صفحه 15 از 31 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 307

موضوع: بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش در مهندسی شیمی

دوستان با لیسانس دانشگاه آزاد رشته مهندسی نفت ، معدل 14/70 ، آیلتس 6/5 ، دو مقاله ISI ، دو مقاله کنفرانس بین المللی که یکیش SPE ، و یک کتاب به زبان فارسی کجا میشه پذیرش گرفت ؟ لطفا کمک کنید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

با سلام به دوستان عزیز دانشجوی ترم 6 مهندسی شیمی با معدل 13/60 هستم 2 تا مقاله در دست انجام دارم زبان هم دارم میخونم ولی امتحان ندادم می خواستم بدونم برای مستر با فاند میتونم حساب کنم؟ ثبت اختراع کمکی به من میکنه؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید مرسی.

Junior Member hourya آواتار ها

با سلام دوستان میگم ممکنه چند تا از ریسرچ اینترست های مهندسی شیمی مربوط به نانو رو معرفی کنید؟
    دوستان مهندسی شیمی لطفا کمک کنید.
    ممنون.

Junior Member

سلام
    همسرم قصد داره واسه دکترای مهندسی شیمی تو اروپا اقدام کنه. خودمم واسه ارشد نفت قصد ادامه تحصیل دارم. فارغ التحصیل دانشگاه تهرانیم.رزومه های خوبی داریم و از نظر مدرک زبان انگلیسی هم مشکلی نداریم.مواردی که توی انتخاب مقصد برامون مهمه:
    1- باهم، هم زمان بریم و یه جا باشیم.اما یکی بودن دانشگاه از اونجایی که احتمالشم ضعیفه چندان مهم نیست
    2- فاند بگیریم
    3- جایی باشه واسه اقامت دائم
    4- بشه در کوتاه ترین زمان ممکن واسه پدر و مادر هم اقامت گرفت
    ممنون میشم راهنمایی کنید. کوتاه ترین و مطمئین ترین راه رسیدن به این اهداف چیه؟ بهتره همزمان apply کنیم یا اینکه اون اقدام کنه و من به عنوان همراه برم و اونجا apply کنم؟ و یا هر گزینه ی دیگه... اصلاً الان شرایط ویزا واسه رشته نفت در چ وضعیتیه...

Junior Member

سلام
    ارشد فرایند پلیمر یزاسیون
    معدل 15.64
    3 مقاله کنفرانس بین المللی
    ایلتس 6
    2 سال سابقه کار پتروشیمی
    نرم‌افزار مهندسی شیمی مسلط
    .....
    برای دکترا رشته مهندسی شیمی ادامه بدم یا پلیمر ،ترجیحم مهندسی شیمی یه؟
    برای کانادا اقدام کنم یا امریکا؟
    کدوم دانشگاه هارو پیشنهاد میدید؟ لطفا اسم ببرید
    برای بهتر شدن رزومم چه پیشنهادی دارید؟

