صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 57

موضوع: SOP چند صفحه باشه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ُُSOP چند صفحه باشه؟

من sop 3 صفحه و چهار خط شده چی کار کنم زیاده؟اخه نمیتونم چیزیشم حذف کنم همش خوبه برای سوئد هستش sop

Junior Member

پیش فرض پاسخ : SOP چند صفحه باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود...

در فرمی که دارم برای sop کادر کشیده...تصویرشو براتون ضمیمه گذاشتم...
    در این مورد باید چکار کنیم؟
    اضافه کردن یه برگه دیگه رو هم بهش اشاره نکرده و فکر نکنم صورت خوشی داشته باشه که بخوام یه سربرگ مثه همین درست کنم با آرم دانشگاه و سایر اضافات....
    به نظرتون چکار کنم؟
    در ضمن من نمونه ای که نوشتم یک صفحه شد و با فونت 12...وقتی تو فرم پیست می کنم یه پارگراف آخر کم میاره...فونتش رو هم ریز کردم و سیو هم کردم باز همون جور باقی می مونه...

ممنون میشم دوستان کمک کنند...

با سپاس

دوست عزيز!
    به نظرم دانشگاهايي كه همچين كاري ميكنن يه جوري ميخوان بگن خيلي زياد ننويسيد، اگه شما زياد از حد فونت رو كوچيك كنيد فكر نميكنم جالب باشه.
    من خودم با تغيير جملات تونستم كلي متن SOP رو كم كنم بدون اينكه به كليات آسيبي وارد بشه. ولي در كل اين يه مشكليه كه اكثرا باهاش مواجه هستن، متن خودم 1500 كلمه شده، در ضمن واحد صحيح اندازه متن "كلمه هست" نه صفحه!

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra1985 نمایش پست ها
    دوست عزيز!
    به نظرم دانشگاهايي كه همچين كاري ميكنن يه جوري ميخوان بگن خيلي زياد ننويسيد، اگه شما زياد از حد فونت رو كوچيك كنيد فكر نميكنم جالب باشه.
    من خودم با تغيير جملات تونستم كلي متن SOP رو كم كنم بدون اينكه به كليات آسيبي وارد بشه. ولي در كل اين يه مشكليه كه اكثرا باهاش مواجه هستن، متن خودم 1500 كلمه شده، در ضمن واحد صحيح اندازه متن "كلمه هست" نه صفحه!
    درود دوست عزیز

شما درست میگید ولی خوب نمونه ی من زیاد نیست...
    همانطور که تو فایل ضمیمه می بینید در واقع نزدیک 4/3 صفحه ی آ چهار رو شما می تونید بنویسید...

البته من خیلی سعی کردم خلاصه بنویسم...در واقع چون اولین بارم بود همین قدر تونستم بنویسم...تعداد کلمات هم کمتر از 500 تا شد گمونم...
    البته به دانشگاه نامه زدم جواب دادن:
    Dear Student,

If there's insufficient space on the application form, you can add an extra
    sheet. Please make sure to mark it clearly on your application form, in order
    to avoid misunderstanding
    پس فکر نکنم مشکلی باشه...

شب خوش

Junior Member mahyaar آواتار ها

نمیدونم این سئوال به این پست مربوط میشه یا نه اما لطف می کنید اگه روشنم کنید
    من دیدم تو متن بعضی از دوستان گریزی به فعالیتهای شغلی که مرتبط با تحصیلشون بوده , زده شده . اولا این کار درسته که در sop ذکر بشه ؟ اگر آره امتیاز یا بهتره بگم پوئن مثبت محسوب میشه ؟

ممنونم
    پیش از سحر تاریك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنید.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyaar نمایش پست ها
    نمیدونم این سئوال به این پست مربوط میشه یا نه اما لطف می کنید اگه روشنم کنید
    من دیدم تو متن بعضی از دوستان گریزی به فعالیتهای شغلی که مرتبط با تحصیلشون بوده , زده شده . اولا این کار درسته که در sop ذکر بشه ؟ اگر آره امتیاز یا بهتره بگم پوئن مثبت محسوب میشه ؟

ممنونم
    هدف از sop هموت جوری که بارها گفته شده
    معرفی شما به اون دانشگاه هست. یک جورایی SOP نماینده شما در اون جا هست.
    بیشتر قرار هست که گفته بشه چرا شما این رشته رو انتتخاب کردین و چرا این دانشگاه که خوب هر کسی این کار رو به نحوی انجام می ده.

