نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: نحوه نگارش یک مقاله در ادامه مقاله قبلی ارسالی ....

پیش فرض نحوه نگارش یک مقاله در ادامه مقاله قبلی ارسالی ....

با سلام خدمت دوستان عزیز و صاحب نظر ...

من می خواستم شروع به نوشتن یک مقاله در زمینه پایان نامه ارشدم بکنم .... قبلا یک مقاله ارسال کردیم که در پروسه چاپ هست و الان هدف نگارش ادامه مقاله قبلی هست ... طبیعتا چون مقاله دوم ادامه و به نوعی بهبود یافته مقاله قبلی هست نکات مشترکی با آن خواهد داشت از جمله مطالب اولیه و مفاهیم و کارهای پیشین انجام شده و غیره . از دوستان که تجربه نگارش همچین مقاله ای رو داشتن و یا مقاله هایی در این شکل دارند لطفا من رو راهنمایی نمایند ....
    با تشکر

پیش فرض پاسخ : نحوه نگارش یک مقاله در ادامه مقاله قبلی ارسالی ....

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    بنده در خدمتم
    بفرماييد
    ممنون دوست من. کم کم نامید شده بودم از پاسخ دوستان ...
    من در وهله اول می خواستم چند نمونه از این نوع مقاله ها رو داشته باشم .... و در مرحله بعد یک سری اصول کلی برای نوشتن این نوع مقاله ها رو اگر ممکن هست بفرمایید .... بعنوان مثال در بخش abstract , introduction نکات مشترکی بین دو مقاله طبیعتا خواهد بود در چنین مواردی آیا نوشتن جملات یکسان مشکل ساز خواهد شد؟ با توجه به اینکه مقاله قبلی من تائید نهایی نشده نحوه رفرنس دهی چگونه خواهد بود؟
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomi2011 نمایش پست ها
    من در وهله اول می خواستم چند نمونه از این نوع مقاله ها رو داشته باشم .... و در مرحله بعد یک سری اصول کلی برای نوشتن این نوع مقاله ها رو اگر ممکن هست بفرمایید .... بعنوان مثال در بخش abstract , introduction نکات مشترکی بین دو مقاله طبیعتا خواهد بود در چنین مواردی آیا نوشتن جملات یکسان مشکل ساز خواهد شد؟ با توجه به اینکه مقاله قبلی من تائید نهایی نشده نحوه رفرنس دهی چگونه خواهد بود؟
    ممنون
    دوست من

دقیقا از همان ادبیات استفاده نکنید. وجود نکات مشترک طبیعی و بدیهیست، اگر این نکات از جنس نتایج هستند حتما رفرنس داده شود.
    این موضوع معمولا در راهنمای نگارش بیان شده است. اگر مقاله صرفا ارسال شده نمی توانید رفرنس بدهید اما اگر پذیرفته شده است معمولا از عباراتی مثل In Press استفاده می شود. راهنمای نگارش را ببینید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک - تبدیل انرژی

سلام دوستان
    من هم مشکلی تقریبا شبیه به مشکل homi2011 دارم با این تفاوت که هنوز مقالاتمو برا جایی ارسال نکردم.
    الان دوتا مقاله در رابطه با پایان نامم آماده کردم یکی درمورد افت فشاره و یکی دیگه در مورد انتقال حرارت که ولیدیت هردوشون یکی هست.
    1- میخواستم بدونم باید 2تا مقاله رو یکی کنم یا اینکه میتونم 2تا بفرستم. البته اگه 2تاشون یکی بشن یه 30 صفحه ای میشه.
    2- این راهنمای نگارشی که میگین کجا هستش؟
    دوستان باتوجه به اینکه تا حالا مقاله ای برا ژورنالا نفرستادم و اینکه نه استاد راهنمام جواب میده و نه کسی هست که کمک کنه اول امیدم به خداست بعد به شما
    با تشکر
    ویرایش توسط mr3_player : July 12th, 2013 در ساعت 01:55 AM

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

سلام
    برخي از مجلات هستند كه اگر متني را عينا از مقاله قبليت استفاده كرده باشي ايراد نميگيردن اما مجلات معتبر ابزادي تحت عنوان CrossCheck دارند كه به تمام ديتابيس هاي جهان دسترسي داره و بلافاصله بعد از سابميت مقاله؛ جملات شما را با اين مرجع مقايسه ميكنه. اگه حتي جمله اي بيش از 3كلمه مشترك داشته باشه ميفهمه. اگه موارد كپي زياد باشه (حتي اگه از مقاله قبلي خودت استفاده كني) باز هم مقالت ريجكت ميشه. سياست اين مجلات اينه كه متن شما كاملا بايد منحصربفرد باشه (Unique باشه).
    مقاله اي كه شما قبلا ارسال كرديد عموما نميشه در مرجع دهي كار جديدت استفاده بشه. بجاي اين شما ميتوني تز يا مرجعي كه مقاله قبليت را به اون ارجاع دادي استفاده كني.
    نكته: مجلاتي كه CrossCheck دارن در Homepage مجله ميزنن كه ما ي همچين ابزاري داريم
    يا علي
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoomi2011 نمایش پست ها
    ممنون
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

کلا باید یه مقاله جدید جدید باشه

وگرنه کانتیربیوشن کم بنظر برسه صاف رده

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)