صفحه 20 از 31 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 307

موضوع: بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

نقل قول نوشته اصلی توسط robimooavi نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز یعنی من که رشته ام نفته و میخوام برای fall2017 اپلای کنم کلا قید دانشگاه های آمریکا رو بزنم؟

هیچ راه دیگه ای وجود نداره؟

آخه اکثر دانشگاه های دنیا به خصوص برای نفت محدود هستن و عمده شون هم تو آمریکا هست و با این حساب خیلی شانس پذیرش میاد پایین
    ببینید شانس خیلی پایینه ولی صفر نیست، تک و توک مورد بودن که رفتن. الان با وجود این قانون، متاسفانه تحصیل در این رشته در آمریکا تقریبا انجام ناپذیره. البته در رابطه با پذیرش اشتباه نکنید، شما پذیرش می گیرید اما موقع گرفتن ویزا روی این مسئله دست میزارن. بهتره وقت و پولتون رو صرف راههای دیگه بکنید و یا اینکه اگر لزومی نداره براتون که نفت بخونید، می تونید برای رشته ی دیگه ای پذیرش بگیرین. اینجوری شانس گرفتن ویزا میاد بالاتر

Member
    رشته و دانشگاه
    Uni of Guilan

دوستان سلام
    قبلنا اینجا یه تاپیک بود که شرایطمون رو میگفتیم، بهترین دانشگاه هایی که به شرایطمون میخوردن رو بهمون پیشنهاد میکردن. اگه لینکی ازش دارید بذارید ممنون میشم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Uni of Guilan

0- رشتۀ فوق دیپلمنام دانشگاهمعدل نهایی :-
    1- رشتۀ لیسانس نام دانشگاه معدل نهایی: مهندسی شیمی سراسری گیلان- 14.84 ( 3 ترم آخر معدل 17.96)
    2-
    رشتۀ فوق لیسانس نام دانشگاه معدل نهایی :
    3-
    نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: TOEFL:106, W & R:27, S & L:26
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها: هنوز امتحان ندادم، حداقل 150 از Verbal و 167 از Quant میتونم بگیرم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 مقاله در دست نوشتن در حال حاضر، بیشتر تا سال آینده
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی :
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: مهندسی شیمی، دکتری یا ارشد- مدلسازی، جداسازی، کنترل فرآیند - Color Science - Image Sicence
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا- کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه: سابقه تدریس زبان انگلیسی، 2 ترم معدل 17.5 و ترم آخر معدل 18.6
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فاند کامل، TA/RA

Junior Member

سلام به همه دوستان

لیسانس مهندسی شیمی گرایش فرایند از دانشگاه آزاد تهران جنوب
    معدل لیسانس 15.60
    کارشناسی ارشدم هنوز تموم نشده دانشگاه سراسری سمنان
    تا بهمن همراه با مقاله IsI تموم میشه ولی معدلم فک کنم 15 اینا بشه

دو سال سابقه کار مرتبط همراه با بیمه

میخوام شروع کنم دنبال کشور و دانشگاه بگردم طبق همون ها زبانم و قوی کنم
    مهم نیست کدوم کشور
    فقط مهم اینه که بهم بورس بدن حداقل از سال دوم .
    برام اصلا فرقی ام نداره که کنار زبان انگلیسی یه زبان دیگه ام بخونم

نقل قول نوشته اصلی توسط foadraji نمایش پست ها
    کارشناسی : مهندسی شیمی - صنعتی اصفهان (معدل 14)
    کارشناسی ارشد : مهندسی شیمی - فردوسی مشهد (معدل 17/30)
    مقالات : 5 مقاله ISI چاپ شده با ایمپک های 3.84 - 2.8 - 2.8 - 2 - 1.2
    آیلتس : 7
    GRE : در حال آماده شدن برای امتحان (فکر میکنم بتونم 320 رو بیارم)

