صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 57

موضوع: SOP چند صفحه باشه؟

پیش فرض پاسخ : طول sop

statementofpurpose.com
    حالا اگه نمیزنی منو، من پذیرش گرفتم و 1.5 صفحه هم با فونت ریز نوشتم.
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

my university has mentioned between 500-1000 words

نقل قول نوشته اصلی توسط rf
    آيا در سايت يا جاي معتبري طول معمول sop را ديده ايد؟ از نمونه ها لطفا مثال نياوريد ( كه مثلا فلاني كه پذيرش گرفت يا نگرفت اينقدر نوشته بود)

SOP نباید از دو صفحه بیشتر و کمتر از 1 صفحه باشه
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

من 3 صفحه با فونت متوسط نوشته بودم مشکلی هم نبود. به نظر من این بستگی به این داره که چطوری بنویسید. یه وقت هست شما اینقدر جذاب مینویسید که حتی اگه 10 صفحه هم باشه طرف حوصلش سر نمیره و اونو تا آخر میخونه.
    البته من شنیدم دیگه اصلا جالب نیست از 3 صفحه بیشتر بشه
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

معمولا توی سایت دانشگاه نوشته که مثلا فلان تعداد کلمه باشه حدودا. به خصوص اگه از اون مدل دانشگاه هایی باشه که می گن آپ لود کن حتما می نویسه که تقریبا چقدر باشه. من خودم بسته به دانشگاه از ۶۸۰ کلمه تا ۷۵۰ کلمه شد SOP هام. ولی تا ۱۱۰۰ کلمه هم دیده بودم که نوشتن.
    کلا یه قدری بنویسین که حوصله شون سرنره

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

من تو sample ها و نوشته بقیه بچه ها بیشتر حداکثر دو صفحه رو دیدم ولی کمتر از یک صفحه بیشتر research plane ها بوده

Junior Member

آخه من sop خودم 2 صفحه هست، دانشگاهه گفته limited to one page، به نظر خودمم هر چي نوشتم مهمه. حالا كم نكنم شاكي مي شن؟
    مشكلي نيست كه آسان نشود<br />مرد&nbsp; بايد&nbsp; كه&nbsp; هراسان&nbsp; نشود

آخه من sop خودم 2 صفحه هست، دانشگاهه گفته limited to one page، به نظر خودمم هر چي نوشتم مهمه. حالا كم نكنم شاكي مي شن؟
    به نظر من شما باید با توجه به خواسته دانشگاه تعداد صفحات SOP را تنظیم کنید
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member

آيا در سايت يا جاي معتبري طول معمول sop را ديده ايد؟ از نمونه ها لطفا مثال نياوريد ( كه مثلا فلاني كه پذيرش گرفت يا نگرفت اينقدر نوشته بود)
    به نظر من مهمترین چیزها برای SOP ، ظاهر زیبا (البته این به معنی مرتب بودنه)، Easy to Follow ، و نشون دهنده ی توان علمی شما باشه.

SOP من حدود 5 صفحه بود ولی سعی کردم Easy to Follow باشه.

موفق باشید

SOP بیشتر از 2 صفحه معمول نیست. اغلب دانشگاه ها شرط حدأکثر دو صفحه رو دارندو برخی از دانشگاه ها شرط یک صفحه. مد نظر داشته باشید که شما باید Requiremnt دانشگاه رو ارضاء کنید پس سعی کنید SOP خودتون رو در یک صفحه تنظیم کنید با این فرض که فونتها خیلی ریز نشن و خوانا باشه. حالا اگه یک صفحه و یک پارگراف شد، گمان نکنم مته به خشخشاش بذارن ولی باور کنید که حتی امقدور کوتاه و جامع بودن CV و SOP براشون مهمه. SOPخود من هم که فستادم یک صفحه بود با فونت 12 Times و پذیرش هم گرفتم. حتی من برای یکی از دانشگاههای اروپایی که apply کرده بودم شرط CV یک صفحه و به صورت مختصر رو گذاشته بود که بالإجبار تلاش زیادی کردم که گفتنی ها رو توی یک صفحه بگنجونم، بعد از یک ترکیب بندی و رنگ بندی زیبایی استفاده کردم و پرینت رنگی کردم و فرستادم. اونقدر خوشگل بود که میخواستم قابش کنم بزنم به اتاق! اونها هم پذیرفتند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)