نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: وجود موسسات رسمی جهت اپلای برای دانشگاه های فرانسه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Bioelectric

پیش فرض وجود موسسات رسمی جهت اپلای برای دانشگاه های فرانسه؟

با عرض سلام خدمت همه ی دوستان عزیز،
    من چند روز پیش Application Form یکی از دانشگاه های فرانسه رو با کمک یکی از دوستان (massoud) در همین جا تکمیل و سپس اپلای کردم، ولی امروز ایمیلی دریافت کردم مبنی بر اینکه میبایست ترجمه ی رسمی مدارکم رو هم از طریق پست برای دانشگاه مورد نظر پست کنم (در کمتر از یک هفته).
    و اما سوال من: آیا از دوستان کسی تجربه ی اپلای برای دانشگاه های فرانسه از طریق موسسات اعزام دانشجویی رو دارند یا نه؟ منظورم اینه که با اپلای کردن از طریق این موسسات باز هم احتیاج به ارسال مدارک هست یا نه؟
    من یکی از دوستام برای یکی از دانشگاه های کشور نیوزلند اپلای کرده بود، اون هم دقیقا همین مشکل رو داشت و می بایست مدارکش رو ارسال میکرد ولی با توجه به اینکه یک موسسه ی اعزام دانشجو (دارای مجوز از دولت استرالیا و نیوزلند) در ایران بود، مجددا از طریق اونها اپلای کرد، بدون اینکه مدارکش رو بفرسته و نهایتا بعد از پذیرش و ویزا، مدارکشم با خودش برد.
    پیشاپیش از کمکتون ممنونم.
    حکمت وزیدن باد رقصاندن شاخه ها نیست، امتحان ریشه هاست. (نمیدونم از کیه، ایشالا که آدم خوبیه یا شاید بوده)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : وجود موسسات رسمی جهت اپلای برای دانشگاه های فرانسه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ir0098 نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت همه ی دوستان عزیز،
    من چند روز پیش Application Form یکی از دانشگاه های فرانسه رو با کمک یکی از دوستان (massoud) در همین جا تکمیل و سپس اپلای کردم، ولی امروز ایمیلی دریافت کردم مبنی بر اینکه میبایست ترجمه ی رسمی مدارکم رو هم از طریق پست برای دانشگاه مورد نظر پست کنم (در کمتر از یک هفته).
    و اما سوال من: آیا از دوستان کسی تجربه ی اپلای برای دانشگاه های فرانسه از طریق موسسات اعزام دانشجویی رو دارند یا نه؟ منظورم اینه که با اپلای کردن از طریق این موسسات باز هم احتیاج به ارسال مدارک هست یا نه؟
    من یکی از دوستام برای یکی از دانشگاه های کشور نیوزلند اپلای کرده بود، اون هم دقیقا همین مشکل رو داشت و می بایست مدارکش رو ارسال میکرد ولی با توجه به اینکه یک موسسه ی اعزام دانشجو (دارای مجوز از دولت استرالیا و نیوزلند) در ایران بود، مجددا از طریق اونها اپلای کرد، بدون اینکه مدارکش رو بفرسته و نهایتا بعد از پذیرش و ویزا، مدارکشم با خودش برد.
    پیشاپیش از کمکتون ممنونم.
    من هم دقيقا از يكي از موسسات براي نيوزيلند اقدام كردم كه مداركم رو ديگه پست نكردم اما دوست عزيز اين موسسات خيلييييي آدمو اذيت ميكنن چون اطلاعاتشون به روز نيس و كليم معطلت ميكنن، به نظرم با dhl مداركو بفرستين خيلي بهتره، همين موسسه اي كه من ازشون اقدام كردم براي يه كوتاهي باعث شدن كه اسكلارشيپ ترم اول من بپره

Member
    رشته و دانشگاه
    Bioelectric

نقل قول نوشته اصلی توسط mannan نمایش پست ها
    من هم دقيقا از يكي از موسسات براي نيوزيلند اقدام كردم كه مداركم رو ديگه پست نكردم اما دوست عزيز اين موسسات خيلييييي آدمو اذيت ميكنن چون اطلاعاتشون به روز نيس و كليم معطلت ميكنن، به نظرم با dhl مداركو بفرستين خيلي بهتره، همين موسسه اي كه من ازشون اقدام كردم براي يه كوتاهي باعث شدن كه اسكلارشيپ ترم اول من بپره
    اتفاقا دوست منم همه ی کارهاش رو خودش انجام میداد و فقط اسمش این بود که اون موسسه داره کارهاش رو انجام میده، یه جورایی پدرش رو در آوردن!!! ولی خوب مزیتش این بودکه دیگه نیازی به فرستادن مدارک نداشت! راست میگی فکر کنم باید خودم بفرستم.
    حکمت وزیدن باد رقصاندن شاخه ها نیست، امتحان ریشه هاست. (نمیدونم از کیه، ایشالا که آدم خوبیه یا شاید بوده)

