صفحه 56 از 120 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1197

موضوع: تائید مدارک توسط WES

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IE

پیش فرض پاسخ : تائید مدارک توسط WES

سلام به دوستان
    ی سوال داشتم. چ یک مدرک رو بزنیم چ چنتا مدرک رو، هزینه نهایی رو 210 دلار میزنه.
    آیا تعداد مدارک در هزینه تاثیری نداره؟
    مثلا قیمت ارسال مدرک کارشناسی ارشد با قیمت ارسال مدارک کارشناسی ارشد همراه ریز نمراتش+ مدرک کارشناسی همراه ریزنمراتش+ مدرک پیش +مدرک دیپلم؟!
    همچنین قیمت رپورت کردنش؟
    سپاس ویژه از دوستانی که وقت می زارن و پاسخ می دن

Junior Member

سلام
    دوستان تو رو خدا یکی سریع جواب منو بده. من فردا باید پست کنم مدارکمو.
    ببینید من میخوام هم لیسانس هم ارشدو بفرستم که وز تایید کنه و من لیسانس و ارشدم از دو دانشگاه متفاوت بوده.
    بعد تو مراحل دوستان نوشتند که باید بخش بین الملل دانشگاه اون فرم وز رو پر و امضا کنه. الان ه من ی فرم با یک رفرنس نامبر دارم باید دانشگاه لیساسم پر کنه یا ارشد؟؟؟؟

تو رو خدااااا کمکم کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Emmasweet نمایش پست ها
    سلام دوستان
    شرمنده این سوال و خیلی ناشیانه میپرسم
    اما بار اولمه
    لطفا بگید فرم ساختن اکانت در Sign up for AccessWESیک سری اطلاعات میخواد که مربوط به خود امریکاست
    چی با این حساب باید پر کنم جاهای خالی رو مثل:
    http://www.wes.org/educators/accesswes.asp
    لطفا راهنمایی دقیق
    برای ساخت اکانت در WES باید به لینک زیر برین.
    https://www.wes.org/apply/createacco...&loc=onlineapp

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahimsaleh نمایش پست ها
    راهنمای فرستادن مدارک به wes (به همراه تصویر)

دوستان بالاخره مدارک من در wes تکمیل شد و دوست دارم تجربه ام را با شما در میان بگذارم.

اینجا خیلی سوالات دائما تکرار می شوند در مورد اینکه دقیقا چه مدارکی را و چگونه باید بفرستیم، مراحل کار بدین صورت است:
    اول در wes ثبت نام می کنید. از میان گزینه های موجود باید course by course را انتخاب کنید که هزینه اش 212 دلار می شود. به تصویر زیر دقت کنید:

بعد به شما یک reference number می دهد که باید روی پاکتی که قرار است بفرستید، این عدد را بنویسید تا آنجا مدارکتان گم نشود. و اما مدارکی که باید بفرستید:

1- فرمAcademic Records Request Form که از تارنمای خود wes دانلود میکنید که دارای دو قست است، یکی مخصوص دانشجو که شما باید پر کنید(فایلش بصورتی است که می توانید جاهای خالی را تایپ کنید)، و قسمت پایینی که توسط مسئول دانشگاه بصورت دستی پر می شود و به مهر امضای او میرسد.
    2- اصل ریز نمرات صادر شده از سوی دانشگاه، توجه کنید که اصل و نه کپی یا کپی برابر اصل، فقط اصل را قبول می کنند. من اول کپی فرستادم قبول نکردند. تو پروفایلم جلوی همه مدارک یک علامت تیک سبزرنگ زدند به معنی قبول ولی جلوی کپی ریز نمرات علامت ضربدر قرمز زدند به معنای رد شده، اینم عکسش:

