صفحه 13 از 54 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 533

موضوع: تولد بچه در کانادا و گرفتن تابعیت کانادایی

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

پیش فرض پاسخ : تولد بچه در کانادا و گرفتن تابعیت کانادایی

حالا سوال خودم:
    طبق این لینک :
    http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%...B1%D8%A7%D9%86
    من برای فرزند خودم نمیتونم شناسنامه و تابعیت ایرانی بگیرم درسته؟ مشمول هیچ کدوم از 7 بند بالا نیستم!
    فرزند من که 2.5 ماه دیگه قراره متولد بشه متولد کانادا هست و پدر غیر ایرانی. اگر یه وقتی بخوام ببرمش ایران باید واسه اش ویزا بگیرم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط negnegy نمایش پست ها
    حالا سوال خودم:
    طبق این لینک :
    من برای فرزند خودم نمیتونم شناسنامه و تابعیت ایرانی بگیرم درسته؟ مشمول هیچ کدوم از 7 بند بالا نیستم!
    فرزند من که 2.5 ماه دیگه قراره متولد بشه متولد کانادا هست و پدر غیر ایرانی. اگر یه وقتی بخوام ببرمش ایران باید واسه اش ویزا بگیرم؟
    ازدفترحفاظت منافع ایران در واشنگتن سوال کنید شاید اطلاعی داشته باشند. من بعضا دیده ام خانمهای ایرانی را که همسر خارجی دارند همراه همسر و بچه هاشون به ایران مسافرت میکنند ولی نمی دانم برای اینکه ازدواج شان از طرف ایران به رسمیت شناخته شود باید همسرانشان ایرانی بشوند یا نه و اینکه وضعیت بچه هایشان چطورمیشود.

نقل قول نوشته اصلی توسط negnegy نمایش پست ها
    حالا سوال خودم:
    طبق این لینک :
    طبق قوانين تبعيت ايران، ايرانی كسی هست كه پدر ايرانی دارد.
    بچه ی شما متاسفانه ايرانی نيست و بايد هر بار براش ويزا ورود به ايران بگيريد.
    در صورتيكه بچه از مادر ايرانی باشد و در ايران متولد شده باشد به شرط اينكه حداقل يكسال در ايران زندگی كرده باشد ميتواند در سن 18 سالگی درخواست تبعيت ايرانی كند
    قانون ظالمانه اي‍ی هست اميدوارم روزی اصلاح شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ازدفترحفاظت منافع ایران در واشنگتن سوال کنید شاید اطلاعی داشته باشند. من بعضا دیده ام خانمهای ایرانی را که همسر خارجی دارند همراه همسر و بچه هاشون به ایران مسافرت میکنند ولی نمی دانم برای اینکه ازدواج شان از طرف ایران به رسمیت شناخته شود باید همسرانشان ایرانی بشوند یا نه و اینکه وضعیت بچه هایشان چطورمیشود.
    همسران خانم هاي ايراني هيچ وقت ايرانی نخواهند شد
    بچه ها فقط به شرط اينكه در ايران متولد شوند شانس اين رو دارند كه در 18 سالگي ايراني شوند
    تازه اين ها همه مشروط به اين هست كه ازدواج زن ايرانی با مرد غير ايرانی طبق مجوز وزارت امورخارجه باشد در غير اين صورت اين تبعيت پر پيچ و خم هم داده نميشود.
    حدود 200 تا 300 هزار بچه های متولد ايران هستند كه مادران ايرانی دارند و پدرشان اغلب افغانی هستند. بچه ها بعضي شان به سن 30 سالگي هم رسيده اند. مجلس ايران پس از سال ها بحث و جدل آخر سر حاضر شد فقط اقامت دائم ايران را به اين بچه ها اعطا كند تا حداقل از اخراجشون از كشور جلوگيری شود.

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    همسران خانم هاي ايراني هيچ وقت ايرانی نخواهند شد
    بچه ها فقط به شرط اينكه در ايران متولد شوند شانس اين رو دارند كه در 18 سالگي ايراني شوند
    تازه اين ها همه مشروط به اين هست كه ازدواج زن ايرانی با مرد غير ايرانی طبق مجوز وزارت امورخارجه باشد در غير اين صورت اين تبعيت پر پيچ و خم هم داده نميشود.
    حدود 200 تا 300 هزار بچه های متولد ايران هستند كه مادران ايرانی دارند و پدرشان اغلب افغانی هستند. بچه ها بعضي شان به سن 30 سالگي هم رسيده اند. مجلس ايران پس از سال ها بحث و جدل آخر سر حاضر شد فقط اقامت دائم ايران را به اين بچه ها اعطا كند تا حداقل از اخراجشون از كشور جلوگيری شود.