بعضی ها می یان در CV می گن که چه جاهایی کار کردن و یک سری سابقه کار هم از اون جا می گیرن و بعد در sop می گن که به خاطر یک سری دلایل من کار هم کردم در موردش ولی این که کجا و در چه نقشی که دقیق باشه نه.

ببینید بعضی دانشگاه ها Sop رو جز مدارک اجباری قرار می دن و خودشونم مسیرش رو مشخص می کنن. ولی بعضی ها هم نه.
    نبودنش امتیاز منفی نداره اگه اجباری نباشه ولی بودنشم بد نیست.

امید وارم متوجه شده باشید
    اگر برای پاییز 2010 سوئد اپلای کردید، لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید.
    در صورتی که نتیجه ی ویزای سوئدتون اومده، لطفا به اینجا مراجعه کنید.
    به امید خبر های خوب

sop من 3 صفحه شده، به دلیل فاصله بین تحصیلم و تغییر رشته و همینطور ارتباط کارم با رشته مورد علاقم. ولی برای اینکه حوصله طرف سر نره اومدم متن را عنوان بندی کردم تا گیج نشه و چت نزنه! فکر کنم طرفند خوبی باشه.
    My Undergraduate Study
    How I reached (this major)
    How I have a great faith in my choice
    How I tailored my job to my interest
    Why U of

Junior Member mahyaar آواتار ها

یه سئوال دیگه ( خیلی سئوال کردم ) . حالا که میگین sop یه جور جانشین محسوب میشه برای دفاع از شخص ارائه کننده , میخواستم بدونم که sop توسط چه شخصی ( از نظر پرسنلی در دانشگاه مربوطه ) خونده میشه ؟ مدیر گروه یا استاد راهنما یا ... . به نظرتون رسمی باشه بهتره . یا اینکه یه جور نوشته بشه که یه حالت گرم و دلنشین باشه و طرف رو جذب کنه . چون به نظرم میاد با توجه به sample هایی که روی نت دیدم هر چقدر انشاء قوی داشته باشه این متن برخلاف اینکه واقعا شاید اون چیزهایی که گفته شده تو متنش در حد متوسط باشه , گیرایی بهتری پیدا میکنه . البته منظورم این نیست که کلمات قلمبه سلمبه ذکر بشه که طرف به قولی گیج بشه .
    پیش از سحر تاریك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنید.

شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازنده‌اش!

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyaar نمایش پست ها
    یه سئوال دیگه ( خیلی سئوال کردم ) . حالا که میگین sop یه جور جانشین محسوب میشه برای دفاع از شخص ارائه کننده , میخواستم بدونم که sop توسط چه شخصی ( از نظر پرسنلی در دانشگاه مربوطه ) خونده میشه ؟ مدیر گروه یا استاد راهنما یا ... . به نظرتون رسمی باشه بهتره . یا اینکه یه جور نوشته بشه که یه حالت گرم و دلنشین باشه و طرف رو جذب کنه . چون به نظرم میاد با توجه به sample هایی که روی نت دیدم هر چقدر انشاء قوی داشته باشه این متن برخلاف اینکه واقعا شاید اون چیزهایی که گفته شده تو متنش در حد متوسط باشه , گیرایی بهتری پیدا میکنه . البته منظورم این نیست که کلمات قلمبه سلمبه ذکر بشه که طرف به قولی گیج بشه .
    من فکر می کنم که اصلا با sop اشنایی ندارین و سوالاتتون هم تکراری هست.
    بهتر هست که شما بشینین و تمام تاپیک ها مربوطه رو بخونید خیلی از سوالاتتون جواب داده خواهد شد
    اگر برای پاییز 2010 سوئد اپلای کردید، لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید.
    در صورتی که نتیجه ی ویزای سوئدتون اومده، لطفا به اینجا مراجعه کنید.
    به امید خبر های خوب

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

بچه ها این صفحه صفحه ی آ4 ه یا آ5 !؟
    آخه اینجا که میخوام الان اپلای کنم میگه up to two pages و تازه باید آپلود بشه، یعنی اصلا روی کاغذ نمینویسم!
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ژنتیک - دانشگاه اصفهان

باید توجه کنید خود دانشگاه چی گفته. مثلا اگه مینیمم یا ماکسیمم تعیین کرده باید رعایت کنید. اما برای جاهایی که چیزی مشخص نکرده 1000 کلمه معمول هست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)