صفحه 14 از 54 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 533

موضوع: تولد بچه در کانادا و گرفتن تابعیت کانادایی

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تولد بچه در کانادا و گرفتن تابعیت کانادایی

نقل قول نوشته اصلی توسط keshvari نمایش پست ها
    این یعنی دقیقا قراره چی کار بکنن؟ از کی اجرایی میشه؟
    امسال قرارست قانون سیتیزنشیپ را تغییر بدهند. هنوز دقیقا روشن نشده چه تغییراتی ولی گفته میشه که امکان دارد محدودیتهایی روی قانون خاک بگذارند که مثلا بچه هاییکه در کانادا بدنیا میایند و پدرو مادرشون ویزیتور هستند اتوماتیک تابعیت کانادا پیدا نکنند. هنوز صحبتی نشده که مثلا دانشجویان یا دارندگان ویزای کار را هم شامل خواهدشد یا نه. باید منتظرماند و دید.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Civil Eng

ممنون ميشم دوستاني که اطلاع دارند و يا براي شناسنامه و پاسپورت ايراني فرزندشون اقدام کردن در مورد چند مورد زير نظرشون رو بدن

1- جايي خوندم که birth Certificate کانادايي براي ارسال به آمريکا بايد تاييد وزارت خارجه کانادا رو داشته باشه (يعني B.C. رو بفرستيم امور خارجه کانادا در اتاوا و اونها مهر تاييد بزنند) ميخواستم بدونم شما چيزي شنيدين يا اين کار رو انجام دادين؟ (من به واشنگتن هم زنگ زدم طرف خيلي بد اخلاق بود و حوصله جواب دادن نداشت و به سايت ارجاع ميداد. اونجا هم چيزي نوشته نشده و کلا تناقضات زيادي داره) (در فرم 420 دفتر حفاظت واشنگتن نوشته که بايد گواهي تولد خارج از آمريکا توسط سفارت آن کشور در آمريکا تاييد شود)

2- در ابتداي فرم 420 نوشته که "گواهي تولد فرزند بايد حاوي نام و نام خانوادگي پدر و مادر به صورتيكه در شناسنامه هايشان قيد گرديده باشد."
    شناسنامه هاي ما هم که فارسي هست و در BirthCertificate کانادايي که چيزي به فارسي وجود نداره.
    براي اين قضيه چکار کردين؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    قضيه خيلي ساده هست
    1. پاس كانادايي براي ايران ويزا مي خواد
    2. چون بچه تبعيت ايرانی ميتونه داشته باشه سفارت ايران از دادن ويزا به اين پاسپورت ممانعت مي كنه
    3. بچه برای سفر به ايران مجبور ميشه پاسپورت ايرانی داشته باشه
    سلام آقا
    مگه نمی شه در فرودگاه برای بچه با پاسپورت کانادایی ویزای ایران گرفت و او را وارد ایران کرد؟ دوستان تجربه ای در این زمینه دارند؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط CanImmigrant نمایش پست ها
    ممنون ميشم دوستاني که اطلاع دارند و يا براي شناسنامه و پاسپورت ايراني فرزندشون اقدام کردن در مورد چند مورد زير نظرشون رو بدن

1- جايي خوندم که birth Certificate کانادايي براي ارسال به آمريکا بايد تاييد وزارت خارجه کانادا رو داشته باشه (يعني B.C. رو بفرستيم امور خارجه کانادا در اتاوا و اونها مهر تاييد بزنند) ميخواستم بدونم شما چيزي شنيدين يا اين کار رو انجام دادين؟ (من به واشنگتن هم زنگ زدم طرف خيلي بد اخلاق بود و حوصله جواب دادن نداشت و به سايت ارجاع ميداد. اونجا هم چيزي نوشته نشده و کلا تناقضات زيادي داره) (در فرم 420 دفتر حفاظت واشنگتن نوشته که بايد گواهي تولد خارج از آمريکا توسط سفارت آن کشور در آمريکا تاييد شود)

