صفحه 61 از 120 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 1197

موضوع: تائید مدارک توسط WES

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تائید مدارک توسط WES

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin16 نمایش پست ها
    سلام دوستان<br>
    <br>
    بنده میخوام واسه مقطع لیسانس برای University of Pittsburgh اپلای کنم. دانشگاه از من Official transcript evaluation میخواد. حالا من باید چیکار کنم دقیقا؟<br>
    یعنی باید مدرسه مدارکم رو برای WES بفرسته؟ یا همین که مهر و تایید داشته باشند و خودم بفرستم کافیه؟<br>
    کلا اگه میشه یه مقدار توضیح بدید. خیلی گیج شدم. تا حالا ندیدم دانشگاه دیگه ای این مورد رو برای مقطع لیسانس بخواد.<br>
    <br>
    ممنونم
    <br>
    باید ریزنمرات اصل مدرسه که به تایید آموزش و پرورش رسیده باشه رو با یه فرم که توی سایت WES.org اومده را به همراه "Academic Transcript Request "درون یک پاکت بذاری و بفرستی به شرکت WES. البته قبلش باید بری توی سایت ثبت نام کنی و مدارک رو ثبت کنی و هزینشو بفرستی براشون و Secondary school رو انتخاب کنی حتما. کپی مدارک ترجمه شده و کپی پایان تحصیلاتتو هم لازم دارند. فقط باید توجه کنی که اصل فارسی ریزنمراتتو درون پاکت مهر و امضا شده مدرسه بذاری و براشون بفرستی و نباید کپی بفرستی. اگرم از کاراپست استفاده میکنی باید حتما به آدرس courier بفرستی

یکی از دانشگاها گفته که transcript ها باید قبل از تکمیل فرایند اپلای ارزیابی بشن، بعدش گفته که ارزیابی General کافیه و course by course لازم نیست. میشه یکم توضیح بدید که باید چیکار کنم؟ (با توجه به اینکه مشکل سربازی دارم و به اصل دانشنامه ها هم دسترسی ندارم. دانشنامه لیسانس مال دانشگاه آزاد هست و دانشنامه ارشد مال دانشگاه دولتی)

Junior Member maziarm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    USM

نقل قول نوشته اصلی توسط poormaz نمایش پست ها
    آیا ریزنمراتت رو دادی دانشگاه اصلیت که بابلسره برات تایید کنه؟ مهری چیزی زدن رویش؟ یا فقط توی پاکت کردن و فرستادنش؟
    سلام دوست عزیز،
    ریزنمرات را دانشگاه کمال الملک مهر وامضا کرده و بعد بردم بابلسر آنجا هم مهر امور بین الملل ،امضا و تاییدکردند و فرم مربوط به WES را پر کردن داخل پاکت گذاشتن و روی پاکت را هم مهر و امضا کردن و چسب زدند. دو بار مدارک را فرستادم ولی ریزنمرات را تایید نمی کنند ، در صورتیکه دانشنامه را با همین شرایط تایید کرده!!!!!!!!!!!

Reason Instructions
    Academic Transcript X Rejected The document was not received from the institution or the appropriate examining body that awarded the degree/diploma as required by WES.

دانشگاه ما خودش ریز نمرات انگلیسی رسمی با ذکر تاریخ فارغ التحصیلی میده ( البته بدون مهر وزارت علوم و دادگستری). آیا این ریز نمرات انگلیسی رسمی برای فرستادن به WES کفایت می کنه یا باید ریز نمرات فارسی گرفت و داد به دارالترجمه و با مهر وزارت های علوم و دادگستری و به همراه کپی دانشنامه ( که به دلیل سربازی نمیشه بهش دسترسی داشت) برای انجام ارزیابی اقدام کرد؟
    ویرایش توسط digitalsnake : December 13th, 2015 در ساعت 10:53 AM

