صفحه 28 از 31 نخستنخست ... 1819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 307

موضوع: بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

سلام می خواستم بدونم با توجه به موارد زیر، کدوم دانشگاه هامی تونم شانس داشته باشم برای فاند کامل؟ اولویت بنده دانشگاههای ترکیه هست.

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی شیمی-نفت-گاز- دانشگاه دولتی شیراز-15.29

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :مهندسی شیمی- دانشگاه دولتی شیراز- 17.21

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : تافل هنوز ندادم ولی روی 90 می خوام برنامه ریزی کنم

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : هنوز امتحان ندادم ولی می خوام رو 150 تا 160 برای کوانتیتیو برنامه ریزی کنم

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 مقاله سابمیت شده ISI

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : 1 چاپ شده به صورت پوستر

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مهندسی شیمی دکتری

8- دانشگاه های مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : 1 ترم TA بودم- دارای مدرک ICDL

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فول فاند

من می خوام برای سال بعد اقدام کنم. اگر راهنمایی دارید ممنون می شم که بهم بگید.
    پیشاپیش از شما ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyakh نمایش پست ها
    به نظرتون برای دکتری شانسی هستن؟؟
    دانشگاه های کانادا معمولاً مستقیم از لیسانس به دکتری دانشجو نمی گیرن. بنابراین برای ارشد باید اقدام کنید و همونطوز که دوستان گفتند اگر نمره زبان خوب داشته باشید و استاد توی کانادا پیدا کنید شانس پذیرشتون زیاده.
    ضمناً توجه داشته باشید مقطع ارشد توی کانادا معمولاً Self fund هست و تعداد فاند توی ارشد خیلی کمه ولی شما حتماً توی مکاتبه با اساتید در مراحل بعدی که استاد بهتون اوکی داد حتماً مسئله ی فاند را بهش بگید.

ولی اگر برای دکتری می خواهید حتماً اقدام کنید دانشگاه های امریکا اکثراً از لیسانس به دکتری مستقیم دانشجو می گیرن. Ranking از 50 تا 300 اونایی که تو مهندسی شیمی خوبن را انتخاب کنید و اگر شرایط پذیرششون با کارتون جور درمیاد اقدام کنید. البته نمره زبان و GRE عالی شانس پذیرشتون را خیلی بالا می بره.
    موفق باشید.

معدلتون نسبتاً خوبه.
    اگر می خواین از کانادا پذیرش بگیرین که داشتن یکی دوتا مقاله هم کفایت می کنه. موضوعش هم هر چی تو بورس باشه طبیعتاً بهتره. ولی از نمره زبان غافل نشید. ضمناً شروع کنید مکاتبه با اساتیدی که به زمینه کاریشون علاقمندید و تجربه دارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mezofer نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من معدل کارشناسیم ۱۵.۲۱ هست دانشگاه شهرستان و ارشدم هم تموم نشده ولی حدود ۱۶.۱ میشه معدلم احتمالا
    تصمیم به اپلای گرفتم.
    دو تا سوال داشتم:
    ۱- با توجه به معدلم برای اینکه وضعیتم به حد مناسبی برسه حدودا چندتا مقاله باید بدم؟
    ۲- موضوع چقدر روی اپلای موثره(روی زئولیت طبیعی کار کنم که مقاله سخت تر میشه داد توش نسبت به غشاهای گازی که مقاله دهی بیشتری میشه داشت کدوم بهتره)؟
    ممنون میشم سریع پاسخ بدید

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش در مهندسی شیمی

درود بر شما
    شما باید با اساتیدی که در این زمینه در کانادا فعالیت می کنند مکاتبه کنید. دانشگاه هایی که در زمینه نفت فعال هستند کلگری و آلبرتا هستند هرچند دانشگاه های دیگه هم کم و بیش کار می کنند تو این رشته.
    البته رزومتون خوبه ولی این که مترجم بودید ممکنه علتش را جویا بشن که چرا مثلاً شما با این بک گراند آکادمیک ، یکدفعه کار مترجمی کردید؟
    به هر حال باید وقت بگذارید. خیلی دقیق نمی شه گفت شانستون چقدره . بستگی به زمان مکاتبه با استاد و داشتن پوزیشن خالی و خیلی از فاکتورهای دیگه داره. ولی امیدوار باشید.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_a2 نمایش پست ها
    سلام
    من کارشناسی ارشد مهندسی نفت دارم هم کارشناسی و هم کارشناسی ارشد رو آزاد امیدیه گرفتم
    معدل کارشناسی = 17.55
    معدل کارشناسی ارشد = 18.80
    سه مقاله داخلی
    یک مقاله ISI با ایمپکت فکتور 1.5
    بین فارغ التحصیلان دوره کارشناسی هم دوره ام رتبه دوم شدم بخاطر معدلم
    بین فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد هم دوره ام رتبه اول شدم بخطر معدلم
    دو سال سابقه کار نفتی
    یک سال سابقه به عنوان کنترل کیفیت
    سه سابقه کار به عوان مترجم یک شرکت
    ترجمه یک عنوان کتاب غیر نفتی
    بنظر شما شانسی برای گرفتن فاند دارم؟ ممنون میشم نظرتونو بگید

