صفحه 1 از 52 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 512

موضوع: Arizona State University

پیش فرض Arizona State University

این مطلب رو برای بچه هایی مینویسم که از از این دانشگاه پذیرش دارن یا دارن براش اقدام میکنن ولی شک دارن که محلش برای زندگی مناسب هست یا نه. یادمه پارسال یکی از بچه ها که ازنجا پذیرش داشت میترسید بره افسرده بشه اونجا چون هیچی نداره جز کاکتوس. البته سلیقه و خواسته های ادما فرق داره و من این مطلب رو با توجه به دیدار خودم از این دانشگاه مینویسم.
    این دانشگاه در تمپی واقع در حومه فینیکس هستش و تا داونتاون فینیکس کمتر از 25 دقیقه فاصله داره. اینم بگم که فینیکس و حومش حمل ونقل عمومی خوبی داره، هم اتوبوس هم قطار برقی یا لایت ریل.
    با لایت ریل که تمپی پیاده میشدی عملا یه دانشگاه میرسیدی. محوطه زیبا و سرزنده ای داشت. همون خیابونه اولش کلی با صفا، شلوغ پلوغ و سرزنده بد. خود شهر فینیکس یه بدی داشت که اونم فقیرای خیلی زیاد بود که باعث پایین اومدن امنیتش شده. من این مسئله امنیت رو نسبت به جایی که تو تگزاس دارم زندگی میکنم کاملا حس کردم. واقعا شب بعد از 9 بهتر بود تو خیابون تنها نباشی یا اصلا نباشی! هر چند در مرد تمپی به خاطر شلوغیش این مسئله صدق نمیکرد. در ضمن به فاصله کمی از فینیکس جاهاای خیلی سرسبز و زیبایی بود در نتیجه نمیشه گفت کویره و ...
    به هر حال این ها رو میگم که خیلی به اون چیزایی که تو نقشه های گوگل یا ام اس ان میبینید تکیه نکنید چون اون چیزی که من دیدم جای خیلی باحالی بود. خود دانشگاهم که شکی نیست دانشگاه قویی هستش.
    یک سری عکسم گرفتم که اگر بگید چطوری میشه یک فایل رو اپلود کرد اینجا میذارمشون.

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Design - The Ohio State University

Question پاسخ : ASU

من از این دانشگاه پذیرش دارم و دلم میخواد بیشتر ازش بدونم.
    ولی تو فروم هیچ حرفی از ASU نیست!
    توی دایرکتوری دانشگاه رو که سرچ می کردم بالغ بر 200 اسم ایرانی پیدا کردم.
    پس این ایرانی ها کجان؟ بیان یه کم ازASU حرف بزنن.

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : ASU

دوستانی که برای fall 2010 میخوان برن ASU لطفا بیان اینجا تا بتونیم با هم تبادل اطلاعات کنیم...

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : Arizona State University

خوب،
    من الان در ASU هستم!
    همون طور که قبلا فکر میکردم، اینجا بیش از 50-60 دانشجوی ایرانی هست
    و به طرز باور نکردنی به هم کمک میکنن و هوای هم رو دارن.
    مطالبی که siatohi80 نوشته کاملا درسته که حالا من سر فرصت مطالب بیشتری از ASU اینجا مینویسم.
    اولین نکته ای که جالبه که بدونین اینه که
    امسال ASU با 69000 دانشجو، بزرگ ترین دانشگاه دولتی امریکا شناخته شد! و تا سال 2020 این آمار قراره به 90000 برسه!
    از پاسخگویی به پیام های خصوصی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند معذورم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Roozbeh نمایش پست ها
    خوب،
    من الان در ASU هستم!
    همون طور که قبلا فکر میکردم، اینجا بیش از 50-60 دانشجوی ایرانی هست
    و به طرز باور نکردنی به هم کمک میکنن و هوای هم رو دارن.
    مطالبی که siatohi80 نوشته کاملا درسته که حالا من سر فرصت مطالب بیشتری از ASU اینجا مینویسم.
    اولین نکته ای که جالبه که بدونین اینه که
    امسال ASU با 69000 دانشجو، بزرگ ترین دانشگاه دولتی امریکا شناخته شد! و تا سال 2020 این آمار قراره به 90000 برسه!
    تبریک میگم...میخواستم بپرسم به طور تقریبی هزینه دوره دکترا اونجا چقدره؟
    ایا از اون دسته از دانشگاهاییه که به اغلب دانشجویان phd فاند میده؟
    بعضی از دانشگاه ها خیلی به GRE حساسن.این دانشگاه از اون دسته از دانشگاههاست؟