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط digitalsnake نمایش پست ها
    دانشگاه ما خودش ریز نمرات انگلیسی رسمی با ذکر تاریخ فارغ التحصیلی میده ( البته بدون مهر وزارت علوم و دادگستری). آیا این ریز نمرات انگلیسی رسمی برای فرستادن به WES کفایت می کنه یا باید ریز نمرات فارسی گرفت و داد به دارالترجمه و با مهر وزارت های علوم و دادگستری و به همراه کپی دانشنامه ( که به دلیل سربازی نمیشه بهش دسترسی داشت) برای انجام ارزیابی اقدام کرد؟
    مهر وزارت خارجه و دادگستری چندان اهمیت نداره و همین که خود دانشگاه آفیشالی ریزنمره می فرسته و پاکت رو سیلد می کنه کافیه و حالا چه بهتر که انگلیسی هم صادر می کنن چون هزینه هاتون کم میشه، فقط اگه دانشنامه نداشته باشید شاید اپلیکیشن تون همچنان initial محسوب شه، یعنی از نظر WES فارغ التحصیل نباشید. در مورد این موضوع مطمئن نیستم شاید بهتر باشه تاپیک رو کامل بخونید و توی سایت خودشون هم سرچ کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    مهر وزارت خارجه و دادگستری چندان اهمیت نداره و همین که خود دانشگاه آفیشالی ریزنمره می فرسته و پاکت رو سیلد می کنه کافیه و حالا چه بهتر که انگلیسی هم صادر می کنن چون هزینه هاتون کم میشه، فقط اگه دانشنامه نداشته باشید شاید اپلیکیشن تون همچنان initial محسوب شه، یعنی از نظر WES فارغ التحصیل نباشید. در مورد این موضوع مطمئن نیستم شاید بهتر باشه تاپیک رو کامل بخونید و توی سایت خودشون هم سرچ کنید.
    تاپیک رو تقریبا کامل خوندم، افرادی بودن که مشکلی مشابه داشتند ولی نتیجه اقداماتشون معلوم نیست. اگر کسی بتونه راهنمایی کنه که بدون دانشنامه و بدون گواهی موقت چجوری میشه ارزیابی گرفت ممنون میشم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع- مدیریت اجرایی

با سلام ، من در سایت ارزیابی مدارک WES اشتباها به جای گزینه نوع مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد را انتخاب کرده ام . لطفا راهنمایی بفرمایید راهی برای رفع این مشکل هست ؟
    با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin16 نمایش پست ها
    سلام دوستان

بنده میخوام واسه مقطع لیسانس برای University of Pittsburgh اپلای کنم. دانشگاه از من Official transcript evaluation میخواد. حالا من باید چیکار کنم دقیقا؟
    یعنی باید مدرسه مدارکم رو برای WES بفرسته؟ یا همین که مهر و تایید داشته باشند و خودم بفرستم کافیه؟
    کلا اگه میشه یه مقدار توضیح بدید. خیلی گیج شدم. تا حالا ندیدم دانشگاه دیگه ای این مورد رو برای مقطع لیسانس بخواد.

ممنونم
    دوست عزیز با خواندن شرایط شما چیز دیگه ای ذهن من رو مشغول کرده.

شما ظاهرا هم اکنون مدرک کارشناسی داری و یا مشغول تحصیل در این مقطع هستی...
    الان باز می خواهی برای کارشناسی از یک دانشگاه آمریکایی اقدام کنی. حالا جدا از موضوع WES، شما اگر هم پذیرش بگیری، بعدا برای گرفتن روادید با مشکل جدی روبرو خواهی بود، به احتمال خیلی زیاد سفارت به فردی با شرایط شما روادید نمیده:

1- کلا به افرادی که برای مقطع کارشناسی اقدام می کنند به سختی روادید میدن.
    2- شما داری برای کارشناسی دوم اقدام می کنی که این باز مساله را پیچیده تر و البته دشوارتر میکنه. بیشتر افرادی که کارشناسی دارند و برای کارشناسی دوم اقدام می کنند و یا ارشد دارند و برای ارشد دوم اقدام می کنند در سفارت با مشکل روبرو می شوند. حالا اینکه کلا روی مقطع کارشناسی حساس هستند که جای خود.
    3- رشته کارشناسی شما Petroleum Engineering است که از نظر سفارت یک رشته حساس محسوب میشه و باز هم یک نکته ی بسیار منفی در پرونده شما به حساب میاد.
    با این اوصاف به نظر من حتی اگر پذیرش هم بگیرید بسیار بسیار بعید است که موفق به گرفتن روادید بشید و این یعنی به هدر رفتن زحمات شما.
    البته اینها را صرفا جهت اطلاع شما گفتم. قبل از اینکه وقت و انرژی و پول خود را برای مراحل پر پیچ و خم اخذ پذیرش هدر دهید این موضوع را بدقت بررسی کنید. تاپیکهای مربوط به اخذ روادید امریکا را بخوانید بعد اقدام کنید. من خودم قبلا از این مسایل بی خبر بودم. الان که پذیرشم اومده و دارم اطلاعات خودم رو در مورد روادید آمریکا زیاد میکنم با این مسایل آشنا شدم. آدم تا وقتی وارد مرحله روادید نشده اصلا به این موضوعات فکر نمی کنه.
    توصیه من اینه که از الان به پیچیدگی های گرفتن روادید با توجه به شرایط خاصی که دارید فکر کنید بعد اقدام کنید. شاید اگر اطلاعات خود را افزایش دهید اصلا کشور خود را عوض کنید و بیخیال امریکا شوید.
    آیا می دانستید برای تولید فقط یک ورق A4، ده لیتر آب مصرف می شود؟
    با پرینت نگرفتن از مطالب غیرضروری به حفظ محیط زیست کمک کنیم.