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شر

درود برشما

شما اگر مقالتون اکسپت بشه می تونید امیدوار به پذیرش برای ارشد باشید. هرچند معدل لیسانستون یه کم پایینه ولی بعضی از دانشگاه های اروپا خیلی روی معدل حساس نیستند. به هرحال تلاشتونو بکنید. با یک وکیل یا مشاور خوب هم مذاکره کنید.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ae53 نمایش پست ها
    رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

لیسانس مهندسی نفت - دانشگاه شریف - 13.93

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

-

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها

ایلتس 8

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها

امتحان ندادم

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر

1 مقاله isi سابمیت شده (در انتظار داوری)

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی

-

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای

ارشد مهندسی نفت - مخازن

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت

اروپا

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)

TA درس well log - رتبه دوم اولین دوره المپیاد نفت (Oilampic)

10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)

اگر باشد بهتر است به نظر دوستان اصلا شانسی هست؟

Junior Member

لیسانس مهندسی شیمی-دانشگاه تهران-۱۶.۲۴ دو ترم آخر بالای ۱۷

فوق لیسانس مهندسی هسته ای- دانشگاه امیرکبیر- ۱۸.۵۳ پایان نامم کلا ترموهیدرولیک بود و بیشتر به مهندسی مکانیک شبیه بود در حالی که هیچ ربطی به هسته ای نداشت (از قصد اینو برداشتم)

هنوز تافل ندادم ولی روی بالای ۹۰ برنامه دارم

1 مقاله ISI (در حال سابمیت) از موضوع پایان نامه ارشدم تو زمینه ترموهیدرولیک که هیچ ربطی به هسته ای نداره

۳ مقاله کنفرانسی که دو تا بین المللی هستن یکی داخلی

رنک ۱ بودم تو ارشد با نمره پایان نامه ۱۹.۸۳

یک ترم تی ای بودم دانشگاه تهران و ۲ سال سابقه کار دارم توی فیلد نفت و گاز

میخوام مهندسی شیمی دکتری یا حتی ارشد اپلای کنم و سوییس برام اولویت اوله البته کلا هر جا باشه زیاد فرقی نداره ولی اروپا رو بخاطر شرایط زندگی ترجیح میدم

برام خیلی مهمه که فول فاند بگیرم و بتونم خرج زندگی و تحصیل رو بدم بخصوص اگر کشوری باشه که اجازه کار نداشته باشم

Junior Member

با سلام
    ممنون میشم دوستان برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری راهنمایی کنند.

کارشناسی مهندسی پلیمر- آزاد علوم و تحقیقات تهران : 13.40
    ارشد پلیمر - آزاد تهران جنوب : 17.5
    مقاله ای اس ای : 1 چاپ شده و 2 تا در حال ارسال
    کنفرانس خارجی: 2
    آیلتس و جی آر ای در برنامم هست برای خوندن
    سابقه کار ندارم!

فول فاند بودن اولویت مهمی هست برام و اگر کسی دانشگاهای مورد نظر تو چند کشور در اروپا و شهرهای مرتبط در کانادا را معرفی کنه ممنون میشم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی شیمی - پلی تکنیک تهران

- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل : مهندسی شیمی- دانشگاه اصفهان -14.99

- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل :مهندسی شیمی گرایش جداسازی- دانشگاه صنعتی امیرکبیر(در حال تحصیل)

