صفحه 9 از 54 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 533

موضوع: تولد بچه در کانادا و گرفتن تابعیت کانادایی

Senior Member reza1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHD Architecture in polimi

پیش فرض پاسخ : تولد بچه در کانادا و گرفتن تابعیت کانادایی

یکی از دوستان فرزندش در انگلستان به دنیا آمده می گفت برای اینکه بتوان کودک را به ایران بازگردانید چون کودک ملیت انگلیسی دارد باید چیزی (ملک یا پول) وثیقه بگذارید که کودک را پیش از یک سال دوباره به انگلستان باز می گردانید و اگر وثیقه را ارایه ندهید ملیت را پس می گیرند! آیا چنین قانونی برای کانادا هم وجود دارد؟
    1-یعنی زمانی که کودک به دنیا آمد بعد از دریافت ملیت کانادایی راحت می توان وی را به ایران باز گرداند؟ آیا شرط خاصی وجود دارد؟
    2-حدودا چقدر طول می کشد از زمان تولد به وی پاسپورت دهند؟
    3-وی می گفت سالی یک بار باید کودک را به سفارت انگلستان ببریم و از نظر پزشکی چک آپ شود! و هزینه خرید اسباب بازی در ایران را به کودک می دهند! آیا کانادا هم چنین قانونی دارد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    یکی از دوستان فرزندش در انگلستان به دنیا آمده می گفت برای اینکه بتوان کودک را به ایران بازگردانید چون کودک ملیت انگلیسی دارد باید چیزی (ملک یا پول) وثیقه بگذارید که کودک را پیش از یک سال دوباره به انگلستان باز می گردانید و اگر وثیقه را ارایه ندهید ملیت را پس می گیرند! آیا چنین قانونی برای کانادا هم وجود دارد؟
    1-یعنی زمانی که کودک به دنیا آمد بعد از دریافت ملیت کانادایی راحت می توان وی را به ایران باز گرداند؟ آیا شرط خاصی وجود دارد؟
    3-وی می گفت سالی یک بار باید کودک را به سفارت انگلستان ببریم و از نظر پزشکی چک آپ شود! و هزینه خرید اسباب بازی در ایران را به کودک می دهند! آیا کانادا هم چنین قانونی دارد؟
    1. خیر کانادا چنین محدودیتی ندارد و هر وقت بخواهید میتوانید بچه را به ایران باز گردانید.
    2. بمحض دریافت برگه گواهی تولد میتوانید برای پاسپورت اقدام کنید (دقیق خاطرم نیست که آیا در بیمارستان گواهی موقت میدهند یا نه) و دریافت پاسپورت معمولا 5 تا 15 روز طول میکشد.
    3. خیر چنین قوانینی در کانادا وجود ندارد. در ضمن کانادا اصلا در ایران سفارت ندارد.

