صفحه 19 از 31 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 307

موضوع: بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

نقل قول نوشته اصلی توسط andres نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی

خیر. متاسفانه هنوز بند 501 موسوم به قانون کاهش تهدید ایران و حقوق بشر سوریه پابرجاست و عزیزانی که در رشته ی نفت تحصیل می کنن واجد شرایط برای دریافت این نوع ویزا نیستن.
    با سلام
    دوست عزیز یعنی من که رشته ام نفته و میخوام برای fall2017 اپلای کنم کلا قید دانشگاه های آمریکا رو بزنم؟

هیچ راه دیگه ای وجود نداره؟

آخه اکثر دانشگاه های دنیا به خصوص برای نفت محدود هستن و عمده شون هم تو آمریکا هست و با این حساب خیلی شانس پذیرش میاد پایین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chem. Eng. --- Ferdowsi Uni. Mashhad (M.Sc.)

کارشناسی : مهندسی شیمی - صنعتی اصفهان (معدل 14)
    کارشناسی ارشد : مهندسی شیمی - فردوسی مشهد (معدل 17/30)
    مقالات : 5 مقاله ISI چاپ شده با ایمپک های 3.84 - 2.8 - 2.8 - 2 - 1.2
    آیلتس : 7
    GRE : در حال آماده شدن برای امتحان (فکر میکنم بتونم 320 رو بیارم)

با توجه به رزومه م شانسی برای پذیرش با فاند از دانشگاههای با رنک خوب از آمریکا، کانادا و استرالیا رو دارم آیا؟ (چون معدل لیسانسم خیلی کمه)
    بنظرتون کدوم کشور رو در اولویت قرار بدم بهتره؟

Junior Member

الان هیچکدوم از دانشگاه ها خارجی دانشجوهای نفت ایران را پذیرش نمیدن ? اگه میدن چه کشورهایی?

با سلام خدمت دوستان عزيز
    لطفا نظرتون رو درمورد من بگین: (هم پذيرش / هم فول فاند)
    1- لیسانس مهندسی شيمي گرایش صنايع پتروشيمي از دانشگاه آزاد اسلامي واحد ماهشهر معدل: 14.86
    2-فوق لیسانس مهندسی شيمي گرایش ترموديناميك و سينتيك از دانشگاه صنعتي سهند تبريز معدل: 16.65
    3- تافل فعلا آماده نیست ولی 85-90 در نظر بگیرین (البته خدا رو چه ديدي شايد بالاتر شدم....كلاس خصوصي گرفتم)
    4- جی آر ای ندارم
    5-دو مقاله ژورنالی در حال نوشتن دارم بعنوان اسم اول - يك مقاله همكار
    6- 4 سال کار در زمینه بازرسي رنگ و پوشش (گواهي سابقه كار دارم ولي فقط يه سال سابقه بيمه دارم)
    7-دانشگاه های آمریکا مد نظرم هستش
    8-مهندسی شيمي - مهندسي فرايند - بيوتكنولوژي- كاتاليست هاي محیط زیستي (كلا مسايل مربوط به محیط زیست)
    9-بهار 2017 و اگر نشد پاییز 2017
    10- فك كنم بتونم يكي دو تا ريكام از اساتيد دانشگاه ليسانس و همچنين چن تا از اساتيد دانشگاه فوق ليسانسم بگير (يكي از اساتيد فوق ليسانسم پژوهشگر برتر سال 2006 استراليا شده و يكي ديگه از استادهام بورسيه توتال فرانسه بوده .... از استاد پروژه م هم يه ريكام مي تونم بگيرم)
    پیشاپیش ممنون از وقتی که برای پاسخ میذارید.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز

1) دانشجوی کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه سمنان ترم 7 هستم متاسفانه با معدل 13.72

2) نزدیک به 2 سال سابقه کار در مدت تحصیل دارم

3) امتحان زبان ندادم برای گرفتن نمره خوب حدسم اینه 6 تا 8 ماه زمان نیاز دارم.

میخواستم بدونم برای master با full fund or partial fund شانسی دارم؟

ارجعیتم آمریکا بعد کانادا

اگر راهنماییم کنید ممنون میشم

با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ژئوفیزیک گرایش لرزه شناسی دانشگاه تهران

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان

میخاستم بدونم که با توجه به رزومه ای که خدمتتون عرض میکنم، چه مقدار شانس پذیرش خواهم داشت. همچنین ممنون میشم اگه دانشگاه هایی که شانس بیشتری دارم رو بهم معرفی کنید.

1- دانشگاه لیسانس - دانشگاه تهران + رشته تحصیلی - زمین شناسی + معدل - 14.90
    2- دانشگاه فوق لیسانس - دانشگاه تهران + رشته تحصیلی - ژئوفیزیک گرایش لرزه شناسی + معدل تا به کنون 14.5 (بعد از اتمام واحد ها نزدیک 16)
    3- نمره زبان تافل حد اقل 90 رو خواهم اورد (دارم میخونم واسه تافل)
    4- تعداد مقالات داخلی و خارجی - تا انتهای امسال 2 مقاله کنفرانسی خارجی
    5- سابقه کار مرتبط - 4 ماه کار در زمینه ژئوتکنیک و 5 سال سابقه تدریس در مدارس نمونه - 1 ترم تدریس بعنوان TA در دانشگاه تهران
    6- دانشگاه های مورد نظر - فرقی نداره، فقط Fund واسم مهمه
    7- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه - موضوع پایان نامه بنده در زمینه Source Rock Characterization با استفاده از داده های لرزه ای میباشد
    8- موارد دیگر - زبان فرانسوی (بعد از تافل تصمیم دارم مدرک B2 آزمون DELF رو بگیرم)

پیشاپیش از توجه و پاسخ شما تشکر میکنم

با سپاس فراوان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی پلیمر

سلام دوستان.