- نمرۀ زبان (آیلتس): 6.0 دارم ولی دوباره قصد دارم امتحان بدم

- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : 1 ترم TA بودم در دوره ی کارشناسی - با نرم افزارهایی مثل matlab , hysys هم خیلی کار کردم تو زمینه های مرتبط با رشته م
    از نظر کاری هم سابقه کار مرتبط با رشته م نداشتم، فقط یه دوره کارآموزی یک ماهه توی جنوب بودم

*به نظرتون با شرایط بالا و با توجه به اینکه از زمینه ی کاریم حداقل یک مقاله ی ISI میتونه در بیاد و هم از اساتید دوره کارشناسی و هم دوره ی ارشدم میتونم ریکام های خوبی بگیرم،
    به نظرتون شرایطم برای اپلای مناسب هست ظرف دو سال آینده؟ کشور مقصد برام خیلی تفاوتی نمیکنه بیشتر هدفم داشتن فاند و موندن هست. کدوم کشور ها و دانشگاه هارو پیشنهاد میکنید؟

با تشکر

Junior Member

پیشاپیش تشکر بابت نظرات و راهنمایی هاتون درباره امکان پذیرش و مشاوره جهت رفع سردرگمی انتخاب دانشگاه و کشور مقصد (سهولت شرایط اقامت و کار پس از فارغ التحصیلی)

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی شیمی - دانشگاه دولتی اراک - 15.11

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی شیمی - دانشگاه دولتی سمنان - 18.18 (3 نفر اول ورودی)

3- حوزه تخصصی : سنتز نانومواد، کامپوزیت های معدنی-پلیمری، نانو الیاف پلیمری، مواد مبادله کننده یونی/ جداسازی فلزات سنگین و رادیونوکلئیدها / پساب های دارویی و صنعتی

4- نمرۀ زبان (آیلتس) به تفکیک مهارت ها : Listening:7.5 Reading:7.5 Speaking:6.5 Writing:6 Overall:7

5- تعداد مقالات ژورنالی : یک مقاله چاپ شده IF=4.95 / یک مقاله در حال داوری IF=2.8 / دو مقاله به تازگی سابمیت شده / یک مقاله علمی پژوهشی داخلی

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : 2 مقاله کنفرانس بین المللی مهندسی شیمی داخل ایران

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : مهندسی شیمی دکتری (4-3 ساله پژوهشی: برای همین آمریکا که 5 ساله و 2 سال اول آموزشیه مد نظرم نیس (حالا نکه اونا فرش قرمز پهن کردن واسم))

8- دانشگاه های مورد نظر برای اپلای : اولویت ها به رنگ قرمز
    The UK (Edinburgh, Manchester, Birmingham, Sheffield) European Union ( ETH, EPFL: Switzerland/ TUM, TU Berlin, RWTH, KIT: Germany/ Delft, Eindhoven :Netherlands/ KU leuven: Belgium/ Ecole Plytechnique: France/ DTU: Denmark/ KTH: Sweden/ NTNU: Norway/ Aalto: Finland) Canada ( University of Toronto, UBC, McGill) Australia ( Melbourne, Sydney, Monash, Queensland, UNSW) Asia (NUS, NTU: Singapore/ Tokyo, Kyoto: Japan

9- نکات دیگر رزومه: 2 ثبت اختراع داخلی - 2 تاییدیه ثبت اختراع با نمرات 6.5 و 7 (از 10)

10- میزان فاند مورد انتظار : فول فاند

سلام دوستان.
    وقتتون به خیر.میخواستم ببینم من با شرایط زیر،امکان گرفتن فاند کامل از دانشگاه های اروپا یا کانادا رو دارم یا نه.هر دوانشگاهی باشه فرق نمیکنه.فقط مورد تایید وزارت علوم باشه.اگر میشه اسم دانشگاه رو بگید بم. به نظرتون با این وضعیت میتونم برای دکتری اقدام کنم یا بهتره ارشد مجدد بگیرم؟ (اینم بگم که قصد دارم بعد از تحصیلاتم مونجا بمونم و برنگردم،معمولا کانادا و استرالیا برای این کار میگم مناسب تره)
    لیسانس مهندسی شیمی:دولتی با معدل 15.70
    ارشد مهندسی گاز: دانشکده نفت اهواز با معدل 15.50
    رتبه کارشناسی ارشد در کنکور: 21
    ایلتس :7 (تنها مدرک زبان منه)
    مقالات داخلی : چهارتا
    مقالات isi: دو تا با ایمکت 2
    ریس انجمن علمی دانشگاه به مدت یک سال

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)