2- در ابتداي فرم 420 نوشته که "گواهي تولد فرزند بايد حاوي نام و نام خانوادگي پدر و مادر به صورتيكه در شناسنامه هايشان قيد گرديده باشد."
    شناسنامه هاي ما هم که فارسي هست و در BirthCertificate کانادايي که چيزي به فارسي وجود نداره.
    براي اين قضيه چکار کردين؟
    این سوال من هم هست و مهم هم هست. البته قانونی هست برای تسهیل ورود گردشگران خارجی که در فرودگاه به آنها ویزا داده می شود. نمی دانم برای این فرزندان کوچک هم که پاسپورت کانادایی دارند این موضوع صادق هست یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط azadam نمایش پست ها
    این سوال من هم هست و مهم هم هست. البته قانونی هست برای تسهیل ورود گردشگران خارجی که در فرودگاه به آنها ویزا داده می شود. نمی دانم برای این فرزندان کوچک هم که پاسپورت کانادایی دارند این موضوع صادق هست یا نه؟
    سلام آقا
    مگه نمی شه در فرودگاه برای بچه با پاسپورت کانادایی ویزای ایران گرفت و او را وارد ایران کرد؟ دوستان تجربه ای در این زمینه دارند؟
    به كانادايي ها ويزای فرودگاهی نمي دهند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    به كانادايي ها ويزای فرودگاهی نمي دهند
    من زنگ زدم از ستاد کانادا در وزارت خارجه سوال کردم. گفت مشکلی نیست و می تونه بچه وارد ایران بشه. فقط در فرودگاه پاسپورتش را می گیرند. برای پس گرفتن پاسپورت باید برای بچه در ایران شناسنامه و پاسپورت ایرانی گرفت و بعد از اون پاسپورت بچه را پس می دهند. امیدوارم این جواب به دوستان هم کمک بکنه.

من زنگ زدم از ستاد کانادا در وزارت خارجه سوال کردم. گفت مشکلی نیست و می تونه بچه وارد ایران بشه. فقط در فرودگاه پاسپورتش را می گیرند. برای پس گرفتن پاسپورت باید برای بچه در ایران شناسنامه و پاسپورت ایرانی گرفت و بعد از اون پاسپورت بچه را پس می دهند. امیدوارم این جواب به دوستان هم کمک بکنه.
    خب اين اتفاقي هست كه براي هر ايراني تباري كه با مدارك خارجي وارد ايران شود ميافتد به صورت عمومی
    براي بچه هم بايد حواستون باشه نياز به حضور بابای بچه هم هست چون بدون اجازه ايشان پاسپورتي صادر نميشه

Member bamrey_reybam2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    رياضى كاربردى.خواجه نصير

دوستان اگر اطلاع داشته باشید به تازگی یک سری قوانین جدید برای سیتیزن شیپ تصویب شده. آیا قانون خاک هنوز تحت بررسی هست یا چیز جدیدی تصویب شده؟
    آیا هنوز هم اگه بچه تو کانادا به دنیا بیاد کانادایی محسوب میشه یا نه؟
    من از کسی شنیدم که قانون خاک رو برداشتن اما هرچی گشتم لینکی نیافتم.
    لطفا اگه لینکی هست بزارید-

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط bamrey_reybam2 نمایش پست ها
    دوستان اگر اطلاع داشته باشید به تازگی یک سری قوانین جدید برای سیتیزن شیپ تصویب شده. آیا قانون خاک هنوز تحت بررسی هست یا چیز جدیدی تصویب شده؟
    آیا هنوز هم اگه بچه تو کانادا به دنیا بیاد کانادایی محسوب میشه یا نه؟
    من از کسی شنیدم که قانون خاک رو برداشتن اما هرچی گشتم لینکی نیافتم.
    لطفا اگه لینکی هست بزارید-
    در قانون جدید پیشنهادی سیتیزن شیپ (که البته هنوز تصویب نشده) تغییری در قانون خاک داده نشده است و کماکان بچه هایی که درکانادا بدنیا بیاییند اتوماتیک شهروندی کانادا دریافت میکنند. البته وزیر مهاجرت گفته که در آینده ممکنه تغییراتی در این روش را مورد بررسی قرار بدهند.

Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. petroleum Geology

بچه من حدود یک ماهه دیگه بدنیا میاد، ما کلگری هستیم، یعنی کمتر از بیستو پنج روز هست که اینجا رسیدیم، بعد از اینکه بچه بدنیا آمد گواهی تولد از بیمارستانو باید کجا ببرم؟ اینجا یه چیزی مثل شناسنامه میدن یا باید ... ؟ کسی میدونه مراحل چیه؟ راجع به دوست نقنقیم، متاثر شدم، چه قانون مسخره ای، بچش ایرانی نمیشه، حتما خیلیها تو ایران ارزوی دیدن بچشو دارن.
    FSW1 Warsaw (38) - CIO: 05 Nov 2009
    Medical: 26.06.2013
    Medical received in Paris: 09.07.2013
    2014.01.16:pass request

رنگین کمان پاداش کسیست که تا لحظه آخر زیر باران میماند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)