سپاس فراوان

نقل قول نوشته اصلی توسط SRNZ نمایش پست ها
    سلام
    همسرم قصد داره واسه دکترای مهندسی شیمی تو اروپا اقدام کنه. خودمم واسه ارشد نفت قصد ادامه تحصیل دارم. فارغ التحصیل دانشگاه تهرانیم.رزومه های خوبی داریم و از نظر مدرک زبان انگلیسی هم مشکلی نداریم.مواردی که توی انتخاب مقصد برامون مهمه:
    1- باهم، هم زمان بریم و یه جا باشیم.اما یکی بودن دانشگاه از اونجایی که احتمالشم ضعیفه چندان مهم نیست
    2- فاند بگیریم
    3- جایی باشه واسه اقامت دائم
    4- بشه در کوتاه ترین زمان ممکن واسه پدر و مادر هم اقامت گرفت
    ممنون میشم راهنمایی کنید. کوتاه ترین و مطمئین ترین راه رسیدن به این اهداف چیه؟ بهتره همزمان apply کنیم یا اینکه اون اقدام کنه و من به عنوان همراه برم و اونجا apply کنم؟ و یا هر گزینه ی دیگه... اصلاً الان شرایط ویزا واسه رشته نفت در چ وضعیتیه...
    چون شما برای مستر میخواید اقدام کنید ممکنه نتونید فاند بگیرید و حتی اگه همسرتون هم بتونن فاند بگیرن توی کانادا و استرالیا و آمریکا با یه فاند دو نفر نمیتونن تحصیل کنن و نهایتا شما میتونید به عنوان همراه با ایشون برید و در کنارشون باشید نه اینکه تحصیل کنید.
    با این شرایط به نظر من شما روی اروپا متمرکز بشید. دانشگاه های اروپایی از لحاظ هزینه ای بسیار کمتر هستند و امکانش هست که با فاند همسرتون شما هم بتونید تحصیل کنید.
    البته اگه شما بتونید برای مستر فاند بگیرید بحثش جداست و کانادا و استرالیا و آمریکا هم میتونید اقدام کنید. ولی خب فاند خصوصا برای مستر معمولا به کسانی با رزومه بسیار قوی داده میشه. دیگه خودتون بهتر میدونید احتمال فاند گرفتن دارید یا نه.
    حداقل به نظرم تعدادی دانشگاه های اروپایی رو حتما در نظر داشته باشید. مثل NTNU یا stavanger یا Leoben دانشگاه هایی هستند که ارتباط بسیار خوبی با صنعت هم دارند و جای پیشرفت خوبی در آینده خواهند داشت. سطح علمی دانشگاه ها هم بسیار خوبه. دانشگاه پولیتو ایتالیا هم دانشگاه خوبیه و شرایط پذیرش به نسبت راحتی هم داره. هرچند از لحاظ سطح علمی در حد باقی دانشگاه ها نیست(البته توی نفت وگرنه دانشگاه پولیتو جزو برترین دانشگاه های جهانه) ولی مجاورت با شرکت نفت ENI میتونه در پیشرفت شما موثر باشه.
    از نظر شرایط ویزا هم خب برای نفت متاسفانه زیاد جالب نیست. تقریبا این روزا خیلی ها کلا به آمریکا فکر نمیکنند بخاطر مشکلات ویزا. ولی من نروژ و ایتالیا و اتریش و کانادا و استرالیا و حتی انگلیس رو طبق آخرین اطلاعاتم مشکل خاصی با ایران ندارند.
    درباره اقامت هم من فکر میکنم دانشگاه هایی که ارتباط خوبی با شرکتهای نفتی دارند میتونن خیلی مفید باشن برای رسیدن به این هدف. چون شما اگه بتونید جذب یکی از این شرکتها در حین تحصیل یا پس از پایان تحصیلتون بشید عملا قدمهای مفیدی برای اقامت برداشتید. دانشگاه stavanger نروژ و LEOBEN اتریش از این نظر بسیار عالی هستند.
    من حقیقتش خودم شرایطم مشابه شماست. به همراه همسرم قصد اپلای داریم. تقریبا موارد مد نظر ما هم مشابه چیزهایی هستند که شما اشاره کردید. شخصا فقط روی دانشگاه های اروپایی متمرکز هستم. بخاطر بحث هزینه.
    یه استراتژی دیگه هم اینه که به عنوان همراه با همسرتون برید و تحصیل نکنید. ولی در کنار تحصیل همسرتون در پروژه های علمی ایشون فعالیت کنید و بتونید رزومتونو ارتقا بدید. اونجا طبیعتا دسترسی به دانشگاهی که همسرتون تحصیل میکنن برای شما راحت تر هست و میتونید حضورا با اساتید اون دانشگاه مکاتبه کنید و شانستون برای پذیرش گرفتن برای چند ترم آینده خودتون و فاند گرفتن هم بالا میره.
    ویرایش توسط parham_12 : September 26th, 2015 در ساعت 02:23 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط isafarhadi نمایش پست ها
    دوستان با لیسانس دانشگاه آزاد رشته مهندسی نفت ، معدل 14/70 ، آیلتس 6/5 ، دو مقاله ISI ، دو مقاله کنفرانس بین المللی که یکیش SPE ، و یک کتاب به زبان فارسی کجا میشه پذیرش گرفت ؟ لطفا کمک کنید
    متاسفانه معدل شما چندان خوب نیست از اونجایی که بعضی دانشگاه ها جزو requirementهای اپلایشون شرط معدل هم هست و معمولا معدل 15 هستند بجز بعضی دانشگاه ها که 16 هست، ممکنه بدون در نظر گرفتن باقی شرایطتون که خوب هستن صرف معدل رد بشید. از نظر کلی شرایطتون خیلی خوبه به نظرم. فقط مشکل معدلتون هست که حقیقتش نمیدونم چقدر میتونه جلوی مسیرتونو سد کنه. به نظرم شما دانشگاه هایی که استاد محور هستند رو بیشتر در نظر داشته باشید چون با باقی شرایطتون امکانش هست که بتونید نظر یه استادی رو جلب کنید و از اون طریق بتونید پذیرش بگیرید. دانشگاه های کانادا یا استرالیا رو برای شما پیشنهاد میکنم.
    البته طبیعتا یه سری دانشگاه های اروپایی فرآیند اپلایشون مجانی هست و شما بدون صرف هزینه میتونید اپلای کنید. حتما این کار رو بکنید و نتیجه نهایی رو به عهده دپارتمان مربوطه واگذار کنید.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان محترم
    بنده دانشجوی سال آخر کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه فردوسی مشهد هستم
    یک مقاله تو کنگره مهندسی شیمی دارم و یک ISI و یک ISI دیگه تا 3 یا 4 ماه دیگه آماده می شه (نمی دونم تاثیر داره یا نه)
    معدلم الان 16.94 هستش
    تافل رو هنوز امتحان ندادم ولی قصد دارم دو ماه دیگه بدم و می تونم نمره 100 و اسپیکینگ رو هم دارم کار می کنم که حداقل 26 بیارم برای TA.
    GRE هنوز امتحان ندادم
    می خوام برای دکترای مستقیم ترجیحا آمریکا و بعد کانادا اقدام کنم ولی اکثر دانشگاها ددلاینشون داره تموم می شه و من تا 2 ماه دیگه فقط تافلم آماده می شه. فاند هم برام خیلی مهمه .. به نظر شما برای کجا می تونم اقدام کنم ؟ می تونم GRE رو که 6 ماه دیگه دادم، اون موقع نمرم رو بفرستم ؟ خیلی ممنون از دوستان.

