صفحه 19 از 31 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 307

موضوع: بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramtinsh نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید
    من دانشجوی کارشناسی مهندسی شیمی هستم دانشگاه کاشان معدلم ۱۷/۴ هست(البته تا الان که ترم ۴ام) پایه ی زبان انگلیسیم خیلی خوبه و میدونم که تو یه سال شایدم کمتر میتونم نمره تافل یا ایلتس خوبی بگیرم. میخواستم برای مستر با فاند اپلای کنم اولا میخواستم ببینم شانسم برای کجا بیشتره؟ یعنی اگه وقت بذارم برای جی آر ای خوندن برای آمریکا منطقی تره یا وقت بذارم مثلا زبان آلمانی بخونم برای آلمان رفتن یا کار تحقیقاتی کنم رزومم بهتر شه؟ بعد اینکه اگه برای فال بخوام برم با توجه به مشکل سربازی ۸ ترمه تموم کنم یا ۹ ترمه؟ یه ترس دیگه هم که دارم اینه که واقعا شانس دارم اصلا؟ یعنی اگه برای ارشد نخونم هیچی به امید اپلای و نشه اونوقت شرایطم چی میشه؟
    سلام
    هیچ جای دنیا راحت به دانشجوی مستر فاند نمیدن. واقعا باید خاص باشید تا بتونید فاند بگیرید! به نظرم به این قضیه فکر نکنید چون احتمالش بسیار پایینه.
    شما دو تا راه دارید. یکی اینکه ارشد رو توی ایران بخونید با روزمه قوی تر اپلای کنید! که راحت همه کشورها میتونید برید.
    دوم اینکه اگر میخواید ارشد ایران نباشید! میتونید ارشدتون رو توی کشورهای اروپایی که تحصیل رایگان دارن بخونید! اینطور فقط باید بتونید هزینه زندگی خودتون رو تامین کنید. بعد از ارشد هم که هر دانشگاهی دوست دارید میتونید برای دکتری اپلای کنید.
    البته میتونید دکترای مستقیم هم بعضی دانشگاه ها اپلای کنید! ولی خب اونم کمی سخته!

سلام همگی

کسی در مورد وضعیت ویزای F1 آمریکا برای بچه‌های رشته‌ی نفت خبر داره یا نه؟ سفارت ویزا میده یا نه؟ بعد رفع تحریما چیزی تغییر کرده یا نه؟

سپاس!
    ::Never say never::

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط miladolad نمایش پست ها
    سلام همگی

کسی در مورد وضعیت ویزای F1 آمریکا برای بچه‌های رشته‌ی نفت خبر داره یا نه؟ سفارت ویزا میده یا نه؟ بعد رفع تحریما چیزی تغییر کرده یا نه؟

سپاس!
    سلام دوست گرامی

خیر. متاسفانه هنوز بند 501 موسوم به قانون کاهش تهدید ایران و حقوق بشر سوریه پابرجاست و عزیزانی که در رشته ی نفت تحصیل می کنن واجد شرایط برای دریافت این نوع ویزا نیستن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط andres نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی

خیر. متاسفانه هنوز بند 501 موسوم به قانون کاهش تهدید ایران و حقوق بشر سوریه پابرجاست و عزیزانی که در رشته ی نفت تحصیل می کنن واجد شرایط برای دریافت این نوع ویزا نیستن.
    با سلام
    دوست عزیز یعنی من که رشته ام نفته و میخوام برای fall2017 اپلای کنم کلا قید دانشگاه های آمریکا رو بزنم؟

هیچ راه دیگه ای وجود نداره؟

آخه اکثر دانشگاه های دنیا به خصوص برای نفت محدود هستن و عمده شون هم تو آمریکا هست و با این حساب خیلی شانس پذیرش میاد پایین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chem. Eng. --- Ferdowsi Uni. Mashhad (M.Sc.)

