صفحه 21 از 33 نخستنخست ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 329

موضوع: تحصیل در دانشگاه نیو کسل (Newcastle) و مسائل مربوطه

Member
    رشته و دانشگاه
    Queen's University Belfast, Electrical Enginering

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه نیو کسل (Newcastle) و مسائل مربوطه

نقل قول نوشته اصلی توسط ezraiel نمایش پست ها
    برای افرادی که هنوز نتیجه نگرفتن دو احتمال مطرحه:
    1- اگه پروپوزال حساس داشتید (مخصوصا اگه مکانیک باشید که همه چی حساسه) پروژه توی dfat گیر کرده و دست دانشگاه نیست هر وقت اونا نتیجه رو بدن دانشگاه بهتون نتیجرو اعلام میکنه. اینو استادم بهم گفت.
    2- اگه مطمئن هستین که پروژتون حساس نیست شاید توی ویتینگ لیست هستین و منتظر دیکلاین احتمالی بعضی افراد هستن. معمولا دانشگاهها ویتینگ لیستو اعلام میکنن نمیدونم سیستم دانشگاههای استرالیا یا این دانشگاه چطوره. به نظرم احتمال چک امنیتی بیشتره.

نحوه امتیاز بندی هم تو این دانشگاه برای fresh graduate با افرادی که خیلی وقته فارغ شدن فرق داره من قسمت اینترنشنالو اینجا میگم (امتیازبندی از 20 هستش):
    i. International Current
    GPA converted to a score out of 17
    Publications out of 1.5
    Experience out of 1.5

ii. International Other
    GPA converted to a score out of 8
    Publications out of 6
    Experience out of 6

برای سال 2015 اگه توی سال 2013 یا 2014 و یا بعد از اون دانشجو بودی current حساب میشی در غیر این صورت other
    مطمئن نیستم ولی فکر کنم امتیازت باید بالای 16 بشه تا برای اسکولار شیپ درنظر گرفته بشی. در شرایط استثنایی (دخالت استاد یا دانشکده) این شرط لغو میشه.
    GPA هم معدل لیسانسه توی 90 درصد دانشگاههای دنیا چون تعداد واحدهایی که پاس میشه زیاده و اینطور که خود دانشگاهها میگن معیار ارزیابی خوبیه!
    بقیه کاراتونو پیش ببرین بلاخره اینا هم جواب میدن.
    خوب بر فرض مثال اگر پروژه تو DFAT گیر کرده باشه این با بورس هست یا بدونش؟
    فکر کنم اینایی که گفتی برای IPRS هست، شاید بورس دانشگاه فرق کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط amiirali نمایش پست ها
    نمیشه دقیق گفت ولی معمولا بورسیه ها طولانی میشن. ایشالا که با بورسه. اگه بورس رد میشدین احتمالا خیلی زودتر پروژتون میرفت dfat و زودتر جواب میدادن یا بهتون میگفتن بورس رد شدین.
    calm seas don't make good sailors

Member
    رشته و دانشگاه

نمیشه دقیق گفت ولی معمولا بورسیه ها طولانی میشن. ایشالا که با بورسه. اگه بورس رد میشدین احتمالا خیلی زودتر پروژتون میرفت dfat و زودتر جواب میدادن یا بهتون میگفتن بورس رد شدین.
    تنکس ... جان، اسمتو نمیگم!!
    همانطور که گفتم اصلا نمیشه گفت، اما بنظرم برا ادمیشن خالی هست احتمالا، اما همینشم کلی طول دادند، اینا اصولا تا جواب ادمیشن نیاد جواب بورس رو نمیدن، اما باز با همه این تفاسیر اگر فقط برای ادمیشن هم بود همون موقع که مشخص شده بود بورس بهم نرسیده، باید بررسی برای ادمیشن هم میشد، چون مرحله بررسی بورسشون زمانبره نه ادمیشن!!، من که به اینجا خوشبین نیستم، البته اگر بشم که خوبه، نشدم نشد دیگه چه کنیم دیگر!! میریم همون تسینگهوا!!!، یه زن چینی هم میگیریم که تکمیل شه!

تنکس ... جان، اسمتو نمیگم!!
    همانطور که گفتم اصلا نمیشه گفت، اما بنظرم برا ادمیشن خالی هست احتمالا، اما همینشم کلی طول دادند، اینا اصولا تا جواب ادمیشن نیاد جواب بورس رو نمیدن، اما باز با همه این تفاسیر اگر فقط برای ادمیشن هم بود همون موقع که مشخص شده بود بورس بهم نرسیده، باید بررسی برای ادمیشن هم میشد، چون مرحله بررسی بورسشون زمانبره نه ادمیشن!!، من که به اینجا خوشبین نیستم، البته اگر بشم که خوبه، نشدم نشد دیگه چه کنیم دیگر!! میریم همون تسینگهوا!!!، یه زن چینی هم میگیریم که تکمیل شه!
    اونم فکر خوبیه این دانشگاه جواب ادمیژن و بورس رو با هم اعلام میکنه به خاطر همین گفتم چون طولانی شده شاید میخوان نتیجه ادمیژن و بورستونو با هم اعلام کنند.

