صفحه 17 از 120 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1197

موضوع: تائید مدارک توسط WES

پیش فرض پاسخ : تائید مدارک توسط WES

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    دوستان ببخشید، جریان این فرم WES چیه؟
    الان من بخوام ارزشیابی WES رو برای یک دانشگاه انجام بدم، کافیه ریز نمره و مدرک ترجمه شده به صورت رسمی و مهر و موم شده در پاکت دانشگاه رو باید بفرستم واسه WES، و تو سایت WES هم دانشگاه دریافت کننده رو انتخاب کنم. و البته هزینه اشم باید بپردازم.
    کار دیگه ای غیر از این داستانا لازمه انجام بشه؟
    فرم WES که توسط امور بین الملل دانشگاه خودتان مهر شده هم باید همراه مدارک
    بفرستی این فرم از سایت WES قابل دانلود است. البته خود WES گفته باید همه
    مدارک در یک پاکت مهر و موم شده باشه که اگر اینطوری بفرستی بهتره، من خودم
    همه مدارک را گذاشتم تو یک پاکتی که امور بین الملل لبه درب پاکت را مهر زده بود

خیلی خیلی فوری
    سلام
    من فارغ التحصیل دانشگاه تهران هستم ولی اصل دانشنامه ام دست دانشگاه است مشکلی نداره که من گواهی موقتم را بدم دارالترجمه و اونو براشون بفرستم؟
    یک سوال دیگه این که من تازه متوجه فرم WES شدم که باید توسط امور بین الملل دانشگاه پر شه. من تا اول مارچ مهلت دارم مدارکمو بفرستم به دانشگاه به نظرتون تا اون مدت WES مدارکه منو به دانشگاه می رسونه؟
    سوال دیگه این که من نمی دونم کدوم نوع ارزیابی WES را انتخاب کنم WES ICAP یا WES Basic؟
    ممنون می شم اگه کسی میتونه کمکم کنه چون دارم از استرس میمیرم! [IMG]file:///C:\Users\nahal\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\ clip_image001.png[/IMG]خیلی خیلی فوری

Junior Member

سلام دوستان
    من اگه مدرک دو تا دانشگاهو مثلا فوق خودم دو هم با پاکت دانشگاه آزاد بفرستم مشکلی پیش میاد ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. of Tele-Communications at UTM

نقل قول نوشته اصلی توسط Nahalramezani نمایش پست ها
    خیلی خیلی فوری
    سلام
    من فارغ التحصیل دانشگاه تهران هستم ولی اصل دانشنامه ام دست دانشگاه است مشکلی نداره که من گواهی موقتم را بدم دارالترجمه و اونو براشون بفرستم؟
    یک سوال دیگه این که من تازه متوجه فرم WES شدم که باید توسط امور بین الملل دانشگاه پر شه. من تا اول مارچ مهلت دارم مدارکمو بفرستم به دانشگاه به نظرتون تا اون مدت WES مدارکه منو به دانشگاه می رسونه؟
    سوال دیگه این که من نمی دونم کدوم نوع ارزیابی WES را انتخاب کنم WES ICAP یا WES Basic؟
    ممنون می شم اگه کسی میتونه کمکم کنه چون دارم از استرس میمیرم! [IMG]file:///C:\Users\nahal\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\ clip_image001.png[/IMG]خیلی خیلی فوری
    ببینید دوست من
    دانشنامه موقت شما مشکلی نداره.
    اون فرم که باید توسط امور بین الملل دانشگاه پر بشه، همراه مدارک فرستاده میشه. اما خود اون مرکز از دانشگاه هم استعلام میکنه تا صحت مدرک شما تایید بشه. من خودم با IERF کار کردم که خیلی راضی بودم و اصولا معتبرتره. اونجا گزینه های زیادی هست که شما انتخاب میکنی ارزشیابی شما چقدر طول بکشه و مدارکت با چه پستی به شما و به دانشگاه مقصد ارسال بشه. اطلاعات کامل در مورد نوع ارزشیابی ها هم اونجا داده شده. توی سایت دانشگاه نوشته چه نوع رو می خوان.
    .The Reality is not always the Beauty and the Beauty is not always the Reality, as well

مدارک تایید شده من توسط WES کانادا امروز به دستم رسید. تجربیاتم رو می نویسم شاید به درد بقیه بخوره. من سه تا مدرک دارم. یکی از دانشگاه آزاد و دو تا از دانشگاه تهران. موضوع جالب اینه که همه نمره ها رو پشت سر هم آورده و معدلی که داده، معدل هر سه مدرک با هم است. فارغ از اینکه در دانشگاه های مختلف و حتی رشته های مختلف بوده . امروز من یک نامه بهشون می زنم و از این بابت شکایت می کنم. هر چند مطمئن نیستم که به جواب برسه.
    Landed in Toronto: Nov 2012

