صفحه 9 از 120 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1197

موضوع: تائید مدارک توسط WES

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

پیش فرض پاسخ : تائید مدارک توسط WES

نقل قول نوشته اصلی توسط sanan نمایش پست ها
    بچه ها ببخشید من دانشگاهی که اپلای کردم گفته که باید به تایید WES برسید؛ با وجودی که من مدارک آفیشیال رو فرستادم بازم میگه WES تائید کنه. تو سایتش این رو نوشته

International transcripts must be submitted to World Education Services (WES) or Educational Credential Evaluators (ECE) for an official course-by-course credential evaluation (document-by-document evaluations will not suffice).
    من ازش پرسیدم که official course-by-course رو بفرستم کافیه؟ یا document-by-document evaluations رو هم میخوای
    باز همین عبارت بالا رو نوشت.
    حالا من نمیدونم اینا document هم میخوان یا نه؟
    عنوان رشتم رو که زده توی ریز نمرات document رو واسه چی میخوان؟
    بعد اینکه برای هر مقطع 168 دلار میخوان؟
    مثلا برای کارشناسی و ارشد با هم دیگه 168 دلار میشه؟
    یا هر کدام جدا؟
    مرسی

من هم ریز نمراتم رو فرستاده بودم از دانشگاه وای همین رو گفتن.

corse by course دقیق تر مدرک شما رو بررسی می کنه و هزینه بیشتری هم می خواد، من که توی سایت دیدم 205 دلار زده بود فقط.

دو تا نمونه هم توی سایتش گذاشته برای corse by corse و document by document که می تونید ببینید.

راجع به سئوال دومتون مطمئن نیستم چون من یه سری فقط درخواست دادم که هزینه اش شد 205 + 30 دلار پول صدور + 14 دلار پول پست که جمعاً شد 249 دلار.

فقط اینو هم بگم که اون 205 دلار رو برای یه مدرک یه بار می دین و اگر لازم باشه همون مدرک رو برای چند تا دانشگاه بفرستید، از نسخه دوم فقط پول پست و صدور رو ازتون می گیرن.

Junior Member

Question پاسخ : تائید مدارک توسط WES

خیلی ممنون از جوابتون
    من هم الان اپلی کردم باره این موسسه
    فقط یک مشکلی دارم
    من لیسانس رو از دانشگاه تهران گرفتم ولی ارشد رو از آزاد
    اون نامه که همراش باید بدیم رو دانشگه آزاد بهم داده ولی دانشگاه تهران میگه ما هیچی امضا نمیکنیم
    الان ۲ باره که ایمیل زدم به WESو گفتم ولی هنوز جواب ندادن

بعضی از بچه ها اینجا نوشتن اون فرمها ضروری نیست
    ولی بعضی هم نوشتن که اگه نفرستی باز ازت میخوان
    کسی تا حال از دانشگاه تهران این فرم رو گرفته
    پیشه کی باید برام?

نقل قول نوشته اصلی توسط audir8 نمایش پست ها
    من هم ریز نمراتم رو فرستاده بودم از دانشگاه وای همین رو گفتن.

corse by course دقیق تر مدرک شما رو بررسی می کنه و هزینه بیشتری هم می خواد، من که توی سایت دیدم 205 دلار زده بود فقط.

دو تا نمونه هم توی سایتش گذاشته برای corse by corse و document by document که می تونید ببینید.

راجع به سئوال دومتون مطمئن نیستم چون من یه سری فقط درخواست دادم که هزینه اش شد 205 + 30 دلار پول صدور + 14 دلار پول پست که جمعاً شد 249 دلار.

فقط اینو هم بگم که اون 205 دلار رو برای یه مدرک یه بار می دین و اگر لازم باشه همون مدرک رو برای چند تا دانشگاه بفرستید، از نسخه دوم فقط پول پست و صدور رو ازتون می گیرن.

Junior Member

من امروز تماس گرفتم و بعد از 5 دقیقه پشت خط موندن صحبت کردم. اول اینکه پرسیدم من خودم مدارک سیلد شده رو می فرستم چون دانشگاه این کارو نمیکنه. فقط سیلد می کنه میده به خودمون. اون خانوم هم گفت مشکلی نیست. گفتم با این حساب اون فرم هم دیگه لازم نیست گفت نه لازم نیست.

