صفحه 11 از 31 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 307

موضوع: بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

Member mohamadaliv آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa91 نمایش پست ها
    - رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: مهندسی شیمی- فردوسی مشهد- 16.60
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: مهندسی شیمی(گرایش پدیده های انتقال و فرآیندهای جداسازی)- فردوسی مشهد- 19.75
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : آیلتس overall:6.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندارم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 مقاله ISI در حال ارسال دارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده: 3 مقاله کنفرانس داخلی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مهندسی شیمی- دکترا
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : کانادا-
    امریکا-نروژ-استرالیا-آلمان
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) :4 ترم TA یک استادیار- 4ترم TA یک دانشیار-1.5 سال کار آزمایشگاهی در زمینه ساخت غشا و نمک زدایی از آب-قبولی در ارشد از طریق سهمیه استعداد درخشان-رتبه یک ارشد در رشته و گرایش- 2 سال شرکت در مسابقات کمیکار(این مسابقات مرتبط با رشته مهندسی شیمی است.)-معدل دیپلم 19.68 - معدل پیش دانشگاهی 19 - recommendation خیلی خوب هم از 2 استاد تمام میتونم بگیرم- یک سال تدریس در دبیرستان غیرانتفاعی( فیزیک شیمی)
    10- سایر نکات مهم (
    مقیم دائم یا شهروند کشور دیگر بودن موقع اپلای، میزان نیاز به فاند و ...)
    نیاز به فول فاند- چقدر شانس پذیرش دارم؟ در چه دانشگاه هایی؟ چطور با دانشگاه یا استاد ارتباط برقرار کنم؟
    3 سال دوران راهنمایی ام را در کشور امارات تحصیل کردم.
    لطفا دوستان جوابمو بدین خیلی منتظر بودم، لطفا...
    معدل هاتون خوبه.
    البته اگه برای ایالات متحده و کانادا می خواهید اقدام کنید به نمره GRE هم نیاز پیدا خواهید کرد؛ در کانادا همه دانشگاه ها به GRE تأکید ندارن گرچه داشتنش یه پوئن مثبت محسوب میشه.
    اما ای کاش نمره زبان بالاتری داشتید.
    حالا به شرط داشتن یه نمره خوب GRE (حول و حوش 320) می تونید امیدوار باشید.
    البته برای کشور های اروپایی می تونید با خیال راحت برای پوزیشن های خالی (Vacancy) اقدام کنید و شانستون رو محک بزنید.
    اما یه نکته رو هیچوقت فراموش نکنید و اون هم تأثیر شانس هست در کل مراحل این پروسه!
    ...::: یه بغل آرامش، یه سیر دل خوش، همه خواسته من از زندگی :::...

رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

نقل قول نوشته اصلی توسط Botshekan نمایش پست ها
    سلام
    تازه در رشته مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی با معدل 15.48 فارغ التحصیل شدم،تافل تیر شرکت خواهم کرد اما نمره بین 95تا 100قابل احتساب است.مسلط به زبان فرانسه هستم.در حال نوشتن یک مقاله هستم که در این ماه submitمیشه.برای دانشگاه پلی تکنیک در منترال اقدام کردم،ایا امیدی به پذیرش وفاند هست?(با یکی از اساتید مکاتبه کردم ،رزومم رو خواست اماجوابی نداده حدود 4روزه)
    سلام
    با فرض گرفتن اون نمره تافل شانس خوبی دارید؛ البته پیشنهاد می کنم که آزمون GRE هم شرکت کنید و سعی کنید نمره خوبی به خصوص تو بخش Quantitative بیارید که تا شانستون رو در گرفتن فاند بالا ببرید.
    سعی کنید به اساتید بیشتری ایمیل بزنید.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering Isfahan university of technology

سلام
    تازه در رشته مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی با معدل 15.48 فارغ التحصیل شدم،تافل تیر شرکت خواهم کرد اما نمره بین 95تا 100قابل احتساب است.مسلط به زبان فرانسه هستم.در حال نوشتن یک مقاله هستم که در این ماه submitمیشه.برای دانشگاه پلی تکنیک در منترال اقدام کردم،ایا امیدی به پذیرش وفاند هست?(با یکی از اساتید مکاتبه کردم ،رزومم رو خواست اماجوابی نداده حدود 4روزه)

Junior Member
    رشته و دانشگاه

با سلام
    ضمن تشکر از راهنماییتون،من به رییس بخش میل زدم و چون فقط یک بخش(محیط زیست و انرژی تجدید پذیر )علاقه دارم،ایا به نظرتون صحیحه به اساتید دیگر اون بخش میل بزنم?ایا اساتید اون بخش جهت پذیرش و دادن فاند باهم درارتباط نیستن?
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه

باسلام بنده فارغ التحصیل مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی اصفهان با معدل 15.48است،درحالا حاضر درحال نوشتن مقاله ای هستم که درکنگره خوارزمی submitخواهد شد،امتحان تافل در تیر شرکت خواهم کرد اما نمره بین 95-100قابل احتساب است،به زبان فرانسه مسلط هستم،برای دانشگاه پلی تکنیک در منترال اپلای کردم.با رییس بخش مورد علاقه ام مکاتبه کردم و رزومم را خواست اما حدود چهارروز است جواب نداده است،ایا شانس پذیرش و فاند از این دانشگاه را دارم?ایا باسد بااساتید دیگر مکاتبه کنم?ایا اساتید یک بخش جهت پذیرش و فانددادن باهم درارتباط نیستند?