بعد من رفتم دانشگاه با کلی جار و جنجال و التماس و خلاصه هر چی که فکرشو بکنید یک ریز نمرات دیگه برام صادر کردند. چون خودم فقط یکی داشتم و اگر می خواستم همان یکی رو هم بفرستم که دیگه دست خودم چیزی نمی موند.
    2- ترجمه رسمی ریز نمرات.
    3- کپی دانشنامه
    4- ترجمه رسمی دانشنامه (اگر فوق یا دکترا هستید که باید آخرین مدرک را بفرستید)

حتی کپی ترجمه هارو هم می تونید بفرستید ولی ریز نمرات فقط باید اصل باشند. همه اینهارو تو پاکت دانشگاه (تاکید می شود،پاکت دانشگاه ) بگذارید و اصلا احتیاجی به دو یا سه پاکت نیست. بعد که تو پاکت گذاشتید به همون صورتی که wes گفته پاکت را دانشگاه مهر و موم می کنه؛ اینم عکسش:

بعد از طریق پست به آدرس wes بفرستید. اگه با پست های خصوصی مثل کاراپست میفرستید باید به آدرسی که تحت عنوان By Courier در تارنمای wes آمده بفرستید و اگر هم می خواهید با پست معمولی بفرستید باید به آدرسی که با عنوان By Postal Mail در تارنمای wes آمده پاکت خود را بفرستید(پس توجه کنید که آدرس هاشون فرق داره ها). من توصیه می کنم با کارا پست بفرستید. سه روزه به دستشون می رسه و wes هم یک هفته ای کار ارزشیابی رو انجام میده.
    من وقتی اصل ریز نمرات رو فرستادم، پروفایلم عوض شد و جلوی گزینه ریز نمرات که ضربدر خورده بود، عوض شد و تبدیل به تیک سبزرنگ شد:

بعد از این مرحله که مدارکم کامل شد، یک هفته گذشت و جلوی وضعیتم تو پروفایل wes نوشته completed

الان دیگه مدارکم اونجا ثبت شده و هر وقت بخوام مدارکم رو به یک دانشگاه آمریکایی بفرستم کافیه برم تو پروفایلم و با پرداخت یک هزینه جزئی مقصد رو تعیین کنم .

توجه کنید که اگر مقصدتان کاناداست از همان اول باید تو قسمت کانادایی wes برید.

موفق باشد
    من به نمایندگی از کل دوستان یه تشکر عمیق از شما می کنم. کل شبهات بر طرق شد. فقط یه مورد مونده. اونم دوستانی که دکترا دارن نوشته نامه تاییدیه تحویل مدرک نیز باید ترجمه و فرستاده بشود (a letter confirming the awarding of the degree).
    For completed doctoral programs, a letter confirming the awarding of the degree. To be sent directly to WES by the institutions attended.
    Download the academic records request form.

Junior Member

دوستان خبر خوش. اون مدارکی که فتوکپی رو متونین فکس هم کنین. اینم پاسخ خود WES:
    You may send legible photocopies via fax (212-739-6100) or by mail but documents must be sent according to the document requirements for your country of education.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vhr نمایش پست ها
    تجربه من از WES (بیانی متفاوت):