مدرک دانشگاه آزاد رو همونطور که قبلا هم در فروم گفته شده، باید ترجمه رسمی بشه، با مهرهای مربوطه. ببرید پاسداران پیش آقای طباطبایی. مهر و موم بکنه و بزاره توی پاکت بفرسته دفتر اصلی WES. مدارک من و همسرم در دو پاکت جدا اما در یک بسته پست شد. اما فقط مدارک همسرم و ترجمه انگلیسی مدرک منو قبول کردند و جلوی ریز نمرات نوشته بودند که غیر قابل قبول. من شخصا به دفتر wes رفتم، اون ها گفتند که روی کپی مدارک فارسی ات مهر نخورده. هر چقدر من گفتم که مدارک فارسی و انگلیسی به همدیگر پانچ شدند و توی یک پاکت مهر و موم بودند و دانشگاه فقط صفحات اول رو مهر می زنه. قبول نکردند. خلاصه اینکه دوباره برادرم مجبور شد بره پاسداران پیش آقای طباطبایی و مدارک فارسی رو مهر کنه و دوباره بفرسته. کار من حدود سه هفته عقب افتاد و دوباره مجبور شدم هزینه پست تهران تا کانادا را بدهم. اما حتی یک معذرت خواهی کوچک هم از سمت کسی که این اشتباه رو کرد، نشد.

دانشگاه تهران همریز نمرات انگلیسی مدرکی که دانشنامه داشتم رو به خودم داد. اما ریز نمرات مدرکی رو که فقط گواهی موقت داشتم و هنوز دانشنامه نگرفتم رو مستقیم فرستاد دفتر پست دی اچ دل آرژانتین. شخصا به دفتر پست مراجعه کردم، ریز نمرات که مستقیم از دانشگاه گرفته بودم را دادم به مامور پست، به همراه ریز نمرات دوم در یک بسته گذاشت و پست کرد. تمام کارهای دانشگاه تهران در کمتر از یک هفته انجام شد و بدون ایراد رسید دست دفتر wes. از گواهی موقت هم یک ترجمه از دار الترجمه بدون مهر وزارت امور خارجه و دادگستریفرستادم. خوشبختانه قبول کردند.

فرم wes هم همانطور که قبلا توی فروم نوشته شده است، تکمیلش مستحبه و واجب نیست. حتی برای مدرک دکتری.

Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. of Tele-Communications at UTM

نقل قول نوشته اصلی توسط neda811 نمایش پست ها
    مدارک تایید شده من توسط WES کانادا امروز به دستم رسید. تجربیاتم رو می نویسم شاید به درد بقیه بخوره. من سه تا مدرک دارم. یکی از دانشگاه آزاد و دو تا از دانشگاه تهران. موضوع جالب اینه که همه نمره ها رو پشت سر هم آورده و معدلی که داده، معدل هر سه مدرک با هم است. فارغ از اینکه در دانشگاه های مختلف و حتی رشته های مختلف بوده . امروز من یک نامه بهشون می زنم و از این بابت شکایت می کنم. هر چند مطمئن نیستم که به جواب برسه.
    توصیه من به دوستان این هستش که اگه دانشگاه مقصد قبول داره ]IERF رو برای ارزشیابی انتخاب کنن. طبق تجربه من آشنایی بیشتری با سیستم آموزشی ایران داره و مشکل این دوستمون رو هم من در مورد خودم اصلا ندیدم.
    .The Reality is not always the Beauty and the Beauty is not always the Reality, as well

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Groningen

۱:ببخشید یه جایی از من خواسته که ریز نمره هام رو با WES و یا CED تایید کنم حالا کدوم رو شما پیشنهاد میکنید؟
    ۲:هزینه ی کلش بدون پست جه قدر میشه؟
    ۳:من دانشنامه ندارم (سربازی دارم) ولی ریز نمره هام ترجمه شده و مهر و موم شده است میتونم هم یه گواهی فارغ التحصیلی هم با مهر از دانشگاه بگیرم ترجمه کنم . فرم WES هم میتونم پر کنم ولی بعید میدونم دانشگاهم بهش دست بزنه همینا کفایت میکنه؟ مخصوصا اینکه دانشگاه نگفته دانشنامه میخوایم گفته فقط ریز نمره.
    ۴:اصولا برای همه دانشگاه ها که نباید تایید کنیم؟فقط خودشون باید بخوان ازمون دیگه؟
    ۵:این پروسه چه قدر طول میکشه؟دیر نشه؟!
    ۶:باید گزینه course by course, basic رو انتخاب کنیم؟
    (جالب این جاس این احمق ها ازم خواستن ربز نمره رو اپلود کنم بعد ایمیل دادن باید پست کنی. پست کردم گرفتن میگن باید تایید شه ! بی شعور ها همون اول نمیگن تایید کن بفرست . ایشالا این پولا از گلوتون نره پایین اگه ریجکتم کنید!)
    ویرایش توسط milad_golkaram : February 14th, 2013 در ساعت 11:15 AM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)