با توجه به رزومه م شانسی برای پذیرش با فاند از دانشگاههای با رنک خوب از آمریکا، کانادا و استرالیا رو دارم آیا؟ (چون معدل لیسانسم خیلی کمه)
    بنظرتون کدوم کشور رو در اولویت قرار بدم بهتره؟
    سلام.
    برای آمریکا معدل لیسانس خیلی مهم هست. البته شما با این مقالات حتما حتما تا میتونس به استادها ایمیل بزن. دانشگاه هایی مثل Virginia Tech, Penn State, WSU, Texas A&M رو میدونم که استاد تاثیر زیادی داره. البته اگه زیاد اپلای کنی و خیلی درگیر رنک هم نباشی، فول فاند رو میاری ولی دنبال دانشگاه هایی باش که استادمحور هستند. بعضی وقت ها توی سایت مستقیم مینویسند که مثلا کمیته تصمیم گیرنده هست و یا اینکه استاد ترم اول یا دوم تعیین میشه؛ بهتره اینجاها اپلای نکنی یا زیاد روشون حساب باز نکنی. برعکس بعضی اوقات مینویسند که باید استاد داشته باشی (کانادا خیلی دیده ام) یا اینکه توی اپلیکیشن آنلاین میگه دوست داری با کی کار کنی؛ حتی اگه آپشنال بود اسم استاد گفتن، بدون که استاد محور هست دانشکده! این ها رو بیشتر اپلای کن حتی اگه قبلش جواب تمپلیت داده باشند...
    برای کانادا و اروپا شانست خیلی بیشتر هست و کافیه استاد اکی بده. دنبال پوزیشن های اروپا باش و تا من اپلای کردم (کشورهای اسکاندیناوی بیشتر) رایگان بودند...
    موفق باشی
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

دوستان خوبم سلام ممنون میشم منو راهنمایی کنین
    من لیسانسم رو تو دانشگاه گلستان با معدل 15.26 تموم کردم و ارشد رو هم دارم تو امیرکبیر میخونم و معدلم 17 میشه. زبانم خوبه و تا یکی دو ماه دیگه تافل میدم و مطمئنم نمرم خوب میشه. سوال اصلیم اینه که من بهمن ماه ارشدم تموم میشه و میخوام با وصیغه برم. از اونجایی که پروژم آزمایشگاهیه و کلی وقت گیره، تو این مدت نمیتونم مقاله در بیارم ولی تا چند ماه دیگه مطمئنم میشه باهاش مقاله داد. با این وضعیه فرآبند اپلای رو شروع کنم به نظرتون؟ این موضوع شانسم رو کم میکنه؟ و کلا به نظرتون با این شرایطم چقدر شانس فاند دارم برای دکترا؟ ممنون میشم نطرتون رو بگید

Junior Member

سلام.
    دوستان من ب اشتباه در زندگیم کردم باعث میشه ک ترم بعد کاردانی برق رو بگیرم و برم سربازی.ولی برگشتم میخوام مهندسی شینی بخونم.مدرک کاردانیم نزدیک30.35وا
    واحد رو تطبیق میده یعنی دروس ریاضی فیزیک ازمایشگاع معادلات محاسبات و چند درس دیگه.خلاصه من28سالگی مدرک لیسانس شیمی خودم رو میگیرم.
    فرض کنید 30سالگی یا شایدم زودتر29سالگی برم دانشگاع دولتی ارشد بخونم.

ایا شانس پذیرش رو دارم در کانادا یا امریکا واسه دکترا؟
    بعدشم میخوام اقامت بگیرم.از همین میترسم ک شلید سنم بالا بره و بهم اقامت ندن.
    اصلا تا چندسالگی اقا مت میدن؟اتریش رو هم دوستت دارم.خداییض خیلی میترسم سنم بره بالا.ولی انگیزه زیادی دارم واسه گرفتن پذیرش و اقامت.
    میشه ی راهنملیی کنید.نمیخوام بمونم.لیساسن رو هم دانشگاه ازاد میگیرم.راهنمایی کنید منو

