صفحه 95 از 120 نخستنخست ... 45858687888990919293949596979899100101102103104105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 941 تا 950 , از مجموع 1197

موضوع: تائید مدارک توسط WES

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسي برق . قدرت

پیش فرض پاسخ : تائید مدارک توسط WES

سلام
    اگر نوع دانشگاه غيرانتفاعي باشه و بين گزينه ها نباشه نوع يا اسمش بايد چه كرد؟

Junior Member

سلام دوستان. من به کمکتون نیاز دارم. من آمریکا هستم و چند هفته پیش داداشم مدارکم رو برای وس فرستاد. همه مدارک منو قبول کردن، جز ریز نمرات فارسی رو. حتی‌ ترجمه‌ریز نمره ها رو قبول کردن، ولی اصلشون رو نه. به‌عنوان دلیل هم ذکر کرده چون مستقیم از دانشگاه به دست ما نرسیده. نمیدونم چه فرقی بین ریز نمرات فارسی با بقیه مدارک داخل پاکت هست که‌اونا رو‌ قبول کردن ولی ریز نمره فارسی رو نه.
    البته بگم که اون فرم اختیاری وس داخل پاکت ها نبود و البته من چند بار تماس گرفتم و گفتن موضوع مربوط به این نمیشه، چون اختیاری هست. داداشم دو تا پاکت مربوط به‌ لیسانس و ارشد رو‌ توی یک پاکت پستی گذاشته و فرستاده. روی پاکت پست که حاوی دو تا پاکت دانشگاه ها بود، آدرس دانشگاه ذکر نشده چون توی پست گفته بودن بهتره که آدرس دانشگاه رو‌ نزنین‌ و گرنه برگشت میخوره. البته پاکت های دانشگاه رسمی بودن و ادرس دانشگاه روشون ذکر شده. من چند بار وس‌ زنگ‌ زدم‌ و حتی فرم پر کردم ولی جوابی نگرفتم که چرا مدارک‌ رو‌ قبول‌ نکردن. مشکل اینه اگه حتی دوباره‌ مدارکم رو پست کنن باز همین مشکل پیش میاد، چون همین مراحل طی میشه و من نمیدونم مشکل چیه. فقط یه بار یکی از کارمند های وس‌ به من گفت شاید چون‌ با نوار چسب مهر‌ و‌ موم کردن این مشکل پیش اومده و باید‌ با چسب مایع مهر‌ و موم بشه. گفت خیلی ها از هند همین مشکل براشون پیش میاد. میخواستم بدونم شما نظری دارید؟ شما هم مدارک تون رو با چسب مایع مهر و موم کردن نه با نوار چسب؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ameir نمایش پست ها
    سلام دوستان. من به کمکتون نیاز دارم. من آمریکا هستم و چند هفته پیش داداشم مدارکم رو برای وس فرستاد. همه مدارک منو قبول کردن، جز ریز نمرات فارسی رو. حتی‌ ترجمه‌ریز نمره ها رو قبول کردن، ولی اصلشون رو نه. به‌عنوان دلیل هم ذکر کرده چون مستقیم از دانشگاه به دست ما نرسیده. نمیدونم چه فرقی بین ریز نمرات فارسی با بقیه مدارک داخل پاکت هست که‌اونا رو‌ قبول کردن ولی ریز نمره فارسی رو نه.
    البته بگم که اون فرم اختیاری وس داخل پاکت ها نبود و البته من چند بار تماس گرفتم و گفتن موضوع مربوط به این نمیشه، چون اختیاری هست. داداشم دو تا پاکت مربوط به‌ لیسانس و ارشد رو‌ توی یک پاکت پستی گذاشته و فرستاده. روی پاکت پست که حاوی دو تا پاکت دانشگاه ها بود، آدرس دانشگاه ذکر نشده چون توی پست گفته بودن بهتره که آدرس دانشگاه رو‌ نزنین‌ و گرنه برگشت میخوره. البته پاکت های دانشگاه رسمی بودن و ادرس دانشگاه روشون ذکر شده. من چند بار وس‌ زنگ‌ زدم‌ و حتی فرم پر کردم ولی جوابی نگرفتم که چرا مدارک‌ رو‌ قبول‌ نکردن. مشکل اینه اگه حتی دوباره‌ مدارکم رو پست کنن باز همین مشکل پیش میاد، چون همین مراحل طی میشه و من نمیدونم مشکل چیه. فقط یه بار یکی از کارمند های وس‌ به من گفت شاید چون‌ با نوار چسب مهر‌ و‌ موم کردن این مشکل پیش اومده و باید‌ با چسب مایع مهر‌ و موم بشه. گفت خیلی ها از هند همین مشکل براشون پیش میاد. میخواستم بدونم شما نظری دارید؟ شما هم مدارک تون رو با چسب مایع مهر و موم کردن نه با نوار چسب؟
    یکی از علتها اینست که :
    مدارک متعلق به هر دانشگاهی که هست باید از طریق نزدیک ترین اداره پست در همان شهری که دانشگاه در اون قرار داره مدارک رو ارسال کنید و آدرس فرستنده رو دانشگاه بنویسید.مثلا اگر مدارک متعلق به دانشگاه اصفهان هست و شما از تهران پست کنید این مشکل پیش میاد.همینطور اینکه باید حتما آدرس دانشگاه روی پاکت پستی به انگلیسی نوشته بشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    یکی از علتها اینست که :
    مدارک متعلق به هر دانشگاهی که هست باید از طریق نزدیک ترین اداره پست در همان شهری که دانشگاه در اون قرار داره مدارک رو ارسال کنید و آدرس فرستنده رو دانشگاه بنویسید.مثلا اگر مدارک متعلق به دانشگاه اصفهان هست و شما از تهران پست کنید این مشکل پیش میاد. همینطور اینکه باید حتما آدرس دانشگاه روی پاکت پستی به انگلیسی نوشته بشه.
    سلام، ممنونم از پاسخ تون.راستش فکر نمیکنم محل پست کردن تاثیری داشته باشه. چون حتما نیاز نیست خود دانشگاه مدارک رو پست کنه؛ واسه همین توی قسمت مدارک مورد نیاز، نوشته خودتون هم میتونین نامه رو از دانشگاه بگیرید و پست کنین.

