صفحه 91 از 120 نخستنخست ... 4181828384858687888990919293949596979899100101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 901 تا 910 , از مجموع 1197

موضوع: تائید مدارک توسط WES

سلام دوستان روزتون بخیر
    یه سوال فوری داشتم من تقریبا اکثر مطالب رو خوندم در مورد ارزشیابی با WES ولی چون تجربه ها مختلف بوده خواستم روش کارو بگم و یه نفر که انجام داده یا کاملا در جریان هست راهنمایی کنه چون وقتم کمه اگه اشتباه بشه به deadline نمیرسم ممنون میشم
    اول اینکه
    کپی رنگی ریز نمره ی فارسی رو با مهر و امضای دانشگاه در پاکتی که قرار هست مهر و موم بشه قرار میدیم (اینجا سوالم اینه که اولا مهر و امضای دانشگاه باید روی همهی برگه های ریز نمره باشه یا روی یکی هم کافیه؟ و اینکه مهر دانشگاه باید انگلیسی باشه؟و امضای دانشگاه باید امضای امور بین الملل باشه یا اونجا بگیم خودشون میدونن؟)
    دوم اینکه
    بعد از اینکه کپی برابر اصل ریزنمره ی فارسی رو به همراه اون فرم که توی سایت WES هست قرار دادیم روی پاکت دانشگاه بایید مهر بشه (اینجا سوالم اینه که مهر با امضا بایدباشه؟ چند تا مهر بشه؟ و اینکه مهر حتما باید لاتین باشه؟ و جای امضا توی فرم باید اسممون رو بنویسیم؟)
    سوم اینکه
    در مورد مدارک دیگه مثل ترجمه ی ریز نمره و دانشنامه و ترجه باید یا توی همون پاکت یا بیرون پاکت گذاشته بشن ( اینجا سوالم اینه که کپی دانشنامه ی فارسی و ریزنمره ی فارسی که با مهر و امضای دانشگاه برابر اصل میشه در مورد ترجمه ها، اونا چجور برابر اصل میشن؟ چون دانشگاه فکر نمیکنم اونا رو مهر کنه من از دارالترجمه هم پرسیدم گفتن همچین چیزی نداریم و مشکلم اینه که میخوام بدونم ترجمه ها چطور برابر اصل میشن؟ و یک سوال دیگه اینکه آیا ترجمه ای که بدون مهر دادگستری و وزارت امور خارجه باشه موردی نداره؟)
    و آخرین سوال اینکه توی اون فرم WES قسمت Student ID or Roll Number at sending institution رو باید چی بنویسم منظورشو متوجه نشدم
    ممنون میشم راهنماییی کنید چون واقعا وقتم محدوده
    .................................................. ...

سلام دوست عزیز روزتون بخیر
    من سوال خیلی مهم داشتم وقتمم محدوده چون دیدم شما انجام دادید این مراحلو خواستم سوالاتمو از شما بپرسم و اینکه منم ارشدم مثل شما علوم پزشکی بوده و این روند ابتدایی رو داشتم
    من تقریبا اکثر مطالب رو خوندم در مورد ارزشیابی باWES ولی چون تجربه ها مختلف بوده خواستم روش کارو بگم و شما لطف کنید راهنمایی کنید چون وقتم کمه اگه اشتباه بشه به deadline نمیرسم ممنون میشم
    اول اینکه
    کپی رنگی ریز نمره ی فارسی رو با مهر و امضای دانشگاه در پاکتی که قرار هست مهر و موم بشه قرار میدیم (اینجا سوالم اینه که اولا مهر و امضای دانشگاه باید روی همهی برگه های ریز نمره باشه یا روی یکی هم کافیه؟ و اینکه مهر دانشگاه باید انگلیسی باشه؟و امضای دانشگاه باید امضای امور بین الملل باشه یا اونجا بگیم خودشون میدونن؟)
    دوم اینکه
    بعد از اینکه کپی برابر اصل ریزنمره ی فارسی رو به همراه اون فرم که توی سایت WES هست قرار دادیم روی پاکت دانشگاه بایید مهر بشه (اینجا سوالم اینه که مهر با امضا بایدباشه؟ چند تا مهر بشه؟ و اینکه مهر حتما باید لاتین باشه؟ و جای امضا توی فرم باید اسممون رو بنویسیم؟)
    سوم اینکه
    در مورد مدارک دیگه مثل ترجمه ی ریز نمره و دانشنامه و ترجه باید یا توی همون پاکت یا بیرون پاکت گذاشته بشن ( اینجا سوالم اینه که کپی دانشنامه ی فارسی و ریزنمره ی فارسی که با مهر و امضای دانشگاه برابر اصل میشه در مورد ترجمه ها، اونا چجور برابر اصل میشن؟ چون دانشگاه فکر نمیکنم اونا رو مهر کنه من از دارالترجمه هم پرسیدم گفتن همچین چیزی نداریم و مشکلم اینه که میخوام بدونم ترجمه ها چطور برابر اصل میشن؟ و یک سوال دیگه اینکه آیا ترجمه ای که بدون مهر دادگستری و وزارت امور خارجه باشه موردی نداره؟)
    در مورد مواردی که توضیح دادین هم چند تا سوال داشتم
    شما فرمودین هیچ مهری روی ترجمه ها نزدید ولی بعدش گفتید کپی برابر اصل ترجمه ها رو فرستادید این یعنی چه چجور ترجمه ها رو برابر اصل کردید؟
    و اینکه گفتید وقتی هزینه رو پرداخت کردم یه فرم گرفتم منظورتون چه فرمی هستش چون من پرداخت رو انجام دادم ولی فرمی نداده طبق گفته ی بقیه فقط یه فرم هست که اونم توی سایت هست و ارسالش اجباری نیست
    یه مورد دیگه شما فرمودید نحوه ی ارسال رو برای دانشگاه معمولی نزدید و من خیلی نگران شدم چون من تازه فهمیدم نحوه ی ارسال رو برای دانشگاه هم عادی زدم و خواستم بدونم شما میدونید بصورت عادی چقد طول میکشه؟ و اینکه چون من فقط یکماه وقت دارم و هنوزم ارسال نکردم میتونم نوعشو عوض کنم ؟
    من هزینه ی کلیش شد 249 دلار و فکر کنم این اختلاف بین هزینه ی من و شما بخاطر نوع پست شما برای دانشگاهه
    و اخرین مورد اینکه شما گفتید خواستم که سابقه رو نگه دارند اینجا چه گزینه ای رو انتخاب کردید؟ چون منم میخوام نگه دارند ولی نمیدونم چه گزینه ای بوده و آیا من زدم یا نه

