صفحه 21 از 31 نخستنخست ... 1112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 307

موضوع: بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

Member
    رشته و دانشگاه
    Uni of Guilan

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

نقل قول نوشته اصلی توسط AfshinDysus نمایش پست ها
    برای دکتری مستقیم آمریکا (ارشد آمریکا فاندش بسیار کم پیش می یاد) رزومتون برای دانشگاههای متوسط به پایین میتونه رقابت کنه و خیلی با اطمینانم نمیشه نظر داد : با توجه به اینکه نمیدونیم مقالتون کجا چاپ میشه و نمره وربالتون چنده.
    برای کانادا میتونین وارد مکاتبه بشید (ارشد)
    در ضمن GPA رو حساب کنین

HAGO
    دوست عزیز مقاله بنده توی Journal of supercritical fluids که ایمپکت 2.5 داره چاپ خواهد شد.
    GPA دو سال آخر بنده: 3.58.
    از نمره verbal هم مطمئنم. حداقل 150 میتونم بگیرم.
    توصیه نامه های خوبی هم دارم. چه رنک دانشگاهی رو پیشنهاد میکنین؟

با سلام
    من کارشناسی مهندسی نفت گرایش اکتشاف از دانشگاه صنعت نفت با معدل 17/03
    تافل 88
    دو سال سربازیم رو توی صنعت نفت کار کردم
    برای دوره مستر و فول فاند شانس پذیرش توی رشته های ژئوشیمی و یا زمین شناسی نفت و یا مهندسی مخازن رو دارم؟ممنون میشم از تجاربتون در اختیار من هم بزارین...

Junior Member

سلام
    به شدت به کمک شما نیاز دارم
    من امسال کنکور دادم و نتایج اومده
    الان موقع انتخاب رشتست
    منم مثه همه شما آرزومه ک بتونم اپلای کنم و برم
    اولویت اولم مهندسی شیمی بود ولی شنیدم چون تحریمیم سخت اپلای میشه کرد و ایرانیارو اصن قبول نخواهند کرد
    درسته؟
    اولویت دوم من مهندسی نرم افزاره
    و هر دو رشته رو دانشگاه صنعتی اصفهان قبول میشم
    میشه ی راهنمایی بکنید؟
    خیلی ممنونم

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط allieb نمایش پست ها
    سلام
    به شدت به کمک شما نیاز دارم
    من امسال کنکور دادم و نتایج اومده
    الان موقع انتخاب رشتست
    منم مثه همه شما آرزومه ک بتونم اپلای کنم و برم
    اولویت اولم مهندسی شیمی بود ولی شنیدم چون تحریمیم سخت اپلای میشه کرد و ایرانیارو اصن قبول نخواهند کرد
    درسته؟
    اولویت دوم من مهندسی نرم افزاره
    و هر دو رشته رو دانشگاه صنعتی اصفهان قبول میشم
    میشه ی راهنمایی بکنید؟
    خیلی ممنونم
    سلام
    مهندسی شیمی به تنهایی تا حالا باعث ریجکت کسی نشده.
    اینی که شما میگی برای همه رشته های مهندسی هست. همه مهندسی ها برای کشورهایی مثل امریکا باید چک امنیتی بشن.
    ولی خب توی مهندسی شیمی موضوعات خاصی هست که شما نباید خودت رو درگیر اونها کنی. روی موضوعی باید کار کنی مقاله بدی و بخوای توی خارج ادامه ش بدی که شامل تحریم نشه! موضوعاتی مثل انرژی و هسته ای و نفت و این جور چیزا خب به مشکلاتی ممکنه بر بخوری. که البته بعضی کشورها سختگیرتر هستن و بعضیا زیاد گیر نمیدن.
    به این چیزا موقع انتخاب رشته اهمیت نده. ببین به کدوم رشته بیشتر علاقه داری. برو دنبال همون.

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط smjavad1993 نمایش پست ها
    با سلام
    من کارشناسی مهندسی نفت گرایش اکتشاف از دانشگاه صنعت نفت با معدل 17/03
    تافل 88
    دو سال سربازیم رو توی صنعت نفت کار کردم
    برای دوره مستر و فول فاند شانس پذیرش توی رشته های ژئوشیمی و یا زمین شناسی نفت و یا مهندسی مخازن رو دارم؟ممنون میشم از تجاربتون در اختیار من هم بزارین...
    سلام
    ارشد به این راحتیا به کسی فاند نمیدن. بهترین راه اینه که برای کشورهای اروپایی که تحصیل رایگان هستن اقدام کنید و تنها هزینه های روزمره زندگیتون بر عهده خودتون باشه.