الان یه ایمیل برای من اومد و نوشته دلیلش این بوده که به طور مناسب مهر و موم نشده بودن. میخواستم ببینم تجربه دوستان در این مورد چی هست؟ مهر و موم نامه هاشون به صورت ظاهری به چه شکل بوده.
    ایا میشه تمبر پست که مهر دانشگاه روش خورده رو برای مهر و موم استفاده کرد. چون دانشگاه تمبر مخصوص نداره.
    مشخصا متوجه شدم که از چسب نواری (tape) (حتی اگه به صورت سر تا سری رو پاکت هم باشه) نباید استفاده کرد و باید از چسب مایع (glue) برای چسبوندن در نامه استفاده کرد.
    ویرایش توسط ameir : May 21st, 2018 در ساعت 08:55 PM

Junior Member

با سلام
    آیا جهت ارسال مدارک به WES فرم
    Academic Records Request Form جهت بررسی مدارک برای مهاجرت الزامی است؟
    و سوال دوم اینکه آیا باید اصل ترجمه مدارک ارسال شود یا کپی معمولی (یا برابر اصل شده) و کپی رنگی از مدارک ترجمه شده تهیه شود؟

Junior Member

با سلام آیا کسی اطلاع داره WES به دانشگاه جهت تایید مدارک ایمیل می زنه؟

آیا برای مدرک داروسازی باید WES confirmation of doctoral degree conferral form را پر کرد؟
    ویرایش توسط vahdatihf : May 26th, 2018 در ساعت 08:58 AM

Junior Member

سلام
    یکی از دوستان 3 فایل اکسل برای تبدیل معدل به 4 لطف کرده بود گذاشته بود که یکیش بر اساس WES بود، در مورد دروس کارشناسی خب کاملا مطابق با محاسبه رایگان وبسایت خود WES بود اما در مورد ارشد چون وبسایت مربوطه گویا تمایزی بین ارشد و کارشناسی قائل نشده، نمراتی که با اکسل ارائه شده توسط دوستمون به دست میاد تفاوت داره با وبسایت. مثلا طبق وبسایت نمرات 16-20، 4 حساب میشه ولی در اکسل برای ارشد 17-20 رو 4 حساب کرده و من سرچ زدم و جایی ندیدم که گفته باشه WES درباره ارشد چه ملاکی داره، میخواستم از دوستانی که برای WES فرستادن و تجربه عملی دارن، لطف کنن و این ابهام رو برطرف کنن

Junior Member

با سلام
    سوال یک: من دو روز پیش از wes یک ایمیل دریافت کردم که در آن همه مدارک مربوط به دوره دکترای عمومی منو قبول کرده بود به جز ریزنمرات فارسی که نوشته legible and clear نیست من دوباره یک کپی با کیفیت بهتر تهیه کردم. آیا همین کاقی است؟
    سوال دو: من مدرک تخصص رو هم ارایه دادم ولی و نامه گذاشته بودم که تایید می کرد من تخصص گرفتم و لی آ نها درخواست مدرک یا مدرک موقت کردند. سوال من این است که آیا من اگه مدرک مربوط به سوال یک رو کامل کنم و مدرک سوال دو را نداشته باشم آیا مدرک سوال یک من تایید نمی شود؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام و روز بخیر
    یک سوال مهم و فوری دارم که توی فروم پیدا نکردم

من در یکرشته فنی دکتری دارم و باید برای تایید مدرکتحصیلی برای مهاجرت به کانادا مدارکم رو برای wes بفرستم. سوالم اینجاست: مدارک مقاطع مختلف باید ارسال بشه یا فقط مقطع دکتری کافیه

ممنون میشم اگر چواب بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط eleceducation نمایش پست ها
    سلام و روز بخیر
    یک سوال مهم و فوری دارم که توی فروم پیدا نکردم

من در یکرشته فنی دکتری دارم و باید برای تایید مدرکتحصیلی برای مهاجرت به کانادا مدارکم رو برای wes بفرستم. سوالم اینجاست: مدارک مقاطع مختلف باید ارسال بشه یا فقط مقطع دکتری کافیه

ممنون میشم اگر چواب بدید
    https://www.wes.org/required-documents/

مقطع دکتری کافیه ولی این نامه تایید هم برای دکترا لازمه:

If you completed a doctoral degree, a written statement from the awarding institution indicating the date your degree was conferred and your major is also required. The WES confirmation of doctoral degree conferral form may be used for this purpose.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)