من پیام نور درس خوندم ، اصل ارزیابی wes بر اساس ریز نمرات فارسی شما هست وگرنه اون مابقی ترجمه ها اصلا مهم نیستند و WES فقط میخواد کار خودشو تو ارزشیابی آسون تر کرده باشه (ببینه مثلا اسم فارسی یه درس تو انگلیسی چی هست ، همین) پس خیلی سخت نگیرین. این پایین مراحلی هست که من انجام دادم.
    بعد از درست کردن اکانت و پرداخت هزینه : اول مدارکتون را پست نکنین و مراحل زیر را انجام بدین
    1) از اصل مدرک فارسیتون اسکن بگیرین
    2) از ریز نمرات فارسیتون که فقط دارالترجمه ترجمه کرده (اصلا نیازی به مهر وزارت علوم و غیره نداره فقط مهر دارالترجمه) هم اسکن بگیرین
    3) مدرکتون را هم مثل ریز نمراتتون فقط ترجمه عادی کنید و اسکن کنید.
    بعد از طریق سرویس فکس اینترنتی رایگان http://www.gotfreefax.com (برای ثبت نام تو این سایت بهتره ایمیل اصلیتون را وارد نکنین چون براتون تبلیغ میفرستند. از سرویس http://10minutemail.com هم میتونین استفاده کنین :دی ) این سه مورد را هر چند بار با شرایط متفاوت و مهرهای دلخواه خودتون خواستین بفرستین تا داخل پروفایلتون تیک سبز بخوره (برای من با همین شرایط دفعه اول و بعد از 24ساعت از فکس تیک سبز خورد)
    4) هر موقع سه تا تیک سبز داشتین توی اکانتتون برین سراغ مرحله 5.
    5) من رفتم دانشکاه پیام نور مرکز خودم در شهرستان X و مسئول آموزش همونجا از سیستم ریز نمرات فارسی منو پرینت گرفت مهر کرد و بدون هیچ گونه ترجمه یا مهر پیام نور مرکزی یا واحد بین المللی به همراه همون نامه (که ظاهرا مهم نیست) داخل پاکت گذاشت و درش راهم مهر کرد و من با پست فرستادم .(البته مسئول آموزش آدم خوبی بود وحتی برای حساس نشدن و نیاز نبودن به واحد بین الملل میتونین بهشون بگین مثلا برای استخدام جایی میخوام)

راستی wes برای مقطع فوق لیسانس من بدون گواهی پایان تحصیل (مدرک) ارزیابی انجام نداده و من هنوز منتظرم که مدرکمو بگیریم.
    موفق باشین
    فقط یه سوال باقی میمونه.WES reference number را چگونه در فکس زدید؟

Junior Member

سلام دوستان. برای تایید مدرک تحصیلی کدامیک از موسسه های زیر را پیشنهاد میکنید
    http://naces.org/members.html
    متشکرم

Junior Member

سلام دوستان
    من مدارکم و برای WES فرستادم. و 2 روزه که رسیده و در پروفایلم زده: document recieved- review in progress/// ولی این جدولی که دوستان می گن وضعیت کامل بودن مدارکمون رو نشون می ده و تیک می خوره جلوی تک تک مدارک ارسالی را در پروفایلم نمی بینم. مشکلی هست یا وقتی review کامل بشه این جدول رو تو پروفایل می زنن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nzm_azadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من مدارکم و برای WES فرستادم. و 2 روزه که رسیده و در پروفایلم زده: document recieved- review in progress/// ولی این جدولی که دوستان می گن وضعیت کامل بودن مدارکمون رو نشون می ده و تیک می خوره جلوی تک تک مدارک ارسالی را در پروفایلم نمی بینم. مشکلی هست یا وقتی review کامل بشه این جدول رو تو پروفایل می زنن؟
    وقتی review کامل بشه میزنن. معمولا 3 روز طول می کشه تا چک کنن.اگه هموز جدولش نیومده واست تا فردا صبح دیگه میاد. تعطیلات اخر هفتع بودن

Member sariii آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

هر دم از این باغ بری میرسد

دوستان لطفا اگه کسی اطلاعات داره منو راهنمایی کنه

دو تا دانشگاهی که میخوام اپلای کنم ارزیابی وس می خواد

و امروز متوجه شدم که وس اگه اصل مدرک رو نداشته باشی اینکارو انجام نمیده

من مدرک ارشدم رو هنوز ندارم آیا کسی به این مشکل برخورده
    راه حلی داره

الان متوجه شدم که مدرک موقت دانشگاه آزاد 2 هفته بعد از کارای فارغ التحصیلی آمادست
    آیا با این حساب با مدرک موقت اینکار و انجام میدن؟
    I've got a strong urge to fly, but I've got nowhere to fly to. - Pink Floyd

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)