خیلی خیلی لطف میکنید ممنون میشم راهنماییی کنید چون واقعا وقتم محدوده و این هزینه هم دادم اگه نرسه هیچی به هیچی
    ویرایش توسط maxi1 : October 29th, 2017 در ساعت 04:15 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تائید مدارک توسط WES

من مدارک رو واسه wes فرستادم1 سال پیش و بدون هیچ مشکلی ریپورت رو گرفتم.من دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بودم و رشته پیراپزشکی.مراحل کار:
    1.فقط و فقط از ریز نمرات و ترجمه ریزنمرات ودانشنامه و دانشنامه ترجمه شده یه کوپی بگیریدیعنی اصلا نیازی به اصله مدرک نیست. به مهر دادگستری یا وزارت خارجه یا هیچ مهری دیگری هم نیاز نیست."مهر دارالترجمه کافیه".کوپیه معمولی بگیرید که هزینه بی جهت نکنید واسه دارالترجمه.یه فورم هم هست که خود wes داره اونم پر کنید.بازم میگم اصله ترجه رو هم نمی خواد بزارید کو پیش کافیه.
    2.ببرید قسمت دانشگاه قسمت امور بین الملل یا هر جایی که مدارک رو برای دانشگاهای خارجی تهیه می کنند یا تایید می کنند.دانشگاه ما یه پول زور 100 هزار تومن میگیره واسه این کار و بعدش خیلی با احترام مدارک رو مهر میکنن و میزاره توی پاکت و مهرش میکنه و امضا.خوشون میدونن که باید چیکار کنن.خودتون wes ID رو بزرگ روی مدارک و پاکت دانشگاه بنویسید.
    3.پاکت مهر شده رو میگیرید میبرید پست و خودتون میزاریدش داخل یک پاکت پستیه دیگه و پست میکنیدوروی این پاکت هم WES ID رو حتما بنویسید.از اونجا که مهم هست واستون ترجیحا با پست پیشتاز بفرستید نه معمولی.که بتونید پی گیری کنید .من با پسته DHL فرستادم 7 روزه رسید.ریپورت رو هم 7 روز بعد به صورت email بهم اطلاع دادند.
    این نیز بگذرد....شاد و موفق باشید.

