صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 71

موضوع: TOEFL PRACTICE ONLINE (TPO) -ETS( لطفا فقط در مورد آزمون آنلاين بحث شود)

Member Civil_Engineer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

پیش فرض پاسخ : TOEFL PRACTICE ONLINE (TPO) -ETS

ببینید آزمون آزمایشی اصلاً بخش long format نداره. 3 تا reading و 6 تا listening داره. اما به نظر من بخش speaking و writing به درد بخور هست و مهمتر از همه اگه شما قبلاً یک بار محل آزمون رو تجربه کرده باشی روز امتحان اصلی خیلی بهت کمک می کنه.

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

مرسی از جوابتون. اینکه شما می گید "به نظر من بخش speaking و writing به درد بخور هست" ، خوب اینا که با computer تصحیح می شه و نمره هم نمی تونه خیــــــلی قابل اعتماد باشه؟؟!!
    یک مسئله ی دیگه هم اینکه شما در پست های قبلی گفتید که بعضی ها نمره ی امتحان اصلیشون تا 10 نمره هم با این آزمایشی فرق داشته! و چون ظاهرا شما اطلاعات مستدلی دارید، معمولا نمره ی اصلی بچه ها بیشتر میشه یا کمتر؟؟ فردا صبح این امتحان رو دارم استرس دارم...
    مرسی

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Civil_Engineer نمایش پست ها
    ببینید آزمون آزمایشی اصلاً بخش long format نداره. 3 تا reading و 6 تا listening داره. اما به نظر من بخش speaking و writing به درد بخور هست و مهمتر از همه اگه شما قبلاً یک بار محل آزمون رو تجربه کرده باشی روز امتحان اصلی خیلی بهت کمک می کنه.
    مرسی از جوابتون. اینکه شما می گید "به نظر من بخش speaking و writing به درد بخور هست" ، خوب اینا که با computer تصحیح می شه و نمره هم نمی تونه خیــــــلی قابل اعتماد باشه؟؟!!
    یک مسئله ی دیگه هم اینکه شما در پست های قبلی گفتید که بعضی ها نمره ی امتحان اصلیشون تا 10 نمره هم با این آزمایشی فرق داشته! و چون ظاهرا شما اطلاعات مستدلی دارید، معمولا نمره ی اصلی بچه ها بیشتر میشه یا کمتر؟؟ فردا صبح این امتحان رو دارم استرس دارم...
    مرسی

رشته و دانشگاه

الان که می گید استرس دارید مطمئن باشید روز امتحان اصلی استرستون نصف می شه و خیلی بهتون کمک می کنه. فکر می کنم در بیشتر موارد نمره آزمون اصلی بیشتر بشه. من یکی از دوستانم امتحان آزمایشی اول هشتاد و خورده ای شد، آزمایشی دوم نود و خورده ای و امتحان اصلی رو 100 شد. توی امتحان اصلی نباید تحت تأثیر سختی سوال ها قرار بگیرید و باید اون چیزی رو که در توان دارید رو کنید.

رشته و دانشگاه

الان که می گید استرس دارید مطمئن باشید روز امتحان اصلی استرستون نصف می شه و خیلی بهتون کمک می کنه. فکر می کنم در بیشتر موارد نمره آزمون اصلی بیشتر بشه. من یکی از دوستانم امتحان آزمایشی اول هشتاد و خورده ای شد، آزمایشی دوم نود و خورده ای و امتحان اصلی رو 100 شد. توی امتحان اصلی نباید تحت تأثیر سختی سوال ها قرار بگیرید و باید اون چیزی رو که در توان دارید رو کنید.
    مرسی دوست عزیز از اینکه وقت میزارید. اما Writing و Speaking رو شما اطلاع دارید که با چه معیاری تصحیح میشه؟ اصلا نمرات این 2 بخش قابل اعتماد هست ؟؟ چون من فکر می کنم خیلی فرقه بین اینکه یک نفر native این 2 بخش رو تصحیح کنه تا روشی که نمی دونم چی هست!!!
    مرسی

رشته و دانشگاه

این دو بخش توسط نرم افزار تصحیح می شه. به نظرم مصحح های ETS سخت تر تصحیح می کنن. مثلاً اگه شما بیش از 300 کلمه بنویسید و غلط گرامری و املایی نداشته باشید اما نوشته شما در قسمت هایی از موضوع مورد نظر پرت شده باشه نمره بالا می گیرید. اما همین writing رو مصحح ETS به شما نمره کمتری می ده. بنابراین می تونم بگم شاید مزیت قطعی آزمون آزمایشی این هست که تجربه امتحان رو به شما می ده. و به نظرم این مزیت کمی نیست.
    اینکه گفتم speaking و writing به درد بخور هست منظورم اینه که درجه سختی اون ها دقیقاً مثل امتحان بود ولی خوب نمره دهی همون طور که گفتم می تونه متفاوت باشه.

رشته و دانشگاه

این دو بخش توسط نرم افزار تصحیح می شه. به نظرم مصحح های ETS سخت تر تصحیح می کنن. مثلاً اگه شما بیش از 300 کلمه بنویسید و غلط گرامری و املایی نداشته باشید اما نوشته شما در قسمت هایی از موضوع مورد نظر پرت شده باشه نمره بالا می گیرید. اما همین writing رو مصحح ETS به شما نمره کمتری می ده. بنابراین می تونم بگم شاید مزیت قطعی آزمون آزمایشی این هست که تجربه امتحان رو به شما می ده. و به نظرم این مزیت کمی نیست.
    اینکه گفتم speaking و writing به درد بخور هست منظورم اینه که درجه سختی اون ها دقیقاً مثل امتحان بود ولی خوب نمره دهی همون طور که گفتم می تونه متفاوت باشه.
    واقعا ممنونم. خیلی به شما زحمت دادم. اما یه سوال دیگه در مورد فرق scale در کتاب official guide ETS و آزمون TPO از خدمتتون دارم. این 2 تا اسکیلاشون خیلی فرق داره!!!! من امروز آبمیوه رو ریختم رو میزو Reading رو خراب کردم و 68% زدم و نمره ام شد 21، در حالیکه برای این 68% آخر کتاب ETS نمره ی 27 اسکیل شده!! اگرم مقیاس سختی سوالات باشه، متن ها و سوالات TPO خیـــــلی سختتر بود نسبت به کتاب ETS نتیجتا باید تو آزمون نمره ام بهتر می شد، اما نشد!! شما نظری دارید؟؟ یعنی نمره دهی امتحان اصلی هم با سیستم TPO هست یا scale کتاب ETS؟
    متشکرم

رشته و دانشگاه

سلام دوستان
    آیا volume های مختلف TPO در سختی آزمون ها تفاوتی داره؟
    مرسی

آره به نظرم کمی تفاوت داره چون حساسیتی که برای امتحان اصلی دارن روی این آزمایشی ها ندارن.
    ولی توجه کنید که آزمون آزمایشی برای اینه که با شرایط آزمون آشنا بشین و سر جلسه امتحان اصلی چیزی براتون تازگی نداشته باشه. پس خیلی به نمره اش یا سختی و سادگی اش اهمیت ندین.

رشته و دانشگاه

سلام
    دوستان نمره ای که در آخر TPO برای Reading & Listening به ما داده میشه نمره ی خام هستش دیگه؟؟ scale نمی شه. درسته؟؟
    مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)