صفحه 11 از 38 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 378

موضوع: سوپر ویزا برای والدین مهاجران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوپر ویزا برای والدین مهاجران

سلام دوستان. من میخوام برای پدر و مادرم درخواست سوپرویزا کنم. چند تا سئوال داشتم. ممنون میشم راهنمایی کنین.
    1- من تازه 2 ماه هست که کار میکنم و میتونم نامه حقوقم رو بگذارم جزء مدارک (که توش هم ننوشته که چه مدته استخدام شده ام). توی بانک هم پول دارم و گواهی اون رو هم میگذارم. به نظرتون از این نظر که مدت کمی هست که کار میکنم, ممکنه مشکلی پیش بیاد؟ (حقوقم از نظر اون مینیمم حقوقی که CIC گفته, بیشتره و از این نظر مشکلی نیست).
    2- اگر ویزای توریستی اپلای کنم, ویزای چند ساله معمولاً میدن؟ آیا اون رو هم 5 ساله میدن؟
    3- پاسپورت مادر و پدرم, الان دو سال بیشتر اعتبار نداره. چکار باید بکنم که اگه برای سوپرویزا اپلای کردم, 10 ساله (یا فکر کنم با توجه به مطالب این سایت 5 ساله) بهم ویزا بدن.
    خیلی خیلی ممنون.
    اي خداي بزرگ به من کمک کن که هر وقت خواستم درباره راه رفتن ديگري قضاوت کنم، قدري با کفش هاي او راه بروم.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط macallan نمایش پست ها
    دوستان بازهم یک سوال دیگه

من و خانمم هر دو دانشجو دکتری هستیم. اوارد دانشگاهمون هم روی هم حدودا 2000 کمتر از اون حدیه که برای low income گفتن ولی OSAP گرفتیم. میخواستم بدونم آیا کسی با این شرایط برای سوپر ویزا اقدام کرده؟ آیا دانشجو بودن به عنوان کار حساب میشه؟ یعنی ما نامه از دانشگاه بگیریم قبول میکنن؟ خیلی ممنون از راهنماییهاتون
    1. اگر چه مجموع درآمد یک زوج ملاکه، از اون جا که منبع مالی تکمیلی شما «کمک هزینه» محسوب میشه، پذیرفته نیست.
    2. در سوال بهش اشاره نکردید، اما خواستم یادآوری کنم که برای سوپرویزا، میزبان باید اقامت دائم یا شهروندی داشته باشه در کانادا.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shadi_2008 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من میخوام برای پدر و مادرم درخواست سوپرویزا کنم. چند تا سئوال داشتم. ممنون میشم راهنمایی کنین.
    1- من تازه 2 ماه هست که کار میکنم و میتونم نامه حقوقم رو بگذارم جزء مدارک (که توش هم ننوشته که چه مدته استخدام شده ام). توی بانک هم پول دارم و گواهی اون رو هم میگذارم. به نظرتون از این نظر که مدت کمی هست که کار میکنم, ممکنه مشکلی پیش بیاد؟ (حقوقم از نظر اون مینیمم حقوقی که CIC گفته, بیشتره و از این نظر مشکلی نیست).
    2- اگر ویزای توریستی اپلای کنم, ویزای چند ساله معمولاً میدن؟ آیا اون رو هم 5 ساله میدن؟
    3- پاسپورت مادر و پدرم, الان دو سال بیشتر اعتبار نداره. چکار باید بکنم که اگه برای سوپرویزا اپلای کردم, 10 ساله (یا فکر کنم با توجه به مطالب این سایت 5 ساله) بهم ویزا بدن.
    خیلی خیلی ممنون.
    1. اگر کارفرما نامه ی رسمی اشتغال به شما می ده و در اون عنوان شغل، توضیح وظایف، و حقوق سالانه رو ذکر می کنه همین برای نشون دادن مینیمم کافیه.
    2. پیش فرض، ویزای مالتیپل، و انقضاش تا یک ماه پیش از پایان اعتبار گذرنامه اشون هست، مگر آفیسر دلیل خاصی برای خلافش داشته باشه.
    3. هیچ کاری نمی تونید بکنید چون هیچ نوع ویزایی در کانادا بیش از اعتبار گذرنامه ای که درش درج میشه اعتبار نداره. البته در ایران می تونید از اداره ی گذرنامه درخواست تجدید گذرنامه پیش از موعد بدید. شنیدم که اگر دلیلی داشته باشید آسون قبول می کنند.