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chem. Eng. --- Ferdowsi Uni. Mashhad (M.Sc.)

رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: مهندسی شیمی- صنعتی اصفهان- 14.1
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: مهندسی شیمی(گرایش پدیده های انتقال و فرآیندهای جداسازی)- فردوسی مشهد- 17.30
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : آیلتس overall:7
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 5 مقاله ISI چاپ شده (دو ایمپکت 2.6 - یک ایمپکت 1.3 - یک ایمپکت 3.7 - یک ایمپکت 2.5).
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده: 3 مقاله کنفرانس داخلی
    امریکا-نروژ-استرالیا-آلمان- دانمارک - ایتالیا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)
    10- سایر نکات مهم (
    نیاز به فول فاند- چقدر شانس پذیرش دارم؟ در چه دانشگاه هایی؟

رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

نقل قول نوشته اصلی توسط Botshekan نمایش پست ها
    با سلام
    ضمن تشکر از راهنماییتون،من به رییس بخش میل زدم و چون فقط یک بخش(محیط زیست و انرژی تجدید پذیر )علاقه دارم،ایا به نظرتون صحیحه به اساتید دیگر اون بخش میل بزنم?ایا اساتید اون بخش جهت پذیرش و دادن فاند باهم درارتباط نیستن?
    با تشکر
    سلام
    فکر نمی کنم ارتباط با اساتید دیگه مشکلی ایجاد کنه.
    البته نباید ایمیلتون طوری باشه تا اینطور به نظر بیاد که شما به هر قیمتی قصد گرفتن پذیرش از اون دانشگاه رو دارید. اگرچه بعید می دونم اساتید ایمیل های دریافتی رو بین همدیگه شر کنند اما این نحوه ایمیل زدن هم بدون اشکال نیست!

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadaliv نمایش پست ها
    سلام
    فکر نمی کنم ارتباط با اساتید دیگه مشکلی ایجاد کنه.
    البته نباید ایمیلتون طوری باشه تا اینطور به نظر بیاد که شما به هر قیمتی قصد گرفتن پذیرش از اون دانشگاه رو دارید. اگرچه بعید می دونم اساتید ایمیل های دریافتی رو بین همدیگه شر کنند اما این نحوه ایمیل زدن هم بدون اشکال نیست!
    سلام،خیلییی ممنون بابت راهنماییاتون،بعدش یک سوال دیگه اصلا اگه بذارم به عهده کمیته پذیرش مشکلیه?به علت اینکه من خوندم که دانشکده پلی تکنیک منترال دانشجوارشد توسط کمیته انتخاب و فاند داده میشه،اما ی سری دیگه هم میگن استاد باید پیداکرد?میشه صبرکنیم تا پذیرش بگیریم بعد دنبال استاد بگردیم??با تشکر

Junior Member peako آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط foadraji نمایش پست ها
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی: مهندسی شیمی(گرایش پدیده های انتقال و فرآیندهای جداسازی)- فردوسی مشهد- 17.30
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 5 مقاله ISI چاپ شده (دو ایمپکت 2.6 - یک ایمپکت 1.3 - یک ایمپکت 3.7 - یک ایمپکت 2.5).
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)
    10- سایر نکات مهم (
    در مورد آمریکا اگه نمره GRE تون خیلی متمایز باشه، منطقیش اینه که شانس پذیرشتون خیلی بالا میشه (رنک 15 تا 60). اگه معمولی باشه، همچنان شانس خوبی برای فاند شدن دارید! (بخاطر مقاله هاتون - رنک 50 تا 100)
    در هر صورت از ایمیل زدن به اساتید غافل نشید. حتی به دانشگاه های خیلی خوب!

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط foadraji نمایش پست ها
    10- سایر نکات مهم (
    نقل قول نوشته اصلی توسط peako نمایش پست ها
    در مورد آمریکا اگه نمره GRE تون خیلی متمایز باشه، منطقیش اینه که شانس پذیرشتون خیلی بالا میشه (رنک 15 تا 60). اگه معمولی باشه، همچنان شانس خوبی برای فاند شدن دارید! (بخاطر مقاله هاتون - رنک 50 تا 100)
    در هر صورت از ایمیل زدن به اساتید غافل نشید. حتی به دانشگاه های خیلی خوب!
    با سلام
    شما دانشگاههای به نسبت خوبی بودین و نمره قابل قبول IELTS دارین. و شرایط خوب پژوهشی دار هستین. اما
    دوست عزیز peako به نظر بنده ایشون رنک 15 که سحله تو بهترین شرایط از دانشگاههای دور و بر 100 در رنک رشته می تونند پذیرش بگیرند.
    دلیل اول اینکه معدل لیسانس پایینی دارند که یکی از شرایط اصلی برای اکثر دانشگاهها می باشد.
    دلیل دوم رشته مهندسی شیمی بودن ایشان هست که تو این رشته ثبت 5 مقاله ISI مسئله بدانصورت شاخص شاخصی نیست و اینکه
    عواملی مثل معدل ضریب تاثیر بالاتری از مقاله داراست. دلیل سوم هم تعداد متقضی بسیار بالای رشته فوق می باشد.
    درکل قبل از فکر به رنک دانشگاه باید ایشون تا میتونند تو GRE نمره خوبی ثبت بکنند تا هرچه می تونند رزومه متعادلی داشته باشند.
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)