Member
    رشته و دانشگاه

اونم فکر خوبیه این دانشگاه جواب ادمیژن و بورس رو با هم اعلام میکنه به خاطر همین گفتم چون طولانی شده شاید میخوان نتیجه ادمیژن و بورستونو با هم اعلام کنند.
    آره دیگه، میگن این ادمیشنتون، اما شرمنده بورس دیگه تموم شده به شما نرسید!!، فکر کن، نمیگن هم رقابت زیاد بوده میگن تموم شده شما جا موندی!!، دیگه خداییش خسته شدم، خودم فکر میکردم که دیگه تا اخر مهر وضعیتم روشن میشه دیگه، اما همچنان بی نتیجه!!

آره دیگه، میگن این ادمیشنتون، اما شرمنده بورس دیگه تموم شده به شما نرسید!!، فکر کن، نمیگن هم رقابت زیاد بوده میگن تموم شده شما جا موندی!!، دیگه خداییش خسته شدم، خودم فکر میکردم که دیگه تا اخر مهر وضعیتم روشن میشه دیگه، اما همچنان بی نتیجه!!
    یه بورسیه هست به اسم UNIPRS 75:25 یعنی 75 درصد اسکولارشیپ از گرنت استاد میاد 25 درصد از دانشگاه ولی بورسیه کامله هیچ فرقی هم با بقیه نداره. یکی از دوستان گفت توی داکیومنتهای دانشگاه دیده که جوابش فوریه قراره بیاد البته من خودم ندیدم. گفتم در جریان باشید.

Junior Member

فکر کنم اینایی که گفتی برای IPRS هست، شاید بورس دانشگاه فرق کنه
    دوست عزیز معمولا 90 درصد دانشگاه های استرالیا معدل دو سال آخر تحصیل دو در نظر می گیرن واسه بورس. تو سایت هاشون هم به صراحت این رو می نویسن:
    • A Grade Point Average (GPA)of at least 5.25 out of 7 in the last two calendar years of undergraduate degree, Honours class one or equivalent
    http://www.scholars4dev.com/1292/university-of-newcastle-postgraduate-research-scholarships-for-international-students/
    ییا مثلا دانشگاه unw که همه بدون اطلاع میان تو فروم ها نظر می دن که واسه این دانشگاه معدل لیسانس مهمه، به صراحت در پی دی اف نحوه سلکشن بورس نوشته:
    The final score is based on two components:The Academic Score (AS) which is a mark out of 100 based on academic marks using the last 2 years of FTE study atthe undergraduate/postgraduate level in the most recent and relevant qualification to the HDR programme.The Research Score (RS) which is a mark out of 10 based on evidence that is separate to academic results thatindicate the applicant’s research output, research experience and research potential. This score may include researchpublications, exhibitions, prizes and awards, and research potential as assessed by referees’ reports and/or first-handknowledge of the applicant’s research skills and training.

http://research.unsw.edu.au/document/international_scholarship_guidelines.pdf-0

تقریبا همه دانشگاه ها همینطوره اصلا ظاهرا جزو روش محاسبه ی IPRS هم هست .منطقی هم هست که باید مستر در نظر بشه واسه دکتری نه لیسانس.
    بگردید تو سایت همه ی دانشگاه ها نظیر این رو می تونید پیدا کنید من به شخصه روی سایت ملبورن ، کانبرا ، آرمیت، گریفیث ، uNSW ، UNISA و همین نیوکسل و کوینزلند دیدم .یعنی در واقع اصلا معدل لیسانس برای دانشجوی دکتری بر اساس همین روش محاسبه ای که گفتن حساب نمی شه!!! چه برسه به این که مهم تر هم باشه!!!!!!!فقط و فقط معدل آخرین دو سال تحصیل ، اگر هم باط شک دارید میتونید به خود بنیاد (IPRS( میل بزنید ( مثل من که زدم) اونها هم به شما جواب خواهند داد آخرین 2 سال تحصیل( برای ما یعنی ارشد)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط alaghayush نمایش پست ها
    دوست عزیز معمولا 90 درصد دانشگاه های استرالیا معدل دو سال آخر تحصیل دو در نظر می گیرن واسه بورس. تو سایت هاشون هم به صراحت این رو می نویسن:
    • A Grade Point Average (GPA)of at least 5.25 out of 7 in the last two calendar years of undergraduate degree, Honours class one or equivalent
    http://www.scholars4dev.com/1292/university-of-newcastle-postgraduate-research-scholarships-for-international-students/
    ییا مثلا دانشگاه unw که همه بدون اطلاع میان تو فروم ها نظر می دن که واسه این دانشگاه معدل لیسانس مهمه، به صراحت در پی دی اف نحوه سلکشن بورس نوشته:
    The final score is based on two components:The Academic Score (AS) which is a mark out of 100 based on academic marks using the last 2 years of FTE study atthe undergraduate/postgraduate level in the most recent and relevant qualification to the HDR programme.The Research Score (RS) which is a mark out of 10 based on evidence that is separate to academic results thatindicate the applicant’s research output, research experience and research potential. This score may include researchpublications, exhibitions, prizes and awards, and research potential as assessed by referees’ reports and/or first-handknowledge of the applicant’s research skills and training.