منظورم شیمی نیود.مهندسی شیمی بود

با فوق لیسانس دولتی میشه کار گیر اورد اونجا؟
    ویرایش توسط Morteza95 : July 22nd, 2016 در ساعت 09:36 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_ow نمایش پست ها
    0- رشتۀ فوق دیپلمنام دانشگاهمعدل نهایی :-
    1- رشتۀ لیسانس نام دانشگاه معدل نهایی: مهندسی شیمی سراسری گیلان- 14.84 ( 3 ترم آخر معدل 17.96)
    2-
    رشتۀ فوق لیسانس نام دانشگاه معدل نهایی :
    3-
    نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: TOEFL:106, W & R:27, S & L:26
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها: هنوز امتحان ندادم، حداقل 150 از Verbal و 167 از Quant میتونم بگیرم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 مقاله در دست نوشتن در حال حاضر، بیشتر تا سال آینده
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی :
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: مهندسی شیمی، دکتری یا ارشد- مدلسازی، جداسازی، کنترل فرآیند - Color Science - Image Sicence
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا- کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه: سابقه تدریس زبان انگلیسی، 2 ترم معدل 17.5 و ترم آخر معدل 18.6
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فاند کامل، TA/RA
    برای دکتری مستقیم آمریکا (ارشد آمریکا فاندش بسیار کم پیش می یاد) رزومتون برای دانشگاههای متوسط به پایین میتونه رقابت کنه و خیلی با اطمینانم نمیشه نظر داد : با توجه به اینکه نمیدونیم مقالتون کجا چاپ میشه و نمره وربالتون چنده.
    برای کانادا میتونین وارد مکاتبه بشید (ارشد)
    در ضمن GPA رو حساب کنین

HAGO

نقل قول نوشته اصلی توسط foadraji نمایش پست ها
    کارشناسی : مهندسی شیمی - صنعتی اصفهان (معدل 14)
    کارشناسی ارشد : مهندسی شیمی - فردوسی مشهد (معدل 17/30)
    مقالات : 5 مقاله ISI چاپ شده با ایمپک های 3.84 - 2.8 - 2.8 - 2 - 1.2
    آیلتس : 7
    GRE : در حال آماده شدن برای امتحان (فکر میکنم بتونم 320 رو بیارم)

با توجه به رزومه م شانسی برای پذیرش با فاند از دانشگاههای با رنک خوب از آمریکا، کانادا و استرالیا رو دارم آیا؟ (چون معدل لیسانسم خیلی کمه)
    بنظرتون کدوم کشور رو در اولویت قرار بدم بهتره؟
    با فرض جی ار ای که فرمودین شانس خوبی برای امریکا دارید. رنکش معلوم نیست شما از هر رنکی اپلای بفرماید. کانادا و استرالیا هم هر دو مقدوره ولی شاید نه 2-3 تا دانشگاه خیلی تاپشون

HAGO

نقل قول نوشته اصلی توسط p_sadeghian نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من مهر 93 فارغ التحصیل شدم تو این مدت مشغول به کار بودم، میخوام امسال اپلای کنم،
    میخوام بدونم برای فاند گرفتن کدوم کشور شانس بیشتری دارم؟ کدوم گرایش رشته تحصیلیم شانس بیشتری برای فاند گرفتن دارم؟ دانشگاه با چه رتبه بندی تو دنیا شانس فاند دارم؟ و چه کار هایی برای افزایش شانسم میتونم انجام بدم؟

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :
    مهندسی شیمی- دانشگاه شریف- 17.53

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :

مهندسی شیمی- گرایش پدیده های انتقال و جداسازی- دانشگاه شریف- 16.42
    تز ارشدبا موضوع جداسازی گازی با استفاده از غشا
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها :

ibtتافل: 97 (به تفکیک: R:24-Li: 26-Sp: 22- Wr:25)

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها

هنوز امتحان ندادم

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر :

1 عدد مقاله استخراج شده از پایان نامه در دست تهیه و چاپ

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده :

ندارم

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :
    دکترا (محیط زیست- پدیده های انتقال -دینامیک سیالات-زمینه تز ارشد)

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :
    سوئد- آمریکا- آلمان

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) :
    سابقه کار در زمینه محیط زیست و مدیریت پسماند و تبدیل انرژی هاس سبز از بازیافت پسماند به مدت یک سال

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...) :
    دریافت فاند کامل

کاملا مقدوره, خصوصا با یه GRE خوب (در صورتی که امریکا مد نظر باشه)

HAGO

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)