صفحه 10 از 31 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 307

موضوع: بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: مهندسی شیمی- فردوسی مشهد- 16.60
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: مهندسی شیمی(گرایش پدیده های انتقال و فرآیندهای جداسازی)- فردوسی مشهد- 19.75
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : آیلتس overall:6.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 مقاله ISI در حال ارسال دارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده: 3 مقاله کنفرانس داخلی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مهندسی شیمی- دکترا
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : کانادا-
    امریکا-نروژ-استرالیا-آلمان
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) :4 ترم TA یک استادیار- 4ترم TA یک دانشیار-1.5 سال کار آزمایشگاهی در زمینه ساخت غشا و نمک زدایی از آب-قبولی در ارشد از طریق سهمیه استعداد درخشان-رتبه یک ارشد در رشته و گرایش- 2 سال شرکت در مسابقات کمیکار(این مسابقات مرتبط با رشته مهندسی شیمی است.)-معدل دیپلم 19.68 - معدل پیش دانشگاهی 19 - recommendation خیلی خوب هم از 2 استاد تمام میتونم بگیرم- یک سال تدریس در دبیرستان غیرانتفاعی( فیزیک شیمی)
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...)
    نیاز به فول فاند- چقدر شانس پذیرش دارم؟ در چه دانشگاه هایی؟ چطور با دانشگاه یا استاد ارتباط برقرار کنم؟
    3 سال دوران راهنمایی ام را در کشور امارات تحصیل کردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط nmshafie نمایش پست ها
    سلام من چند جا توی فرومهای مختلف درخواست راهنمایی کردم ولی متاسفانه کسی کمکی نمیکنه
    الان واقعا وقت کمی برای تصمیم گیری درمورد دانشگاه دارم و خواهش میکنم که بهم کمک کنید و بگین چقدر شانس پذیرش دارم

۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل (ذکر دقیق معدل به ارزیابی بهتر، کمک فراوانی می‌کند.)
    دانشگاه صنعتی شریف
    مهندسی شیمی
    معدل 15.51 تا اخر ترم 6
    ترم 5 و 6 : 16.5
    ۳- نمره زبان (آیلتس و یا تافل) (به تفکیک مهارت‌ها)
    تافل:94
    ریدینگ:21
    لیستنینگ:29
    اسپیکینگ:20
    رایتینگ:24
    ۴- نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing
    کوانت:170
    وربال:144
    رایتینگ:4
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله). ذکر ناشر، ISI بودن یا نبودن و زبان مقاله (بسته به مورد) به ارزیابی دقیق‌تر کمک شایانی می‌کند.
    خودم مقاله ندارم هیچی ولی
    مترجم و عضو هییت تحریریه بخش مقالات خارجی مجله علمی دانشجویی فرایند به مدت 2 سال بودم
    ۶- سابقه کار مرتبط
    کاراموزی در شرکت نفت مناطق مرکزی
    ۷- دانشگاه های مورد نظر (اگر وجود دارد)
    Buffalo,houston,tulane,syracuse,texaz tech,northestern,amherst,loisiona state
    ۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه
    مهندسی پزشکی و بایو
    ۹- نیم‌سال مورد نظر
    2015 پاییز
    برای دکترای مستقیم
    ۱۰- موارد دیگر (مانند نکات برجسته ذکر شده در رزومه)
    تعدادی ریکام خوب از اساتید شریف هم از دانشکده مهندسی شیمی و هم دانشکده شیمی
    عضو کمیته اجرایی چهاردمین کنگره ملی مهندسی شیمی و سرتیفیکت معتبر teamwork امضا شده توسط استاد کنگره که از اساتید دانشگاه شریف هست
    راهنمایی و دبیرستان در مدرسه استعدادهای درخشان و معدل های 19.7 به بالا برای تمامی سالها
    رتبه 323 کنکور سراسری
    مسلط به زبان برنامه نویسی متلب و پاسکال
    تجربه تدریس خصوصی شیمی و ریاضی و زبان و فیزیک

