برای انتخاب مکان زایمان در ایران یا کانادا در حال تحقیق هستند این نکته را در نظر بگیرند که انتخاب نوع زایمان در اکثر کشورهای خارجی به عهده بیمار نیست و به تشخیص پزشک است.

عذرخواهی می کنم اگر بحث نامربوط کردم.

این هم منبع اطلاعات:

Difference between a spinal block and epidural ?
    The procedure is approximately the same, but generally an epidural catheter is left in your back, so that you can get a constant infusion of numbing medication for as long as your labor lasts, whereas a spinal is just one shot of medication. They might use a spinal when they know how long you need to be numb (for example, if you were to have a C-section) or if you are very close to delivering, and they know you only need to be numb for an hour or so before you deliver. Spinals tend you make you more numb so that you may not feel anything, whereas with epidurals you MAY feel something, but still not pain if it is working right. Btw, I'm an anesthesiologist and a mom.
    http://www.babycenter.com/400_differ...l_990281_13.bc
    ویرایش توسط anthelion : November 11th, 2013 در ساعت 09:05 AM
    شروع پروسه: اکتبر 2010 - CSQ: نوامبر 2012 - فایل نامبر فدرال: 12 فوریه 2013 - مدیکال: 18 فوریه 2014 - پاس ریکوئست اول می 2014 - پاس ریکوئست دوم 28 نوامبر 2014
    (رشته 6 امتیازی) -- ویزانما

اپیدورال بی حسی موضعی است که در آن دارو به تدریج و در دوز کم و قابل تنظیم وارد می شود. اسپینال نیز بی حسی موضعی است که در آن یک دوز مشخص به یک باره وارد می شود و برخلاف اپیدورال که با تجدید دوز دارو می توان اثر بی حسی رو مداوم نگه داشت اثر اسپینال به علت همون دوز مشخص معمولا تا یک مدت زمان محدود است.
    به همین علت است که معمولا در اعمال جراحی مثل سزارین که در یک زمان مشخص انجام می شود از اسپینال استفاده می شود. البته چون اطلاعات من محدود است من اشاره کردم که معمولا در سزارین اسپینال استفاده می کنند و با قطعیت نگفتم.

در مورد زایمان دوم باز هم بر این باور هستم که در اکثر کشورهای خارجی مگر در موارد اورژانسی و در مواردی که خطر زایمان طبیعی برای بچه یا مادر محرز باشد سزارین نمی کنند. در صورتی که زایمان اول سزارین باشد ممکن است در شرایط خاصی زایمان دوم به صورت طبیعی امکان پذیر نباشد اما این مساله عمومیت ندارد.

البته اطلاعات علمی من محدود است و با مطالعه در سایت های مختلف این اطلاعات رو کسب کردم پس اطلاعاتم می تواند نادرست باشد.
    از این جهت این بحث رو در این تاپیک مطرح کردم که اکثر خانم های ایرانی تمایل به سزارین دارند. اگر برای انتخاب مکان زایمان در ایران یا کانادا در حال تحقیق هستند این نکته را در نظر بگیرند که انتخاب نوع زایمان در اکثر کشورهای خارجی به عهده بیمار نیست و به تشخیص پزشک است.

عذرخواهی می کنم اگر بحث نامربوط کردم.

این هم منبع اطلاعات:

Difference between a spinal block and epidural ?
    The procedure is approximately the same, but generally an epidural catheter is left in your back, so that you can get a constant infusion of numbing medication for as long as your labor lasts, whereas a spinal is just one shot of medication. They might use a spinal when they know how long you need to be numb (for example, if you were to have a C-section) or if you are very close to delivering, and they know you only need to be numb for an hour or so before you deliver. Spinals tend you make you more numb so that you may not feel anything, whereas with epidurals you MAY feel something, but still not pain if it is working right. Btw, I'm an anesthesiologist and a mom.
    http://www.babycenter.com/400_differ...l_990281_13.bc
    من نیمدانم مشکل چی هست و لازم هم نیست زیاد هم توضیح بدهم ولی این اضافه کنم تمام این کارها انجام دادیم و تجربه بسیار سختی گذراندیم و واقعا ارزششو داشت و خوبی دیگه اینکه پسرم که الان ۳/۵ سال هست نیازی به تست مدیکال ندارد و فقط پاسپورتشو باید تمدید کنیم.

Member bamrey_reybam2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    رياضى كاربردى.خواجه نصير

سلام دوستان. یکی از دوستای من حامله است و میخواد برای پدر و مادرش درخواست ویزا بده. من قبلا دیده بودم که این نوع ویزا متفاوت از ویزای ویزیتوری است اما متاسفانه لینکش رو و نوع ویزاش رو فراموش کردم. کسی میدونه چطوریه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط bamrey_reybam2 نمایش پست ها
    سلام دوستان. یکی از دوستای من حامله است و میخواد برای پدر و مادرش درخواست ویزا بده. من قبلا دیده بودم که این نوع ویزا متفاوت از ویزای ویزیتوری است اما متاسفانه لینکش رو و نوع ویزاش رو فراموش کردم. کسی میدونه چطوریه؟
    اگر کمتر از شش ماه میخواهند بمانند همان ویزای ویزیتوری است. فقط در دعوت نامه موضوع بچه دار شدن و نیاز به مادر را میتوانند ذکرکنند.

