صفحه 4 از 31 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 307

موضوع: بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی شانس پذیرش و بورس با توجه به رزومه و سایر شرایط

سلام
    دانشجوی شریفم
    همین کافیه!؟

دوستان من فارغ التحصیل مهندسی نفت حفاری از دانشگاه صنعت نفت با معدل 16.14 هستم. در حال حاضر سربازم و سربازیم هم بصورت امریه س که میشه 2 سال سابقه کار در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب که دوره ی آموزش بدو استخدامش رو دارم میگذرونم در قالب سربازی.
    مقاله ندارم. دارم پروژمو مقاله میکنم ولی نمیدونم جایی اکسپت بشه یا نه. ولی فرض رو بذاریم روی نداشتن مقاله.
    زبانم خوبه. میتونم مینیمم دانشگاه ها رو بیارم. ولی فعلا شروع نکردم برای تافل.
    با توجه به چیزایی که میگن راجب مشکلات ویزا گرفتن برای آمریکا برای مهندسان نفت تقریبا بیخیال آمریکا شدم. قصدم در درجه اول کانادا و بعد استرالیا و اروپاست. از کانادا calgary و alberta و regina نفت ارائه میدن و استرالیا هم curtinشو میشناسم. اروپا هم stavanger نروژ و Leoben اتریش و IFP فرانسه مد نظرم هست. انگلیس جدیدا تافل رو دیگه قبول نمیکنه و فقط آیلتس میگیره. من میخوام واسه تافل بخونم.
    خلاصه راهنمایی میخواستم یکی اینکه من شانس پذیرش گرفتن برای مستر با فاند رو دارم یا نه؟من تنها در صورت فول فاند میتونم اپلای کنم.
    یه چیز دیگه. من بصورت حرفه ای با متلب برنامه نویسی میکنم. پروژه ی لیسانسم هم کد نویسی با متلب بوده. حالا نمیدونم این امتیازم رو چجوری میتونم بهش سندیت بدم تا دانشگاه مقصد بفهمه که من مسلط به متلب هستم؟صرف expert in computer programming specially in MATLAB که نو رزومم نوشتم کافیه؟؟؟
    یه چیز دیگه. من همینجوری همین الان میتونم به استادای مورد نظر ایمیل بزنم و ببینم چی میگن؟یعنی میشه بنویسم که هنوز تافل امتحان ندادم ولی اگه نمره قبولی رو بیارم پیشنهاد شما چیه؟
    یه مشکل دیگه هم که دارم اینه که من تمام faculty member های دانشگاه های خارجی رو نگاه کردم ولی هیچکس رو پیدا نکردم که research interestهاش در زمینه ی حفاری باشه. ولی من لیسانسم حفاری بوده. البته پروژم مخزنی بوده. ولی سابقه کار حفاری دارم. خلاصه این مساله مشکلی ایجاد نمیکنه تو پذیرش گرفتنم؟
    بعد به نظرتون تافل بخونم بهتره یا آیلتس؟چون تافل راحت تره. ولی الان انگلیس رو میدونم که دیگه تافل قبول نمیکنه. خودم تو سایت heriot watts دیدم که زده بود فقط آیلتس میگیره. جاهای دیگه ای هم هست که تافل رو قبول نکنه از کانادا و استرالیا و اروپا؟

کلا سوالی که در مورد ایمیل زدن به استادا دارم اینه که منی که در حال حاضر فرآیند اپلای رو انجام ندادم در چه زمینه هایی میتونم به استاد مورد نظر ایمیل بزنم؟چجوری میتونم بفهمم که واسه یکی با شرایط من حاضره فاند بده یا مثلا من باید چیکار کنم تا بتونم ازش فاند بگیرم؟