http://research.unsw.edu.au/document/international_scholarship_guidelines.pdf-0

تقریبا همه دانشگاه ها همینطوره اصلا ظاهرا جزو روش محاسبه ی IPRS هم هست .منطقی هم هست که باید مستر در نظر بشه واسه دکتری نه لیسانس.
    بگردید تو سایت همه ی دانشگاه ها نظیر این رو می تونید پیدا کنید من به شخصه روی سایت ملبورن ، کانبرا ، آرمیت، گریفیث ، uNSW ، UNISA و همین نیوکسل و کوینزلند دیدم .یعنی در واقع اصلا معدل لیسانس برای دانشجوی دکتری بر اساس همین روش محاسبه ای که گفتن حساب نمی شه!!! چه برسه به این که مهم تر هم باشه!!!!!!!فقط و فقط معدل آخرین دو سال تحصیل ، اگر هم باط شک دارید میتونید به خود بنیاد (IPRS( میل بزنید ( مثل من که زدم) اونها هم به شما جواب خواهند داد آخرین 2 سال تحصیل( برای ما یعنی ارشد)
    دوست عزیز، باید عرض کنم که دانشگاه نیوکاسل جزو اون 10 درصده و معدل لیسانس واسش مهمه! فوق لیسانس اگه ریسرچ بیسد باشه 6 امتیاز و فوق لیسانس ایران که کورس ورک + %25 ریسرچه 3 امتیاز داره. لطفا هیچ وقت با قطعیت در فروم اطلاعات اشتباه ندید، متشکرم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram83 نمایش پست ها
    دوست عزیز، باید عرض کنم که دانشگاه نیوکاسل جزو اون 10 درصده و معدل لیسانس واسش مهمه! فوق لیسانس اگه ریسرچ بیسد باشه 6 امتیاز و فوق لیسانس ایران که کورس ورک + %25 ریسرچه 3 امتیاز داره. لطفا هیچ وقت با قطعیت در فروم اطلاعات اشتباه ندید، متشکرم.
    مدرکتون واسه گفتتون چیه؟ شما که دارید لینک دانشگاه رو نقض می کنید ... یه لینکی چیزی بدید لااقل..من اون بالا از خود دانشگاه نیوکسل لینک گذاشتم و دوستان خودشون می تونن بخونن و قضاوت کنن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط alaghayush نمایش پست ها
    مدرکتون واسه گفتتون چیه؟ شما که دارید لینک دانشگاه رو نقض می کنید ... یه لینکی چیزی بدید لااقل..من اون بالا از خود دانشگاه نیوکسل لینک گذاشتم و دوستان خودشون می تونن بخونن و قضاوت کنن
    International applicants (citizens of a country other than Australia or New Zealand)
    ‘Current’ students who completed Honours in 2013, 2014 or are will be completed by mid-2015 or applicants who claim disadvantage (on grounds of ill health, pregnancy, carer responsibilities or other legitimate reasons)
     Apply by the closing date of 31 August each year
     Meet the University’s English proficiency requirement by the closing date (Please refer to English Proficiency information over the page)
     An undergraduate degree Grade Point Average (GPA) of at least 5.25 out of 7
     Honours class one or equivalent
     Research work experience
     Research publications – points are awarded for published and/or accepted refereed research journal articles, books and book chapters, research related conference publications, research related exhibitions and patents. Publications that have been submitted however yet to be accepted for publishing are not scored
    The scholarship assessment score is made up of the GPA plus extra research attainments such as publications and research experience. It is recognised that these applicants would have had minimal opportunity to obtain extra research attainments and therefore a greater emphasis is placed on GPA.
    All ‘Other’ international students
     Apply by the closing date of 31 August each year
     Meet the University’s English proficiency requirement by the closing date (Please refer to English Proficiency information over the page)
     An undergraduate degree Grade Point Average (GPA) of at least 5.25 out of 7
     Honours class one or equivalent
     Research work experience
     Research studies – points are awarded for a coursework master degree with a minimum 20% thesis component or for a research masters
     Research publications – points are awarded for published and/or accepted refereed research journal articles, books and book chapters, research related conference publications, research related exhibitions and patents. Publications that have been submitted however yet to be accepted for publishing are not scored
    The scholarship score is made up of the GPA plus extra research attainments such as publications, experience and research studies

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)