توصیه ای که به شما دارم اینه که سوپرویزا رو تنها زمانی درخواست کنید که پدر و مادرتون قصد دارند بیش از شش ماه (تا سقف دو سال) نزدتون بمونند. چون علاوه بر هزینه ی بیمه ای که باید خریداری کنید، هر دوشون می بایست آزمون پزشکی بدن که خودش یه خرج اضافه است.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member

ممنون.
    میدونید هزینه آزمون پزشکی چقدره و اینکه باید ترکیه انجام بشه یا اینکه ایران (شهرستان) هم میشه انجام داد؟
    با تشکر.
    اي خداي بزرگ به من کمک کن که هر وقت خواستم درباره راه رفتن ديگري قضاوت کنم، قدري با کفش هاي او راه بروم.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

ممنون.
    میدونید هزینه آزمون پزشکی چقدره و اینکه باید ترکیه انجام بشه یا اینکه ایران (شهرستان) هم میشه انجام داد؟
    با تشکر.
    هزینه رو نمی دونم اما شامل آزمایش های خون و ادرار و رادیوگرافی قفسه ی سینه و چیزهای دیگه میشه. در تهران، شیراز، مشهد و اصفهان می تونن انجام بدن. برای نام و نشان از لینک زیر استفاده کنید:
    http://www.cic.gc.ca/pp-md/pp-list.aspx

Junior Member

سلام دوستان.
    1- گواهی بانکی که پدر و مادرم میگذارن, بهتره که چقدر پول توش باشه (مثلاً اگه زیاد باشه یا کم باشه بد نیست؟) یک مقدار متوسط به نظرتون چقدر خوبه؟
    2- آیا گواهی حساب بانکی, باید گردش حساب داشته باشه؟
    3- سند خونه و زمین هم هر چه بیشتر بذارن بهتره؟
    4-کلاً تا اونجا که من فهمیدم, مدارکی که اونها باید بگذارن, همین گواهی بانکی و سند خونه و اینهاست + شناسنامه و سند ازدواج. آیا چیز دیگه ای هم هست؟
    (میدونم که خود سایت CIC یک لیست از مدارک مورد نیاز میده و اون لیست رو دارم, ولی خوب, CIC در این موارد جزیی چیزی نمیگه و به هر حال, ما برای محکم کاری, شاید بهتره که اینجور چیزها رو هم بگذاریم)
    خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین. ممنون از وقتتون.

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

وقتی من برای مادرم اقدام کردم:
    1- 10000 دلار تو حسابش پول بود.
    2- مال من پس انداز بود.
    3- بله.

چیزایی که من گذاشتم:
    -دلیل سفر که نامه ی خود مامانم بود که چرا میاد کانادا
    - نامه اشتغال خودم و همسرم و نوتیس آف اسسمنت و حساب بانکی 6 ماه اخیرمون
    -کپی رزرو رفت و برگشت
    - اسکن آی دی و پی آر کارت خودمون
    -اسکن کل پاس مادرم
    - ترجمه شناسنامه خودم و مادرم
    - تمام چک لیست cic

Junior Member

خیلی ممنون. ببخشید حساب مادرتون رو گردش گرفتید ازش؟
    حساب خودتون چی؟ خیلی مهمه که مال چند ماه اخیر باشه؟ من میخوام فقط مقدارِ پولی که الان دارم رو گواهی بگیرم. از قبل پس انداز داشته ام, ولی در مدتی از 6 ماه اخیر, هنوز کارم رو شروع نکرده بودم و حسابم گردش خوبی نداره.
    کپی رزرو رفت و برگشت, منظورتون بلیط هواپیماشت درشته؟ پس اون هم رزروش کافیه و لازم نیست بخرم؟

باز هم خیلی ممنون.

Senior Member mehran23 آواتار ها

رزو بلیط رو میشه اینترنتی هم انجام داد و بصورت فایل پی دی اف گذاشت در فایل

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

خیلی ممنون. ببخشید حساب مادرتون رو گردش گرفتید ازش؟
    حساب خودتون چی؟ خیلی مهمه که مال چند ماه اخیر باشه؟ من میخوام فقط مقدارِ پولی که الان دارم رو گواهی بگیرم. از قبل پس انداز داشته ام, ولی در مدتی از 6 ماه اخیر, هنوز کارم رو شروع نکرده بودم و حسابم گردش خوبی نداره.
    کپی رزرو رفت و برگشت, منظورتون بلیط هواپیماشت درشته؟ پس اون هم رزروش کافیه و لازم نیست بخرم؟

باز هم خیلی ممنون.
    رایج این هست که برای اثبات توانایی مالی Bank Statement عادی (که درش ریز تراکنش درج شده) ارایه شه. اگر مثلن سه ماه پیش کارتون رو شروع کردید پیشنهاد می کنم BS هر سه ماه گذشته رو بذارید. این طوری می بینند که مثلن حقوق ثابت هر ماه به حسابتون واریز میشه و این خیلی بهتر از یه گواهی موجودیه.

در مورد بلیت هم تا ویزا صادر نشده نباید بخرید که یه موقع ضرر نکنید. می تونید در همون صفحه ی airline مورد نظر که جزئیات پرواز رو مشاهده می کنید، بدون رفتن به مرحله های بعدی که به پرداخت نیاز داره یه پی دی اِف تهیه کنید و بگید ما تاریخ های سفر مورد نظرمون این هاست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)