صفحه 23 از 31 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 307

موضوع: بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش در مهندسی شیمی

سلام من ترم5 کارشناسی م.شیمی امیرکبیر با معدل 16.5 هستم
    میخواستم ببینم چقد میتونم رو اپلای با فاند برای ارشد حساب کنم و بجز زبان چی دیگه لازم دارم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehryar74 نمایش پست ها
    سلام من ترم5 کارشناسی م.شیمی امیرکبیر با معدل 16.5 هستم
    میخواستم ببینم چقد میتونم رو اپلای با فاند برای ارشد حساب کنم و بجز زبان چی دیگه لازم دارم؟
    سلام.
    اگه آمریکا هم میخوای اپلای کنی برای جی آر ای هم آماده شو. میتونی برای دکترای مستقیم و بدون داشتن ارشد اپلای کنی و شانس فاند خیلی بیشتر از ارشد هست؛ کلا اولویت فاند دادن به دکترا هست و بعد ارشد...
    البته اگه بعد ارشد میخواهی دکترا بخونی وگرنه همون ارشد رو اپلای کن برای دانشگاه هایی که به ارشد هم فاند میدند...
    معدلت رو هم بالاتر ببر سعی کن؛ درسها رو بالای 16 بگیر که تبدیل به 4 میشه خوب باشه...
    موفق باشی
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

سلام دوستان
    من لیسانس مهندسی مکانیک امیرکبیر با معدل 12/23 و ارشد مهندسی هسته ای شهید بهشتی تهران با معدل 16/50 دارم نمره تافل 97 و نمره GRE 316 با writing 3 دارم. 2 تا مقاله کنفرانس داخلی هم دارم میخواستم برای دکترای مهندسی شیمی( چون زمینه کاری پایان نامه ارشدم کاملا مهندسی شیمی هست) اقدام کنم. به نظرتون برای گرفتن فاند کامل کجاها شانس بیشتری هست؟ اصلا شانسی برای اپلای دارم با توجه به رشته ی مههندسی هسته ای ارشد؟ ممنون.

سلام خسته نباشید دوستان .من ورودی 95 دانشگاه صنعتی اصفهان رشته مهندسی شیمی ام .بنا به دلایل روحی از اینجا ناراضیم و دوس دارم به دانشگاه فردوسی برم ولی مهم ترین هدف من اپلای هستش .به نظر شما میشه بررای اپلای روی فردوسی حساب باز کرد ؟ یا باید ارشد رو خوب بخونم و یه دانشگاه بهتر باشم ؟ ممنون میشم کمکم کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedjaefarzad نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید دوستان .من ورودی 95 دانشگاه صنعتی اصفهان رشته مهندسی شیمی ام .بنا به دلایل روحی از اینجا ناراضیم و دوس دارم به دانشگاه فردوسی برم ولی مهم ترین هدف من اپلای هستش .به نظر شما میشه بررای اپلای روی فردوسی حساب باز کرد ؟ یا باید ارشد رو خوب بخونم و یه دانشگاه بهتر باشم ؟ ممنون میشم کمکم کنید
    سلام.
    منم صنعتی بودم؛ ارشدش جالبی نیست به نظر منم برعکس لیسانسش
    به نظرم زیاد بین اسم صنعتی اصفهان و فردوسی فرقی برای اپلای کردن نیست؛ حالا اگه یکیشون شریف بود یه چیزی و شاید بعضی دانشگاه ها میشناختندش...
    مهم اینه که چند تا مقاله داشته باشی و روی چه موضوعی کار کنی چون به شدت مهم هست نزدیکی ریسرچ قبلیت و آینده ات در جلب کردن نظر استاد....
    الان Drug delivery, Tissue eng, catalyst, biofilms و ... تا حدودی بهتر کار میشه به نظرم ولی بازم بگرد و ببین کدوم رو دوست داری.
    اگه همون صنعتی موندی با یه استاد درست و حسابی که موضوعات به روز کار میکنه و آزمایشگاهش هم مجهزه برو کار کن...
    موفق باشی
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط amir007564 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس مهندسی مکانیک امیرکبیر با معدل 12/23 و ارشد مهندسی هسته ای شهید بهشتی تهران با معدل 16/50 دارم نمره تافل 97 و نمره GRE 316 با writing 3 دارم. 2 تا مقاله کنفرانس داخلی هم دارم میخواستم برای دکترای مهندسی شیمی( چون زمینه کاری پایان نامه ارشدم کاملا مهندسی شیمی هست) اقدام کنم. به نظرتون برای گرفتن فاند کامل کجاها شانس بیشتری هست؟ اصلا شانسی برای اپلای دارم با توجه به رشته ی مههندسی هسته ای ارشد؟ ممنون.