کارشناسی : مهندسی شیمی - صنعتی اصفهان (معدل 14)
    کارشناسی ارشد : مهندسی شیمی - فردوسی مشهد (معدل 17/30)
    مقالات : 5 مقاله ISI چاپ شده با ایمپک های 3.84 - 2.8 - 2.8 - 2 - 1.2
    آیلتس : 7
    GRE : در حال آماده شدن برای امتحان (فکر میکنم بتونم 320 رو بیارم)

با توجه به رزومه م شانسی برای پذیرش با فاند از دانشگاههای با رنک خوب از آمریکا، کانادا و استرالیا رو دارم آیا؟ (چون معدل لیسانسم خیلی کمه)
    بنظرتون کدوم کشور رو در اولویت قرار بدم بهتره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط foadraji نمایش پست ها

با توجه به رزومه م شانسی برای پذیرش با فاند از دانشگاههای با رنک خوب از آمریکا، کانادا و استرالیا رو دارم آیا؟ (چون معدل لیسانسم خیلی کمه)
    سلام.
    برای آمریکا معدل لیسانس خیلی مهم هست. البته شما با این مقالات حتما حتما تا میتونس به استادها ایمیل بزن. دانشگاه هایی مثل Virginia Tech, Penn State, WSU, Texas A&M رو میدونم که استاد تاثیر زیادی داره. البته اگه زیاد اپلای کنی و خیلی درگیر رنک هم نباشی، فول فاند رو میاری ولی دنبال دانشگاه هایی باش که استادمحور هستند. بعضی وقت ها توی سایت مستقیم مینویسند که مثلا کمیته تصمیم گیرنده هست و یا اینکه استاد ترم اول یا دوم تعیین میشه؛ بهتره اینجاها اپلای نکنی یا زیاد روشون حساب باز نکنی. برعکس بعضی اوقات مینویسند که باید استاد داشته باشی (کانادا خیلی دیده ام) یا اینکه توی اپلیکیشن آنلاین میگه دوست داری با کی کار کنی؛ حتی اگه آپشنال بود اسم استاد گفتن، بدون که استاد محور هست دانشکده! این ها رو بیشتر اپلای کن حتی اگه قبلش جواب تمپلیت داده باشند...
    برای کانادا و اروپا شانست خیلی بیشتر هست و کافیه استاد اکی بده. دنبال پوزیشن های اروپا باش و تا من اپلای کردم (کشورهای اسکاندیناوی بیشتر) رایگان بودند...
    موفق باشی
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط foadraji نمایش پست ها

با فرض جی ار ای که فرمودین شانس خوبی برای امریکا دارید. رنکش معلوم نیست شما از هر رنکی اپلای بفرماید. کانادا و استرالیا هم هر دو مقدوره ولی شاید نه 2-3 تا دانشگاه خیلی تاپشون

HAGO

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط robimooavi نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز یعنی من که رشته ام نفته و میخوام برای fall2017 اپلای کنم کلا قید دانشگاه های آمریکا رو بزنم؟

هیچ راه دیگه ای وجود نداره؟

آخه اکثر دانشگاه های دنیا به خصوص برای نفت محدود هستن و عمده شون هم تو آمریکا هست و با این حساب خیلی شانس پذیرش میاد پایین
    ببینید شانس خیلی پایینه ولی صفر نیست، تک و توک مورد بودن که رفتن. الان با وجود این قانون، متاسفانه تحصیل در این رشته در آمریکا تقریبا انجام ناپذیره. البته در رابطه با پذیرش اشتباه نکنید، شما پذیرش می گیرید اما موقع گرفتن ویزا روی این مسئله دست میزارن. بهتره وقت و پولتون رو صرف راههای دیگه بکنید و یا اینکه اگر لزومی نداره براتون که نفت بخونید، می تونید برای رشته ی دیگه ای پذیرش بگیرین. اینجوری شانس گرفتن ویزا میاد بالاتر

Junior Member

سلام من کارشناسی امیرکبیر با معدل 14.5 ارشد دانشگاه صنعتی اصفهان با معدل 17.5 هستم مقاله هنور ننوشتم مدرک زبانم ندارم ولی دارم میخونم .ایا امکان پذیرش توی هیچ کشوری هست یا نه

Junior Member

الان هیچکدوم از دانشگاه ها خارجی دانشجوهای نفت ایران را پذیرش نمیدن ? اگه میدن چه کشورهایی?

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)