حالا یه سوال دارم. از لحظه ای که مدارک می رسه به دستشون چقدر طول می کشه به دست دانشگاه مقصد برسه. تجربه واقعی رو میخوام بدونم نه اونکه تو سایت زده. مثلا از نیویرک تا کارولینای شمالی.

ممنون

Senior Member esf11 آواتار ها

دوستانی که قبلا به wes دادن مدرکسون رو اگه میشه بیان معدلشون و معدلی که wes بشون داده رو بگن ممنون میشم. آخه اگه طبق سایتش عمل کنید مثلا 15.9 میشه 3! خوب اگه یکی 5 تا از اینا داشته باشه که بدبخت میشه!!!!!!!!!!!!!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    BSc, MSc: Amirkabir university

دوستان کسی تجربه داره که اگه این تایید انجام نشه چی میشه؟
    فردا ددلاینه و من تازه دیشب فهمیدم باید تایید بشه دانشگاهی که اپلای کردم بهم ایمیل زده University of North Carolina - Greensboro

من فکر میکردم این ارزیابی برای بعد ادمیت شدنه....چیکاااررر کنم؟؟!!! تازه خیلی هم گرونه...
    هر وقت به چیزی که آرزوت بوده می رسی، تازه می فهمی آرزوش از داشتنش بهتر بوده!!

Member
    رشته و دانشگاه
    BSc, MSc: Amirkabir university

نقل قول نوشته اصلی توسط katoreh نمایش پست ها
    دوستان کسی تجربه داره که اگه این تایید انجام نشه چی میشه؟
    فردا ددلاینه و من تازه دیشب فهمیدم باید تایید بشه دانشگاهی که اپلای کردم بهم ایمیل زده University of North Carolina - Greensboro

من فکر میکردم این ارزیابی برای بعد ادمیت شدنه....چیکاااررر کنم؟؟!!! تازه خیلی هم گرونه...

فک نکنم تا حالا کسی جواب سوال خودشو داده باشه!!!

بچه ها یه خبر خوب..امروز بعد از 5 روز گذشتن از ددلاین به من خبر دادن که مدارکمو بررسی می کنن فقط در صورت پذیرفته شدن باید مدارکم ارزیابی بشه وگرنه دانشگاه ادمیت نمیکنه...دوستانی که دو به شک بودن میتونن مثل من با دانشکده مکاتبه کنن شاید فرجی بشه...
    هر وقت به چیزی که آرزوت بوده می رسی، تازه می فهمی آرزوش از داشتنش بهتر بوده!!

دوستان هر سوالی دارید در مورد wes از من بپرسید. من ریپورتم هم تحویل داد به دانشگااهم. من دانشگاه سراسری بودم. در مورد مدارک دانشگاه آزاد نمیدونم واقعا چون انگار روند دانشنامه و ریزنمراتش با ما یکی نیس.ممنون

سلام ،
    من باید مدارک لیسانس و فوق لیسانسم رو توسط ( WES (Canada تایید کنم. دوستانی که تجربه دارند لطفا راهنمایی کنند:

- اول اینکه آیا تا به حال کسی بصورت آنلاین اینکار رو انجام داده؟ این سایت رو ببینید: http://www.wes.org/ca/application/apply_now.asp
    در اینصورت، دانشنامه ها و ریز نمرات و فرم Request for Academic Records که باید توسط دانشگاه مهر و امضا و نهایتا مهرو موم بشه رو چطور؟ باز هم این مدارک رو باید با پست بفرستم؟پس دیگه این روش آنلاین چه مزیتی داره؟

-سوال دیگه اینکه،مدارک من باید بصورت Course-by-Course ارزشیابی بشه اما اینطور که در این صفحه نوشته http://www.wes.org/ca/fees/schedule.asp من نمیدونم باید کدوم گزینه رو انتخاب کنم:

WES ICAP (Transcripts + Evaluation یا WES Basic Evaluation ؟ آیا تفاوتشون اینه که در نوع Basic مدارک فقط یکبار تایید میشن و بعد از ارزشیابی دیگه اونها رو دور میاندازند؟