اصلن بچه ی اين دوستتون چه جوری انگليسي شده حالا؟!
    همش از اون صحبت های توهمی در رديف مثلن در اروپا يا كانادا "اول حكومت به زنها اهميت ميدهد بعد بچه بعد سگ بعد آخر سر مرد" بود!
    چه جوري ميشه جواب داد. مگه ميشه مليت رو پس گرفت! بعد بابا بچه اشتباه كرده چرا از بچه مي خواهند مليت رو پس بگيرند!
    كدوم وثيقه؟!
    1. بچه طبق قوانين كانادا كانادايي هست در عين حال طبق قوانين ايران ايراني هست. هر ايرانی حق داره بره ايران و ايران زندگي كنه چه يك روزش باشه چه صد سالش باشه.
    2. تبعيت يا مليت ربطي به داشتن پاسپورت نداره. ممكنه يكه نفر مليت كانادايي داشته باشه ولي هيچ وقت پاسپورت كانادايي نگرفته باشه همانجوريكه يك ايراني ميتونه هيچ وقت پاسپورت ايراني نداشته باشد
    3. مگه سفارت ها ی انگلستان آزمايشگاه دارند كه چك آپ مي كنند افراد رو.
    خير كسي كه خارج از انگلستان زندگي مي كنه هيچ كمك دولتي بهش تعلق نميگيره. پول اسباب بازي رو كي ميده سفارت انگليس؟!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    اصلن بچه ی اين دوستتون چه جوری انگليسي شده حالا؟!
    همش از اون صحبت های توهمی در رديف مثلن در اروپا يا كانادا "اول حكومت به زنها اهميت ميدهد بعد بچه بعد سگ بعد آخر سر مرد" بود!
    چه جوري ميشه جواب داد. مگه ميشه مليت رو پس گرفت! بعد بابا بچه اشتباه كرده چرا از بچه مي خواهند مليت رو پس بگيرند!
    كدوم وثيقه؟!
    1. بچه طبق قوانين كانادا كانادايي هست در عين حال طبق قوانين ايران ايراني هست. هر ايرانی حق داره بره ايران و ايران زندگي كنه چه يك روزش باشه چه صد سالش باشه.
    2. تبعيت يا مليت ربطي به داشتن پاسپورت نداره. ممكنه يكه نفر مليت كانادايي داشته باشه ولي هيچ وقت پاسپورت كانادايي نگرفته باشه همانجوريكه يك ايراني ميتونه هيچ وقت پاسپورت ايراني نداشته باشد
    3. مگه سفارت ها ی انگلستان آزمايشگاه دارند كه چك آپ مي كنند افراد رو.
    خير كسي كه خارج از انگلستان زندگي مي كنه هيچ كمك دولتي بهش تعلق نميگيره. پول اسباب بازي رو كي ميده سفارت انگليس؟!
    دوست عزیز من از خودم چنین مطلبی نگفتم
    الان فرزند طرف ۶ سالش هست و توی انگلیس به دنیا آمده و الان هم ایران هست. همان اوایل به طرف گفته بودند اگر وثیقه نگذاری پاسپورت انگلیسی کودک را پس می‌گیریم چون دولت انگلیس برای کودک هزینه می‌کند و وی گفت که الان مغازه برادرش در لندن گرو هست! راستش من هم منطق این کار را متوجه نشدم !
    می‌گفت به آنها بن مجانی خرید وسایل بچه مانند تختخواب، کالسکه و برای زندگی ماهیانه بن مجانی پوشک ماهیانه و شیر خشک ماهیانه می دادند که فقط در انگلیس قابل وصول بوده و آنها هم آنجا استفاده کردند.
    در مورد هزینه اسباب بازی می‌گفت هر از چندی که انگلیس می‌رفتند هزینه اسباب بازی که حدود ۵-۶ سال پیش می‌شده سالی ۳۰۰ هزارتومان به وی پرداخت می کردند که در یکی از بازدیدهای پزشکی‌ای که در سفارت انگلیس در تهران از بچه‌اش کردند (که گویا این بازدید باید سالی یک بار انجام می‌شده تا مشخص بشود آنها کودک آزاری می‌کنند یا نه و در سفارت پزشک می‌آمده و کودک را بازدید بدنی می‌کرده)
    از بچه پرسیدند بابات برات اسباب بازی می‌خره و بچه هم سوتی داده گفته فقط لپ لپ می‌خره و مامور سفارت به یارو گفته این کارو نکن این پولی که به تو می دهیم کاملا واسه خرید اسباب بازی بچه هست درست خرج کن!!
    طرف را تا حدودی می شناسم بعید می دانم مالیخولیایی باشه ) آدم حسابی هست . در مورد پرستار بچه و هزینه ماهیانه تا ۱۸ سال هم گفت که شبیه کانادا بود من هم تصور کردم شاید بقیه موارد با توجه به اینکه کانادا زیر نظر انگلیس است مشابه باشد.
    در نهایت ممنون از هر دو دوست عزیز که پاسخ دادید.

رشته و دانشگاه

کودکی که در کانادا به دنیا می‌آید برای ورود به ایران باید درخواست پاسپورت و شناسنامهٔ ایرانی را به دفتر واشینگتن بفرستیم؟ از بدو تولد این روند که بتونه بیاد ایران به نظرتان چقدر طول می‌کشه؟ (زودترین زمان قانونی)

Member yasser آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Pediatrics, Tehran University of Medical Sceinces