Junior Member be2011 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام دوستان،
    من الان کانادا هستم و میخوام برا اقامت اقدام کنم، مدرک لیسانسم رو از دانشگاه آزاد و ارشد رو از یک دانشگاه دولتی گرفتم که پاکت مخصوص دانشگاه نداره! چند وقت پیش که برا WES اقدام کردم، مدارک دانشگاه آزاد پذیرفته شد ولی برا مدارک دانشگاه دولتی، همون طور که در شکل میبینید نوشته که مدارک باید از طرف دانشگاه فرستاده بشه. مشکل من اینکه دانشگاه ما پاکت بزرگ که خصوص دانشگاه نداره. دفعه قبل من مدارک ارشد رو در یک پاکت پستی ساده گذاشتم، ولی روی پاکت رو چندتا مهر دانشگاه زدم و قبل از چسب زدن درب پاکت هم، مهر دانشگاه (و یه امضای ساده) زدم. و از طریق کاراپست دانشگاه آزاد، مدارک کارشناسی و ارشد رو با هم فرستادم. که مدارک آزاد پذیرفته شد ولی ارشد ریجکت شد.
    حالا دوستان ممنون میشم اگه پیشنهاد و یا توصیه ای دارید.
    (من برا پذیرش دکترا هم همین کار رو کردم، یعنی مدارکم رو توی پاکت پستی معمولی گذاشتم و روی اون رو چندبار مهر دانشگاه رو زدم و پست کردم که خوشبختانه مشکلی پیش نیومد.)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط be2011 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من الان کانادا هستم و میخوام برا اقامت اقدام کنم، مدرک لیسانسم رو از دانشگاه آزاد و ارشد رو از یک دانشگاه دولتی گرفتم که پاکت مخصوص دانشگاه نداره! چند وقت پیش که برا WES اقدام کردم، مدارک دانشگاه آزاد پذیرفته شد ولی برا مدارک دانشگاه دولتی، همون طور که در شکل میبینید نوشته که مدارک باید از طرف دانشگاه فرستاده بشه. مشکل من اینکه دانشگاه ما پاکت بزرگ که خصوص دانشگاه نداره. دفعه قبل من مدارک ارشد رو در یک پاکت پستی ساده گذاشتم، ولی روی پاکت رو چندتا مهر دانشگاه زدم و قبل از چسب زدن درب پاکت هم، مهر دانشگاه (و یه امضای ساده) زدم. و از طریق کاراپست دانشگاه آزاد، مدارک کارشناسی و ارشد رو با هم فرستادم. که مدارک آزاد پذیرفته شد ولی ارشد ریجکت شد.
    حالا دوستان ممنون میشم اگه پیشنهاد و یا توصیه ای دارید.
    (من برا پذیرش دکترا هم همین کار رو کردم، یعنی مدارکم رو توی پاکت پستی معمولی گذاشتم و روی اون رو چندبار مهر دانشگاه رو زدم و پست کردم که خوشبختانه مشکلی پیش نیومد.)
    سلام دوست عزیز، منم مثل شما دو دانشگاهم فزق میکرد، یکی اش دولتی و دیگری آزاد. هر دو هم را WES قبول کرد. برای دانشگاه دولتی پاکت معمولی و و مهر فارسی دانشگاه رو برام زدن. با اصرار من امضا انگلیسی برای من روی درب پاکت زدن. اما تنها نکته ای که فکر میکنم با شما فرق داشته ، پشت پاکت برای من مهر آدرس دانشگاه زدن که اونم فارسی بود، یا فرم Academic transcript request رو برام پر کردند،با اینکه توی سایت WES زده اختیاری، اما به نظرم اونا رو بیشتر مجاب می کنه که از طرف دانشگاه اومده. بهر حال همینا به نظرم اومد امیدوارم مفید باشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)