- من شاید بخوام بعدا WES تاییدیه مدارکم رو برای یک دانشگاه دیگه بفرسته.آیا باید نوع ICAP رو انتخاب کنم؟

- آیا WES یک نسخه از تاییدیه رو هم برای شما ارسال کرده؟

- برای اینکه WES مدارک رو بصورت Course-by-Course تایید کند فرستادن ترجمه دانشنامه و ریز نمرات کافیه یا باید دانشگاه محل تحصیل دروس+تعداد واحدها و ساعات رو هم به انگلیسی براشون بفرسته؟

- نوشتند که هزینه Course-by-Course (with GPA & course-levels) میشه Cdn. $245 .این مبلغ رو برای فقط یک مدرک میگیرند یا برای لیسانس Cdn. $245 وبرای فوق لیسانس دوباره یه $245 دیگه (جمعا 490 دلار)باید بپردازم؟

-جطور باید بفهمیم مدارک از ایران به دست WES رسیده و اینکه مدارک شما چند روز بعد از اینکه به دستشون رسید تایید و توسط WES برای دانشگاه مورد نظرتون ارسال شد؟

- در مورد هزینه ها، فرض بفرمایید که من بخواهم مدارک لیسانس و فوق لیسانسم رو +به صورت Course-by-Course + به روش ICAP برام تایید کنند+فعلا فقط برای یک کالج بفرستند+ من نمیدونم کدام Delivery Methods رو بهتره انتخاب کنم و اینکه بالاخره جمع هزینه ها چقدر میشه؟

ببخشید از اینهمه سوال.اگر بتونید راهنمایی بفرمایید خیلی سپاسگزارم.

Junior Member

سلام من میخام تجربه خودم رو که به این موسس کار کردم رو بگم

اولا اینکه ۲۴۵ دلار باره کارشناسی و ارشد با هم هست
    یعنی ی بار ۲۴۵ دلار رو میدی
    من کارشناسی رو تهران (سراسری) و ارشد رو آزاد بودم من هر ۲ مدرک رو ترجمه کردم
    دادم به دانشگاهها
    دانشگاه تهران: فرم رو پر کردم با مدرکه ترجمه دادم به بهشون بعد از ۲ روز اون فرم رو تاید کردن دادن بهم
    دانشگاه آزاد: فرم رو پر کردم با مدرک ترجمه دادم و بعد از روز که جوابه استعلام اومد فرم رو تاید کردن
    در ضمن دانشگاه آزاد این فرم رو به خوده من نداد
    گفت ما خودمون میفرستیم
    با کارپست فرستاد . البته این رو بگم که با مدارک تاید شده دانشگاه تهران رو به همون دادم گذشت تو پاکت و فرستاد.

تقریبا بعد از ۵ روز رسید ولی اونها ارزیابی رو از روزه بعدش آغاز کردن

بعد از یک هفته هم فرستادن دانشگاهی که میخواستم

دوست من کاملا متوجه شدم شما تخوندید قسمت FAQ را. اما ...
    شما اول رجستر میکنید (منظور از اپلای آنلاین همینه) و بعد واسشون مدارک بفرستید. ( توی صفحات قبل به کرار گفته شده مدارک مورد نیاز را)
    یا قرآننننننننننن. کانادا از آمریکا هر کدوم 50 60 دلاری گرونترههههههههههههههههههه هههه. کانادا را اولین باره میبینمممممممممممممممم
    شما در قسمت faq دقیقا فرق ICAP و basic را میتونید پیدا کنید. اگه بیسیکم بدید میتونید رپورت بیشتری به دانشگاه های دیگه هم داشته باشید و مشکلی نیس.
    wes یه دونه هم واسه خودتون میفرسته.(اجباری و البته پولشو میگیره)
    دو تل سوال بعدی در صفحات قبل
    اگه با tnt یا هر پستی بفرستید دلیور میکنه و یعنی رسیده و در صفحه شخصیتون که ساختید نشون میده. 14 روز کارش طول میکشه
    من 140 دلار آمریکا بود basic. با پستش به دانشگاهم و پستش به ایران شد 205 دلار. آپشن های مختلف داره و من ارزونترینش را انتخاب کرده بودم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)