الان فرزند طرف ۶ سالش هست و توی انگلیس به دنیا آمده و الان هم ایران هست. همان اوایل به طرف گفته بودند اگر وثیقه نگذاری پاسپورت انگلیسی کودک را پس می‌گیریم چون دولت انگلیس برای کودک هزینه می‌کند و وی گفت که الان مغازه برادرش در لندن گرو هست! راستش من هم منطق این کار را متوجه نشدم !
    می‌گفت به آنها بن مجانی خرید وسایل بچه مانند تختخواب، کالسکه و برای زندگی ماهیانه بن مجانی پوشک ماهیانه و شیر خشک ماهیانه می دادند که فقط در انگلیس قابل وصول بوده و آنها هم آنجا استفاده کردند.
    در مورد هزینه اسباب بازی می‌گفت هر از چندی که انگلیس می‌رفتند هزینه اسباب بازی که حدود ۵-۶ سال پیش می‌شده سالی ۳۰۰ هزارتومان به وی پرداخت می کردند که در یکی از بازدیدهای پزشکی‌ای که در سفارت انگلیس در تهران از بچه‌اش کردند (که گویا این بازدید باید سالی یک بار انجام می‌شده تا مشخص بشود آنها کودک آزاری می‌کنند یا نه و در سفارت پزشک می‌آمده و کودک را بازدید بدنی می‌کرده)
    از بچه پرسیدند بابات برات اسباب بازی می‌خره و بچه هم سوتی داده گفته فقط لپ لپ می‌خره و مامور سفارت به یارو گفته این کارو نکن این پولی که به تو می دهیم کاملا واسه خرید اسباب بازی بچه هست درست خرج کن!!
    طرف را تا حدودی می شناسم بعید می دانم مالیخولیایی باشه ) آدم حسابی هست . در مورد پرستار بچه و هزینه ماهیانه تا ۱۸ سال هم گفت که شبیه کانادا بود من هم تصور کردم شاید بقیه موارد با توجه به اینکه کانادا زیر نظر انگلیس است مشابه باشد.
    دوست عزیز این هم از اون توهماتی هست که بعضی از دوستان برای شما تعریف کردن و واقعیت نداره. نمنونه های عدم تطابق این مطلب با واقعیت در مورد انگلیس رو به عینه خودم دیدم.

ApplyAbroad Guru

من هم تصور کردم شاید بقیه موارد با توجه به اینکه کانادا زیر نظر انگلیس است مشابه باشد.
    دوست عزیز محض اطلاع الان صد و سی و خرده ای سال است که کانادا دیگر زیرنظر انگلیس نیست

انگلستان بر خلاف كانادا تبعيت خاكي رو به رسميت نمي شناسد يعنی صرف اينكه بچه در انگلستان به دنيا آمده باشه انگليسي نميشه.
    فقط موقعی اتوماتيك انگليسي ميشه كه قبل از به دنيا آمدنش يكي از والدينش تبعيت انگليسي داشته باشند.
    اصلن نفس اين صحبت اينكه بچه رو برنگردونيد املاك وثيقه گذاشته شده رو مصادره مي كنيم يعني چي؟! اتفاقن تا اونجا كه من اطلاع دارم تمايل كشور هاي اروپايي بيشتر به بازگشت افراد با پيشينه ی خارجي به كشورهاي اصليشون هست بعضي وقتها حتي تشويق هم مي كنند كه به اين كار re-immigration گفته ميشود.
    مثلن دولت هلند چندين سال پيش لايحه ای تصويب كرد كه هر فرد خارجی كه تبعيت هلندي گرفته اگر تبعيتش رو پس بده و به كشورش بازگرده ماهي 450 يورو بهش ميديم + بيمه درمانی
    چيزی كه دوستتون تعريف كرده مربوط به سيستم يارانه كودك هست. كشورهای اروپايي هر ماهه به بچه های افراد مقيم پرداخت مي كنند، البته باز به اين شرط كه فرد در اون كشور زندگي مي كند اگر خارج از اون كشور زندگي كند پولي بهش تعلق نمي گيرد. با اسباب بازی هم كسي كاري نداره.
    ویرایش توسط Pearson : August 21st, 2013 در ساعت 08:13 AM

کودکی که در کانادا به دنیا می‌آید برای ورود به ایران باید درخواست پاسپورت و شناسنامهٔ ایرانی را به دفتر واشینگتن بفرستیم؟ از بدو تولد این روند که بتونه بیاد ایران به نظرتان چقدر طول می‌کشه؟ (زودترین زمان قانونی)
    اول بايد شناسنامه بگيريد براش بعد رو‍ شناسنامه اش گذرنامه ايرانی براش صادر ميشه
    برای گرفت شناسنامه اش يكسری مدارك لازم هست مثل مدارك والدين گواهی تولد يا غيره
    فكر كنم پروسه اش يك ماهی طول بكشه تا بتونه سفر كنه

Junior Member

با سلام
    من و شوهرم برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام کردیم و تا پاییز سال بعد قراره اونجا باشیم
    من ی سوالی دارم و کلی هم ذهنمو درگیر کرده و اون اینکه
    ما از اونجا که سنمون داره میره بالا، میتونم در حین تحصیل بچه دار بشوم و به من مرخصی زایمان می دهند و یا نه باید فارغ التحصیل بشوم و بعد بچه دار شویم.
    خواهش می کنم من رو راهنمایی کنید
    متشکرم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)