صفحه 19 از 120 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282969119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 1197

موضوع: تائید مدارک توسط WES

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

پیش فرض پاسخ : تائید مدارک توسط WES

نقل قول نوشته اصلی توسط mbm_e نمایش پست ها
    من برای نیروی متخصص فدرال میخوام مدرکمو توسط WES ارزشیابی کنم.
    دوستان اگه کسی میدونه میشه بگید در نوشته های زیر معنی post-secondary چیه و ligible photocopies دقیقا باید چه خصوصیاتی داشته باشه و کجاها تایید بشه؟

ضمنا میشه بگید آیا مدارک قبل از دانشگاه مثل دیپلم نظام جدید و پیش دانشگاهی هم لازمه فرستاده بشه یانه؟

Clear,Legible photocopies of all diploma certficates issued by the institusions atended --> to be submited to WES by applican
    Academic transcripts issued by the institutins attended for all post-secondary programs of study --> to be submited to WES by the institutions attended
    post secondary یعنی مدارک بعد از دبیرستانتون. مدارک لیسانس، فوق، ...
    Legible هم یعنی خوانا!
    تسلط ریاضی خودتون رو برای آزمون GRE بسنجید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1070293

Junior Member

سلام به همگي. چند تا سوال داشتم اگه دوستاني كه از دانشگاه تهران مداركشون فرستادن و بتونن راهنمايي كنين ممنون مي شم.

1- من ليسانس و فوق ليسانسم دانشگاه تهران بودم جفت مداركو گرفتم ريزنمرات لاتين پلمپ شده هم از هر دو مدرك دارم . ترجمه مدارك + ريزنمرات مهر موم شده دانشگاه + فرم همه شونو بدم دانشگاه توي يه پاكت بذارن كافيه؟ چون من مدارك ترجمه شده دوستام كه از دانشگاه ديگه بودن با ريز نمراتشون پيوست شده بود. الان اگه اينجوري جدا جدا بفرستم مشكلي نيست؟ يا اينكه ريزنمرات لاتين از پاكت درآرم بدم دارالترجمه به مدركم بچسبونه؟ چون توي يكي از فروم ها خوندم كه مدارك بدون مهر دادگستري و وزارت خارجه قابل قبول نيست و ريزنمرات كه دانشگاه به من داده توي پاكت دربسته اس و مهر رسمي نداره.
    2- يه برگه كاور با عكس دارم كه روي ريزنمرات فارسيم هست اونم بايد بدم ترجمه يا همون ترجمه پلمپ شده دانشگاه كافيه؟
    3- آدرس دفتر بين الملل دانشگاه تهران كه فرمو بايد بدم پر كنن كجاست؟ همون امور دانشجويي كه مداركم رو گرفتم اين كارا رو مي كنه يا جاي ديگه بايد برم؟
    4- هزينه تاييد دو تا مدرك و ارسال اونا به ايران چقدر مي شه؟ چجوري پرداخت كنم بهتره؟

ممنونم

Junior Member

سلام دوستان
    یه سوال دارم ، من گیچ شدم یکی بهم بگه چه کار کنم..................
    من لیسانس و فوق لیسانسم دو دانشگاه مختلف بوده، برای ارسال مدارک برای WES باید مدرک سیل شده رو از هر دانشگاه چدا بفرستم،
    لیسانسم اصفهان بودم و ارشد امیرکبیر، یعنی باید برم اصفهان مدارکمو سیل کنم بعد بیارم امیرکبیر مدرک ارشدم رو سیل کنم و خود دانشگاه برام بفرسته؟ یا هر دانشگاه باید جدا بفرسته؟
    من ترجمه رسمی مدرک لیسانسمو دارم، می تونم همینو ببرم امیرکبیر همراه با مدرک ارشدم سیل کنه و بفرسته؟( نمی خوام تا اصفهان برم، راهی داره؟)

Junior Member

سلام دوستان، نیاز فوری به کمک دارم. من برای یکی از دانشگاه های انگلیس اپلای کردم و از من Aggregate Results 1 و Aggregate Results 1 خواسته، آیا همون معدل می شه؟ ممنون می شم اگر جواب منو بدین.

نوشته اصلی توسط mbm_e

من برای نیروی متخصص فدرال میخوام مدرکمو توسط WES ارزشیابی کنم.
    دوستان اگه کسی میدونه میشه بگید در نوشته های زیر معنی post-secondary چیه و ligible photocopies دقیقا باید چه خصوصیاتی داشته باشه و کجاها تایید بشه؟

ضمنا میشه بگید آیا مدارک قبل از دانشگاه مثل دیپلم نظام جدید و پیش دانشگاهی هم لازمه فرستاده بشه یانه؟

Clear,Legible photocopies of all diploma certficates issued by the institusions atended --> to be submited to WES by applican
    Academic transcripts issued by the institutins attended for all post-secondary programs of study --> to be submited to WES by the institutions attended

post secondary یعنی مدارک بعد از دبیرستانتون. مدارک لیسانس، فوق، ...
    Legible هم یعنی خوانا!