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

نقل قول نوشته اصلی توسط bamrey_reybam2 نمایش پست ها

سلام. من هم 6 ماه حامله هستم برای مادرم از طریق سوپر ویزا اقدام کردم.که هفته پیش پاس رکوستش آمد.توی دعوتنامه نوشتیم که برای به دنیا آمدن فرزندمان مادرم می آید. از زمان ارسال آنلاین تا پاس رکوست دو ماه طول کشید.

Junior Member

سلام
    دوستان در مورد دانشجوها اطلاعاتی دارید؟ مثلا:
    1-هزینه های زایمان کاور میشه؟
    2-چه مدت میشه مرخصی زایمان گرفت؟
    3-در زمان مرخصی فاند قطع میشه؟
    4-از اونجا که دانشجوها پی آر نیستند دولت هیچگونه کمکی در زمان مرخصی نمی کنه؟
    پیشا پیش ممنون از نظراتتون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_mon نمایش پست ها
    سلام
    دوستان در مورد دانشجوها اطلاعاتی دارید؟ مثلا:
    1-هزینه های زایمان کاور میشه؟
    2-چه مدت میشه مرخصی زایمان گرفت؟
    3-در زمان مرخصی فاند قطع میشه؟
    4-از اونجا که دانشجوها پی آر نیستند دولت هیچگونه کمکی در زمان مرخصی نمی کنه؟
    پیشا پیش ممنون از نظراتتون
    1. اگر در استانی که هستید بیمه همگانی به شما تعلق میگیره اون بیمه کاورتون میکنه، در غیر اینصورت بیمه دانشجویی تون که باید سالانه بخرید کاورتون میکنه.
    2. بیشتر دانشگاهها اقلا یک ترم را اجازه میدهند. باید با استادتون هماهنگ کنید.
    3. اسکالرشیپ اگر داشته باشید سر جاشه. TA چون کاری انجام نمیدهید چیزی نمیگیرید. RA به استادتون بستگی داره.
    4. اگر حق بیمه بیکاری را بمدت معینی پرداخت کرده باشید شاید بتونید بعنوان بیمه بیکاری مبلغی بگیرید. ولی اگربچه تون بعد از بدنیا آمدن کانادایی حساب بشه (معلوم نیست چون قراره قانونش رو عوض کنند) کمک ماهانه از دولتهای ایالتی و فدرال برای بچه تون دریافت میکنید.

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    1. اگر در استانی که هستید بیمه همگانی به شما تعلق میگیره اون بیمه کاورتون میکنه، در غیر اینصورت بیمه دانشجویی تون که باید سالانه بخرید کاورتون میکنه.
    2. بیشتر دانشگاهها اقلا یک ترم را اجازه میدهند. باید با استادتون هماهنگ کنید.
    3. اسکالرشیپ اگر داشته باشید سر جاشه. TA چون کاری انجام نمیدهید چیزی نمیگیرید. RA به استادتون بستگی داره.
    4. اگر حق بیمه بیکاری را بمدت معینی پرداخت کرده باشید شاید بتونید بعنوان بیمه بیکاری مبلغی بگیرید. ولی اگربچه تون بعد از بدنیا آمدن کانادایی حساب بشه (معلوم نیست چون قراره قانونش رو عوض کنند) کمک ماهانه از دولتهای ایالتی و فدرال برای بچه تون دریافت میکنید.

ضمن تایید حرفهای ghlobe خواستم دانسته های خودم رو هم شریک بشم:

1- آلبرتا تمام هزینه ها چه بچه سزارین بشه و چه طبیعی به دنیا بیاد مجانیه چون بیمه همگانی دارید. اما دارو که شامل قرص های ویتامین و ویار میشه رو بیمه تکمیلی پوشش میده ( اگه دارید). در صورتی که اگر بچه پسر باشه هزینه ختنه رو هیچ بیمه ای تقبل نمیکنه ( چون توجیه پزشکی نداره و عمل زیبایی محسوب میشه ) مگر اینکه تو بیمه تکمیلی overhead داشته باشید. هزینه اش هم بین 500 تا 1000 دلار هست.

2- قانون کانادا واسه مرخصی زایمان برای مقیمان 1 سال هست ولی برای دانشجو ها و ویزای کارها فرق میکنه. حتما با دانشگاه چک کنید. من یکی رو میشناسم دانشجو دکتری هست و 1 سال مرخصی داره و یک دیگه 4 ماه! خیلی به دانشگاه و استاد بستگی داره. کمک ماهیانه بستگی به درامد داره جز اون 100 دلاری که به همه میدن و باید با دانشگاه چک کنید.

3- اگر کار میکنید حتما این قسمت http://www.servicecanada.gc.ca/eng/s...parental.shtml رو مطالعه کنید و با human resource محل کار مشوت کنیدو فایل باز کنید چون هر شرکتی قوانین خودش رو داره. مثلا من خودم هفته پیش از طریق human resource فهمدیدم که تا 1.5 سال کارم رو برام نگه میدارند که از قاون کلی 6 ماه بیشتره.

4- هنوز قانون خاک واسه بچه متولد کانادا وجود داره ولی همان طور که ghlobe گفتند درصدد عوض کردنش هستند.http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%...AE%D8%A7%DA%A9

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)