حتما فاند داشته باشه وگرنه نمیتونم برم
    جای سردی هم نباشه
    اگه بنظرتون این دانشگاههای انتخابیخوب نیستن یا زیادی دست پایین یا بالا انتخاب شدن بگین
    اگه دانشگاه دیگه ای مد نظرتون هست ممنون میشم معرفی کنین
    هیوستون، لوییزیانا و تگزاس تک یه مقدار دست بالاست... بقیه ش خوبه... اگه ریکام به اندازه کافی دارین کانادا هم اپلای کنید... دانشگاههای کالیفرنیا رو ترجیحا بیخیال بشین (هم بخاطر زمینه تحقیقاتی شما، هم اینکه کلا ایرانی سخت میگیره)
    دانشگاه تولین و نورس استرن شانس خوبی دارین...همچنین بوفالو... دانشگاههای ایالت آریزونا، میسوری و میشیگان (مثلا میشیگان تکنولوجیکال یونیورسیتی) رو هم بد نیست مدنظر داشته باشین.
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    لیسانس مهندسی صنایع- تولید با معدل 14.19 در دانشگاه امام حسین(جزو دانشگا ههای سراسری). ارشد مهندسی شیمی دانشگاه امیر کبیر بصورت مجازی خوندم و معدل 14.51. چون به مهندسی شیمی علاقه دارم میخوام دوباره ارشد مهندسی شیمی بگیرم در ایران که معدل خوب و رزومه پژوهشی خوب داشته باشم.
    1-بنظر شما اگه ارشد مهندسی شیمی رو دوباره خوب بخونم با توجه به اینکه لیسانسم صنایع-تولید صنعتی هست، میتونم برم واسه دکتری یه دانشگا ه خوب در کانادا پذیرش با فاند بگیرم؟ ا اینکه لیسانس غیر مرتبطم مشکل ساز هست؟
    2-اگر کنار ارشد دوباره در ایران برم دانشگاه پیام نور یا مجازی سهند تبریز لیسانس مهندسی شیمی بگیرم، با توجه به اینکه لیسانس و ارشد جدیدم با هم همزمان میشه، مشکل ساز هست، و اصلا به زومه ام کمکی می کنه؟
    3-واسه ارشد دوباره امسال می تونم دانشگاه ازاد تهران قبول بشم ولی سراسری نه. چون 28 سالمه بهتره اگه ازاد قبول شدم برم یا اینکه واسه سالهای بعد برای سراسری بخونم.
    4- بر فرض ارشد گرفتن و دکتری خوندن در کانادا در رشته مهندسی شیمی، بعد از phd چون لیسانسم با ارشد و دکتری یکی نیست و اینکه 36 یا 37 سال خواهم داشت، میتونم هیئت علمی بشم یا اینکه کار خوبی گیر بیارم؟ (در خارج یا داخل)
    من متاسفانه بدون فاند بهیچوجه نمیتونم اقدام کنم. یعنی کشورهای تحصیل رایگان هم مثل فنلاند نمی تونم برم.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

Junior Member

دانشگاه کارشناسی :امیرکبیر
    معدل کارشناسی : 16.50
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی:مهندسی نفت
    تعداد مقالات :1 ISI
    سابقه کار: کارآموزی در پژوهشگاه
    سابقه دریافت بورس : -
    تالیف و یا ترجمه کتاب : 1 ترجمه کتاب (متلب در مهندسی نفت) بهمراه چند دوست
    نمره زبان انگلیسی: IELTS 7 البته بالاترم میتونم بشم
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: مهندسی نفت ادلاید
    اسکلارشیپ مد نظرم :فول فاند یا فاند
    زبان فرانسه هم مقداری بلدم.در حد 4ترم
    از دانشگاه های کانادا یا استرالیا میتونم فاند بگیرم به نظرتون؟ممنونم

Junior Member

سلام به دوستان
    من فوق مهندسی شیمی از دانشگاه شیراز هستم با معدل کارشناسی ١۶.۵٩و ارشد ١٧
    با ایلتس ۶.۵
    ولی متاسفانه مقاله ای ندارم میخوام بدونم با این شرایط امکان اپلای کردن تو دانشگاه های کانادا رو دارم
    با تشکر

Junior Member

سلام
    من فارغ التحصیل مهندسی شیمی از علم و صنعت هستم معدلم 13.92 و IELTS 6.5 که البته expire شده 31 سالمه و 7 سال سابقه کار تو شرکت نفت دارم می خواستم بدونم اصولا شانسی برای اپلای مستر به اروپا آمریکا یا کانادا با فاند دارم یا بهتر فوق اینجا بخونم مقاله داشته باشم بعد اقدام کنم ممنون میشم یکی راهنماییم کنه

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام

سابقه کار از پارسال دیگه نه تنها یک آیتم مثبت تلقی نمیشه بلکه برای این دو کشور ممکنه باعث ریجکت درجا بشه. خصوصا امریکا با بند 501- اگر قراره سابقه مطرح شه روی اروپا خصوصا نروژ کار کنید. اگر میتونید توجیه کنید این 7 سال کار دیگه می کردید برای دو کشور دیگه هم مانعی نداره برای کانادا معدلتون خیلی کمه و نمره زبان رقابتی هم ندارید. برای آمریکا باید خیلی بگردید تا استادی پیدا کنید و بهرته نمره زبانتون رو افزایش بدید.

