صفحه 6 از 54 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 533

موضوع: تولد بچه در کانادا و گرفتن تابعیت کانادایی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تولد بچه در کانادا و اخذ تبعیت کانادایی

با سلام.یک سوال داشتم.پسر من 15 فوریه بدنیا میاد .با توجه به مشکلات بین ایران و کانادا و با توجه به اینکه تا قبل از عید ما میخواهیم بریم ایران بنظر شما برای گرفتن پاسپورت و شناسنامه ایرانی زمان داریم؟و برای اقدام برای این دو مورد باید با کنسولگری تماس بگیریم؟اگر کسی مورد مشابه داشته چند روز طول میکشه؟
    میدونم برای پاسپورت و مدارک کانادا حدود 15 روز کاری زمان میبره,ولی در مورد کنسولگری ایران رو نمیدونم.با تشکر.
    کد:0711، مدارک سیدنی:December 17, 2009 ، فایل نامبر 1:February 11, 2010، مدارک دمشق:February 18, 2010، فایل نامبر 2:April 28, 2010، انتقال به ورشو December 12, 2011,آپدیت مدارک2012, 12 FEB، مدیکال May 4, 2012
    پاس ریکوئست:AUG 11,2012

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تولد بچه در کانادا و گرفتن تابعیت کانادایی

سلام، لطفاً به سؤال من جواب بديد: من براي يك مدت 6 ماهه يك ويزاي Student دارم و ميخواهم همراه همسرم به كانادا سفر كنم اما قبل از عزيمت ميخواهم اقدام نموده و در مدت اقامت در كانادا بچه دار شويم. آيا هزينه‌هاي مربوط به زايمان بر عهده خودمان است؟ اگر بخواهم از بيمه استفاده كنم چه نوع بيمه اي بايد بشوم؟ آيا بيمه ساده دانشجوي كه براي من صادر شده هزينه‌هاي همسرم را پوشش مي دهد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shmz نمایش پست ها
    سلام، لطفاً به سؤال من جواب بديد: من براي يك مدت 6 ماهه يك ويزاي Student دارم و ميخواهم همراه همسرم به كانادا سفر كنم اما قبل از عزيمت ميخواهم اقدام نموده و در مدت اقامت در كانادا بچه دار شويم. آيا هزينه‌هاي مربوط به زايمان بر عهده خودمان است؟ اگر بخواهم از بيمه استفاده كنم چه نوع بيمه اي بايد بشوم؟ آيا بيمه ساده دانشجوي كه براي من صادر شده هزينه‌هاي همسرم را پوشش مي دهد؟
    اگر همسرتان بعنوان همراه شما که ویزای دانشجویی دارید به کانادا سفر میکنند شما ملزم هستید بیمه خانوادگی دانشجویی بگیرید که ایشان رو هم پوشش میدهد. هزینه بیمه تان دو برابر هزینه مجرد خواهد بود.

Junior Member

اگر كسي ويزاي Visitor داشته باشه ميتونه در مدت اقامت بچه دار بشه و از بيمه‌اي كه شامل هزينه‌هاي زايمان هم بشه استفاده كنه؟ آيا نوع ويزا در گرفتن تابعيت فرزند متولد شده تأثيرگذار است؟ من شنيدم كه ميگفتند اين مسئله باعث مي شود كه ديگر هيچ وقت به پدر و مادر بچه PR و يا اقامت ندهند و حتي ويزاي آنها را هم تمديد نكنند چون كاري تقريباً غيرقانوني است.

Junior Member

يك سؤال ديگه هم داشتم اگر ممكنه پاسخ بدهيد، ممنون ميشم: اگر همسر كسي كه براي ويزا اقدام ميكند در ماههاي اوليه بارداري باشه: 1-آيا در زمان اقدام به ويزا مي‌بايست اين مسئله را عنوان كند؟ اگر اين كار را نكند و بعداً در آنجا مشخص شود چه عواقبي دارد؟ 2- آيا تست مديكال در اين مورد هم وجود دارد؟ 3- آيا باردار بودن در ندادن ويزا به هر دو تأثير دارد؟

ApplyAbroad Guru

اگر كسي ويزاي Visitor داشته باشه ميتونه در مدت اقامت بچه دار بشه و از بيمه‌اي كه شامل هزينه‌هاي زايمان هم بشه استفاده كنه؟ آيا نوع ويزا در گرفتن تابعيت فرزند متولد شده تأثيرگذار است؟ من شنيدم كه ميگفتند اين مسئله باعث مي شود كه ديگر هيچ وقت به پدر و مادر بچه PR و يا اقامت ندهند و حتي ويزاي آنها را هم تمديد نكنند چون كاري تقريباً غيرقانوني است.
    بهیچ عنوان غیرقانونی نیست و طبق قوانین فعلی هیچ تاثیر منفی در نوع تابعیت بچه هم ندارد.