پس یعنی با این حساب کسی که مدرک اش لیسانس پیوسته است، و قصد اقدام برای FSWP را دارد لازم نیست مدارک پیش دانشگاهی و دیپلم خود را هم برای WES بفرستد ، درست است ؟

سلام دوستان
    مدارک من پنج شنبه با dhl رسیده بر اساس کد رهگیری ولی تو wes برام می نویسه منتظر مدارکم هستن
    کسی میدونه چند روز بعد رسیدن استاتوس رو آپدیت میکنن؟؟؟؟

اشتباه کردم
    بر اساس کد رهگیری مدارک من جمعه با dhl رسیده ولی تو wes برام می نویسه Waiting for required documents
    کسی میدونه چند روز بعد رسیدن استاتوس رو آپدیت میکنن؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط milo2007 نمایش پست ها
    اشتباه کردم
    بر اساس کد رهگیری مدارک من جمعه با dhl رسیده ولی تو wes برام می نویسه Waiting for required documents
    کسی میدونه چند روز بعد رسیدن استاتوس رو آپدیت میکنن؟؟
    24 تا 48 ساعت
    گواهی موقت دانشگاه تهران من و ترجمه اش رو هم قبول نکرد برخلاف این که دوستان گفتند قبول میکنه و مجبور شدم مدرکم رو بخرم
    ریز نمراتی که فرستاده میشه از دانشگاه باید اصل باشه و نه ترجمه یعنی حتما باید مهر دانشگاه رو داشته باشن
    ترجمه ها لازم نیست اصل باشه و کپی شو میتونین بفرستین یا فکس کنین دانشنامه هم با فکس میشه فرستاد
    به نظر میاد اون فرم ها هم اهمیتی نداره و برای اینه که دانشگاه ریزنمره رو بفرسته
    ولی اصلا پاسخگو نیستند
    این پستم رو ببینین

Exclamation پاسخ : تائید مدارک توسط WES

چون خودم خیلی اذیت شدم و هزینه پستی اضافی و خرید مدرک ....
    در مورد wes اینجا تجربیاتم رو میذارم

به طور کلی هر مدرک شما از هر دانشگاهی دو حالت داره:

1- ریزنمرات لاتین را دانشگاه صادر میکنه براتون و به صورت seal شده میفرسته یا میده بفرستین. در این صورت این مدارکیه که لازمه (توجه کنین که فقط ترنسکریپت رو دانشگاه میفرسته و بقیه رو خودتون میفرستین و فکس میکنین ):
    What to submit How to submit What was submitted Status
    1 Academic Transcript To be sent directly to WES in the manner specified for this country Academic transcripts sent directly to WES in the manner specified for this country Yes Accepted
    2 Degree Certificate Photocopy Photocopy X Not Acceptable
    Resubmit document(s) according to WES requirements
    3 Degree Certificate (English Translation) English Translation English Translation X Not Acceptable

در مورد این مدرکم گواهی موقتم رو فرستاده بودم که قبول نکردن و حتی گواهی ریزنمرات رو هم که بعد از خرید مدرک میدن فرستادم قبول نکردن و گفتن دانشنامه رو بفرست

2- دانشگاه به شما ریزنمرات فاسی میده و خودتون میبرین ترجمه میکنین. در این صورت دانشگاه رو باید راضی کنید ریزنمرات فارسی تون رو به صورت seal شده بده یا بفرسته برای wes و بقیه رو خودتون میفرستین یا فکس میکنین (رفرنس نامبر رو حتما بنویسین روی هر جا که میتونین- از فکس آنلاین هم میتونین کمک بگیرین مثل http://www.gotfreefax.com)

What to submit How to submit What was submitted Status
    1 Academic Transcript To be sent directly to WES in the manner specified for this country Photocopy X Not Acceptable
    2 Academic Transcript (English Translation) English Translation English Translation Yes Accepted
    3 Degree Certificate Photocopy Photocopy Yes Accepted
    4 Degree Certificate (English Translation) English Translation English Translation Yes Accepted

در مورد این مدرکم همونطور که قبلا گفتم کپی برابر اصل مدرکم و ترجمه های رسمی ممهور به مهر دادگستری و وزارت خارجه داخل پاکت دانشگاه seal شده رو فرستادم که همون طور که میبینین قبول نکردن و به سختی دانشگاهم رو راضی کردم که فقط برای یکبار ریزنمرات فارسیم رو seal کنه تا دوباره بفرستم (این مدرکم رو هم خریده بودم ). مطمئن نیستم ولی شاید اگه رو کپی ریزنمرات دانشگاه مهر بزنه هم قبول کنن

به طور کلی توصیه ام به دوستان اینه که اگه مصر هستین wes کار ارزیابیتون رو انجام بده اولا هرچه زودتر پروفایل درست کنین و با پرداخت هزینه رفرنس نامبر بگیرین. بعد از اون تمام مدارک به غیر از ریزنمرات seal شده رو با فکس بفرستین که مطمئن بشین مورد قبوله و میتونین همزمان هم پست کنین همراه با پاکت های سیل شده تون.
    نکته بعدی اینکه تمام مدارکی که شما باید بفرستین (در جداول بالا به جز مورد های شماره 1) میتونه کپی باشه و حتی فکس بشه، پس بیخود ترجمه اصلی رو نفرستین تا کمی هزینه هاتون کاهش پیدا کنه
    من از dhl وزرا دوبار مدارک فرستادم که بار اول 3 روزه رسید و بار دوم 4 روزه
    اگه سوالی داشتین بهم تو پیغام خصوصی اطلاع بدین تا بیام اینجا جواب بدم
    موفق باشین

با سلام
    آیا WES در تعیین GPA دروس عمومی رو هم در نظر میگیره یا نه؟ مثلا بعضی ها هستند که برای انتقالی پزیرش میگیرند (Transfer) یعنی یا در حال خواندن کارشناسی یا در حال ارشد هستند و تمام نکرده میخوان انتقالی بگیرند / که در این مواقع دانشگاه میگه باید هر چقدر واحد پاس کردید ریزنمراتش رو از دانشگاه بگیرید و بعد بدید WES تا ارزش یابی بشه / منظورم اینه در این مواقع آیا WES دروس عمومی رو هم مثل (تربیت بدنی / زبان فارسی / اندیشه اسلا-می / و غیره) حساب میکنه یا نه؟ ممنون میشم یکی جواب بده / مرسی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)