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط koorayoosh نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان محترم
    بنده دانشجوی سال آخر کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه فردوسی مشهد هستم
    یک مقاله تو کنگره مهندسی شیمی دارم و یک ISI و یک ISI دیگه تا 3 یا 4 ماه دیگه آماده می شه (نمی دونم تاثیر داره یا نه)
    معدلم الان 16.94 هستش
    تافل رو هنوز امتحان ندادم ولی قصد دارم دو ماه دیگه بدم و می تونم نمره 100 و اسپیکینگ رو هم دارم کار می کنم که حداقل 26 بیارم برای TA.
    GRE هنوز امتحان ندادم
    می خوام برای دکترای مستقیم ترجیحا آمریکا و بعد کانادا اقدام کنم ولی اکثر دانشگاها ددلاینشون داره تموم می شه و من تا 2 ماه دیگه فقط تافلم آماده می شه. فاند هم برام خیلی مهمه .. به نظر شما برای کجا می تونم اقدام کنم ؟ می تونم GRE رو که 6 ماه دیگه دادم، اون موقع نمرم رو بفرستم ؟ خیلی ممنون از دوستان.
    نه نمیشه. اصولا دانشگاها با 1-2 هفته تاخیر ریپورت نمره کنار میان نه بیشتر. تافل رو بدین و برای کانادا اقدام کنید. امریکا هم همچین آش دهن سوزی نیست. و صدای دوهوله از دور.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

سلام
    من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی نفت هستم
    میخوام برا دکترا اپلای کنم
    دوتا ISI دارم
    معدل کارشناسیم 17 و ارشدم 18 هس
    سابقه ی کار در آزمایشگاه نفت راهم دارم
    به نظرتون کدوم دانشگاهها میتونم فاند بگیرم آمریکا یا اروپا؟
    لطفا کمکم کنید.
    ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)