سلام. ممنون از جوابتون. من امروز صبح زنگ زدم به حافظ منافع ایران در واشنگتن و حرف شما کاملا درست بود. کلا تابیعت ایرانی‌ فقط از پدر به فرزند می‌رسد و از مادر نمیرسد. در صورتی‌ که گواهی تشهد بگیرم و بعد عقد اسلامی کنم تازه بعد اسمشون وارد شناسنامه‌ام بشه، می‌تونم براشون ویزای ۵ ساله درخواست کنم! خود کسی‌ که راهنمائی کرد خیلی‌ مودب و خوش برخورد بود و گفت امید داریم قوانین درست بشه.کلا جز ویزا راه دیگری نیست تا بچه ۱۸ ساله بشه:
    http://www.moi.ir/portal/Home/Defaul...9-0493d2fb01ad

Member
    رشته و دانشگاه
    Arak

سلام دوستان عزیز من فرزندم در کانادا به دنیا اومده و الان دو ماهش میخوام بدونم برای خروج از کانادا و رفتن به ایران فرودگاه کانادا ازش پاس ایرانی هم میخوان یا فقط پاس کانادای رو میخوان؟چون اگه بشه تصمیم دارم رفتم ایران شناسسنامه و پاس ایرانی براش بگیرم .ممنون
    Csq 28/07/2010
    Federal.F 28/07/2010

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Civil Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط sara-az نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز من فرزندم در کانادا به دنیا اومده و الان دو ماهش میخوام بدونم برای خروج از کانادا و رفتن به ایران فرودگاه کانادا ازش پاس ایرانی هم میخوان یا فقط پاس کانادای رو میخوان؟چون اگه بشه تصمیم دارم رفتم ایران شناسسنامه و پاس ایرانی براش بگیرم .ممنون
    اگر پدر فرزند شما ايراني هست، فرزند ايراني محسوب شده و بايد با پاسپورت ايراني وارد ايران شود. به عبارت ديگه نميتونه با پاسپورت کانادايي و ويزاي ايران وارد بشه و بعد براي شناسنامه و پاسپورت ايراني در ايران اقدام کنيد.
    اين چيزي هست که من از پرس و جو هام بهش رسيدم. چون اين قضيه مشکل دختر خودم هم هست.
    خوشحال ميشم نظر دوستان ديگه رو هم بدونم

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط CanImmigrant نمایش پست ها
    اگر پدر فرزند شما ايراني هست، فرزند ايراني محسوب شده و بايد با پاسپورت ايراني وارد ايران شود. به عبارت ديگه نميتونه با پاسپورت کانادايي و ويزاي ايران وارد بشه و بعد براي شناسنامه و پاسپورت ايراني در ايران اقدام کنيد.
    اين چيزي هست که من از پرس و جو هام بهش رسيدم. چون اين قضيه مشکل دختر خودم هم هست.

من خودم هم درگیر این موضوع هستم و بچه ایرانی ( پدر ایرانی) باید با پاس ایرانی وارد خاک ایران بشه. اگه ساکن کانادا هستید باید مدارک رو بفرستید واشنگتن و برای بچه پاس ایرانی بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط CanImmigrant نمایش پست ها
    قضيه خيلي ساده هست
    1. پاس كانادايي براي ايران ويزا مي خواد
    2. چون بچه تبعيت ايرانی ميتونه داشته باشه سفارت ايران از دادن ويزا به اين پاسپورت ممانعت مي كنه
    3. بچه برای سفر به ايران مجبور ميشه پاسپورت ايرانی داشته باشه

Senior Member keshvari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Communications

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    1.

4. اگر حق بیمه بیکاری را بمدت معینی پرداخت کرده باشید شاید بتونید بعنوان بیمه بیکاری مبلغی بگیرید. ولی اگربچه تون بعد از بدنیا آمدن کانادایی حساب بشه (معلوم نیست چون قراره قانونش رو عوض کنند) کمک ماهانه از دولتهای ایالتی و فدرال برای بچه تون دریافت میکنید.
    این یعنی دقیقا قراره چی کار بکنن؟ از کی اجرایی میشه؟
    سر ارادت ما و آستان حضرت دوست***********که هرچه برسر ما می رود ارادت اوست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)