Senior Member

يك سؤال ديگه هم داشتم اگر ممكنه پاسخ بدهيد، ممنون ميشم: اگر همسر كسي كه براي ويزا اقدام ميكند در ماههاي اوليه بارداري باشه: 1-آيا در زمان اقدام به ويزا مي‌بايست اين مسئله را عنوان كند؟ اگر اين كار را نكند و بعداً در آنجا مشخص شود چه عواقبي دارد؟ 2- آيا تست مديكال در اين مورد هم وجود دارد؟ 3- آيا باردار بودن در ندادن ويزا به هر دو تأثير دارد؟
    1- تا زمانی که سوالی نکردن میتونید جواب ندید. ولی اگر در فرمی این سوال باشه و شما جواب درست رو با اطلاع نداده باشی اونوقت ممکنه بعدا ها دردسر ساز باشه.
    2- تست مدیکال برای بارداری نیست. ولی حین تست چون تست ایکس ری هم ممکنه لازم باشه (ما دادیم) معلوم میشه که بارداری وجود داره.
    3- فکر نمیکنم تاثیر داشته باشه. اینا از خداشونه که جمعیت جوونشون زیاد بشه.

Senior Member

بله میتونه بچه دار بشه.
    اگر بیمه داشته باشه بسته به نوع بیمه میتونه از هزینه های زایمان هم استفاده کنه.
    تابعیت بچه ربطی به وضعیت پدر و مادر نداره. هر کسی در خاک کانادا متولد بشه شهروند کانادا میشه و پاس کانادایی میتونه بگیره.
    شنیده ها زیاده. از نظر قانونی همچین ارتباطی بین پی آر شدن و بچه وجود نداره. بچه کانادایی امتیاز محسوب میشه. (5 امتیاز در مهاجرت شغلی داره) . اصلا هم غیر قانونی نیست.

Senior Member

ویزا برای ورودتون هست. شما به محض ورود در فرودگاه study Permit خواهید گرفت که معمولا به اندازه مدت تحصیل هست. یعنی میتونید تا انتهای مجوز تحصیلتون کانادا بمونید. هم شما و هم همسرتون. ویزای دانشجویی رو بعضا تا 4 سال و مالتیپل (Multiple چند بار ورود) هم میدن که مجبور نشی اگر سفری خارج کانادا رفتی، دوباره ویزا بگیری.
    شما به عنوان دانشجو باید بیمه بگیرید. ولی همسرتون میتونه بیمه نشه. من توصیه ام اینه که بیمه خانوادگی تحت پوشش همسرتون که دانشجو هستند بگیرید که OHIP Equivalent باشه. در استان انتاریو Greenshield میگیرن بچه ها. این بیمه هزینه های زایمان همسرتون رو هم پوشش میده. برای اطلاع از جزئیاتش بهتره شرایط دقیق بیمه رو بخونید. یکی از دوستان بعد 2 سال بچه دار شدن و این نوع بیمه هم پوشش داد و مساله ای نبود. بدون بیمه ممکنه تا 10000 دلار خرج بیمارستانتون بشه. شایدم بیشتر.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگر همسرتان بعنوان همراه شما که ویزای دانشجویی دارید به کانادا سفر میکنند شما ملزم هستید بیمه خانوادگی دانشجویی بگیرید که ایشان رو هم پوشش میدهد. هزینه بیمه تان دو برابر هزینه مجرد خواهد بود.
    جسارتا: اجباری نیست. ولی بهتره بگیرید. هزینه بیمه خانوادگی دو برابر هزینه تکی نمیشه. مثلا اگر نفری در سال 800 تا باشه دو نفری میشه 1300 تا. (مثال گفتم- معمولا کمتره)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)