Junior Member

سلام
    من دانشجوی ترم آخر ارشد مهندسی شیمی دانشگاه سمنان هستم و در حال حاضر مشغول نوشتن مقاله و پایان نامه هستم. فکر میکنم حداقل دو یا سه تا مقاله بتونم از تزم استخراج کنم. معدلم هم 17.15 هستش وسابقه دوترم TA برای درس های کارشناسی ارشد رو دارم. مدرک زبان هم میتونم با نمره خوبی بگیرم چون حدودا یک سال و نیم هست که دارم رو زبان کار میکنم. الان دغدغه ای که ذهن منو بسیار مشغول کرده اینه که قدم بعدیم بعد از فارغ التحصیلی چی میتونه باشه. من خودم ادامه تحصیل رو خیلی دوست دارم خصوصا در خارج از کشور که کیفیت آموزش خیلی بالاس و برای علم ارزش بیشتری قایل هستن منتها میدونم کار آسونی نیست و اطلاعات چندانی هم از زمان و هزینه ای که باید صرف کرد ندارم مخصوصا هزینه مورد دیگه اینه که بخام کنکور دکترا داخل ایران شرکت کنم که اینم اصلا نمیدونم فایده داره یا نه، این فایده که میگم ازین جهته که من به تدریس علاقه دارم و همونطور که گفتم سابقه تدریس هم دارم، همچنین به کارهای پژوهشی و ریسرچی هم علاقه دارم ولی خب متاسفانه همچین جاهایی تو ایران خیلی کمه ( اگر در این مورد اطلاعاتی دارید بهم بدید) بعد از دو تا مورد بالا، راه سومی هم هست اینه که بعد فارغ التحصیلی بگردم دنبال کار و برم یه جایی مشغول شم که خب اینم دوست دارم حداقل تو یه جای خاص باشه
    دوستان خواهش میکنم اگر در خصوص سه موردی که عرض کردم اطلاعاتی یا پیشنهادی دارید بمن بدید یک دنیا ممنون میشم

Junior Member

با سلام
    من لیسانسم مهندسی شیمی در دانشگاه باهنر کرمان خوندم
    ارشدم مهندسی شیمی (استعداد درخشان) بدون کنکور پژوهش محور بودم
    پایان نامه ارشدم بایوتکنولوژی و محیط زیست بوده
    دو تا مقاله isc
    سه تا کنفرانس ملی
    دو تا کنفرانس بین المللی
    دو تا مقاله isi با ایمپکت 1.2 و 2.5
    تو یه پروژه ملی کار کردم تو تصفیه خانه
    متاسفانه زبان در حال خوندن هستم
    برای دکترا می خواستم پذیرش بگیرم ممنون می شم راهنماییم بکنید