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

سلام دوست عزیز اولاً خوشحالم که کارتون به خوبی پیش رفته.
    ثانیاً در ازتباط با موضوع این مبحثتون عرض کنم، من زمانی که ایران بودم وقتی با یک دسته ازین شرکتهای مورد نظر (شرکتهایی تحت عناوین اعزام دانشجو به خارج از کشور) مشورت داشتم و جلسات مختلف (حتی دفاتر مربوط به مهاجرت کانادا) باید به عرضتون برسونم همین نتیجه ای که میفرمایید تقریباً همۀ موارد کارشون فقط ارسال مدارک هست از سوی شما! همین و بس...
    بقول یکی از دوستان این بنگاهها تنها بدرد افرادی میخورد که سطح دانش زبانی یا شناخت اولیه کافی از کشور مقصد ندارند، والا افراد تحصیلکرده که خود اهل علم و تحقیق هستند همۀ امور اولیه که این دست شرکتها بدست میگیرند، خود میتوانند به انجام برسونند.

حتی در مورد کیس کشور فرانسه (با توجه به جلسات سفارت) این بخش نیز عملاً هیچگونه کار مفیدی برای دانشجویان متقاضی انجام نمیدهد اما جلسات معارفه که هزینۀ زیادی ندارند به هر حال برای افراد کم تجربه بد نیست. ولی شرکتهای مربوطه که میفرمایید و معمولاً هزینه های گزافی هم طلب میکنند از دید من قابل اتکاء نیستند.

در این بین تنها مؤسسه ای که من مفید یافتم در کیس فرانسه همان سازمان معروف N+I هست که یک سازمان فرانسوی و مستقیماً مرتبط با آموزش عالی فرانسه هست و CampusFrance.
    تاپیک این سازمان هم در انجمن موجود هست:
    تحصیل در فرانسه از طریق موسسه n+i

که به هرصورت پیش بینی میکنم چندان با شرایط مربوط به شما مرتبط نباشد (بیشتر در مقطع مسترز اقدام میکنند..) و مدارس عالی مهندسی.
    شما هم پرونده رو از مسیر خودتون پیگیر باشید که کاملاً به همۀ آیتمهای اون و ارتباط مستقیم با استاد یا عوامل دانشگاه واقف هستید. خصوصاً در مقطع شما که این مورد از اونسو هم مورد اهمیت هست.
    موفق باشید.

پی نوشت:
    البته اصلاح کنم ظاهراً پکیج دکترا هم به خدمات این سازمان (N+I) افزوده شده که من از کم و کیف اون بی اطلاع هستم
    Le Doctorat du réseau N+I
    تنها نکته ای که در انتهاش به چشم میخوره : برای این پروسه (PhD) پیش نیاز حداقلی زبان فرانسه مطرح نیست.
    ویرایش توسط aida_11041 : June 18th, 2013 در ساعت 08:21 PM دلیل: درخواست کاربر

Member
    رشته و دانشگاه
    Bioelectric

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    سلام، بازم ممنون بابت اطلاعات مفیدی که در اختیار من و سایر دوستان که تازه اول راهیم قرار میدید. امروز رفتم مدارک رو پست (TNT) کردم، خدا رو شکر هزینه اش هم قابل قبول بود، فکر میکردم خیلی بیشتر باشه که خدا رو شکر نبود! همین جور که خودتون هم گفتید این موسسه ها صرفا یه سری اطلاعات کلی در اختیار دانشجوها قرار میدن و کار اصلیشون ارسال مدارکه. من همه ی کارهای پذیرش رو انجام داده بودم: (مکاتبات، نوشتن motivation letter ، proposal، ....) - دو بار مصاحبه و ...
    و در نهایت باید به شکل رسمی برای اسکالرشیپ اپلای میکردم . فقط میخواستم یه جورایی هزینه ام رو بیارم پایین و در عین حال مشکل ارسال مدارک رو نداشته باشم. راستش از این میترسیدم که بعدا اگر ویزا ندن یا حتی تشخیص بدن که موضوع پایان نامه حساسه، دیگه مدارک (ترجمه رسمی) رو نمیتونم پس بگیرم! بعد به این نتیجه رسیدم که اگر بنا باشه ویزا ندن، خب من رسما بدبخت میشم، حالا یه ترجمه ام روش!!!

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

کاربران گرامی، طبق قوانین فروم بیان تجربه در مورد خدمات شرکت ها و موسسات فقط برای کاربرانی که حداقل ۲۰ ارسال دارند و تنها در انجمن «خدمات آگهی دهندگان ApplyAbroad و سایر شرکت ها » مجاز است و در سایر انجمن ها اکیدا ممنوع می باشد. به همین دلیل در صورت مشاهده اسم بردن از موسسه خاصی، به جز N+i، ارسال شما حذف خواهدشد.
    پیشاپیش از همکاری شما ممنونم
    مدیریت فروم
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

سلام دوستان این موسسه در زمینه رشته پزشکی هم هست؟یا فقط مهندسی؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)