شانس برای پذیرش و حتی فاند دارید ولی مشکل اصلی بحث ویزاس.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Junior Member

سلام دوستان... من کارشناسی مهندسی شیمی دارم از دانشگاه فردوسی مشهد با معدل 17.06 و معدل دوسال آخر 17.7- تافل 97 و جی آرای 314 دارم. یک مقاله ISI با ایمپکت 2.632 هم دارم. شانس فاند برای دکترای مستقیم تو کدوم رنج از دانشگاه های آمریکا رو دارم؟ و اگر بخوام برای کانادا ارشد اقدام کنم از کدوم دانشگاه ها می تونم فاند بگیرم؟ (کلا فاند برام خیلی مهمه) خیلی ممنون از دوستان

سلام دوستان.
    وقتتون به خیر.میخواستم ببینم من با شرایط زیر،امکان گرفتن فاند کامل از دانشگاه های اروپا یا کانادا رو دارم یا نه.هر دوانشگاهی باشه فرق نمیکنه.فقط مورد تایید وزارت علوم باشه.اگر میشه اسم دانشگاه رو بگید بم(اینم بگم که قصد دارم بعد از تحصیلاتم مونجا بمونم و برنگردم،معمولا کانادا و استرالیا برای این کار میگم مناسب تره)
    لیسانس مهندسی شیمی:دولتی با معدل 15.70
    ارشد مهندسی گاز: دانشکده نفت اهواز با معدل 16
    رتبه کارشناسی ارشد در کنکور: 21
    ایلتس :6 (تنها مدرک زبان منه)
    مقالات داخلی : چهار
    مقالات isi: دو
    ریس انجمن علمی دانشگاه به مدت یک سال

Junior Member

سلام
    شبتون بخیر
    شرایط من :
    لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه تهران با معدل 16 و نیم
    فوق لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه تهران با معدل 18 و نیم
    جزو نفرات اول لیسانس بودم و بدون کنکور رفتم ارشد
    دو سال سابقه کار دارم
    مقاله ندارم
    زبانم خوبه هنوز ازمونی ندادم
    متاهلم و یه پسر یک ساله دارم
    امریکا نمیخام برم
    جاهای خیلی سرد مث سوید و کانادا هم نمیتونم برم

کجا رو پیشنهاد میدید ؟ کجا شانسم بیشتره؟
    (همسرم فوق لیسانس جغرافیا داره مقاله و مدرک زبان نداره و شرایطش برای اپلای مناسب نیس)

نقل قول نوشته اصلی توسط helen1 نمایش پست ها
    سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط helen1 نمایش پست ها
    شبتون بخیر
    شرایط من :
    لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه تهران با معدل 16 و نیم
    فوق لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه تهران با معدل 18 و نیم
    جزو نفرات اول لیسانس بودم و بدون کنکور رفتم ارشد
    دو سال سابقه کار دارم
    مقاله ندارم
    زبانم خوبه هنوز ازمونی ندادم
    متاهلم و یه پسر یک ساله دارم
    امریکا نمیخام برم
    جاهای خیلی سرد مث سوید و کانادا هم نمیتونم برم

کجا رو پیشنهاد میدید ؟ کجا شانسم بیشتره؟
    (همسرم فوق لیسانس جغرافیا داره مقاله و مدرک زبان نداره و شرایطش برای اپلای مناسب نیس)

اگه قصد شما واسه رفتن هستش و دنبال فاند گرفتن و شرایط خوبین حتما دنبال مقاله باشین .زبانم خوبه اینجوری مشخص نمیشه! میتونید با استادی که انوره بدون مشکل اسکایپ کنید؟ این زبان خوبه وگرنه ازمون هام کلی روش واسه دور زدنش هس ... مقاله تو مقطع دکترا به شدت لازمه ... ثانیا باید خودتون سرچ کنید و اساتید یا پوزیشن پیدا کنید. با شرایطی که گفتین المان و فرانسه و هلند و بلژیک باید در نظر بگیرین بعد کشورهای دیگه اروپایی... بالاخره باید یه زبان دیگه موقع زندگی تو اون کشورها یاد بگیرید. البته دوست عزیز کشورهایی مثل کانادا و امریکا به مراتب مهاجر پذیرتر از این کشورها هستن که گفتم در نتیجه گرفتن اقامت تو اروپا سخت تره. در ارتباط با خانمتون هم به شدت دقت کنید تو بحث ویزا دردسر سازه... بعضی سفارت ها علاوه بر زبان انگلیسی سطح ابتدایی از کشور مورد نظر لازم داره(حتی از خودت اونو ممکنه نخوان) البته اگه بتونید واسه ایشونم پذیرش بگیرین خیلی بهتر میشه چون این کشورها شهریه ندارن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)