من لیسانس دانشگاه ازاد شهرستان رشته پلیمر با معدل 16/18 و

فوق لیسانس دانشگاه ازاد شیراز با معدل 16/36 دارم.

سه تا مقاله همایش داخلی دارم. یه پوستر و یه مقاله همایش بین المللی و یه مقاله همایش بین المللی دیگه که خود همایش توی ژورنالش که آی اس آی هست و ایمپکتش 0.5 توی نوبت چاپ دارم. یه مقاله دیگه هم در حال نوشتن دارم.

حدود
    6 ماه هم توی صنعت کار کردم اما بیمه و مدرکی دال بر ادعام ندارم.

مدرک زبان ندارم اما میخوام آلمانی بخونم ولی اگر بخوام برای ترم بعد اپلای کنم احتمالا توی رزومم فقط بتونم مدرک ب1 بیارم در صورتی که قصدم اینه که با ب2 از ایران برم. (هدفم اتریش و آلمان هست)
    حتما میخوام فاند بگیرم و البته ترجیحا RA باشه.

به نظر شما برای چه دانشگاههایی می تونم اقدام کنم که به رشتم نردیک باشه و بتونم سوپروایزر پیدا کنم.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

Junior Member

سلام دوستان چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
    من تا 1 ماه دیگه خدمتم تمامه می خوام شروع کنم پروسه ادامه تحصیل واسه دکترا رو
    خودم فوق لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه شیراز 15/50
    لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر 14/45
    یک مقاله isi و یک کنفرانس بین المللی داخلی هم شرکت کردم
    و همسرم هم فوق لیسانس پرستاری داره 6 سال هم سابقه کار و تدریس تو دانشگاه شیراز داره چند تا هم مقاله isi
    هنوز زبان هیچ کاری نکردیم ولی زبانمون خوبه
    1- به نظرتون تو چه کشورایی واسه ادامه اقدام کنم؟
    2-چون دانشگاه سراسری بودم حتما باید یه سال صبر کنم تا مدرکم آزاد شه بعد اقدام کنم یا میشه الان اقدام کرد تو مراحل آخر پذیرش مدرک رو ارائه داد؟
    3-همسرم واسه job offer می خواد بیاد کشوری هست که با توجه به رشتمون واسه هردومون مناسب باشه؟
    ممنون میشم جواب بدید

1- رشتۀ ارشد– نام دانشگاه – معدل نهایی - مهندسی مکانیک- طراحی کاربردی- دانشگاه تبریز- 17.31

2- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی- مهندسی مکانیک- جامدات- دانشگاه زنجان- 16.45

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها:

R=24, L=19, S=24, W=25, Total=92

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها GRE می خوام یکی دیگه بدم، بستم واسه حدود 310و 312

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر- 3 تا پابلیش شده، 2 تا آماده برای ارسال؛ می خوام یکی دیگه هم بنویسم، همشون غیر آی اس آی،

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده-یک کنفرانس فارسی در تهران

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای

مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی/ یا بیومکانیک

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت:

آمریکا ، کانادا ، استرالیا، هلند ، نروژ، دانمارک، بلژیک، اتریش، سوئیس، سوئد، انگلستان، آلمان، فرانسه، ولی خب اولویت اصلی USA , CANADA ، اروپا و استرالیا برای روز مبادا و ...

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...: سابقه TA در مقطع کارشناسی، نفر 4ام کارشناسی، و 4ام ارشد، جزو 10 و 15درصد اول ورودی، نفر سوم ورودی در ارشد از نظر رتبه کنکور سراسری

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)

​فاند فقط و فقط کامل می خوام، از همون ترم اول.

ممنون می شم دوستان نظرات خودشون رو اعلام کنن، در ضمن دانشگاه های مد نظر ، شبیه: Louisiana State, Texas Tech, Nevada Reno, Temple, Akron, Drexel, Florida, هستن،

سلام به همگی
    من مهر 93 فارغ التحصیل شدم تو این مدت مشغول به کار بودم، میخوام امسال اپلای کنم،
    میخوام بدونم برای فاند گرفتن کدوم کشور شانس بیشتری دارم؟ کدوم گرایش رشته تحصیلیم شانس بیشتری برای فاند گرفتن دارم؟ دانشگاه با چه رتبه بندی تو دنیا شانس فاند دارم؟ و چه کار هایی برای افزایش شانسم میتونم انجام بدم؟

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مهندسی شیمی- دانشگاه شریف- 17.53

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :

مهندسی شیمی- گرایش پدیده های انتقال و جداسازی- دانشگاه شریف- 16.42
    تز ارشدبا موضوع جداسازی گازی با استفاده از غشا
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :

ibtتافل: 97 (به تفکیک: R:24-Li: 26-Sp: 22- Wr:25)

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها

هنوز امتحان ندادم

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر :

1 عدد مقاله استخراج شده از پایان نامه در دست تهیه و چاپ

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده :

ندارم

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :
    دکترا (محیط زیست- پدیده های انتقال -دینامیک سیالات-زمینه تز ارشد)

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :
    سوئد- آمریکا- آلمان

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) :
    سابقه کار در زمینه محیط زیست و مدیریت پسماند و تبدیل انرژی هاس سبز از بازیافت پسماند به مدت یک سال

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...) :
    دریافت فاند کامل

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)