Member FARSHAD_CANADA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

با عرض سلام خدمت دوستان.
    چندروز قبل پیش یکی از اساتید ایرانی مهندسی شیمی درآمریکا بودم. به من گفت تو میتونی سه تا هدف داشته باشی. اگر اومدی اینجا که فقط فوق لیسانس بگیری و بعد کار پیدا کنی و بعد هم آمریکا بمونی، بهتره که اصلا" دنبال دردسر نباشی. معدلت رو بالای 3نگه دار و دنبال کار باش ودنبال دکترا هم نمیخواهد بری. اگر میخواهی برگردی ایران، فرقی نمیکنه که از کدوم دانشگاه مدرک داری. توی ایران فکر میکنن هر کی ازآمریکا اومد دیگه خداست و همین فوق لیسانس بسه. ولی اگر میخواهی در آینده استاددانشگاه بشی و کار آکادمیک داشته باشی، فقط برو دانشگاه های کله گنده. خوب درس بخون، معدلت بالا باشه و با GRE خوب و ریکامندیشنهای قوی و داشتن مقاله میتونی به دانشکاه های تاپ آمریکابری. میگفت توی دانشگاه های درجه دوم ،پول به سختی جور میشه و اساتید به سختی فاند پیدا میکنن. ولی توی دانشگاه های خوب، پول و پروژه همیشه هست واونها فقط دنبال آدمش میگردن. نکته دومی که گفت این بود که میگفت دوره کارروی Process تموم شده و اینجا اساتیدی که خوب پول دارن ،همه روی Biotechnology، Molecularو Nanotechnology کار میکنن و کارهایی مثل Process Optimization دیگه قدیمی هست و بهایی نداره. میگفت تنها دانشگاهی که هنوز خوب روی Process کار میکنه "کارنگی ملون" هست. پس دوستانی که قصد آمدن به آمریکا رو دارن از همین الان برید روی علوم جدید کار کنید که پول و فاند توش باشه. من در جواب گفتم که میگن واسه ما ایرانیها محدودیت توی این زمینه ها هست. گفت هیج بخش نامه ای تا الان در این زمینه نداشتیم و اگر گیری هم باشه مال همون موقع ویزا گرفتن هست ووقتی دیگه اومدی کاری ندارن ونامه رسمی در این زمینه که نباید به بچه های ایرانی پروژه های High Tech رو داد تا الان نیومده.
    دوستان توجه داشته باشن که اومدن به آمریکا نباید هدفتون باشه و اومدن به اینجا هنر نیست. بلکه چه جوری بیای و بتونی بمونی هنر هست.

Junior Member

با سلام
    دوستان من مدرک کارشناسی ساخت تولید دارم می خواستم ببینم میتونم تو ارشد برای مهندسی نفت اقدام کنم؟
    سوابق کاری و پژوهشی که دارم در رابطه با رباتیک هست
    لطفا راهنمایی کنید
    با سپاس

با سلام.
    من رشته مهندسی شیمی هستم و گرایش ارشدم بیوتکنولوژی بوده.
    پایان نامه ام مربوط به تولید سوخت های زیستی بوده. با شرایط زیر شانسی برای گرفتن فاند از دانشگاه های مد نظر رو دارم؟
    تراز دانشگاه هایی که باید انتخاب کنم چطور باید باشه؟

ممنون می شوم راهنمایی کنین

مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد- دانشگاه اصفهان
    معدل ارشد: 17.28 (16.70 بدون پایان نامه)
    معدل کارشناسی: 15.37 (دانشگاه سمنان)
    رشته: مهندسی شیمی
    مقالات: 1 کنفرانس بین المللی- 1 مقاله داخلی- 1 مقاله آی اس آی سابمیت شده با Impact factor 4.57- نوشتن یک فصل از یک کتاب برای انتشارات springer
    آزمون تافل و جی آر ای هنوز ندادم
    کشورها: آمریکا، کانادا، سوئیس، آلمان