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه

Thumbs up پاسخ : Arizona State University

سلام
    خوشحالم که میخوای بیای ASU
    من اینجا دانشجوی دکتری ایرانی بدون فاند ندیدم! اینجا بدون فاند باید حدود 20000 برای شهریه و 20000 برای سایر موارد بذاری کنار. ولی در کل ASU بر خلاف خیلی جاهای دیگه مثل OSU نسبتا دانشگاه پولدار تری هست.
    اینجا خیلی سرزنده و باحاله.
    من جاهای دیگه امریکا رو هنوز نرفتم ولی اینجا به نظر من هیچ جور مشکل امنیتی احساس نمیشه... هوا از تهران گرمتره ولی غیر قابل تحمل نیست. 4 ماه جهنمه و 8 ماه بهشت! که این خودش خیلی بهتر از مثلا نیویورک یا تورنتو هست که 5.5 ماه جهنم گرم، 5.5 ماه جهنم سرد و 1 ماه بهشته. البته اینجاها جای کلا بهشت هم داره مثل san diego ...
    اصولا دانشگاهای امریکا بر خلاف کانادا روی تافل و GRE گیر غیر منطقی نمیدن! اگه شما بقیه شرایطتون شاخص باشه قطعا روی چند نمره بالا و پایین تافل و GRE گیر نمیدن. به منم ندادن!
    در کل ASU بسیار جای قابل توجهیه. من با خیلیا در مورد دانشگاه صحبت کردم که مسترشونو جای دیگه ای تو امریکا گرفتن و بعد برای دکتری اومدن اینجا، همه بر این باورد که ASU جای درست و حسابییه!
    Phoenix هم شهر صمیمی و دوست داشتنییه فقط یه چیزی رو که من توی تحقیقاتم اشتباه کرده بودم این بود که ابعادش حدود 5 برابر تهرانه!!! خیلی بزرگه...

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه

روزبه عزيز سلام
    من هم ASU قبول شدم و برای ترم بهار به تعویق انداختم. رشتم مکانیک هست. اگر تونستی کمی در مورد اونجا بهم اطلاعات بدی خیلی خوشحال میشم.
    متاسفانه تحقیقات ASU‌ تو مکانیک سیالات کمتر از دانشگاه های دیگه هست تا جایی که من تو لیست استادا دیدم. ولی آنچه که از اون شهر دیدم بسیار مدرن و شیک بود. من بین ASU و IIT در شیکاگو موندم و از طرفی هم اگر امسال اپلای کنم شاید بتونم جای دیگه‌ای قبول شم. سال قبل تمام مدارکم به هر دانشگاهی بین 3 هفته الی 2 ماه دیر رسید (به خاطر مشکلی که در ریز نمراتم پیش اومد و کلنجاری که با دانشگاهم داشتم و ...).
    نظر شما چیه؟ ASU چقدر که میگن خوبه؟ از سطح استادا نسبت به بقیه و امنیت اونجا چطوره؟ زیاد از امنیت فنیکس و اطرافش تعریفی نشنیدم. هوا هم باید از تهران گرمتر باشه نه؟
    راستش سوالاتم واضح نبود که بتونم جواب واضحی بگیرم. چیزایی که به نظرتون ماها اینجا تو اینترنت نمیتونیم بدست بیاریم رو کمی برام بگید ممنون میشم.
    مرسی

چیزی که ممکنه از توی اینترنت دستگیرت نشه اینه که وقتی برسی اینجا استقبال گرمی ازت میشه!
    ASU دانشگاه بسیار معتبریه ( توی رشته من که رنکش 10 هست!) و فکر میکنم نسبت یه IIT انتخاب بسار منطقی تری باشه. در ضمن برای یه تازه وارد زندگی تو فینکس راحت تر و ارزان تر از شیکاگو خواهد بود
    من اینجا دانشجوی مکانیک ایرانی هم میشناسم. و استاد مکانیک ایرانی هم هست. از سطح علمی این رشته در مقایسه با بقیه دانشکاها خبر ندارم. ولی در کل از نظر نظم و مقررات و پرستیژ استادا واقعا جای جالبیه...
    به قول خودت این سوالا خیلی کلیه ولی اگه سوال به خصوص دیگه ای داشته باشید خوشحال میشم جواب بدم...

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوستانی که برای ترم پیش رو خیال دارن بیان Arizona،
    برای هماهمگی بیشتر در زمان ورودتون یه سری به این آدرس بزنید.
    این سایت مربوط به انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه ایالتی آریزونا هست.
    توجه داشته باشید که این یه اعلام غیر رسمیه و احتمالا بعدا سر فزصت مدیر انجمن توضیحات بیشتری خواهد داد.

با سلام.شما با فاند پذیرش مستر گرفتید؟..کلا رشته کامپیوتر تو این دانشگاه چه جوریاست؟....

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه

بیشترین تعداد دانشجوی ایرانی اینجا در رشته های مرتبط با کامپیوتر هستن.

صفحه 1 از 52 123456789101151 ... آخرینآخرین