صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 57

موضوع: SOP چند صفحه باشه؟

پیش فرض SOP چند صفحه باشه؟

بعضی از دوستان توصیه میکنند که سعی کنیم SOP بیشتر از یک صفحه نباشه و بعضی های دیگه فکر میکنند کمتر از 2 صفحه خیلی کوتاهه. کدام درسته؟ پاراگراف اول بهتره چطور شروع بشه؟ از دوران دبیرستان هم بنویسیم؟

پیش فرض پاسخ : ُُSOP چند صفحه باشه؟

اینی که گفتن دو صفحه کمه درست تره! آخه تو SOP تو داری عملا از خودت رو به طور غیر حضوری دفاع (و تعریف) می کنی.
    یه نکته دیگه هم هست: بهتره اول ببینی که تو سایت دانشگاه گفته که محتوای SOP چی باشه یا نه؟ اگه گفته چهارچوب اصلی رو از اون بگیر، بسته به دانشگاه ها فرق می کنه، مثلا من تو دو تا دانشگاه آمریکا دیدم که تو فرم های آنلاین دو قسمت گذاشته بودن، یه قسمت کلا کارای آکادمیکی که کردی و توضیح می دادی و یه قسمت هم از نظر اجتماعی و milestone رو می گفتی. یا مثلا تو یه دانشگاه اروپایی گفته بود که حداقل 2000 کلمه باشه!
    «مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین
    - تا حد ممکن پیغام خصوصی ندید، ولی اگه هم لازمه، لطفا لینک موضوع رو هم بفرستید.

wow.oops
    Guest

من sop رو در یک صفحه و یک پاراگراف نوشتم. لزومی به نوشتن بیش از دو صفحه نیست. حوصله ی خواننده ی sop را هم در نظر بگیرید. یک نکته ی دیگر- این گونه سوالات رو لطفا پس از مطالعه ی post های قبلی مطرح کنید. سوال شما در link های زیر پاسخ داده شده است. بعد از مطالعه ی guide line ها پاسختان را دریافت میکنید.
    http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=65.0

Junior Member

جواب اینجور سوالا معلوم نیست
    چون فرمول خاصی نداره
    بگی که این آقا 1 صفحه نوشته گرقته اون 2 صفحه نوشته نگرفته ولی پیشنهاد من اینه که کم بنویس خلاصه و مفید هرچی بیشتر بنویسی احتمال علط نوشتن استراکچرم میره بالا علاوه بر اینکه حوصله طرف سر میره. بعد سعی کن خلافیت بیشتری از هودت به کار ببری
    چون ابن نامه رو همه کپی میکنن

best
    K1
    ویرایش توسط ariaie : May 22nd, 2012 در ساعت 09:20 PM دلیل: پینگلیش

Member djmamal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    INRS-McGill

به عقیده من با تمام بزرک کردنای این
    SOP
    درجه اهمیتش اونقدرا نیس که اینقدر مته رو خشخاش بذاریم
    مته رو خوده ماست!
    بدوئید یه جا
    Fund
    پیدا کنیم بابا جون
    Don't wait for the perfect moments. Catch the moments and make them perfect

بالای SoP چه مشخصاتی باید بگذاریم؟؟ مثل cv باید شامل عکس، اطلاعات تماس، ... باشه یا فقط اسم و فامیل؟؟ مثلا این کافیه ؟ -->
    Statement of Purpose for [Name and Family]

Whether you think you can or you can&#39;t, either way you are right<br />Henry Ford

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

همون عبارت Statement of Purpose و مشخصات كافيه.

در ضمن CV نبايد عكس داشته باشه resume در بعضي موارد مي توني عكس رو هم بچسبوني ولي توي CV عكس نبايد قرار بدي.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Dj:
    فکرت کاملا اشتباهه. SoP در واقع خود تویی که میری دانشگاه و جلوی Admissions Committee از خودت دفاع میکنی. SoP خییییلی مهمه.
    Yalda:
    بالاش من معمولا یه آرم دانشگاهو میذارم و زیرش مینویسم Statement of Purpose. آخر نوشته هم اسم خودمو میذارم و امضا میکنم. اینجوری خیلی تمیزو آکادمیکه.
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

resume که همون CV یه! تو به چی میگی resume؟
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط modir
    بالاش من معمولا یه آرم دانشگاهو میذارم و زیرش مینویسم Statement of Purpose. آخر نوشته هم اسم خودمو میذارم و امضا میکنم. اینجوری خیلی تمیزو آکادمیکه.
    منظورتون از امضا چطوريه؟ مگه نبايد دست خط باشه؟! ميشه يه خورده بيشتر توضيح بدين. ممنون.

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)