ارادت

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1944 نمایش پست ها
    سلام
    من فارغ التحصیل مهندسی شیمی از علم و صنعت هستم معدلم 13.92 و IELTS 6.5 که البته expire شده 31 سالمه و 7 سال سابقه کار تو شرکت نفت دارم می خواستم بدونم اصولا شانسی برای اپلای مستر به اروپا آمریکا یا کانادا با فاند دارم یا بهتر فوق اینجا بخونم مقاله داشته باشم بعد اقدام کنم ممنون میشم یکی راهنماییم کنه
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    سلام

سابقه کار از پارسال دیگه نه تنها یک آیتم مثبت تلقی نمیشه بلکه برای این دو کشور ممکنه باعث ریجکت درجا بشه. خصوصا امریکا با بند 501- اگر قراره سابقه مطرح شه روی اروپا خصوصا نروژ کار کنید. اگر میتونید توجیه کنید این 7 سال کار دیگه می کردید برای دو کشور دیگه هم مانعی نداره برای کانادا معدلتون خیلی کمه و نمره زبان رقابتی هم ندارید. برای آمریکا باید خیلی بگردید تا استادی پیدا کنید و بهرته نمره زبانتون رو افزایش بدید.

ارادت
    سلام ممنون که جوابمو دادید خودمم فکر میکردم که سابقه کار احتمالا کمکی نکنه وشاید باعث بشه اصلا فاند ندن . در مورد نروژ که گفتید برم دنبال اپلای برای همین رشته خودم یا امکانش هست که مثلا برای رشته های مرتبط با upstream مثه نفت یا حفاری اقدام کنم؟ شما اگه جای من بودید دو سال برای فوق لیسانس تو ایران وقت میذاشتید که دسستتون پرتر شه؟(امتحان دادم و فکر کنم روزانه شهرستان رو بیارم)

Junior Member

- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: مهندسی شیمی- فردوسی مشهد- 16.60
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: مهندسی شیمی(گرایش پدیده های انتقال و فرآیندهای جداسازی)- فردوسی مشهد- 19.75
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : آیلتس overall:6.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 مقاله ISI در حال ارسال دارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده: 3 مقاله کنفرانس داخلی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مهندسی شیمی- دکترا
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : کانادا-
    امریکا-نروژ-استرالیا-آلمان
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) :4 ترم TA یک استادیار- 4ترم TA یک دانشیار-1.5 سال کار آزمایشگاهی در زمینه ساخت غشا و نمک زدایی از آب-قبولی در ارشد از طریق سهمیه استعداد درخشان-رتبه یک ارشد در رشته و گرایش- 2 سال شرکت در مسابقات کمیکار(این مسابقات مرتبط با رشته مهندسی شیمی است.)-معدل دیپلم 19.68 - معدل پیش دانشگاهی 19 - recommendation خیلی خوب هم از 2 استاد تمام میتونم بگیرم- یک سال تدریس در دبیرستان غیرانتفاعی( فیزیک شیمی)
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...)
    نیاز به فول فاند- چقدر شانس پذیرش دارم؟ در چه دانشگاه هایی؟ چطور با دانشگاه یا استاد ارتباط برقرار کنم؟
    3 سال دوران راهنمایی ام را در کشور امارات تحصیل کردم.
    لطفا دوستان جوابمو بدین خیلی منتظر بودم، لطفا...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering Isfahan university of technology

سلام
    تازه در رشته مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی با معدل 15.48 فارغ التحصیل شدم،تافل تیر شرکت خواهم کرد اما نمره بین 95تا 100قابل احتساب است.مسلط به زبان فرانسه هستم.در حال نوشتن یک مقاله هستم که در این ماه submitمیشه.برای دانشگاه پلی تکنیک در منترال اقدام کردم،ایا امیدی به پذیرش وفاند هست?(با یکی از اساتید مکاتبه کردم ،رزومم رو خواست اماجوابی نداده حدود 4روزه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)