Junior Member

با سلام به دوستان
    سوالی داشتم اگر کسی میدونه لطفن راهنمایی کنه.
    من مدارک لیسانس و ارشد و دکتری رو با ریز نمرات فرستادم برای وِس. ارشد و دکتری رو کامل تایید کرده. ولی برای لیسانس برای ریز نمره زده ترجمه تایید شده ولی اصل ریز نمره (که به فارسی هس) کیفیت کافی نداره.
    حالا سوال اینکه فرمت و فونت ریز نمره دانشگاه که دست من نیس. چه کاری میتونم بکنم.
    اصلنم موسسه پاسخگویی نیس این وِس. بارها ایمیل زدم و گفتم و جواب فقط اینه که کیفیت کافی نیس و بفرستین. ینی فکر نمیکنم کسی متن ایمیل واسش مهم بوده باشه. فقط استتوس رو برمیگردن میگن تو ایمیل.
    درواقع نسخه فارسی ریزنمره لیسانسم که واسه فردوسی مشهد هس رو قبول نکرده.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط moes270 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان
    سوالی داشتم اگر کسی میدونه لطفن راهنمایی کنه.
    من مدارک لیسانس و ارشد و دکتری رو با ریز نمرات فرستادم برای وِس. ارشد و دکتری رو کامل تایید کرده. ولی برای لیسانس برای ریز نمره زده ترجمه تایید شده ولی اصل ریز نمره (که به فارسی هس) کیفیت کافی نداره.
    حالا سوال اینکه فرمت و فونت ریز نمره دانشگاه که دست من نیس. چه کاری میتونم بکنم.
    اصلنم موسسه پاسخگویی نیس این وِس. بارها ایمیل زدم و گفتم و جواب فقط اینه که کیفیت کافی نیس و بفرستین. ینی فکر نمیکنم کسی متن ایمیل واسش مهم بوده باشه. فقط استتوس رو برمیگردن میگن تو ایمیل.
    درواقع نسخه فارسی ریزنمره لیسانسم که واسه فردوسی مشهد هس رو قبول نکرده.
    مشکل فونتش بوده یا کیفیت کپی ای که گرفتین؟ اگه فونتش بوده که یا باید برید موضوع رو با دانشگاه تون در میان بذارید که یکم بزرگتر پرینت بگیرن یا اگه می تونن کمک تون کنن. یه راه دیگه اش هم اینه که ریز نمرات تون رو ببرید این جاهایی که زیراکس و کپی می گیرن، بعد اونا اسکن می کنن و با یه سایز بزگتر چاپ می کنن. برای WES هم که شما نباید اصل مدرک رو بفرستید. حتماً هم بگید یه نسخه کپی رنگی بهتون بدن که تمیز تر از سیاه و سفید نشون بده.
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

ApplyAbroad Hero

دوستان در کل WES یه سازمان به شدت پولکی یه. من مدارکم رو فرستادم و استاتوسم آپدیت شد ولی بعد 5 روز کاری هیچ خبری ازشون نبود. بعد بهم ایمیل زدن که تبدیل نمرات ات فلان تاریخ انجام میشه که 7 روزی کاری از روز این ایمیل میشد! در صورتی که طبق سایت شون، 7 روز کاری بعد از بررسی و قبول مدارک باید نتیجه رو بدن. اما توی ایمیل شون نوشته بودن که اگر Rush Service میخوای می تونی 50 دلار اضافه بدی و سه روز کاری بعد مدارک ات آماده میشه. منم 50 دلار رو ریختم ولی توی سایت شون ایمیل زدم که این چه وضعشه و مدارک من باید زودتر آماده میشد و با این وجود تقضای Rush Service هم کردم و لطفاً زودتر به خواسته من جواب بدید. روز بعدش ایمیل زدن که تبریک میگیم تبدیل نمره هات آماده شده! :|
    در کل هرچقدر زودتر می تونید مدارک تون رو براشون بفرستید، چون اولاً 7 روز کاری طبق سایت خودشون طول می کشه تا ارزیابی انجام بشه، اما این 7 روز نه از موقع دریافت مدارک بلکه از روزی محسابه میشه که بهتون ایمیل می زنن و تاریخ آماده شدن ارزیابی رو اعلام می کنن. البته این وسط دو روز آخر هفته و تعطیلات رسمی و تأخیر به دلیل حجم کار و ... هم اضافه کنید. زمان ایمن برای ارزیابی تون رو 2 هفته از روزی که مدارک به دستشون می رسه در نظر بگیرید... البته مگر اینکه مثل من دوباره 50 دلار اضافه بدید و درخواست Rush Service بکنید که اون هم ظاهراً در مورد همه مدارکی که براشون ارسال میشه الزاماً عملی نیست و بعد هم باز سه روز کاری از روز درخواست طول می کشه.
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

Junior Member

با سلام
    دوستان کسی هست که گواهی موقت ارشد و ریزنمرات رو فرستاده باشه و wes قبول کرده باشه؟ مدرکم پیام نوره نمیدونم ریسک کنم موقت رو بفرستم یا اینکه منتظر دانشنامه بمونم؟!

باسلام به دوستان
    اگر ۲۰۱۴ لیسانسم رو ارزیابی کرده باشم و الان بخواهم ارشدم اضافه و رو ارزیابی کنم
    هزینه اش چقدر میشه؟

Junior Member

سلام دوستان
    من می خوام مدرک ارشد و ریزنمرات ارشدم رو ارزشیابی کنم. اصل مدارک و ترجمه رسمی اونها رو دارم.
    می خواستم بدونم کسی موسسه ای رو می شناسه که این ارزشیابی رو انجام بده، با ارسال همین مدارکی که من الان همراه دارم، بدون اینکه بخواد خود دانشگاه تو پاکت مهروموم شده براشون ارسال کنه؟
    کسی تجربه کار با Spantran یا ECE رو داره؟
    خیلی ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical of AmirKabir University

سلام منم سوالم همیه ایا برای مدارک با مهر دادگستری و اینا باز پاکت دانشگاه لازمه؟

دوستان من مدرک موقت لیسانسم که پیام نوره دارم. آیا میتونم با مدرک موقتم ریزنمرات بگیرم؟ و برای وس بفرستم؟ قبول میکنه؟ آیا مدرک پیام نورم مورد قبول وس هست؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)