Junior Member

سلام، آره حتما، رزومت خوبه هیچی کم نداری. ار دانشگاهای آمریکایی با رنک 200-300 حتما حتما فاند میگیری. زیر 200 شانسیه. تو اروپا هم دانشگاه twente , eindhoven, ETH, KTH, Kleuven, MTU RWTH Achen حتما میگیرنت. مطمئن باش از یکی فاند میگیری. گزینه آخرت هم بولونیای ایتالیا باشه که اونجا دیگه 100% هست. سالی 11000 یورو هم بهت میده.
    نقل قول نوشته اصلی توسط r_bashiri89 نمایش پست ها
    با سلام.
    من رشته مهندسی شیمی هستم و گرایش ارشدم بیوتکنولوژی بوده.
    پایان نامه ام مربوط به تولید سوخت های زیستی بوده. با شرایط زیر شانسی برای گرفتن فاند از دانشگاه های مد نظر رو دارم؟
    تراز دانشگاه هایی که باید انتخاب کنم چطور باید باشه؟

ممنون می شوم راهنمایی کنین

مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد- دانشگاه اصفهان
    معدل ارشد: 17.28 (16.70 بدون پایان نامه)
    معدل کارشناسی: 15.37 (دانشگاه سمنان)
    رشته: مهندسی شیمی
    مقالات: 1 کنفرانس بین المللی- 1 مقاله داخلی- 1 مقاله آی اس آی سابمیت شده با Impact factor 4.57- نوشتن یک فصل از یک کتاب برای انتشارات springer
    آزمون تافل و جی آر ای هنوز ندادم
    کشورها: آمریکا، کانادا، سوئیس، آلمان

Junior Member

نفتتتتتتتتتتت؟ چه کاریه حاجی، بچه های نفتم وتسه نفت اپلای نمیکنن. به نفت که ویزا نمیدن. کار ریسکی نکن. نفت بخای بخونی تهش مالزی میتونی. بر. مهندسی شیمی بخون پروژتو نفتی وردار. واسه این کار تو اروپا بهترین گزینه دانشگاهای اسکاتلند و نروژه چون اکثر پروژه ها نفتیه.

Junior Member

سلام به دوستای گلم
    کارشناسی م شیمی از دانشگاه دولتی اراک 13/50
    ارشد مهندسی نفت 17/30
    تافل و جی آری هنوز ندارم
    دانشگاه های آمریکا برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی شیمی برای گرفتن بورس یا فقط پذیرش به من معرفی کنید
    من برای Master باید apply کنم یا همون PHD ؟

Junior Member

درود ، میخام برای phD اپلای کنم
    سپاسگزار میشم دوستان بزرگوار و باتجربه لطف کنن و راهنماییم کنن

1. مقطع تحصیلی و دانشگاه : ترم چهار کارشناسی ارشد،دانشگاه صنعت نفت، کارشناسی رو هم دانشگاه صنعت نفت بودم
    2. معدل کارشناسی 17.93 و ارشد 17.14 البته بدون نمره پروژه
    3. رشته : مهندسی شیمی
    4. نمره زبان: مهر میخام تافل iBT بدم ان شا الله بالای 90
    5.نمره GRE یا GMAT و ....: وقت نمیکنم براش آماده بشم !!!!!!!!!!!
    6. تعداد مقاله و نوع: یه دونه داخلی و ان شاالله یه isi از پایان نامه
    7. شرایط خاص: نفر سوم کارشناسی و پذیرفته شدن ارشد بدون کنکور،نفر دوم در مقطع ارشد، سه بار TA بودم
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت: کانادا،ایتالیا، استرالیا و نیوزلند
    9. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره: full fund حتما حتما،1- ممنون میشم که چند تا دانشگاه بهم پیشنهاد بدید، 2-راستی این قضیه پیدا کردن استاد و ایمیل زدن خیلی مهمه؟3- اگه مهمه از کی شروع کنم؟ 4-من برای fall 2015 میخام اپلای کنم مهر تافل میدم دیر نباشه؟؟؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)