نقل قول نوشته اصلی توسط hadie89 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی ترم آخر ارشد مهندسی شیمی دانشگاه سمنان هستم و در حال حاضر مشغول نوشتن مقاله و پایان نامه هستم. فکر میکنم حداقل دو یا سه تا مقاله بتونم از تزم استخراج کنم. معدلم هم 17.15 هستش وسابقه دوترم TA برای درس های کارشناسی ارشد رو دارم. مدرک زبان هم میتونم با نمره خوبی بگیرم چون حدودا یک سال و نیم هست که دارم رو زبان کار میکنم. الان دغدغه ای که ذهن منو بسیار مشغول کرده اینه که قدم بعدیم بعد از فارغ التحصیلی چی میتونه باشه. من خودم ادامه تحصیل رو خیلی دوست دارم خصوصا در خارج از کشور که کیفیت آموزش خیلی بالاس و برای علم ارزش بیشتری قایل هستن منتها میدونم کار آسونی نیست و اطلاعات چندانی هم از زمان و هزینه ای که باید صرف کرد ندارم مخصوصا هزینه مورد دیگه اینه که بخام کنکور دکترا داخل ایران شرکت کنم که اینم اصلا نمیدونم فایده داره یا نه، این فایده که میگم ازین جهته که من به تدریس علاقه دارم و همونطور که گفتم سابقه تدریس هم دارم، همچنین به کارهای پژوهشی و ریسرچی هم علاقه دارم ولی خب متاسفانه همچین جاهایی تو ایران خیلی کمه ( اگر در این مورد اطلاعاتی دارید بهم بدید) بعد از دو تا مورد بالا، راه سومی هم هست اینه که بعد فارغ التحصیلی بگردم دنبال کار و برم یه جایی مشغول شم که خب اینم دوست دارم حداقل تو یه جای خاص باشه
    دوستان خواهش میکنم اگر در خصوص سه موردی که عرض کردم اطلاعاتی یا پیشنهادی دارید بمن بدید یک دنیا ممنون میشم
    سلام.
    معدل لیسانست خیلی مهم تر از ارشدت هست. تافل و جی آر ای هم باید معلوم بشه تا بشه دقیق تر راهنمایی کرد. تافل حدود 95-100 و جی آر ای حدود 315 خوبه اگه با معدل حدود 17 همراه بشه. با معدل های 15.5 به بالا هم میشه ولی باید رنک های پایین تر اپلای کرد و یا استاد پیدا کرد... البته کشور رو هم تعیین نکردی. آمریکا جی آر ای میخواد و بدون استاد هم میشه پذیرش با فاند گرفت ولی اروپا و کانادا و استرالیا خیلی استادمحور تر هست و بیشتر مقاله مهمه تا نمرات زبان و جی آر ای...
    راجع به هزینه:
    حدود 2000 دلار از ثبت نام تافل تا پیکاپ ویزا خرجت میشه (آمریکا). مدرک خواستی آزاد کنی هم برو از آموزش دانشگاهت بپرس. 16.5 هم وثیقه سربازی که شاید گرون تر بشه البته...
    موفق باشی
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

Junior Member

سلام.
    میخواستم شانسم رو برای گرفتن فاند کامل بدونم. (خودم بیشتر نظرم اروپا و بالخصوص اسکاندیناویه ولی کانادا و آمریکا هم اگر بتونم خوبه)
    کارشناس ارشد مهندسی نفت از تربیت مدرس با معدل 18.22
    1 مقاله علمی پژوهشی خارجی
    1 مقاله در حال بررسی ISI
    یه سوال دیگه هم داشتم.برای اروپا مگر اینجوری نیست که باید پوزیشن باز بشه تا بتونیم اپلای کنیم؟ پس چه زمانی باید با استاد مکاتبه کنیم؟ کلا استاد مربوط به پوزیشن باز شده را چجوری پیدا کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط makara نمایش پست ها
    سلام.
    میخواستم شانسم رو برای گرفتن فاند کامل بدونم. (خودم بیشتر نظرم اروپا و بالخصوص اسکاندیناویه ولی کانادا و آمریکا هم اگر بتونم خوبه)
    کارشناس ارشد مهندسی نفت از تربیت مدرس با معدل 18.22
    1 مقاله علمی پژوهشی خارجی
    1 مقاله در حال بررسی ISI
    یه سوال دیگه هم داشتم.برای اروپا مگر اینجوری نیست که باید پوزیشن باز بشه تا بتونیم اپلای کنیم؟ پس چه زمانی باید با استاد مکاتبه کنیم؟ کلا استاد مربوط به پوزیشن باز شده را چجوری پیدا کنم؟
    سلام.
    معدل کارشناسیت خیلی مهمه به خصوص برای آمریکا. برای آمریکا جی آر ای و تافل هم مهم هست و شاید مهم تر از معدل ارشد؛ چون نفت هستی، حتی اگه رشته ات رو عوض کردی بازم برای کشورهای دیگه غیر از آمریکا اپلای کن به خاطر مسائل ویزا.
    من زیاد از روند و کار اروپا سر در نمیارم ولی باید برای پوزیشن های دکتری اپلای کنی. توی سایت خود دانشگاه هست به علاوه سایت هایی که پوزیشن های اروپا رو میتونی پیدا کنی. برای این پوزیشن ها کیفیت و نزدیکی مقاله ها و بعد از اون معدل مهم هستند. به استادهایی که به کارت نزدیکند هم ایمیل بده چون تصمیم گیرنده اصلی برای اروپا و کانادا استاد هست.
    موفق باشی
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)